Nieuwland wil af van zwaar verkeer Jan van Munster eist kwart miljoen euro Serooskerke bepleit hergebruik kazerne INGEN Wijffels K.UM.me.Ji één in speelgoed www.vissertoys.nl Verdachten Miami komen vandaag vrij Dronken automobilist rijdt tegen boom Zeeuwse brandweer op de proef gesteld Jazzband met Japanse trompettist in de Spot Verhuisbericht 22 I Woensdag 22 oktober 2008 PZC Speelgoed Visser Langekerkstraat 2-6 Goes tel. (0113) 21 65 57 bezoek onze website: Karakteristieke elementen zijn grondig vernield. Toch ziet Serooskerke de voormalige brandweerkazerne nog als 'jong monument', foto Lex de Meester Dorp draagt ideeën aan voor instandhouding van 'jong monument'. door Henk Postma serooskerke - Door de jaren heen is de kazerne grondig ver nield. Maar nu de brandweer er uit is, wil het dorp er toch weer een passende bestemming aan ge ven, liefst met herstel in de oor spronkelijke staat. Ooit was de voormalige brand weerkazerne aan de Torenstraat een gebouw dat er mocht wezen. Het werd in 1930 gebouwd naar een 'zakelijk expressionistisch' ont werp van de architect Neugebau- wer uit Sint Laurens. Tot diens ar tistieke nalatenschap behoort ook het voormalig gemeentehuis in die plaats. Om de brandweer aan een doelma tig onderkomen te help.en, werd zowat alles gesloopt wat aan de voorgevel karakteristiek was, en vervangen door garagedeuren en goedkoop metselwerk. Toch mag het gebouw volgens kenners wor den beschouwd als een 'jong Zeeuws monument'. De gemeen Gemeente komt volgend jaar met plan voor omleiding. door Theo Ciele nieuw- en sint joosland - Vol gend jaar moet er een plan liggen om het doorgaande zware (land- bouw)verkeer uit Nieuw- en Sint Joosland te weren. De hoofdstra ten van het dorp, de Oude Rijks weg en de Veerstraat, worden nu door landbouwverkeer gebruikt om van de ene naar de andere zij de van de rijksweg A58 te komen. Dorpsbewoners vinden dat aan die onveilige situatie een einde moet komen. Wethouder Huub van Klinken (SGP) zei gisteravond tijdens de dorpstafel dat de gemeente Middel burg zoekt naar oplossingen voor het probleem. Hij noemde drie mogelijkheden: Een permanente omleidingsroute voor het zware landbouwverkeer om de bebouw de kom van Nieuw- en Sint Joos land, de aanleg van een parallel weg langs de A58 of de bouw van een viaduct voor zwaar verkeer ten oosten van het dorp. De wethouder wil de komende maanden besteden aan onderzoek naar de beste, maar vooral ook de meest haalbare variant. „Want", zo voorspelde Van Klinken, „de beste oplossing zal ook wel de duurste zijn." In de zomer van 2009 wil het colle ge van burgemeester en wethou ders een plan aan de gemeente raad voorleggen. Als de dorpskern eenmaal van het zware verkeer is verlost, kan begonnen worden met de herinrichting van de Oude Rijksweg en de Veerstraat. Dit is een grote wens van de Nieuwlan- De gemeente onderzoekt hoe het zware (landbouw)verkeer uit Nieuw- en Sint Joosland geweerd kan worden. Deze zomer moet er een plan liggen. ders. In augustus konden de dorps bewoners - kinderen en volwassen en - hun stem uitbrengen op voor stellen van verschillende werkgroe pen in het kader van het project Dorp van de toekomst. 'Herinrich ting Oude Rijksweg-Vèerstraat zonder zwaar (landbouw) verkeer' eindigde daarbij op de tweede plaats. Daarbij moet worden aange tekend dat bij de volwassenen dit project met stip op nummer één stond. Overigens bleek dat niet alleen zwaar verkeer voor onveilige situa ties zorgt. De laatste weken wor den in de nacht van zaterdag op zondag regelmatig putdeksels weg gehaald of objecten op de weg ge legd. Een van de aanwezigen sprak van levensgevaarlijke situaties. Een ander raadde iedereen aan om di rect aangifte te doen bij de politie als hij of zij deze vorm van vanda lisme waarneemt. „Als er 1600 aan giftes worden gedaan, moet de po litie wel uit zijn blik komen." te, die eigenaar is, heeft de ge woonte dit soort panden tegen de vlakte te gooien, of ze aan een pro jectontwikkelaar te verkopen. De dorpsraad heeft de gemeente drin gend gevraagd hierop een uitzon dering te maken. Burgemeester en wethouders hebben dit in beraad. Ondertussen hebben 55 inwoners te kennen gegeven dat het gebouw bewaard moet blijven. Slechts vijf tien inwoners dringen aan op sloop. In het dorp leven tal van ideeën voor hergebruik. Een plaatselijk be drijf wil er met een kantoor in. Maar er zijn ook suggesties gedaan om er een maatschappelijke func tie aan te geven: een museum waar de dorpshistorie tot leven komt, een expositieruimte voor hobbyisten, een werkruimte voor kunstenaars, onderdak voor de we reldwinkel en/of een VW-post. B en W bekijken nu of iets met die ideeën kan worden gedaan. Serooskerke beschouwt de voor malige brandweerkazerne aan de Torenstraat als een stukje cultu reel erfgoed. Het dorp bepleit herstel in oorspronkelijke staat. terneuzen - Coffeeshop Miami in Terneuzen verkoopt waarschijnlijk eind deze week weer softdrugs. Het OM laat vandaag onder meer de eigenaar en de bedrijfsleider van Miami vrij. Zij zaten vast we gens de vondst van tientallen ki lo's softdrugs in aan de shop geb eerde panden. „Ze zijn vrij vanwe ge persoonlijke omstandigheden, maar blijven wel verdacht", zegt OM-woordvoerster Elke Kool. westkapelle - Een twintigjarige man uit de gemeente Veere is gis ternacht met zijn auto tegen een boom gereden. Op de Grindweg verloor hij de macht over het stuur. De auto vloog uit de bocht en kwam tegen een boom tot stil stand. De man bleef ongedeerd. Hij had wel te veel gedronken en moest daarom zijn rijbewijs inleveren. sint-annaland - De jaarlijkse vaar digheidstoets van de Zeeuwse brandweer vindt zaterdag plaats bij de kazerne in Sint-Annaland. 32 brandweerploegen en acht offi cieren van dienst uit de provincie laten dan zien wat ze kunnen. middelburg - De Rotterdamse jazz-improvisatieband The Mirror Conspiracy speelt zaterdag om 21.00 uur in de Spot in Middel burg. Speciale gast is de in Amster dam wonende Japanse trompettist Toshinori Kondo. wij heter, u welkom op onze etage van 23 tot en mét Al onze bekende merken zijn dan groots aanwezig Zondagmiddag zijn wij geopend vanaf 13 Noordstraat 103,4531 GE Terneuzen Tel.: 0115 - 64 80 70, E-mail: info@juwelierwijffels.nl www.juwelierwijffels.nl Raad van State zal uitzoeken of 15.000 euro vergoeding genoeg is. DEN haag - Beeldhouwer Jan van Munster eist een kwart miljoen eu ro planschadegeld van de gemeen te Schouwen-Duiveland, bleek gis teren bij de Raad van State. Van Munster kon aan de Ramp- weg in Noordwelle niet meer wer ken, nadat zijn woning en atelier van twee kanten werd ingesloten door een camping en bungalow park. De beeldhouwer vluchtte naar Oost-Souburg, maar wil de verhuiskosten en planschade als nog verhalen op de gemeente Schouwen-Duiveland. De gemeente erkent dat Van Mun ster schade heeft geleden, maar de gemeente en beeldhouwer verschil len scherp van mening over de hoogte van het planschadebedrag. De gemeente beraamt de waarde daling van Van Munsters woning en atelier op maximaal 15.000 eu ro. De raadsman van Jan van Mun ster noemde dat gisteren tijdens de rechtszaak een belachelijk laag bedrag. „De gemeente kijkt alleen naar de woning, niet naar het ate lier en de bijzondere situering van het complex. Juist het feit dat zijn woning-atelier zo prachtig in een rustig open gebied lag, maakte het zeer aantrekkelijk en uniek. Het blijkt ook wel, want Van Munster moest woning en atelier tegen een lage prijs verkopen, wel 250.000 eu ro lager dan wanneer er geen cam ping aan de ene kant en een bun galowpark aan de andere kant was gekomen," zei de raadsman. De Raad van State zal uitzoeken of 15.000 euro voldoende compensa tie is of dat de gemeente een ho ger bedrag zal moeten ophoesten. De uitspraak volgt over enkele we ken. Nieuwe gegevens: Park Veldzigt 35 4336 DR Middelburg Postbus 91 4330 AB Middelburg Telefoon: 0118-43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Per 25 oktober 2008 verhuist de regioredactie Walcheren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24