SNSi 4% Bank 1 4 Woensdag 22 oktober 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Naturisme Met verbazing heb ik het artikel in de PZC van 9 oktober gelezen met betrekking tot een kleine naturis tencamping in Mariekerke. Hier loopt de gereformeerde gemeen schap te hoop omdat er op een af gelegen minicamping een aantal mensen gaat kamperen die de kle ren niet hebben aangetrokken. Ik ben wel eens op zo'n camping ge weest. De mensen lopen er bloot. Verder viel het me op dat er geen herrie van geluidversterkers was, het sanitair opvallend schoon, de minicamping afgesloten voor nieuwsgierigen. Ik begrijp dat er in de bovenkamers van verhitte pu bers, en naar ik nu lees ook van ge reformeerden, een fantasie berust van orgieën en verloedering. Ge lukkig kan ik u vertellen dat dit op een naturistencamping niet van toepassing is. Juist omdat men bloot is, wordt opdringerig gedrag niet op prijs gesteld. Mijn advies is aan de mensen die tegen zijn in de buurt van Mariekerke: 1. Blijf uit de buurt, u heeft hier niets te zoe ken. 2. Kijk na het douchen eens in de spiegel, ook u bent gescha pen naar Gods beeld en gelijkenis en daar hoefje je niet voor te scha men. Frans van der Geest Badhuisstraat 73, Vlissingen Naturisme 2 Mariekerke in shock door naturis tencamping. Vanwaar alle commo tie? Worden reformatoren niet naakt geboren? Naturisten zijn ge wone mensen die zich gedeci deerd, respectvol en rustig gedra gen. Ze zijn bereid naar afgelegen, verscholen campings en moeilijk bereikbare stranden te gaan om 'textielers' zo weinig mogelijk voor het hoofd te stoten. Vanuit refor matorische hoek is er geen enkele tolerantie voor naturisten die wor den beschouwd als goddeloze vies peuken, die erop uit zijn te cho queren met hun blote lichaam. Werp dit verstikkende, middel eeuwse, dogmatische kleed af! Het belemmert de beleving onderdeel te zijn van de natuur. Waar zijn de Mariekerkse reformatoren bang voor? Dat naturisten in hun bloot je door Mariekerke lopen om op zondagochtend eieren en verse melk te halen bij de boer? Dan volgt hier de gouden tip: houdt vóór 1 december een collecte voor de tien procent ontbindingsboete. Het doel heiligt de middelen. Wel jammer van dat goddelijke natuur gebied met die hoogstamffuitbo- men en een waterpoel. Marcel Falhaber Vebenabos 34, Koudekerke Broeikaskerk Minister president Balkenende vipdt dat je niet goed kunt functio neren als je geen geloof hebt. Hij heeft volkomen gelijk. Nieuwe ge lovigen treden dan ook massaal toe tot de nieuwe kerken. 1. De Broeikaskerk, waarvan hogepries ter Al Gore en zijn knechtje Ruud Lubbers veel geld verdienen met het in de grond stoppen van CO2 om de wereld te redden. 2. De Fijn- stofkerk. Die maakt furore met het stilleggen van wegenaanleg en hui zenbouw, omdat er te veel zeezout in de lucht zit. 3. De Ontpolder- kerk. Zij ijvert ervoor om zoveel mogelijk vruchtbare grond onder water te zetten om de productie van voedsel af te remmen, een voedselcrisis te forceren en aldus de overbevolking tegen te gaan. 4. De kerk van de EHS, de ecologi sche hoofdstructuur. 5. De Ge- zondheidskerk. Alles wat onge zond is, moet verboden worden. De Mosselzaadkerk (6) en de Kok- kelkerk (7) zullen worden opgehe ven. De vernietiging van de mos sel- en kokkelteelt is gebeurd. He laas leidt de Zure-regenkerk (8) een kwijnend bestaan. Er is geen zure regen meer. Bent u nog niet toegetreden tot een van die ge meenschappen? Dan bent u een scepticus en dat is nog veel erger dan een ongelovige. Vraag het maar aan onze minister-president. C. Jansen Bakkersboogerd 14, Wemeldinge Bushalte Goed idee van de gemeente Noord-Beveland om zes bushaltes op Noord-Beveland toegankelijk te maken voor rolstoelgebruikers en moeders met kinderwagens. Maar zorgt de aannemer er dan wel voor dat de perrons lang ge noeg worden. Ze hebben enkele weken terug op Geersdijk de enige halte die het dorp heeft, ongeveer honderd meter verplaatst. Ziet er keurig uit. Er kunnen zelfs enkele fietsen geplaatst worden, maar ze zijn wel vergeten dat een OV-bus ook een achterdeur heeft waar de passagiers moeten uitstappen. Dus ook de rolstoelgebruiker en moe ders met kinderwagens. Dit alles om zo snel mogelijk te laden en te lossen. Een buschauffeur moet op tijd rijden om aansluitingen op bus en trein goed te laten lopen. De passagiers stappen nu zo in het gras dat zeker dertig centimeter la ger ligt. Deze, plaatsen worden ook veel gebruikt voor het uitlaten van honden. Ik denk niet dat de kos ten in de stoeptegels liggen. Dus Gemeente Noord-Beveland let daarop bij het aanleggen van de perrons. Andere Zeeuwse gemeenten of provincie, neem hier een voor beeld aan en doe ook eens wat aan de bushaltes in de provincie. Er zijn haltes waar beslist wat aan ge daan moet worden. Je zult daar 's morgens vroeg in de kou en regen maar moeten staan. Ik hoop dat dit een sein is voor de andere ge meenten om ook de reiziger wat beter te behandelen. J.Flipse, een Zeeuwse buschauffeur Buijs Ballotstraat 25, Goes Kredietcrisis 14 Als ik op de een of andere manier een geldbedrag van een bankreke ning afschrijf die niet van mij is, word ik geheid aangeklaagd we gens diefstal. Onze regering is ech ter van mening dat de belasting dienst boven de wet staat en dus zomaar de kredietruimte van een bankrekening kan plunderen! Re keninghouders kunnen dus plotse ling geconfronteerd worden met een (extra) schuld tegen een (jaar)rente van ongeveer twaalf procent, terwijl de belastingdienst vier procent hanteert. Het pluk-ze- principe geldt niet meer alleen voor criminelen, maar voor alle be lastingbetalers! Weer een voor beeld van een graaigrage overheid. Voor de goede orde: als iemand een belastingschuld heeft, moet - die gewoon betalen, dat staat bui ten kijf. De manier waarop de be lastingdienst meent te moeten in casseren is buiten alle proporties. Hebt u uw kredietruimte bij de bank al opgezegd? B. Luchtmeijer Schaepmanstraat 1, Vlissingen Hof en land Voor hun integriteit kunnen ze ge prezen worden, maar verder niet, schrijft Paul Heuff in de PZC van 11 oktober. Daarmee doelt hij op oud CPN-Kamerlid Marcus Bakker (85) en SGP-Kamerlid Bas van der Vlies, staatslieden van een kaliber waarvan je weet waarvoor Bakker stond, Van der Vlies staat en waar van je helder weet wat je aan zul ke politici hebt. Aanleiding tot het epistel is de column van Dick Hof land in de PZC van vorige week za terdag. Voeg oud-minister presi dent Wim Kok ook nog even bij. Mannen met visie. Een visie die niemand twijfelachtig maakt. Man nen die open stonden en staan voor de zaak en helderheid uitstra len in hun doen en laten. Veel gê- nanter is het om te katten op inte gere leidslieden die op een eerlijke en open manier hun standpunten vertolken, terwijl deze in hun naas te omgeving alom gerespecteerd worden. Kwamen we maar meer van dezulken tegen, in elke politie ke partij en organisatie minimaal één! J. de Ronde Pr. Irenestraat 9, Bruinisse Tolheffing In de PZC van 7 oktober stelt een wethouder uit Hulst, dat de werk gelegenheid in Zeeuws-Vlaande- ren te lijden heeft van tolheffing voor de Westerscheldetunnel. In derdaad. Maar zijn remedie, werk gevers moeten die tol betalen, is niet juist, en niet omdat die kosten doorberekend zullen worden. Waar het wel om gaat: Alle Neder landers kunnen door het hele va derland reizen zonder tolgeld te betalen, behalve Zeeuws-Vlamin gen. Als zij hun vaderland binnen willen, dan moeten zij daar voor betalen. 'Solidariteit' valt ook on der 'normen en waarden'. Met an dere woorden 'gelijke monniken, gelijke kappen'. Dus ook Zeeuws-Vlamingen reizen in Ne derland zonder tolgeld tegen te ko men. Politici, inclusief Zeeuwse, hebben daarbij boter op hun hoofd, terwijl het technisch een- voudig is om Zeeuws-Vlamingen tolvrij door de tunnel te laten rij den. De huidige regeling is discri minerend. De reductie op het tol geld verandert daar niets aan. Zeeuws-Vlaanderen als een buiten gewest, te gek voor woorden, en in feite beschamend. jaap Schijve Markt 18, Retranchement Fietspaden Foto's van slechte fietspaden kun nen helaas altijd en overal worden gemaakt (PZC, 8 oktober). Uit een onderzoeksproject, circa tien jaar geleden, met onder meer de Uni versiteit Utrecht en de Technische Universiteit Eindhoven als deelne mers, kwam duidelijk naar voren dat goede fietspaden uit grote ge koppelde betonplaten moeten wor den aangelegd. Dit voorkomt de korte levensduur van asfaltpaden, terwijl de berijdbaarheid van be tonplaten (als ze gekoppeld zijn) optimaal blijft. Jammer dat nog steeds voor asfalt wordt gekozen. Rein Scheele Energiestraat 11Terneuzen Probleemjongeren Hirsch Ballin stelt in de PZC de vraag waarom burgers steeds min der vertrouwen in politici hebben. Volgens hem zijn van de 250 pro bleemjongeren in Gouda er nog' 'maar' tien onverbeterlijk. (Wat doen ze aan die tien?). Voor de po litie had het geen prioriteit. Dat zal wel, want wat heeft de burger eigenlijk te verwachten? Wij kun nen 'onze' burgemeester, politie commissaris, provinciechef, pre mier en staatshoofd niet eens kie zen. Dat heeft de PvdA-regenten- kliek zorgvuldig getorpedeerd met CDA-steun. We mogen stemmen en vervolgens regelen de te goedbe taalde regenten in hun binnenka mertjes verder onze zaken. Zo krij gen we een Bos, die niet eens weet of hij ABN/Amro heeft gekocht of niet, maar wel het spaargeld (daar is de PvdA weer) van bejaarden wil afpakken. Een Hirsch Ballin die vindt dat de politiek de burger eens moet tegenspreken. Alsof die ooit luistert naar de echte proble men van de burgers! Rob Swaak Statenhove 1-17, Middelburg Sloelijn Sloelijn klaar, trillen maar. En tril len doet het zeker sinds de vervan ging van de houten bielzen door betonnen exemplaren op met na me de noordlijn. Wij wonen op ongeveer tien meter van het hoofd spoor aan het stuk waar sinds vori ge week de goederentreinen langs- denderen. Sinds de nieuwe lijn ge reed is, geldt 'iedereen blij behalve wij', de glazen staan te dansen in de kast, het is wachten op de eer ste scheuren in de gevel. Maar het is goed voor de Zeeuwse econo mie, dus wat zeuren dan die paar mensen. Compenseren doen we niet aan en als de maximale waar den van de geluidsbelasting niet ge haald kunnen worden, dan passen we toch gewoon de waarden aan. Over trillingen praten we niet, dus is óók dat geen probleem is de filo sofie. Menno van der Linde Arendstraat 14, Eindewege j als ondernemer een hoge rente op uw NS Bank krijgt u nu maar liefst 4%* rente rves vanaf c 10.000. Zo kunt u uw geld fli >eien. U kunt het ook opnemen wannee el 0900 -18 90 of kijk op snsbank.nl/zal'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 14