Meer keuze bij mobiele diensten Nu 50% korting op Internet van KPN. Resultaat Manpower keldert Kernenergiediscussie verrast ook EPZ M kpn srTima.|Oon Verkrijgbaar bi Internet Extra pzc Woensdag 22 oktober 2008 1 3 Staatssecretaris veilt extra vergunningen voor mobiele diensten. den haag - Consumenten en be drijven krijgen meer keuze bij mo biele telefonie, mobiel internet en andere draadloze diensten. Dat wordt mogelijk doordat staatssecre taris Frank Heemskerk (Economi sche Zaken) hiervoor extra vergun ningen gaat veilen. Er komen nieuwe frequenties be- Uitzendorganisatie VS boekt verlies van 43,2 miljoen dollar. new york - De Amerikaanse uit zendorganisatie Manpower heeft in het derde kwartaal een verlies geboekt mede door een grote in- vesteringslast. Ook de vertraging op de arbeids markt drukte op de resultaten. Dat maakte Manpower gisteren be kend. Het verlies kwam uit op 43,2 mil joen dollar, tegen een winst van 131,7 miljoen dollar een jaar eerder. De omzet steeg met 7 procent tot 5,7 miljard dollar. Daarmee pres teerde Manpower onder de ver wachting van analisten. Het bedrijf nam in het derde kwar taal een buitengewone last op een van zijn onderdelen. Bovendien heeft de uitzender te maken met een vertraging in de Amerikaanse en Europese arbeids markten. Volgens bestuursvoorzitter Jeffrey Joerres zijn de zwakke Amerikaan se marktomstandigheden overge waaid naar Europa. „De arbeids markt heeft nog niet de volledige impact van de economische af zwakking gevoeld", aldus Joerres. Kerncentrale Borssele levert zaterdag 35 jaar elektriciteit. door Ben Jansen borssele - Zacht zoemend stopt de kerncentrale Borssele al vijfen dertig jaar lang stroom in het Ne derlandse elektriciteitsnet. Op 20 oktober 1973 gingen voor het eerst lampen branden dankzij de atoom- stroom uit Borssele. Directeur Jos Bongers van de EPZ-centrales in Borssele reali seert zich dat vijfendertig jaar geen aanleiding is voor grote fees telijkheden. Er is de afgelopen ja ren evenwel zoveel gebeurd dat de ze mijlpaal aanknopingspunten biedt voor een blik terug en een vooruit. En voor een ontbijt maan dagmorgen voor de medewerkers van de EPZ-centrales. Bij zijn aantreden als directeur van de kerncentrale in 1998 straalde Bongers een zelfverzekerdheid uit schikbaar en daarmee kunnen ook nieuwe marktpartijen diensten aanbieden. Het kan gaan om mobiel internet, maar de frequenties kunnen ook worden gebruikt voor een nieuwe en snelle variant van de UMTS-standaard voor de mobiele telefonie, waarmee hogere snelhe den mogelijk worden om de data te transporteren. De vergunninghouders kunnen daarover zelf beslissen en Heemskerk verwacht dat dit leidt die ietwat misplaatst leek. „Nee hoor", verklaarde hij in een vraag gesprek met deze krant, „ik ben niet de man die het licht gaat uit doen in de kerncentrale." Een op merkelijk optimistische uitspraak, want de Tweede Kamer had be paald dat de centrale in 2013 zou worden gesloten. Inmiddels is de horizon voor de nucleaire stroomfabriek verlegd tot 2034 en is de bouw van een tweede kerncentrale bespreekbaar. De argumenten voor een en ander heeft Bongers de afgelopen jaren al menigmaal aangedragen: min der CO2, leveringszekerheid van energie en de gevolgen van de libe ralisering van de elektriciteits markt. „Nee hoor, ik ben geen hel derziende. Het tempo waarin zich een bewustwording pro kerncen trale Borssele en in het algemeen pro kernenergie heeft voltrokken, heeft mij ook verrast." Een van de voorwaarden waaron der de kerncentrale Borssele tot tot meer concurrentie. De veiling vindt plaats in de eerste helft van volgend jaar. De frequenties worden voor het eerst via internet geveild. Volgens Heemskerk is de manier van vei len bij uitstek geschikt om nieuw komers op de markt een eerlijke kans te geven. Bovendien heeft de overheid ge leerd van een eerdere veiling van UMTS-diensten, toen de telecom- bedrijven in een felle concurrentie strijd uitzonderlijk hoge bedragen 2034 mag openblijven, is dat de Zeeuwse nucleaire stroomopwek- ker tot de beste 25 procent van de wereld behoort. Dat is geen gerin ge inspanning voor een centrale die al zo oud is. Bongers: „Dankzij het ontwerp waar destijds voor is gekozen, dankzij de manier waar- 'EPZ wil ook bij minder plezierige boodschappen volstrekt openhartig zijn' op de centrale vijfendertig jaar lang is onderhouden en vooral dankzij de inzet en het niveau van onze medewerkers is het een uitda ging die we goed aan kunnen. Als je onze prestaties en ons systeem van onderhoudsbeheersing verge lijkt met die van andere kerncen trales, zitten we inderdaad bij die top. Maar dat is ónze beoordeling. Een speciale commissie werkt aan criteria voor een onafhankelijke boden en daarmee zichzelf in fi nanciële problemen brachten. De ruimte aan frequenties zal ver deeld worden over ten minste vijf partijen en er komt ruimte voor ze ker twee nieuwkomers in de markt. De bedrijven die de vergunningen krijgen zijn verplicht daadwerke lijk diensten aan te bieden. Zo wordt voorkomen dat grote bedrij ven de vergunningen alleen be machtigen om de cconcurrent bui tenspel te zetten. k. a sluit je aan toets. Daar hechten wij zelf ook veel waarde aan. Zie het maar als een stempel dat bekrachtigt dat de kerncentrale zich qua prestaties en veiligheid in de mondiale kop groep bevindt." Bongers betreurt het dat de nog steeds bestaande terrorismedrei- ging EPZ ertoe dwingt nu al enke le jaren lang geen bezoekers in de kerncentrale toe te laten. „Vinden we jammer, want we zijn trots op ons werk en we laten graag zien waar we mee bezig zijn." Die voor EPZ vanzelfsprekende openheid bleek ook toen het be drijf anderhalve week geleden zélf naar buiten kwam met de medede ling dat 25 miljoen euro aan reser ves op een spaarrekening bij de in moeilijkheden verkerende IJsland se bank Landsbanki heeft staan. Bongers: „Dat zijn natuurlijk geen leuke mededelingen, maar we vin den dat we ook bij minder plezieri ge boodschappen volstrekt open hartig moeten zijn." Plan Nuon voor bouw megawindmolenpark amsterdam - Energieconcern Nuon gaat naar eigen zeggen een van de grootste windmolenparken in Nederland ontwikkelen. Dat* maakte Nuon gisteren bekend zon der financiële details te verstrek ken. Nuon werkt in het project sa men met 63 boeren. De bedoeling is dat Nuon-dochter Weom in Zee- wolde 36 windmolens laat verrij zen. Het streven is om het park in 2012 in gebruik te nemen. De windmolens kunnen gezamenlijk 75.000 huishoudens van stroom voorzien, zegt Nuon. Vijfhonderdduizend Belgen onverzekerd brussel - Een half miljoen Belgen is niet verzekerd tegen één of meer grote risico's. Onder hen zijn 200.000 mensen die vanwege kan ker of een chronische ziekte geen verzekering voor ziekenhuiskosten kunnen aftluiten. Dat meldt Het Laatste Nieuws. België telt 422.000 gezinnen zonder brandverzeke ring. 225.000 mensen hebben geen aansprakelijkheidsverzekering. De politieke partij Open VLD wil dat het Rijk het voor chronisch zieken mogelijk maakt zich toch te verze keren voor de kosten van een zie kenhuisopname. Winstval bij farmaceut Schering-Plough kenilworth - De Amerikaanse far maceut Schering-Plough, dat vorig jaar voor 11 miljard euro de genees middelendivisie Organon Bios ciences van AkzoNobel overnam, heeft in het derde kwartaal 23 pro cent minder winst geboekt. Het nettoresultaat kwam uit op 551 mil joen dollar, vergeleken met 713 mil joen dollar een jaar eerder. Dat maakte het geneesmiddelenbedrijf gisteren bekend. De omzet kwam uit op 5,1 miljard dollar, waarvan ongeveer 70 procent in het buiten land werd gerealiseerd. Amerikaanse overheid sponsort onderzoek heerlen - De Amerikaanse over heid sponsort een deel van het on derzoek, dat chemieconcern DSM doet naar de ontwikkeling van nieuwe biobrandstoffen. Dat maak te DSM gisteren bekend. Het bedrijf krijgt „meerdere mil joenen dollars" om te kijken naai de ontwikkeling van biobrandstof fen in op cellulose gebaseerde bio- raffinaderijen. Cellulose is een stof die in hout, katoen en watten zit. Era" H Markt Goes. Uien. Zaaiuien af land: 3,25- 4,00. Droog uit de schuur: 4,00-5,00. Granen, zaden en peulvruchten (per ton). Tarwe maal 127,-. Tarwe voer 122,-. Brouwgerst 150,-. Karwijzaad 1600,-. Bruine bonen 750,- -800,-. Blauw maanzaad 1500,-. Fourage: weidehooi 1e kwaliteit 90,-110,-. Veldbeemd 1 e kwaliteit 80,-85,-. Roodzwenk 1e kwaliteit 80,-95,-. Engels Raaigras: 1e kwaliteit 90,-100,-. Tarwestro 1 e kwaliteit grote pakken 70,-80,-. Tarwestro 1e kwaliteit kleine pakken 8 0,-- 100,-. Gerstestro: 1e kwaliteit grote pakken 70,-85,-. Gerstestro 1e kwali teit kleine pakken 75,-95,-. Tot 8 Mb/s Gratis gebruik draadloos modem Vraag naar de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13