Duitse militairen gedood bij aanslag Amerikanen zien pensioen verdampen Melamine duikt op in Britse seksspeeltjes Hulpverleenster in Kabul vermoord door Taliban. 8 Dinsdag 21 oktober 2008 PZC Twee oudere dames bezig met hun administratie. Nu pensioengelden verdampen moeten veel ouderen langer doorwerken. foto Jason Olson/AP Aantal werkende 65-plussers verdubbelt door kredietcrisis. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Ron Strauss (65) moest even diep slikken toen hij het laatste overzicht van zijn pen sioenplan bekeek. In één week tijd was de zelfstandige ondernemer zo'n 20 procent van zijn oudedags voorziening kwijtgeraakt. De maanden daarvoor waren 'heel vlak' en het huis dat hij een jaar ge leden kocht, is ook al 10 procent in waarde gedaald. Het riante pen sioen waar hij decennia lang voor heeft gewerkt, staat opeens op los se schroeven. „De pensionering zal moeten wachten", zegt Strauss nuchter. „En we zullen minder op vakantie kunnen." De dalende Voor recordbedrag beslag op diamanten ANTWERPEN - Justitie in Antwer pen heeft in een onderzoek naar zwendel bij een grote handelaar in die stad voor een recordbedrag van 150 miljoen euro aan diaman ten in beslag genomen. Justitie overweegt beslag te leggen op nog meer diamanten, zodat het totaal bedrag zou oplopen tot 366 mil joen euro. De diamantsector vreest dat het gerechtelijke optre den de handel verlamt. Virus eist weer kinderlevens in China FUZHOU - Een dodelijk virus waar door in China in het voorjaar dui zenden kinderen ziek zijn gewor den, is opnieuw uitgebroken in het oosten van het land. Drie kin deren (nog geen jaar oud) zijn aan de ziekte .gestorven, 113 kindjes werden in oktober ziek. Het en terovirus 71 veroorzaakt blaren in de mond en huiduitslag op han den en voeten. koersen op de Amerikaanse beurs zijn het gesprek van de dag onder de leeftijdgenoten van Strauss. „Het is voor iedereen pijnlijk", zegt de marketingconsultant uit de staat Georgia, die zijn beleggingen net als miljoenen andere Amerika nen grotendeels zelf beheert. „Gelukkig heb ik mijn beleggingen nog gespreid. Er zijn ook mensen die al hun pensioengelden hebben belegd in financiële instellingen. Die zijn alles kwijt." De crisis op Wall Street brengt voor miljoenen oudere Amerikanen een pijnlijke realiteit aan het licht: de 'golden years' van het pensioen verdwij nen plotseling uit zicht. Senioren die al aan hun oude dag waren be gonnen, moeten nu opeens weer op zoek naar een baantje. Wall Street heeft hun oudedagsvoorzie ning opgegeten. De teller loopt gewoon door, maar Zuid-Koreaan slaat door: zes doden SEOUL - Een Zuid-Koreaanse man die in grote financiële problemen was geraakt heeft brandstichtend en messentrekkend zes mensen in Seoul gedood en zeven anderen verwond. De 31-jarige man zette eerst zijn huurkamer in brand en stak daarna andere bewoners van het huurcomplex neer met een mes. Vijf mensen werden doodge stoken, een zesde kwam om het le ven toen hij uit het raam sprong. Dronken piloot uit de cockpit gehaald LONDEN - De Britse politie heeft zondag op luchthaven Heathrow een dronken piloot aangehouden. De man stond op het punt met een Boeing 777 van United Airli nes van Londen naar San Francis co te vliegen. Het is de derde keer in ongeveer een jaar tijd dat een pi loot op een vlucht van Londen naar de VS werd betrapt die dron ken aan het werk wilde. de afgelopen vijftien maanden ver loren individuele Amerikanen al ruim twee biljoen dollar (tweedui zend miljard) aan pensioengeld. Doorwerken is de enige optie. Het Amerikaanse bureau voor de statis tiek voorspelt dat in 2018 het aan tal 65-plussers op de arbeidsmarkt zal zijn verdubbeld. Het is de middenklasse die lijdt on der de financiële crisis. Armere 'De pensionering zal moeten wachten, en we zullen minder op vakantie kunnen' Amerikanen hadden niet de luxe om geld opzij te zetten. Ze moeten rondkomen van de karige over- heidsuitkeringen of blijven wer ken. Amerikanen die wel wat opzij konden zetten, hebben individuele Britse kannibaal tot dertig jaar veroordeeld LONDEN - Een Britse kok die zijn minnaar vermoordde en daarna stukken van diens lichaam kookte en opat, is gisteren -veroordeeld tot een gevangenisstraf van ten min ste dertig jaar. De 36-jarige kok sneed in april de keel van zijn min naar door, terwijl die in bed lag. Vervolgens stak hij hem enkele ma len. Forensische onderzoekers von den gebraden mensenvlees temid den van verse kruiden en olijfolie. Mens had veel eerder hond dan gedacht BRUSSEL - De mens had al 31.700 jaar geleden een hond als huisdier. Dat is 17.700 jaar eerder dan werd aangenomen. Onderzoek van een opgegraven hondenschedel uit Bel gië heeft dat uitgewezen. Van de schedel, die in 1850 in de grotten van het Waalse Goyez werd gevon den, was steeds aangenomen dat het om de resten van een wolven- kop ging. spaarplannen of pënsioenrekenin- gen. Werkgevers hoeven van de overheid niets bij te dragen. Van een spreiding van risico is geen sprake: de individuele werknemer draait op voor iedere verkeerde be legging. Tegenstanders van het par ticuliere pensioensysteem halen nu hun gelijk. Miljoenen Amerika nen hebben hun beleggingen in rook zien opgaan. Strauss voorziet uit dat hij min stens tot z'n zeventigste zal door werken, 'wellicht langer'. Het huis wilde hij aan zijn kinderen geven, maar als de huidige trend doorzet, gaat dat niet door. „Dan moeten we het huis verkopen om wat extra geld te kunnen besteden", zegt Strauss. „Als je van mijn leef tijd bent, is de timing van de crisis verschrikkelijk. Met de tijd trekken de koersen wel bij, maar tijd is nou net het enige wat wij niet hebben." Zuster Emmanuelle foto EPA PARIJS - Zuster Emmanuelle, ook wel de voddenraapster van Cairo genoemd, is gisteren op 99-jarige leeftijd overleden in een Frans be jaardenhuis. Als lid van de congre gatie van Onze-Lieve-Vrouw van Sion werd ze lerares in Egypte, Turkije en Tunesië. Na haar pen sionering verhuisde ze naar een sloppenwijk in Cairo. Daar bouw de ze scholen en huizen. KABUL - De radicaal-islamitische Taliban-beweging heeft gisteren in het noorden van Afghanistan een patrouille van Duitse militairen aangevallen. Door de zelfmoord aanslag bij de provinciehoofdstad Kunduz kwamen twee Duitsers en vijf spelende kinderen om het le ven. Meerdere soldaten en burgers raakten gewond. Een extremist op een fiets zou zichzelf hebben opge blazen. Met de aanslag wilden de Taliban wraak nemen voor een doorzoe king van een nabij de stad Kunduz gelegen dorp door 'invasietroe pen', stelde woordvoerder Sabiul- lah Mujahid. Militairen van de Bundeswehr zijn steeds vaker doelwit van aansla gen. In augustus werd bij een aan slag ten zuiden van Kunduz een Duitse soldaat gedood. De Duitse strijdkrachten verloren bij hun in zet in Afghanistan inmiddels der tig soldaten, meldden Duitse me dia. De Bondsdag was vorige week nog akkoord gegaan met een verlen ging van de Duitse missie in Afgha nistan met veertien maanden. De troepenmacht wordt uitgebreid naar 4.500 militairen. Het Duitse leger is actief in het noordoosten van Afghanistan, bij de grens met Tadzjikistan. De Taliban sloegen ook toe in de hoofdstad Kabul. Zij schoten een hulpverleenster dood, die zowel de Britse als de Zuid-Afrikaanse nationaliteit bezat. In een verkla ring werd gesteld dat de vrouw is gestraft' omdat ze voor een organi satie werkte die 'het christendom predikt'. Volgens het Afghaanse ministerie van Binnenlandse Za ken is de aanslag gepleegd door twee mannen op een motor. GENEVE - Het wereldwijde melami- neschandaal heeft zich uitgebreid naar seksartikelen in Groot-Brit- tannië. De chemische stof werd aangetroffen in diverse soorten smakelijke bodypaint die geprodu ceerd zijn in China. Dat heeft de Wereldgezondheidsorganisatie gis teren gemeld. Het gaat om chocolade- en aard beiensmeersels voor de intieme delen van het lichaam. Melamine is een schadelijke che mische stof die in China is ge bruikt om de samenstelling van melkproducten beter te doen lij ken. Naar schatting 53.000 Chine se kinderen werden er ziek van, van wie er vier zijn overleden. Gisteren werd ook bekend dat in China zo'n 1.500 honden, die wer den gefokt voor de bontindustrie, zijn overleden na het eten van met melamine besmet honden- Voddenraapster van Caïro' overleden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8