Van de Wege naar zilver 2513 Nederlandse boot loopt averij op Opnieuw succes voor Spruijt en Maranus op Belgische bodem WAARDEBON müyi n BÜlKSPËldAPPENr^ï/2 kilo 1." RUNDERRIBLAPPEN 1/2 K,lo 2.49 RIBKARBONADE 1/2^0 249 GOES-OOST Kamperfoeliestraat 85 TEL: 0113 - 220948 Bekkers en Van Moll uitblinkers in zwembad Goes B PZC Dinsdag 21 oktober 2008 41 GOES - Hoewel er in Zeeland wei nig wedstrijdzwemmers in de jong ste leeftijdscategorieën zijn, lieten de deelnemers aan de Speedo jaar gangwedstrijden in Goes zien dat ze op diverse vlakken veel progres sie maken. Het evenement verliep vlekkeloos. Voor flink wat sporters betekende het de eerste aanraking met het wedstrijdzwemmen. De meest in het oog springende zwemmers waren Eline Bekkers (Stormvogel) en Philip van Moll (Luctor et Emergo). Zij wonnen al lebei de onderdelen in hun catego rie. Eline (9) zwom op de 50 me ter vlinderslag 49,13 seconden en was op de 100 meter schoolslag de concurrenten te snel af in 1.50,42. Nummer twee Anouk van Haaren had 1.55 nodig. Philip van Moll noteerde met 2.42,60 een goede tijd op de 200 meter vrije slag. Wouter Stap had er in de latere serie 2.42,68 voor nodig, wat het kleine onderlinge verschil tussen de jongens mini- oren-6 bevestigd. Lisa Davidse (Luctor) en Sabine Verweel (Onderdak) wonnen de afstanden bij de meisjes mini- oren-5. De deelnemers in de oudste categorie zwommen de 200 meter wisselslag en de 100 meter vrije slag. Vooral de 200 meter wis selslag was zwaar bevochten met enkele diskwalificaties. Ricardo Davidse (Luctor) was de snelste op de 100 meter vrije slag voor de jongens minioren-4. Op de 100 meter rugslag was Yannick Hoffmann van de thuisploeg De Ganze hem te snel af Kalle van Ge- mert en Ricardo Lauffer wisselden stuivertje bij'de minioren-5. Lauf fer was de snelste op de rugslag en ging aanvankelijk ook voor de winst op de vrije slag, maar moest in de laatste meters Van Gemert voor zich dulden. Sportvisser Heijboer baalt nationale titel GOES - Sportvisser Arjan Heijboer uit Scherpenisse heeft aan de kust van Walcheren het Nederlands kampioenschap kustvissen op zijn naam geschreven. Heijboer ving maar liefst 24 vissen met een geza menlijke lengte van 538 centime ter te vangen. Bij de korpsen (vere nigingsteams van vijf vissers) werd het eerste korps van EGHV uit Goes tweede. Dit team mag vol gend jaar meedoen aan het wereld kampioenschap in Duitsland. Het kampioenschap werd gehou den op het strand tussen Zoutelan- de en Westkapelle. Wiileboordse mist NK door marine-opleiding GOES - Elisabeth Wiileboordse, die uitkomt in de klasse -63 kilo, zal zaterdag niet meedoen aan het NK judo in Rotterdam. De nummer drie van de Olympi sche Spelen in Peking is eind sep tember toegetreden tot de top sportselectie van Defensie en is nu nog druk bezig met haar basisop leiding bij de marine. Ook in 2007 deed ze niet mee aan het NK. In 1999, 2000, 2003 en 2006 pakte ze de titel. Robbie van de Velde naar titel bij Masters KRABBENDIJKE - De 45-jarige Rob bie van de Velde uit Krabbendijke heeft de nationale titel bodybuil ding behaald. Het kampioenschap werd behaald in de klasse Masters Body ex treem, de zwaarst gespierde klasse. Voor de Zeeuw was het zijn eerste nationale titel. „Ik ben wel één keer Belgisch kampioen geweest en een keer vierde op het EK. De ze titel had ik nog niet." Het kampioenschap werd gehou den in Beverwijk. Zuiddorpse coureur neemt alle risico's in de laatste wedstrijd. door Henk de Winter MAASMECHELEN - Het was op het randje, dat gaf autocoureur Peter van de Wege na afloop van de laat ste race voor het Belgisch en Ne derlands rallycrosskampioenschap ook toe. „Het zijn altijd vreemde races als er nog podiumplaatsen te verdelen zijn", voerde hij na af loop aan. De leider in de race en de kersver se Belgische en Nederlandse kam pioen, de Belg Noël Cokelaere, vloog eraf op een oliespoor en strandde in de zandbak naast het circuit. Maar veel maakte het niet uit: de titels in de Super 1600 (Di visie ïA) bleven in zijn handen. De strijd ging voornamelijk om plaats twee. Die ging tussen de uit Zuiddorpe afkomstige Peter van de Wege en de uit Diessen afkom stige Vingerhoets. De Zeeuws-Vla ming moest vóór Peter Vingerhoe ts over de streep komen wilde hij aanspraak maken op het zilver in die klasse. Van de Wege leek daar in eerste in stantie niet in te slagen. In de Jo- kerlap, een extra stukje circuit dat de coureurs een keer moeten afleg gen, kwam er toch nog een moge lijkheid. Vingerhoets kwam er vol gas uit, zij aan zij stoven de twee ri valen op de volgende bocht, een hairpin, af. „Ik zal eerlijk zijn", ver telde Van de Wege. „Ik heb ontzet tend laat geremd, echt heel laat. Ik wist dat Vingerhoets aan de bui tenkant naast me zat en dat hij daardoor in het nadeel zou zijn met de bocht naar links." De Yaris van de Zuiddorpenaar- leunde vlak voor de bocht stevig tegen de Peugeot 206 van zijn con current aan, die tolde rond, zodat Van de Wege er met zijn Toyota Peter van de Wege viert zijn tweede plaats met een fles champagne. foto Henk de Winter Yaris vandoor kon gaan. En niet al- FP| Peter van de Wege eindigt als leen met de derde plaats in de laat- tweede in het Nederlands en ste race, ook met de tweede plaats Belgisch kampioenschap rally- in het Nederlands en Belgisch cross. De Belg Cokelaere vero- kampioenschap. vert de titel in de Super 1600. Gian Scheele eindigt ook op het podium in motorcrosswedstrij d. door Herman Heuvink SINAAI - Opnieuw behaalden Ke vin Spruijt, Gian Scheele en Peter Maranus successen in een Bel gische motorcrosswedstrijd. Op het circuit van Sinaai bij Sint Ni klaas werd een nationale Belgische wedstrijd verreden. Op de zanderi ge omloop voelden de Zeeuwse crossers zich als een vis in het wa ter. Bij de beloften maakten de uitblin kers Spruijt uit Meliskerke en Scheele uit Zaamslag er.een prach tig één tweetje van. In de eerste manche ging Spruijt er als een speer vandoor en wist de manche winnend af te sluiten. Scheele ver trok als vierde. Maakte in het reste rende gedeelte nog twee plaatsen goed en finishte als tweede. In de tweede manche was het Scheele die de leiding greep bij het vallen van het starthek. Spruijt bleef ech ter met een tweede plaats in het spoor. In het verdere verloop maakte de crosser uit Zeeuws-Vlaanderen een foutje en werd door zijn Walcherense colle ga verrast. Verder liet hij niet ko men. Het één tweetje was op nieuw perfect. Bij de experten A (veteranen) duel leerde Peter Maranus uit Aagteker- ke in beide manches op het scherpst van de snede met zijn grootste opponent de Belg Aswin Vandamme. Bij het bereiken van de zwartwit geblokte finish vlag moest de Zeeuwse Hondarijder echter telkens de Belg voorrang verlenen. Vorige week haalden Scheele, Spruijt en Maranus ook al het po dium tijdens een Belgische motor crosswedstrijd. In Eksaarde zege vierde Spruijt bij de beloften. Scheele behaalde in dezelfde cate gorie de derde plaats, terwijl Mara nus bij de veteranen ook een der de plaats voor zich opeiste. Kevin Spruijt uit Meliskerke be haalt de zege in een motorcross wedstrijd in Sinaai. Peter Mara nus uit Aagtekerke eindigt bij de veteranen op de derde plaats. FERNANDO DE NORONHA - De Delta Lloyd, de Nederlandse boot in de Volvo Ocean Race, heeft in de eer ste etappe naar Kaapstad averij op gelopen. Er is een zaling van de mast afgebroken. Na zo'n 2000 van de 6500 zeemijl viel het team van de Ierse schipper Ger O'Rour- ke terug van de zesde naar de acht ste en laatste plaats. Een geluk bij een ongeluk voor de Nederlandse boot was dat de hele vloot bij de evenaar in het gevreesde gebied met windstiltes terecht is geko men. Daardoor kon de reparatie op zee worden uitgevoerd en liep de achterstand niet snel op. „We vreesden even dat we een repara tiestop moesten maken", aldus be manningslid Sander Pluijm. De materiaalpech ontstond tijdens een zeilwissel. Er bleef een val ach ter de zaling steken, waardoor de ze dwarsligger van de mast brak. Het Iers-Chinese team Green Dra gon heeft de leiding genomen, met nog 4000 mijl voor de boeg. I DzHeMËltez ilo mf g in dl ti Lloyl %ar d&i Jriaal'i pipe ï.jj y I fj /H fJ hele KILO s.v.i1. woonplaats invullen: overige reclames zie in d© winkels www.maros.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87