og steeds en Kluivert niet meer? uit de hemel vallen Televisie staat onophoudelijk op teletekstpagina 819 Rusland schorst zeven topatletes MOSKOU - De Russische atletiek- bond heeft gisteren zeven topatle tes een schorsing van twee jaar op gelegd. De atletes hebben gemani puleerd bij dopingcontroles. On der hen zijn tweevoudig wereld kampioene 1500 meter Tatjana To- masjova en oud-wereldkampioene 5000 meter Olga Jegorova. De internationale atletiekfederatie had de atletes in augustus al voor lopig geschorst. Ze konden daar door niet meedoen aan de Olympi sche Spelen. Türkiyemspor mag niet spelen na wanbetaling Op twee beeldschermen verscheen gisteravond een foto van lachende kinderen samen met Louis van Gaal. „Die kinderen lachen omdat ze met mij op de foto mogen. Maar waarom is dat? Omdat ik zoveel op televisie ben? Of gewoon omdat ik altijd sympathiek overkom...?" foto Willem Mieras una liet ik hem bij Barcelona links buiten spelen. Hij werd topscorer en in november gekozen tot beste spelers van de wereld. De volgen de dag komt hij mijn kantoor bin nen en zegt dat hij de groep toe wil spreken. Prima, denk ik, hij gaat de spelers en misschien zelfs mij bedanken. Even later gaf ik hem het woord en zei hij: 'Ik speel nooit meer als linksbuiten! Ik wil op nummer tien spelen!' Rivaldo was een voorbeeld van iemand die niet met de status om kon gaan. Phillip Cocu was daarom in mijn ogen een ster. Rivaldo en Marado- na niet." Na zijn verhaal van één uur en een kwartier beantwoordt hij de meest uiteenlopende vra gen. Van Gaal blijft daarbij herha len van veel media geen hoge pet op te hebben. En enkele minuten voor hij in de auto stapt die hem terug naar Noord-Holland brengt, volgt een opmerkelijke ontboeze ming: „Als ik met AZ nog eens kampioen word, trek ik naar veel mensen een lange neus." ZEIST - Hoofdklasser Türkiyem spor voetbalt zondag niet tegen VUC. De KNVB heeft de amateur club uit Amsterdam laten weten dat de competitiewedstrijd is gean nuleerd. Türkiyemspor loopt na melijk maanden achter met het be talen van de verplichte afdrachten aan de bond. „Terwijl er herhaalde lijk aanmaningen zijn gestuurd", zei een woordvoerder van de KN VB. Hij wil niet vooruitlopen op maatregelen indien de club ook de ze waarschuwing negeert. PZC Dinsdag 21 oktober 2008 39 Anand wint opnieuw met zwarte stukken BONN - Titelverdediger Viswana- than Anand heeft zijn voorsprong in de WK-tweekamp schaken te gen de Rus Vladimir Kramnik ver groot. De Indiër won gisteren in Bonn de vijfde partij. Anand leidt nu met 3,5 tegen 1,5. Opnieuw zege vierde hij met zwart. Hij dwong Kramnik na 35 zetten tot opgave. Onder tijdsdruk maakte de Rus een beslissende fout. Wie 6,5 pun ten heeft, is de winnaar van de ontmoeting. Paolo Bettini maakt kennis voorafgaand aan de Zesdaagse met de Amster damse piste. Het wordt zijn voorlaatste kunstje. foto Rob Duin uit zijn evenwicht brengen. Na winst in Luik-Bastenaken-Luik van 2000 ging het crescendo met II Grillo, de Krekel. Hij, de kleine Paolo uit Cecina, won grote klassie kers, werd twee keer wereldkampi oen. Bovendien ook nog olym pisch kampioen in 2004. Maar dat alles was voor Patrick Lefevere - die tien jaar met de Italiaan werk te - onvoldoende om Bettini con tractverlenging voor te leggen. Dat Lefevere al zijn kaarten en centen bij Quick Step op - de inmiddels op het gebruik van doping betrap te - Stefan Schumacher zette, doet Bettini nu slechts glimlachen. Hij wü er niks meer over zeggen. In 2009 is hij gepensioneerd. „Mijn besluit staat vast. Ik kies voor het leven. Wat Lefevere ook doet of gedaan heeft, ik heb ande re keuzes gemaakt." In de Zesdaag se van Milaan, begin november, toont hij zich voor de laatste keer. „Dat is mijn thuis, ik vind het echt mooi om er daar een punt achter te zetten. Daarna neem ik lekker lang vrij. Jullie zullen me vanzelf wel weer een keer zien opduiken." NAC Breda geniet in alle geledingen van de nummer i-positie. door Dennis van Bergen BREDA - Wie gistermiddag telefo nisch contact zocht met de dames van de NAC-receptie wist direct dat het juiste nummer was ge draaid. „Met de koploper van Ne derland", klonk het gniffelend van achter de balie. Aan de rand van het trainingsveld is de euforie al net zo voelbaar als binnen in het stadion. „Dat wij dit nog mee mogen maken op onze oude dag. Prachtig", glundert vaste volger Kees wanneer de nummer 1-positie voor de zoveelste keer ter sprake komt. Een andere vaste vol ger zegt 'nog maar net terug op aarde te zijn'. De memorabele 2-1-overwinning op PSV be schouwt hij als een van de mooi ste wedstrijden in zijn 'carrière' als supporter. Een derde man weet met stelligheid te melden dat NAC zijn eerste stek dit seizoen niet meer zal afstaan. „Geloof mij, op tweede kerstdag worden wij, na de wedstrijd tegen Feyenoord, kam pioen in De Kuip. Geen feest dus op de Coolsingel, maar aan onze eigen Singels in Breda." Een scha terlach volgt bij de getrouwen bij het hek. En ze lijken nog serieus in zo'n scenario te geloven ook. Het vaste groepje trouwe volgers wordt deze zonnige middag verge zeld door cameraploegen van on der meer NOS Studio Sport en Omroep Brabant. Ook het eigen clubkanaal is aanwezig om de stemming te peilen. Het is duidelijk: NAC is hot. In 'Natuurlijk is dit prachtig, maar we blijven de successen relativeren.' West-Brabant en voorlopig ook in de rest van Nederland. In elk geval tot de wedstrijd van komende zon dag, uit tegen het laag geklasseerde FC Utrecht. Al valt de publieke op komst bij de training een tikkeltje tegen. Bea en Sandra Le Rutte zijn er wel. Moeder en dochter zijn spe ciaal naar het bijveld van het Rat Verleghstadion gekomen om hun helden te bedanken voor het mooie zaterdagavondje. „We zijn zó blij, dat wil je niet weten." Het duo bezoekt sinds twee seizoenen alle thuis- en uitwedstrijden van de club. „We hebben twee passies: Frans Bauer en NAC. Daar leven wij voor", aldus Bea, net als haar dochter getooid met zelf gebreide NAC-muts. „Heb ik anderhalve week over gedaan", zegt moeder trots. Ook hun Opeltje op de par keerplaats hangt vol met attribu ten van de Parel van het Zuiden. „En dan heb je ons huis nog niet gezien! Alles is geel-zwart. En de televisie staat onophoudelijk op te letekstpagina 829", vertelt Sandra enthousiast. Ondertussen laat Bea haar gsm zien. Ook daarop prijkt de stand van de eredivisie. Op het veld ondergaat een beperkt groepje NAC-spelers op dat mo ment een ontspannen training. De rest zit binnen. Er wordt een ron do gedaan, wat gelopen, maar vooral veel gelachen. Ook zij genie ten op deze day after the day van de onwerkelijke successen waar voor zij verantwoordelijk zijn. Coach Robert Maaskant geniet mee. „Natuurlijk is dit prachtig, maar we blijven de successen relati veren." Als geen ander weet hij dat het in Breda na een of twee neder lagen zomaar anders kan zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85