Klimaatbeleid EU in gevaar Groot deel Grieken blijft thuis vandaag Chaos bij rechtszaak Turkije Sprint nu naar Telfort voor supersnel en voordelig internet. lei-fort. Vagevuur der ijdelheden Telfort internet. Goedkoper. Dus leuker. PZC Dinsdag 21 oktober 2008 7 Trein- en vliegverkeer ontregeld door algemene staking. ATHENE - Het openbare leven in Griekenland ligt vandaag groten deels stil door een algemene sta king die mogelijk de helft van de beroepsbevolking thuis zal hou den. De staking is uitgeroepen door de twee grootste vakcentra les, de GSEE en de ADEDY, waar bij in totaal ongeveer 2,5 miljoen werknemers zijn aangesloten. De autoriteiten waarschuwen voor de gevolgen van de staking op het trein- en vliegverkeer. De verwach ting is dat de staatsziekenhuizen op halve kracht werken. Scholen, universiteiten en belastingkanto ren zijn de hele dag gesloten. De vakcentrales protesteren met de actie tegen het econonomisch beleid van de regering, zoals plan nen om het pensioenstelsel op de helling te zetten. Ook eisen zij meer geld voor sociaal beleid, sala ris- en pensioenverhogingen. Ver der zijn zij gekant tegen de privati sering van de luchtvaartmaatschap pij Olympic Airways. Olympic schrapt 250 vluchten, meest binnenlands maar ook inter nationaal, zoals op Londen, Brus sel en Parijs. Hoe groot de overlast is voor Nederlandse reizigers is on duidelijk. De particuliere vlieg maatschappij Aegean Airlines schrapt 46 binnenlandse vluchten. Speelt het uiterlijk van de kandidaten een rol in de Amerikaanse verkiezin gen? 'You betcha!', om met vice-presi- dentskandidaat en ex-schoonheidskoningin Sarah Palin te spreken. Vertaling voor de mensen buiten Alaska: ja. Het uiterlijk van Barack Obama is een per manent thema. Dagelijks mijmeren analis ten over de invloed van zijn huidskleur op de verkiezingen. Maar er zijn meer fysieke eigenschappen die aandacht verdienen. Op de eerste plaats natuurlijk de flaporen van Obama. De presidentskandidaat 'waar schuwde' eind vorig jaar een columniste van de New York Times die over zijn fors ge schapen oren schreef „Dat ligt heel gevoe lig", zei Obama. „Ik ben er in mijn jeugd verschrikkelijk mee gepest." Het was een grapje, maar rechts Amerika maakte ervan dat Obama een journalist had 'geïntimi deerd'. „De geëerde redder des vaderlands kan er niet eens tegen als hij met zijn oren wordt geplaagd", fulmineerde talkshowpre sentator Rush Limbaugh. Hij doopte Oba ma om tot Barack Hussein Odumbo. Obama's toenemend aantal grijze haren is ook al een thema. Een gunstige ontwikke ling voor de onervaren politicus, luidt de conclusie. „Grijze haren geven hem een pre sidentieel voorkomen", constateerde een verheugde Democratische campagnestra teeg. Het is discutabel of een journalist aandacht moet besteden aan zoiets oppervlakkigs als het uiterlijk van een politicus, maar ik be vind me gelukkig in goed gezelschap. De Washington Post - winnaar van zes Pulitzer- prijzen in 2007 - zwengelde vorige week de discussie aan over een mogelijke botoxbe- handeling bij vice-presidentskandidaat Joe Biden. Plastisch chirurg Barry Cohen kende geen twijfel. „De strepen zijn weg op zijn voorhoofd. Absoluut zeker botox." Biden ontkent. De natie twijfelt. Biden heeft de schijn tegen: hij is nogal bezig met zijn uiter lijk. Tijdens de Democratische conventie in Denver grapte hij tegen een bewaker: „Als ik jouw haar had gehad, was ik president ge weest. Dan had ik niet met dit baantje hoe ven aanklooien." De verschijning van Sarah Palin trekt even eens de nodige aandacht. „Ze ziet er beter uit dan ik", merkte Biden scherp op. Linkse websites zijn nu echter een schandaal op het spoor: lipliner-gate'. Palin zou haar lip pen dikker hebben gemaakt door ze aan te zetten met een getatoeëerd lijntje: de tattoo lipliner. Dit maakt eens en voor altijd duide lijk dat Palin white trash (tuig) is, zo menen de bloggende 'Oostkust snobs'. Rest John McCain, een Top Gtm-achtige playboy in zijn jonge jaren, maar nu under dog als het om uiterlijk gaat. De Republi kein maakt van zijn zwakte een kracht. Hij pronkt volop met zijn gehavende voorko men. „Ik heb meer littekens dan Franken stein", laat hij vaak met het nodige bravoure weten. O zie voor het laatste nieuws over de verkie zingen www.pzc/algemeen/buitenland Afname C02-uitstoot en energiegebruik onder druk door kredietcrisis. LUXEMBURG - De Europese plan nen om de klimaatverandering een halt toe te roepen, komen steeds meer onder druk te staan. Een fors aantal lidstaten bedingt uitzonderingen die de eerder over eengekomen doelstelling - twintig procent minder C02-uitstoot en twintig procent minder energiever bruik in 2020 - bedreigen. En dat terwijl maatregelen steeds noodza kelijker worden: volgens het VN-klimaatbuieau is de doelstel ling in 2020 geheel achterhaald. In de bijeenkomst van de EU-mi- lieuministers in Luxemburg, kwam gisteren de Europese ver deeldheid duidelijk naar buiten. Vooral Italië en Polen, maar ook Duitsland, Tsjechië en Hongarije willen uitzonderingen op de voor gestelde maatregelen. Toch was de Nederlandse minister Cramer 'optimistisch'. Zij baseerde dat echter vooral op de verwach ting van de Franse voorzitter Bor- loo dat hij er de komende zes we ken in zal slagen de lidstaten op een lijn te krijgen. In december is in het Poolse Poznan een VN-kli- maatconferentie waar de EU met een gemeenschappelijk standpunt wil komen. Maar het wordt een he le toer om de lidstaten tot een ak koord te bewegen. Volgens Borloo liepen de emoties gisteren hoog op. De financiële cri sis heeft vooral in Oost-Europa de animo bekoeld om de miljarden kostende klimaatmaatregelen te ne men. Ook Italië vindt dat meer re kening gehouden moet worden met de situatie in de lidstaten. SILIVRI - In Turkije is gisteren op een chaotische wijze het omstre den proces begonnen tegen 86 mensen die worden verdacht van onder meer een couppoging en lid maatschap van een terroristische organisatie. Het proces kon pas na uren vertraging een aanvang ne men. De zaak kan de spanningen vergro ten tussen de conservatief-islamiti- sche regering en de seculiere elite in het land, aldus waarnemers. Academici, rechters en militairen verdenken de regering er van het land te willen islamiseren. De overvolle rechtszaal in de stad Silivri vlakbij Istanbul moest di rect na het begin worden ont ruimd. De zaal zat te vol met actie voerders, journalisten en aanhan gers van de verdachten. Buiten zwaaiden honderden activisten met Turkse vlaggen. Pas in de middag hervatte de rech ter de zaak met het verhoor van de 46 verdachten in de zaal. De overige verdachten zullen op een later tijdstip moeten getuigen. On der de verdachten zijn gepensio neerde generaals, academici, linkse politici, journalisten en leden van de onderwereld. Ze zouden lid zijn van het duistere, ultranationa- listische netwerk Ergenekon. Tsvangirai slaat vlucht naar Swaziland af HARARE - De Zimbabwaanse oppo sitieleider Morgan Tsvangirai heeft het aanbod van koning Mswati III van Swaziland, om hem naar een topoverleg in Swaziland te vliegen, afgeslagen. Dat melde gisteren een lid van diens partij MDC. Eerder werd gemeld dat Tsvangirai alsnog met het toestel onderweg zou zijn naar de bijeenkomst. Het paspoort van de oppositieleider is vorig jaar verlopen en er wordt hem geen nieuw exemplaar verstrekt. De MDC en de regeringspartij Za- nu-PF van president Robert Muga be slaagden er eind vorige week niet in afspraken te maken over de verdeling van de ministersposten. Plan voor bodyscan op vliegveld gelaakt BRUSSEL - Het Europees Parlement (EP) is slecht te spreken over plan nen van de Europese Commissie voor het invoeren van de body scan, waarmee door kleding heen kan worden gekeken. Later deze week neemt het parlement een re solutie aan waarin de Commissie ter verantwoording wordt geroe pen. Commissaris Tajani (Verkeer) wil de scan in 2010 invoeren op al le vliegvelden in Europa. Critici vinden dat reizigers de keus moet worden gelaten tussen de scan en handmatig fouilleren. Het EP is on der meer bezorgd over wie de beel den bekijkt en hoe lang ze be waard worden. Bel 0800-1707 Bestel telfort.nl Bezoek Telfort winkels Kijk voor de voorwaarden op telfort nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7