Hond snuffelt rond op basisschool staartje Robbert Lavën Zesde editie talentenjacht 2ndïnfluenz non iron shirts 2 voor 89,95 De Stadsschuur in Goes viert 25-jarig bestaan Markt biedt weer ruimte aan weekmarkt J3PZC Dinsdag 21 oktober 2008 23 Joyce Smaak laat kleuters - met behulp van een knuffelhond - kennis maken met haar hond Lana. foto Willem Mieras SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl Viervoeter op bezoek bij kleuters van basisschool in Wemeldinge. door Koen van Bommel WEMELDINGE - Hoe ga je om met een hond? Kleuters op de openba re basisschool Wemeldinge kregen dat gisteren in de praktijk geleerd. Joyce Smaak van de Sophia-Veree- niging, een dierenbeschermingsor ganisatie, kwam een ochtendje op bezoek met haar Golden Retriever Lana voor een zogeheten 'snuffel- college'. Hoe ga je bijvoorbeeld te werk als je een hond wilt aaien? „Eerst moet je het aan je mama vragen", vertelt Joyce de kleuters. „En dan aan het dier." Ze doet het voor. op de polderwegen, welke 60 kilo meter per uur bedraagt.' De Classic Dutch Rally, die vol gens de organisatie meetelt voor het Nederlands Kampioenschap, begon vrijdag al. Vanuit Hotel Goes waren diverse ritten door het Zeeuwse landschap. Zondag ging de route onder meer over pol derwegen door de Zak van Zuid-Beveland. Volgens Herry Houg van Classic Dutch Rally voldoet de rally aan al le voorwaarden van de KNAC. Hij ontkende zondag dat de auto's uit de rally te hard zouden hebben ge reden. „Misschien dat er eentje tus sen zat die wat lawaai maakte, maar het zijn oude wagentjes, die kunnen niet eens hard. Er zijn al tijd mensen die klagen." Eerst laat ze de hond aan de boven kant van haar hand ruiken, zodat 'ie kan wennen. „Niet aan de bin nenkant, want dan ruikt 'ie een broodje pindakaas", zegt Joyce. Daarna achter de oren aaien en van daaruit over de rug. Ook legt ze uit wat een hond wel en niet fijn vindt. Je moet bijvoor beeld niet in de mand van het beest gaan zitten, of z'n eten afpak ken. De kinderen zijn erg opgewonden en enthousiast over de hond. Lana zelf blijft er rustig onder. „Ze is het wel gewend. Als we de school binnengaan is ze wel vrolijk, waar schijnlijk omdat ze weet dat ze veel brokjes krijgt", legt Joyce uit. Voordat de kinderen gaan oefenen met de hond, kunnen ze eerst wat leren van Bruno, de knuffelhond. Op deze handpop kunnen de kin deren wat technieken oefenen, zo als aaien. Daarna mogen de echte waaghalzen Lana aaien of het dier een hondensnoepje geven. De vijfjarige Noa vindt het wel spannend. „We hebben thuis geen 'Ik durfde Lana niet te aaien, maar ik vind haar wel lief hoor' hond, maar wel twee katten. Soms word ik wel eens gekrabd. De hond was niet zo eng", zegt hij. Anne, ook vijf jaar, vond het wel een beetje eng. „Ik durfde Lana niet te aaien, maar ik vind haar www.johns.nl Kanaalstraat 12, 4388 BM Oost-Souburg HEINKENSZAND - Outrage, Assassi nated, SbcfiftyNine en Side Walk Stone treden vrijdagavond op tij dens de eerste voorronde van 2nd- Influenz, de talentenjacht voor be ginnende bands in Borsele. De wedstrijd gaat het zesde sei zoen in en wordt dit keer keer ge houden in de nieuwe jeugdsoos Achter De Stenge in Heinkens- zand. mdlnfluenz vormt samen met HooilKoorts op Walcheren en RegioRuis (Schouwen-Duiveland) een circuit voor jonge bands. In Heinkenszand zijn vijf voorron den. Het publiek en een jury bepa len wie er in april volgend jaar in de finale staan. Vanuit Goes en de Borselse dor pen rijden er vrijdag gratis bussen naar' de jeugdsoos. De avond be gint om 20.00 uur en duurt tot 23.15 uur. De entree bedraagt vijf euro. üwWeydelan< wel lief hoor. We hebben verstop pertje gespeeld. Mijn lievelings hond is een witte hond." Basischool Wemeldinge is de eni ge school in de buurt waar een snuffelcollege wordt gegeven. Dit is de tweede keer dat Joyce langs kwam. Twee jaar geleden was ze er ook. De Sophia-Vereeniging wordt lang zaam aan steeds bekender. „Vroe ger moest ik zelf bij scholen vra gen of ik alsjeblieft mocht langsko men met de hond. Nu bellen ze mij op. Dit is het eerste jaar dat ik niet zelf achter afspraken aan hoef" Joyce komt in totaal drie keer langs in de klas. Na de laatste keer krijgen de kinderen een diplo ma en een boekje met spelletjes en tips. GOES - Restaurant De Stadsschuur in Goes viert vrijdag vanaf 19.00 uur het 25-jarig bestaan. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs veilt twee kisten met de beste wijnen uit de voorraad van De Stadsschuur voor goede doe len. Het gaat om flessen van het Franse huis Mouton Rothschild 2000 en van Mondavi Baron Phi lippe Opus One 1994 uit Califor- nië. Te gast zijn onder anderen Pa ter Visser uit Cambodja en voor het eerst de twee Cambodjaanse pleegkinderen van De Stads- schuur-eigenaren Cor en Lies van de Zandt. Pater Visser leidt een ho reca- en technische opleiding met ruim vijfhonderd leerlingen. Dé kaaswinkel in Goes! Ruim assortiment Hollandse en buitenlandse kaasspecialiteiten, salades, - wijnen, versgebrande ifiSH n°ten en zuidvruchten. Voor kerstpakketten, kijk op: www.weydeland-goes.nl G. Kooijman Kreukelmarkt 5 4461 HW Goes Telefax (0113)220500 Email info@weydeland-goes.nl SINT-MAARTENSDIJK - De week markt in Sint-Maartensdijk ver huist volgend jaar van het haven plein naar de Markt. De markt kooplui zijn er blij mee. „Het is hier een beetje een dooie boel." De Markt gaat begin volgend jaar op de schop. Een paar maanden la ter moet het werk klaar zijn. Daar na kan de weekmarkt er terecht. „Eens per jaar, met de kermis, staan we al op de Markt", zegt Cor Donselaar van de kaaskraam, die elke week in Smerdiek. staat. „Je merkt dan het verschil. Alle win kels zitten daar. De slager, de bank en de supermarkten zorgen voor een loop in dat gebied. Als we op het havenplein zitten, moeten de mensen daar speciaal naartoe ko men. Op de Markt hebben we meer potentie. Het is ook positief voor de winkeliers daar. We kun nen elkaar versterken." in zwart en oudzilver PODO - POINT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77