Meer vaste buslijnen op de Bevelanden Autorally krijgt Tijdens het flaneren op de Veerweg was het raak m I no sanidröme gr Garagebedrijf verhuist naar stek bij de brandweerkazerne Ongeval met vrachtwagen op A58 Boot dreigde te zinken in haven Colijnsplaat Werkzaamheden aan oostelijke rijbaan A256 Nellie Grim exposeert in De Jeugdhoeve Blijf op de been-project voor Borselse senioren Buis Vlaketunnel nacht dicht voor onderhoud ALTIJD 40% TOT 80% KORTING 22 Dinsdag 21 oktober 2008 pzc Willem en Truus de Waard-de Wit waren gisteren precies zestig jaar ge trouwd. foto Willem Mieras Willem en Truus de Waard-de Wit vieren zestigjarig huwelijk. door Luc Oggel yerseke - 'De koffie staat klaar bij dit diamanten paar'. Het grote spandoek aan de woning liet er geen twijfel over bestaan: Willem (82) en Truus (80) de Waard-de Wit uit Yerseke waren gisteren zes tig jaar getrouwd. Hoewel het paar al sinds 1959 in Yerseke woont, zijn Willem en Truus geboren Kamperlanders. Tij dens het 'flaneren' over de Veer weg in dat dorp, een fenomeen dat zich bij gebrek aan een disco el ke zaterdagavond voordeed, ont moetten zij elkaar. Dat was in 1945, vlak na de bevrijding. „Op die manier kwam je er wel eens één tegen", aldus Willem. Hij zat toen in dienst en was in uniform. „Toen ben ik op hem gevallen", zegt een stralende Truus. Ze kreeg wel eens te horen dat ze 'de knap ste man van Noord-Beveland' aan de haak had geslagen. „Maar ja, voor minder deed ik het niet." Na drie jaar verkering trouwde het stel op 20 oktober 1948 in Wissen- kerke. „Ik ben 's ochtends nog naar Middelburg gefietst voor het bruidsboeket", vertelt Willem. „Ik heb me het schompes getrapt om weer op tijd terug te zijn." Na eni ge jaren als boerenknecht te heb ben gewerkt, kwam Willem 'op de vrachtwagen' terecht. Dertig jaar deed hij dat, waarvan het overgro te deel bij transportbedrijf De Koe- ijer, waarvoor hij mosselen, vis en kreeft vervoerde. „Hij wist beter de weg in Brussel en Antwerpen dan in Goes", plaagt Truus haar echtgenoot. 'Geven en nemen' is volgens haar het recept voor een lang en gelukkig huwelijk. La chend: „Maar een vrachtwa genchauffeur is nooit thuis hoor." Tóch kreeg het paar drie dochters. Inmiddels zijn er ook zes kleinkinderen en vier achterklein kinderen. Stilzitten doen de jubila rissen geenszins, ze gaan onder meer elke week naar Goes om kof fie te drinken. Zaterdag is het groot feest voor familie en vrien den. arpas de betere badkamer www.arpas.sanidrome.nl Mortiereboulevard Middelburg, (0118) 55 10 80 Van Vossen wijkt voor plannen havengebied Sint-Annaland. door Rob Paardekam sint-annaland - Tholen zet weer een belangrijke stap op weg naar de herinrichting van het havenge bied in Sint-Annaland. De gemeen te bereikte overeenstemming met garagebedrijf Van Vossen over een vertrek van de onderneming. Van Vossen is gevestigd aan de Spuistraat, maar zit daar in de weg voor de toekomstige ontwikkelin gen. Met de gemeente is nu over eengekomen dat het bedrijf ver huist naar de Veilingweg, waar het een plekje ten noorden van de brandweerkazerne krijgt. Deze ver Connexxion haalt belbus weg op drukste lijnen. door Harmen van der Werf GOES - Connexxion Openbaar Ver voer zal vanaf 14 december op de drukste belbuslijnen met vaste bus sen rijden. Negen van de tien bel buspassagiers zijn daarmee gehol pen. Vooral in de Zak van Zuid-Be veland zullen meer bussen op vas te tijden rijden. De wijzigingen worden niet door gevoerd, aldus accountmanager Pa trick Siliacus van Connexxion, om dat er over belbussen meer klach ten binnenkomen dan over vaste buslijnen. Connexxion heeft begin 2007 bij de introductie van de bel bus in de Oosterschelderegio 'het nieuwe concept wel in de vingers moeten krijgen', zegt Siliacus. Maar het aantal klachten over de belbus is sindsdien niet hoger dan over vaste buslijnen. „Mensen ervaren het bellen voor een bus echter wel als een extra ri sico", stelt de Connexxion-account- manager. „Zij hebben het idee dat er sneller iets mis kan gaan. Dat ge voel krijg je niet weg. Vandaar dat wij vanaf 14 december veel gaan veranderen." De drukste belbussen worden dus vervangen door bussen die op vas te tijden zullen rijden - in principe één keer per uur - van zeven uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds. Lijn 22 van Goes over Wilhelmina- dorp en Wolphaartsdijk naar Oud- Sabbinge is nu alle dagen een bel bus en wordt straks een vaste lijn. Lijn 23 Goes-Borssele rijdt nu zon dags als belbus en andere dagen op vaste tijden. Dat wordt volledig een vaste lijn. Hetzelfde geldt voor Vooral in de Zak van Zuid-Beve land vervangt Connexxion bel bussen door vaste lijnen. Nisse en 's-Heer Abtskerke krijgen bel bus naar ziekenhuis in Goes. lijn 25 Goes-Baarland-Goes. Lijn 21 tussen Baarland en 's-Heeren- hoek tolplein (over Driewegen, El- lewoutsdijk, Oudelande, Ovezan- de) wordt maandag tot en met za terdag een vaste buslijn en blijft zondag een belbus. Dat gaat ook gebeuren met lijn 51 Borsse- le-Heinkenszand over Nieuwdorp. De belbusroute uit Nisse wordt op veler verzoek gewijzigd. Die gaat nu over 's-Heer Abtskerke naar 's- Gravenpolder waar op de bus naar Goes kan worden overgestapt. Dit blijft een belbus, maar met als eindbestemming het Oosterschel- deziekenhuis. Nieuwe lijnen wor den 29 (Yerseke-Kruiningen/Hans- weert, doordeweeks een vaste lijn, in het weekend belbus) en lijn 30 (Wemeldinge-Hansweert over Ka- pelle, alleen belbus). Lijn 31 Goes- Kamperland wordt ook zondags een vaste lijn, zoals al op andere dagen. Connexxion komt nog met een actie om alle wijzigingen be kend te maken. goes - Een vrachtauto is gisteroch tend rond negen uur in de mid denberm beland op de A58 tussen Goes en 's-Heer Arendskerke. De politie vermoedt dat de chauf feur, een 33-jarige man uit Apeldoorn, tijdens het rijden on wel is geworden. Hij is naar het zie kenhuis gebracht. Het verkeer heeft weinig hinder ondervonden van het ongeluk omdat er nog een rijbaan vrij was. colijnsplaat - De brandweer moest gisterochtend uitrukken naar de Visserijhaven in Colijns plaat. Een boot die daar lag afge meerd, dreigde te zinken. Door nog onbekende oorzaak waren de trossen van de oude torpedojager van een Belgische eigenaar bij laag water blijven steken, waardoor de boot water maakte toen het vloed werd. De boot is leeggepompt. goes - In de nacht van donderdag op vrijdag en de nachten van 27 ok tober tot 1 november wordt tussen 20.00 en 06.00 uur onderhoud ge pleegd aan de oostelijke rijbaan van de A256. Verkeer wordt omge leid via de afslag 's-Gravenpolder en de afslag Heinkenszand, in de omgeving Goes-Zuid via de krui sing Deltaweg-Nieuwe Rijksweg. De werkzaamheden zijn weersaf hankelijk. 's-HEERENHOEK - Nellie Grim uit Heinkenszand houdt een tentoon stelling in dorpshuis De Jeugdhoe ve in 's-Heerenhoek. De expositie met aquarellen van onder meer (veld)bloemen is te bezichtigen op maandag, dinsdag, donderdag, vrij dag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling blijft in het 's-Heerenhoekse dorpshuis tot en met februari volgend jaar. lewedorp - De informatiemiddag over het cursusproject 'Blijf op de been' voor Borselse senioren is morgen vanaf 15.00 uur in verzor gingstehuis De Kraayert in Lewe dorp en niet - zoals eerder gemeld - donderdag. De eerste van de vier cursuslessen waarin onder meer aandacht wordt besteed aan li chaamsbeweging en woningaan passingen, is woensdag 29 oktober om 14.00 uur in De Kraayert. schore - Eén buis van de Vla ketunnel in rijksweg A58 bij Scho- re is vandaag van 19.30 uur tot morgenochtend 6.00 uur afgeslo ten voor onderhoud. Het gaat om de zuidbuis waar verkeer door heen gaat vanuit Goes richting Ber gen op Zoom. Afgelopen nacht is onderhoud gepleegd aan de noord buis in de rijrichting Bergen op Zoom-Goes. huizing kost de gemeente 750.000 euro. Dat bedrag moet de gemeen teraad later deze maand nog wel beschikbaar stellen. Eerder kocht de gemeente al andere gronden en panden in het gebied, waaronder Van Beek Constructie. Die onder neming opende afgelopen week end een nieuwe vestiging aan de Spastraat. Alleen met de eigenaren van de C1000 moet de gemeente nog tot overeenstemming komen. Met hen wordt gepraat over een nieuwe plek in het havengebied. De herontwikkeling daarvan be helst de komst van onder meer wo ningen, winkels en een woonzorg centrum op het huidige havenpla teau, het havenplein en in de Klei ne Suzannapolder. De bouw be gint op zo'n vroegst over een jaar. Openingstijden okt./nov. Dinsdag 11.00 - 17.00 uur Vrijdag 11.00 -17.00 uur Zaterdag 11.00 - 17.00 uur Merkschoenen Outlet Depot 12 Korte Vorststraat 12 Goes Gemeente Borsele krijgt diverse klachten over verkeersovertredingen. door Lilian Dominicus heinkenszand - Bij de gemeente Borsele zijn gisteren diverse klach ten binnengekomen over de rally die zondag door de Zak van Zuid-Beveland werd gereden. Bur gemeester Jaap Gelok van Borsele heeft terstond een brief geschre ven naar de organisator van het driedaagse evenement in Zeeland, Classic Dutch Rally uit Laren. 'De berichten hebben mij ernstig onstemd', meldt de burgemeester. Hij zegt de indruk te hebben dat het evenement in strijd is met de gegevens op basis waarvan de ge meente een verklaring van geen bezwaar heeft gegeven. De burgemeester had een onthef fing afgegeven voor het gedeelte van het evenement dat over het grondgebied van de gemeente Bor sele zou plaatsvinden. Classic Dut ch Rally had beloofd dat deelne mers gemiddeld niet harder dan 47 kilometer per uur zouden rij den. 'Echter, van diverse kanten is er bij mij geklaagd over overschrijding van deze snelheid, met name in het buitengebied van Borsele', schrijft de burgervader. 'Hoewel de snelheid niet door de politie is vastgesteld, wekken de meldingen bij mij de indruk dat er sprake was van overschrijding van de ter plaat se geldende maximum snelheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76