ouders betaald met dubbeltj CS verdienen helft Expositie rond 150 jaar christelijk onderwijs Sinterklaas komt aan op gammele ponton van nieuwe stal Terneuzense bioscoop gaat donderdag open Ws w-raad voor Dethonwerkers aan de slag PvdA wil extra uitkering voor minima Sluis Showband Sas heeft kampioen in zijn midden ZPZC Dinsdag21 oktober2008 23 Voorzitter Han van Opdorp (links) van de Vereniging Protestants Christelijk Basisonderwijs Midden Zeeuws-Vlaanderen en Kees Toorenaar, directeur van de protestants-christelijke basisschool Reuzenhoek. foto Camile Schelstreate TERNEUZEN - De Vereniging Protes tants Christelijk Basisonderwijs Midden Zeeuws-Vlaanderen (Pro- Baz) viert vrijdag 150 jaar protes tants-christelijk onderwijs met een bijeenkomst voor genodigden in de Grote Kerk in Terneuzen. Dr. TERNEUZEN - De bioscoop aan het Arsenaalplein in Terneuzen gaat donderdagavond weer open. De heropening wordt verricht door burgemeester Jan Lonink, die ook de nieuwe naam zal onthullen. De bioscoop, die de afgelopen we ken wat werd verbouwd, wordt geëxploiteerd door drie Zeeuws-Vlaamse ondernemers: Dick de Graaf, Max Heemskerk en Dennis de Bel. De bedenker van de nieuwe naam wordt direct na de heropening gehuldigd. Maan dag 27 oktober staat de eerste film avond van de Zeeuws-Vlaamse filmclub op het programma. De club, met 800 leden, vertoont voortaan drie keer per week films. Ad Verbrugge, oud leerling van één van de scholen, spreekt over 'Basisonderwijs in beweging'. Ook wordt een nog onbekend sponsor bedrag overhandigd aan Edukans, een organisatie die scholen bouwt in Ethiopië. „We kiezen hiervoor door Wout Bareman TERNEUZEN - De jeugd van Terneu zen is aan een kleine ramp ont snapt. Bij de ondernemerskoepel Coördinatie 8c Management (CM) bestond de vrees dat de aankomst van Sinterklaas op zaterdag 15 no vember niet, zoals gebruikelijk, aan de ponton in de voormalige Veerhaven zou kunnen plaatsvin den. De ponton is dit voorjaar uit veiligheidsoverwegingen herme tisch afgesloten. Na overleg wilde Rijkswaterstaat toen wel een uit zondering maken voor de Haven dagen, waarbij de ponton dienst doet als opstapplaats voor de rond vaarten. Onder strenge voorwaar den mocht de ponton, tóch twee omdat wij zelf de laatste jaren op bijna alle scholen nieuwbouw heb ben gepleegd of hebben uitge breid", zegt voorzitter Han van Op- dorp. Het sponsorbedrag is bijeen gelopen door de 1600 leerlingen van scholen. dagen worden gebruikt. CM-coör- dinator Bram Stoffels: „We heb ben bij waterstaat nu opnieuw een verzoek ingediend om de ponton, ondanks de gammele staat waarin het ding verkeert, even een uurtje te gebruiken voor de intocht van de Sint en zijn gevolg. Hopelijk krijgen we toestemming." Woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat gisteren, rij mend: „De kinderschaar hoeft niet te vrezen dat de aankomst niet aan de ponton zal wezen." Er worden wel wat voorwaarden aan verbon den. De Feijter: „Maar we wilden niet zo ver gaan de Sint te verplich ten de cadeautjes in Spanje te la ten. Het komt dus allemaal goed." Medewerkers van het Schoolmu seum richten in de Grote Kerk een overzichtstentoonstelling in over 150 jaar protestants-christelijk on derwijs in Zeeuws-Vlaanderen. Die expositie blijft nog een tot een week na 24 oktober te bezichtigen. TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen beschikt sinds de voorbije week over een WSW-raad. Deze twaalf man sterke raad adviseert de ge meenten in de regio en het be stuur van het werkvoorziening schap over allerhande zaken die met de nieuwe Wet Sociale Werk voorzieningen en re-integratie te maken hebben. Ook kunnen men sen met een wsw-indicatie bij de raad terecht met vragen over per soonsgebonden budgetten, het zoe ken naar werk bij gewone werkge vers en wachtlijstzaken. De belang stelling om zitting te nemen in de raad was groot. Bijna dertig men sen hadden zich aangemeld, van wie er twaalf zijn benoemd. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Paard Pride en pony Tica van de Terneuzense kinder boerderij hebben het voorbije weekend de helft van hun nieuwe stal bijeen gelopen met een spon- sortocht. Met name door een gift van dui zend euro van Serviceclub Kiwa- nis liep de teller aardig op, al kre gen Angelique Moes en Evelina Ta- kala ook tijdens hun drie dagen du rende trip door West-Zeeuws- Vlaanderen nog een paar honderd euro toegestopt door sympathisan ten. Het viel het tweetal op dat de Terneuzense kinderboerderij ook door veel mensen in de gemeente Sluis een warm hart wordt toege dragen, vermoedelijk omdat het aantal kinderboerderijen in Zeeuws-Vlaanderen op één hand is te tellen. De nieuwe stal voor de pony's en ezels kost ongeveer vijfduizend eu ro. Het resterende bedrag wordt bijgelegd door de Stichting Kinder boerderijen. door Frank van Cooten SLUIS - Alle huishoudens in de ge meente Sluis met een inkomen tot 120 procent van het minimum moeten van de gemeente Sluis een eindejaarsuitkering krijgen van net to vijftig euro. Dat is de inzet van een motie van raadslid Wim Kruidenier (PvdA) die hij donderdagavond in de raadsvergadering in stemming wil brengen. De staatssecretaris van Sociale Za ken en Werkgelegenheid maakt vijftig miljoen euro extra vrij voor incidenteel armoedebeleid. Deze vijftig miljoen wordt verdeeld via het gemeentefonds. Kruidenier wil het hele bedrag dat de gemeente Sluis krijgt, gebrui ken voor de eindejaarsuitkering. De gemeente moet proberen zo veel mogelijk gezinnen te bereiken en ze tevens te wijzen op andere inkomensondersteunende maatre gelen. Het college moet de raad binnen twee weken laten weten hoe dit wordt uitgevoerd. SAS VAN GENT - Alexander de Groff van de Showband Sas van Gent werd dit weekeinde Europees kam pioen tijdens een wedstrijd van Color Guard Nederland. De Groff speelt in de showband tenor (zes-trom). Hij deed mee aan de categorie 'In dividuals en Ensembles', oftewel een wedstrijd en voor solisten en kleine groepjes. Door De Groffs winst heeft de showband voor het vijfde achtereenvolgende jaar een Europees kampioen in zijn mid den. Op 7 december trekt de show band naar het Franse Nancy, waar het gezelschap sp'eelt op een Sinter klaas-Kerstmisparade, die^ gemid deld 100.000 bezoekers trekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63