Vrees voor boerencoup bij schap r£Aj 21 34 en 35 27 Kranen happen zand weg voor verlengde Autrichehaven Studio Sanérie Figuurcorrectie- en afslankcenter Kieskompas als steuntje voor verkiezingen Antwerpen blaast de Scheldekaaien nieuw leven in Dinsdag 21 oktober 2008 Transatlantisch studie centrum vestigt zich in Middelburg Tip? redtern@pzc.nl Agrariërs gaan voor verdere verlaging waterschapslasten. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Verschillende hoofd ingelanden in het bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen vrezen dat agrariërs donderdag met moties zullen komen om te proberen de kostentoedelingsveror- dening 2009 naar hun hand te zet ten. De kostentoedelingsverorde- ning is de grondslag voor de tarie ven van het waterschap. Met de in voering van de nieuwe Water schapswet wijzigde de kostentoe- deling. Volgens de nieuwe regels hoeft de boerensector volgend jaar 12 pro cent minder aan lasten voor het schap op te hoesten. De hoofdinge landen met een agrarische achter grond willen echter een verlaging van de lasten met 15,6 procent. Hoofdingeland Patricia van Veen-de Rechter gaat er dan ook vanuit dat bestuurders uit de cate gorie ongebouwd moties zullen in dienen om verdere verlaging af te dwingen. „Ik vrees echt voor een boerencoup binnen het schap. Ze krijgen al een verlaging van 12 pro cent en willen nu nog meer. Eigen lijk is dat gewoon absurd, omdat een verdere verlaging ten koste gaat van de gewone man. Een huis houden moet volgend jaar al 9,2 «procent meer betalen. Krijgen de boeren hun zin, dan zal dat percen tage nog een paar procent hoger Boeren willen een forsere verla ging van de waterschapslasten. Als zij hun zin krijgen, zullen de kosten voor gewone huishou dens hoger uitvallen. uitvallen." Ook hoofdingeland Co van Schaik vreest voor machtsver toon van de boeren binnen het schap. „Deze ontwikkelingen zag ik enige tijd terug al aankomen. Om die reden heb ik ook gepro beerd om voor de verkiezingen de kracht van de ingezetenen te bun delen, maar dat is helaas niet ge lukt, omdat de gevestigde politieke partijen daartegen waren. Wat donderdag te gebeuren staat is fei telijk de lakmoesproef voor het schap. Krijgen de boeren hun zin, dan gaat dat ten koste van de inge zetenen, van gewone mensen met een eigen woning. De nieuwe toe delingsverordening is opgesteld op basis van objectieve uitgangspun ten. Daar is over nagedacht. De boeren zeggen nu dat hen bij het maken van de nieuwe Water schapswet meer is beloofd. Ik vind dat onzin. Dan hadden ze niet moeten instemmen met die wet", aldus Van Schaik. Volgens Van Veen is de rol van wa terschapsbestuurders met een CDA-achtergrond donderdag bepa lend. „Zij zullen duidelijk moeten maken of ze staan voor het alge meen of boerenbelang." WESTDORPE - Hydraulische kranen op pon- lange kade van de haven is met 630 meter ver- tons graven de dam naar de verlengde Autri- lengd. De komende maanden wordt de ver- chehaven bij Westdorpe weg. De 225 meter lengde haven uitgebaggerd. In de eerste fase gaat het om zo'n 500.000 kubieke meter slib, klaard. De nieuwe haven is waarschijnlijk in die wordt gedumpt in de Westerschelde. Dat 2010 gereed. Er hebben zich vier bedrijven ge- karwei is vermoedelijk begin volgend jaar ge- meld voor vestiging. foto Camile Schelstraete Gratis en vrijblijvende figuuranalyse - Thermo Fysische Methode (TFM) (snelle vetverbranding en huidversteviging) - Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen (±30 min.) - Gerichte en plaatselijke figuurcorrectie (buik, dijen/heup, armen enz) - Voedingsadviezen (géén diëten, shakes, pillen e.d.) - Gewaarborgde cm-garantie TERNEUZEN - Zeeuws-Vlamingen die mee willen doen aan de verkie zingen voor het waterschap, maar niet weten op welke partij ze gaan stemmen kunnen hun voorkeur mede bepalen via het kieskompas van de schappen. De digitale stern- hulp is sinds gisteren in de lucht. De site is waterschap.kieskompas.nl. De (schriftelijke) waterschapsver kiezingen vinden plaats van 13 tot en met 25 november. Openingstijden: ma. wo. en do. 9.00-12.00 en 16.00-21.00 uur di. 9.00-15.00 uur, vr. 9.00-13.00 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder Bel snel: 0118-594098 wwwstudiosanerienl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61