MCTS sterk in netwerken MODEFLITSEN Zedenverdachten vrij B Techniekbus is een succes Finale later door problemen kaartverkoop Lezingen en documentaire over Afrika KiKa Zeeland haalt geld op bij Kunstmarathon DONDERDAG 23 OKTOBER lange vorststraat - goes PZC Dinsdag 21 oktober 2008 27 Transatlantisch studiecentrum vestigt zich in Middelburg. door René Schrier MIDDELBURG - De raad van bestuur van het Middelburg Center for Transatlantic Studies (MCTS) ver gadert dezer dagen voor de eerste keer in Middelburg. Dat is het ge volg van het feit dat het MCTS vol ledig van Maastricht naar Middel burg is verhuisd. Het studiecentrum is een netwerk van 35 universiteiten, verspreid over Europa, Noord- en Mid- den-Amerika en Australië die do centen beschikbaar stellen voor het centrum. Zij geven cursussen in Middelburg aan studenten die meer willen weten over transatlan tische relaties tussen Amerika en Europa. Voorzitter Tim Schorn van de raad van bestuur van het MCTS geeft aan dat het instituut in de praktijk prima functioneert bij de opbouw van netwerken van stu denten. Niet alleen ontmoeten ze studenten uit andere delen van de wereld, ze komen ook in contact met professoren die hen weer kun nen helpen met vervolgstudies aan hun universiteiten. Zo is het MCTS naar Middelburg gekomen in verband met de aanwezigheid van de internationale studenten van de Roosevelt Academy. Mo menteel vinden de zeventien Hon gaarse en Amerikaanse studenten van het MCTS ook onderdak bij de Roosevelt Academy. Het is de bedoeling dat ze in 2009 een eigen schoolgebouw aan de Latijnse Schoolstraat in Middelburg in ge bruik nemen met uiteindelijk een maximum van 30 leerlingen. De Het internationaal centrum voor transatlantische studies verhuist van Maastricht naar Middelburg. Deze week is de eerste vergade ring in de Zeeuwse hoofdstad. vorige directeur van het MCTS, Terry Rodenberg, geeft aan dat het vooral voor Amerikaanse studen ten een hele ervaring is om voor een semester naar Nederland te ko men: „Mijn zoon heeft het ook ge daan. En toe hij terugkwam keek hij ineens elke dag naar het avond nieuws op televsie. Dat had hij daarvoor nooit gedaan." Maar ook de docenten steker er veel van op, voegt hij er aan toe. In 1998 is het MCTS begonnen. De cursussen zijn heel divers, maar hebben wel iets te maken met tran satlantische relaties. De modules duren drieënhalve week en in elk semester zitten vier modules. mmmm MIDDELBURG - De techniekbus is een succes. De bus vervoert scholieren naar bedrijven die jonge ren willen interesseren in techniek. Alle Zeeuwse scholieren komen in aanmerking. Ze kunnen bij ruim 200 Zeeuwse bedrijven terecht. De bus is pas echt gaan rijden in september na de schoolva kanties. Op dit moment zijn er al 60 reserverin gen. Projectleider Mary Remijnse van 'bedrijf en school' brengt de bedrijven en scholieren samen. Ze regelt ook dat mensen vanuit bedrijven gast lessen verzorgen en laat docenten een kijkje ne men in de bedrijven. foto Ruben Oreel middelburg - De finale van de mo- dellenwedstrijd Het Gezicht van 2008 is zondag niet doorgegaan. De organisatie zag zich door tegen vallende kaartverkoop op het laat ste moment genoodzaakt het eve nement in Bunnik af te blazen. Gisteren werd bekend dat de eind ronde nu is ondergebracht bij de Megasensatie in Ahoy in Rotter dam. Finalisten Dennis van Akke ren en Nikita Rijk uit Middelburg werden vlak voor het weekeinde geïnformeerd over de problemen. „We balen enorm." De tegenvaller is voor hen geen reden zich terug te trekken. „Nu we eenmaal zo ver zijn gekomen, laten we het wel ge woon doorgaan." middelburg - Turning Tables, een studentenorganisatie van de Roos evelt Academy, houdt morgen een symposium over het Grote Meren gebied in Afrika. Daar heersen bur geroorlogen en is er politieke insta biliteit. Professor Filip Reyntjens en de Belgische journalist Peter Verlinden houden een lezing. Ook wordt de documentaire Darwins Nightmare vertoond. Aanmelden: via turningtables@roac.nl of via 0118-655500. Aanvang: 11.45 uur in het oude stadhuis in Middelburg. Goes - Veel deelnemers aan de Kustmarathon 2008 liepen, ren den of fietsten voor het goede doel. KiKa (Kinderen Kankervrij) haalde zo 3595,50 euro op. Er wer den ook spulletjes verkocht voor KiKa, zoals beren, sleutelhangers en kleertjes en dat leverde een be drag van 825,60 euro op. Samen met dertig Wolphaartsdijkse mara thonlopers, die goed waren voor 23.000 euro, is er in totaal 27421,10 euro binnengekomen, exclusief an dere donaties. VAN 10:00 TOT 17:00 UUR Bij aankoop van minimaal 125 aan GERRY WEBER producten GRATIS een prachtig horloge inclusief luxe geschenkverpakking kado! (zolang de voorraad strekt) berco Rechtbank spreekt twee mannen vrij van ontucht minderjarigen. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank sprak gisteren twee mannen, allebei uit Zeeuws-Vlaan- deren, vrij van ontucht met min derjarigen. Twee weken geleden pleitte advocaat E. Smit al voor vrijspraak omdat er volgens hem in beide gevallen geheel geen be wijs was voor die ontucht. Giste ren kreeg hij gelijk. Na de uitspraak merkte Smit des gevraagd op dat het Openbaar Mi nisterie in het vervolg veel voor zichtiger moet zijn bij het voor de rechter slepen van verdachten. In beide gevallen was er volgens hem volstrekt onvoldoende onderzoek uitgevoerd waardoor de verdedi ging 'het werk van de politie moest overdoen'. Volgens hem heeft de politie in beide gevallen bijvoorbeeld geen onderzoek in en om het huis van de verdachten ge daan waardoor 'aantoonbare on juistheden in de verklaringen niet aan het licht kwamen'. Hij merkte ook op dat de verdachten en hun familieleden nu onnodig lang in onzekerheid hebben gezeten. Door hun zaken voor de recht bank te brengen heeft het OM vol gens de raadsman ook bewust het risico genomen dat ze 'onterecht veroordeeld zouden worden'. Ook zijn die gezinnen nu op kos ten gejaagd omdat ze allebei een advocaat in de armen moesten ne-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55