staan Vluchtelingen Verdachte moord agente bedreigde vaker politie pGGm Werk jij in zorg c$ welzijn? Dan krijg je bij cm 4,1rente op je ipaarrekening. 4 Dinsdag 21 oktober 2008 pzc amsterdam - De 49-jarige verdach te die op 9 april hoofdagente Ga- brielle Cevat doodschoot in Am stelveen, had eerder al conflicten met de politie, waarbij hij agenten onder meer bedreigde. Dat bleek gisteren tijdens een voorbereiden de zitting van de strafzaak die de rechtbank op 13 en 14 januari in houdelijk wil behandelen. Voor welke zaken de verdachte eer der is gearresteerd en wat de aard was van de bedreigingen tegen agenten, kwam niet aan de orde. Dat het om ernstige misdrijven gaat, staat echter vast, omdat eer der in opdracht van de rechtbank al bij het Pieter Baan Centrum (PBC) onderzoek is gedaan naar de geestvermogens van de verdach te. Dat gebeurt alleen bij verden king van een ernstig delict. Ook nu is de verdachte door het PBC onderzocht. Zijn raadsman, Peter Plasman, wijt het 'schelden en drei gen' door de verdachte aan 'een kwade dronk'. „Maar het liep zo'n vaart niet en mijn cliënt heeft eer der al eens een pen cadeau gedaan aan een agent die hij had bedreigd. Hij heeft geen hekel aan de poli tie", aldus Plasman. Het onderzoek naar de moord op Cevat, de bedreigingen aan het adres van zijn ex-vriendin, de voor bereidingen van de moord op haar en het schieten op de voordeur van de woning van de schoonou ders van zijn ex, is vergevorderd, meldde officier van justitie Karin Gerritsen. Het strafdossier beslaat inmiddels 1300 pagina's. Justitie hoopt nog steeds dat de man alsnog een verklaring aflegt. Tot op heden beroept hij zich op zijn zwijgrecht. Advocaat Plasman zei nog niet te weten of zijn cliënt openheid van zaken wil geven. Ga naar www.pggm.nl Weet wat je waard bent. Na het generaal pardon voor circa 25.000 asielzoekers zouden de gemeentelijke noodopvanglocaties overbodig worden. Het tegendeel is het geval. Weer komen vluchtelingen, al dan niet ziek, op straat te staan. door Jacqueline Steenwijk Vijf volwassenen, on der wie één zwangere vrouw, en zes kinde ren. Dat zijn de asiel zoekers waar Barbara Jenner van de noodopvanglocatie in Haarlem zich momenteel sterk voor maakt. Als de gemeente Haar lem niet terugkomt op haar eerde re besluit de noodopvang te slui ten, staan de drie gezinnen vanaf 1 januari op straat. Haarlem is een van de weinige ge meenten die, conform de landelij ke afspraken tussen gemeenten en staatssecretaris Albayrak (Justitie), in 2009 de noodopvang wil beëin digen. Voor circa 25.000 vluchtelin gen kwam er in 2007 een generaal pardon, waardoor zij alsnog in aan merking konden komen voor een verblijfsvergunning. De noodop vang, zo was de theorie, zou hier door overbodig worden.„Men denkt dat met het generaal pardon alle problemen zijn opgelost. Maar zo is het niet", zegt Barbara Jen ner. „We zorgen nog steeds voor mensen die een procedure hebben lopen, terwijl ze geen recht heb ben op opvang.door het rijk. Ook komen er weer nieuwe aanvragen binnen van mensen die door het rijk op straat zijn gezet." Ook Utrecht, Leiden en Nijmegen zien de aantallen op straat gezette asielzoekers weer groeien. „Het zijn nog geen extreem grote aantal len, maar wel iets waar wij ons zor gen over maken", zegt Monique Volkers van de overkoepelende op- vangorganisatie SUN in Nijmegen. Ook de landelijke stichting LOS signaleert een toename van het aantal mensen dat noodopvang be hoeft. „Het lijkt erop dat de Immi gratie- en Naturalisatie Dienst zijn reguliere werk weer heeft opge pakt. De meeste aandacht ging de laatste tijd naar de pardonners. Nu dat is afgewikkeld, komen de nieu we aanvragen weer in zicht. En dat betekent dat mensen weer op straat worden gezet", zegt Rianne Ederveen van LOS. Ze noemt dat een verontrustende ontwikkeling. „Het begint allemaal opnieuw. Het is alleen een nieuwe groep." Vluchtelingen die na een afgewe zen asielaanvraag een volgende Asiel op medische gronden Sind» de aankondiging van het generaal pardon voor asielzoekers in 2006, neemt het aantal verblijfsaanvragen op medische gronden sterk at. Asielzoekers die zo'n aanvraag deen mogen die in Nederland afwachten. Het aantal verblijfsaanvragen op medische gronden (aantallen naar beneden afgerond) Jomanda voor rechter in zaak-Millecam amsterdam - Medium Jomanda en twee alternatieve artsen moe ten volgende week donderdag voor het eerst voor de rechter ver schijnen in verband met de dood van actrice Sylvia Millecam. Dat ge beurt tijdens een pro-formazitting in Amsterdam. Millecam overleed in 2001 aan borstkanker. Ze had zich in de periode daarvoor laten behandelen door Jomanda en de twee alternatieve genezers. Shell Pernis moet uitstoot beperken schiedam - Shell Pernis moet de uitstoot van stof bij incidenten en ook structureel verlagen. Het be drijf laat onderzoeken hoe het dat kan realiseren. Dat heeft de direc tie afgesproken met DCMR Milieu dienst Rijnmond en de provincie Zuid-Holland. Aanleiding voor het overleg was een incident bij Shell op 24 september. Toen daal de een witte, ongevaarlijke stof neer over Spijkenisse. PETER grgfr van Justitie Beste friet van het land is in Urk verkrijgbaar zoetermeer - Liefhebbers van ge frituurde snacks kunnen deze het beste afnemen bij Snack-plaza Wil lem de Boer in Urk. De snackbar prijkt bovenaan in een nieuwe top 100 van de beste cafetaria's van het vakblad Snackkoerier.Slechts een onderneming uit Zeeland is doorgedrongen tot dit klassement. Dat is 'frituurke Het Zwin' in Sluis. Deze nering bezet de hon derdste plaats. SP komt op voor kleine ondernemers die huren noci £bJ\I VVE Nüüir Mooi GEVA/£EsT den haag - De SP wil dat kleine ondernemers beter beschermd worden tegen steeds hogere huur prijzen. In een rapport bepleit SP-Tweede Kamerlid Sharon Gesthuizen on der meer een maximale huur voor een winkel en een wettelijk vastge stelde maximale huurstijging. Ze vindt dat kleine ondernemers net als gewone huurders een betere huurbescherming verdienen. Weer komen vluchtelingen, al dan niet procedure starten, mogen die vol gens de wet in Nederland afwach ten. Ze hebben een zogenoemd rechtmatig verblijf maar moeten wel zichzelf zien te redden. Rijks voorzieningen zoals onderdak en voedsel krijgen ze niet meer. Ook asielzoekers die buiten hun schuld om het land niet kunnen verlaten, moeten het voortaan zelf uitzoe ken. Gemeenten vangen al jaren derge lijke vluchtelingen op. Dit tot gro te ergernis van het rijk. Gemeen ten zouden het rijksbeleid onder mijnen door de vluchtelingen het idee te geven dat ze wellicht toch mogen blijven. Het weigeren van rijksvoorzieningen is juist bedoeld om deze vluchtelingen te bewegen het land te verlaten. Gemeentebesturen beroepen zich echter op hun zorgplicht en de be scherming van de openbare orde. Oorlogsmonument Zutphen geschonden zutphen - In de nacht van donder dag op vrijdag zijn drie bronzen ge denktekens van hét oorlogsmonu ment in Zutphen gestolen. Dat maakte de gemeente gisteren be kend. De daders zijn' spoorloos. Op de plaquettes staan de namen van overleden Canadese bevrijders in de Tweede Wereldoorlog, Zut- phense Indië-gangers en stadgeno ten die het bombardement in 1944 niet overleefden. Nederland scoort laag met bosrijke gebieden luxemburg - Slechts li procent van Nederland is begroeid met bossen en andere boomrijke gebie den zoals parken. Alleen Malta (1 procent) en Ierland (10 procent) zijn binnen de Europese Unie nog minder boomrijk. Dat blijkt'uit een overzicht van Europees statis tisch bureau Eurostat. De EU be staat voor 42 procent uit bossen. Die bevinden zich vooral in Scan dinavië, Duitsland en Frankrijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4