effeweg.nl Waarom voetbalt Seedorf Paolo Bettini kwam supervoordelige busreizen Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 KoppoEgenoot en Bettini delen leed van de dood 5 dagen - Bohemen en Praag 4 dagen - Muzikale stad Salzburg 4 dagen - Berlijn en Polen 38 Dinsdag 21 oktober 2008 PZC €30,- korting bij boeking voor vertrek op: 7 november Hoogtepunten: Bauernmarkt Dasing, stadswandeling Salzburg .o.l.v. een gids, Dom van Salzburg, woonhuis Mozart, Alter markt, Salzbergwerk, Hohensalzburg. Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3 maal ontbijtbuffet Vervoer per Tourist Class touringcar. Liever naar Halle, Leizpig en Wörlitz? Boek voor vertrek op 3 november en ontvang €30,- korting! Kortingscode LM44 EffeWeg, Postbus23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) Genoemde prijzen zijn per persoon, èxcl. reserveringskosten, entreegelden en ANVR (wj/ /J brandstoftoeslag a p.p.p.d. Fouten voorbehouden. De aanbiedingen zijn sgr ViÊm geldig vanaf de verschijningsdatum t/m 29 okt. of zo lang de voorraad strekt AMSTERDAM - Paolo Bettini vormt in de Amsterdamse zesdaagse een koppel met Juan Lianeras. Deze Spanjaard is zevenvoudig wereld kampioen en in het bezit van twee olympische titels, op de baan. De twee beleefden in 2006 beiden een dramatisch najaar. Bettini verloor eind 2006 zijn broer. Een week nadat hij wereld kampioen was geworden, veronge lukte Sauro. De lol was er daarna wel een beetje af, zo kon je aan de voordien altijd felle Bettini mer ken. Hij werd in 2007 weliswaar nog wereldkampioen, sprak zo nu en dan nog met vlammende ogen en hevig zwaaiende armen. Maar je merkte dat wielrennen van zijn passie tot beroep was verworden. Lianeras overkwam iets dergelijks. In de Zesdaagse van Gent, op 26 november 2006, viel zijn koppelge- noot Isaac Galvez dood op de pis te, na een fatale crash. Lianeras had het daarna ook helemaal ge had. Hij wilde stoppen, maar sprak met Galvez' familie en hield vol tot het WK op zijn eigen Mal- lorca in maart 2007. Daar werd Lia neras wereldkampioen. En ook op de Spelen van Peking deed hij nog van zich spreken, met goud op de puntenkoers. Na dit Zesdaagsesei zoen is het ook voor hem gedaan. Italiaan kijkt uit naar een nieuw leven zonder wielrennen. door Edward Swier AMSTERDAM - „Een zwart gat? Wel nee, bestaat dat?" Paolo Bettini kan het zich niet indenken. Als hij over een paar weekjes definitief in de remmen knijpt, begint voor de Italiaan een nieuw leven. „Ik kijk daar echt naar uit. Alle tijd voor de familie, voor mijn vrienden. Als het, zoals hier in Amsterdam, over mijn afscheid gaat, ben ik er heel rustig onder. Ik heber echt vrede mee." Hij kijkt er guitig bij, op z'n Betti- ni's. Er is een twinkeling in de ogen, dit kereltje heeft echt zin in zijn laatste twee klusjes. De Zes daagse van Milaan, begin novem ber, is het sluitstuk van een glans rijke loopbaan, in de aanloop rijdt Bettini deze 'week de Zesdaagse van Amsterdam. Gistermiddag even na drieën arri veerde de 34-jarige vedette op de piste bij Sloten. Ietwat gespannen, want ongewis hoe hij zich zal hou den op de houten wielerbaan. „De eerste twee dagen zullen echt las tig worden. Ik wil graag een goed figuur slaan, maar heb een jaar niet op de baan gereden. En het is toch een vak apart natuurlijk." Om in Milaan geen modderfiguur te slaan, wilde Bettini ter voorbe reiding nóg een zesdaagse rijden. Frank Boelé, organisator van het evenement in Amsterdam, kreeg de Italiaan dan ook min of meer in de schoot geworpen. Boelé: „Het was voor ons een unieke kans. Hij kwam zo uit de hemel vallen. En denk ook niet dat hij hier zes dagen maar een beetje mee zal rijden. Bettini is een echte klasbak. Twee jaar terug heeft hij in Grenoble voor het eerst een zes daagse gereden. Daar had hij het snel onder de knie." De behendige Italiaan is met zijn 1.68 meter wel gemaakt voor het pistewerk. In het gekrioel van de ware specialisten hebben de g-krachten nauwelijks vat op de kleine, gedrongen Bettini. Onwen nig was het de eerste avond echter wel. „Ik neem sowieso geen risi co's. Tranquillo! Gelukkig heb ik een ervaren koppelgenoot in de olympisch kampioen Juan Liane ras, die sleept me er wel door heen." Bettini heeft een prachtige erelijst. Reden genoeg voor de in het bij- programma rijdende vrouwen en jeugdrenners om met Bettini op de foto te gaan. „Prima hoor, geen probleem", lacht hij na weer een verzoek. Niets lean hem, met zijn pensioen in het vooruitzicht, nog UONTVANU» ontvang tot €30,- korting bij boeking voor vertrek op: 27 oktober €219,-, 3 november €209,- Hoogtepunten: Praag, Praagse Burcht, St. Vituskathedraal, Moldau, stadswandeling o.l.v. gids, glasfabriek Novi Bor, Detenice, Jicin, Boheems Paradijs, burchtruïne Trosky. Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4 maal ontbijtbuffet 4 maal diner 2 maal stadswandeling o.l.v. een gids Vervoer per Tourist Class touringcar 5?2i"gscode LM4T €30,- korting bij boeking voor vertrek op: 14 november Hoogtepunten: stadsrondrit Berlijn, Brandenburger Tor, de Reichstag, boottocht Spree, bezoek Poolse Bazar, scheepslift Niederfmow, klooster Neuzelle. inclusief: 3 hotelovernachtingen 3 maal ontbijtbuffet 3 maal dinerbuffet w Vervoer per Tourist Class touringcar thiek overkom...?" Het uitbundige gelach Iaat niet lang op zich wach ten, Van Gaal reageert gevat: „Waarom lacht u?" Hij neemt het op voor de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) die (potentiële) sponsors heeft uit genodigd. „Zeeland is nog altijd een blinde vlek op de voetbal- 'Ik speel nooit meer als linksbuiten! Ik wil .op nummer tien spelen' kaart. Daarom .moet dit initiatief ondersteund worden." Van Gaal praat over kennis, visie en keuzes. Over duurzaam groeien, zijn ima go, talentherkenning en de ont wikkeling van voetballers. Een ver gelijking tussen Clarence Seedorf en Patrick Kluivert volgt. „Waar om voetbalt Seedorf nu nog steeds en Kluivert niet meer? Dat heeft met karakter, motivatie en per soonlijkheid te maken. Kluivert werd op zijn 24e door iedereen ge adoreerd. Dat moet je kunnen ma nagen, maar dat is hem niet goed afgegaan. Seedorf ging daar beter mee om." De trainer praat boeiend en geeft andere voorbeelden van ontwikke ling. Hoe aanvallende middenvel der Michael Reiziger het wél en spits Clyde Wijnhard het niet kon opbrengen zich bij Ajax om te la ten turnen tot rechtsback. Van Gaal: „Daar werden de motieven van die twee jongens duidelijk. Reiziger heeft een prachtige car rière gehad, Wijnhard ging naar Engeland en heeft daar zijn brood verdiend. Maar hij was wel geluk kig, omdat hij dicht bij zichzelf bleef Je moet altijd doen waar je goed in bent." Hij is een man van duidelijke re gels. Van Gaal begint het hoofd stuk 'Spelers, rol, taak' met een anekdote over de Braziliaan Rival- do. „Net als bij Deportivo La Cor- Goes gisteravond dik een uur in zijn ban. foto Willem Mieras Boeiende lezing van Louis van Gaal op sponsoravond JVOZ. door Barry van der Hooft GOES - Heeft u Louis van Gaal al eens zien dansen alsof hij een van de bezoekers van het dansspekta- kel Sensation White is? Waar schijnlijk niet. Het gebeurt deze maandagavond wel, in de showroom van een stijlvolle auto garage in Goes. De trainer van AZ is voor een lezing afgezakt naar Zeeland en wil met een onver wacht dansje even wat verduidelij ken: „We leven in een virtual socie ty." Met een paar swingende bewegin gen vanuit de heup en de handen op zijn oren kijkt hij naar de vloer. „Zo gaat het er nu dus aan toe. Niet communiceren, alleen met je zelf bezig zijn." Het is gedrag dat hij afkeurt, want de trainer Van Gaal houdt van een harmonieus klimaat. „Daar gedijen mensen het beste in. Een klimaat waarin ieder een perspectief heeft. Daarom heb ik ook nooit een selectie van 35 spelers. De nummers 25 tot en met 35 hebben dat perspectief na melijk niet." De tweehonderd aanwezigen han gen aan zijn lippen, nadat Van Gaal zichzelf heeft geïntroduceerd met een vijf minuten durend film pje. Successen met Ajax, zijn op stappen als bondscoach van Oran je, kampioenschappen bij Barcelo na; het komt allemaal voorbij. Op de twee beeldschermen die hem flankeren, verschijnt even later een foto van lachende kinderen sa men met de trainer. „Die kinderen lachen omdat ze met mij op de fo to mogen. Maar waarom is dat? Omdat ik zoveel op televisie ben? Of gewoon omdat ik altijd sympa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40