Seedorf: Heerenveen is voorloper 38 en 39 Clarence Seedorf is niet bang dat hij donderdag als speler van AC Milan uitgefloten zal worden door het publiek van SC Heerenveen. „Ik heb heel leuke herinneringen aan het publiek in het noorden." foto Franco Silvi Paolo Bettini maakt zijn voorlaatste stop op baan Amsterdam Boudewijn Zenden en Erik Gerets keren terug in Eindhoven Dinsdag 21 oktober 2008 Tip? sport@pzc.nl Middenvelder heeft coach al voorgelicht voor Uefa Cupduel. door Johann Mast MILAAN - Het is benauwd in de 'mixed zone' van het San Siro-sta- dion in Milaan. En het is vol in de ruimte waar de hongerige Italiaan se pers de enige kans krijgt om na afloop van AC Milan-Sampdoria (3-0) contact te maken met de ve detten. Erg vol. Oogcontact is waar het in de meeste gevallen bij blijft. De journalisten, gewend als ze zijn aan 'no', nemen niet eens de moeite om een speler aan te schieten. Ze weten hoe het er hier aan toegaat: de spelers zijn contrac tueel verplicht om langs de horde verslaggevers naar hun dure boli des te-wandelen, maar dat wil nog niet zeggen dat ze journalisten ook te woord moeten staan. Daar komt Shevchenko aan. De Oekraiense topspits is dan wel ge blesseerd, hij weet een indrukwek kende sprint langs de menigte te trekken. „Sorry, sorry", roept 'She- vagol'. Pat dan nog wel. In zijn kielzog volgt Pirlo, ook gebles seerd. Het fotomodel van Dolce Gabbana (en wereldkampioen in 2006) zegt helemaal niets. Links back Jankulovski haalt enkel zijn wenkbrauwen op en doelman Ab- biati zegt 'ciao'. Nesta (langdurig geblesseerd, maar donderdag tegen Heerenveen mogelijk weer van de partij), Kaka ('s werelds beste in 2007) en Inzaghi delen een handte kening uit, nota bene aan een Itali aanse journalist. En Ronaldinho? En Maldini? Die laten zich hele maal niet zien, contract of geen contract. Aanvoerder Maldini (40) heeft in zijn 25e seizoen bij de club de status van halfgod en Ro naldinho is gewoon Ronaldinho: vedette onder de vedetten. Hoewel, de Braziliaanse balkunste naar had bij zijn overgang van Bar celona naar Milaan gemikt op het shirt met rugnummer 10, maar bij CBarence Clyde Seedorf AC Milan is er sinds 2003 slechts één man die daarvoor in aanmer king komt: Clarence Seedorf Ah, daar komt-ie aan. Er zijn inmid dels tachtig minuten verstreken sinds het laatste fluitsignaal. 'Het is 'groot' tegen 'klein' en we weten onderhand wel hoe dat kan aflopen.' Ie kunt er niet omheen: Clarence Seedorf is een beminnelijke man, werkelijk een en al vriendelijkheid voor zijn omgeving, zelfs Voor de rioolratten van de Italiaanse me dia. En ja hoor, hij wil met alle ple zier vooruitkijken op SC Heeren veen-AC Milan. Of is hij bang er donderdag in het Abe Lenstra-sta dion niet bij te zijn? Seedorf, wrij vend over zijn rechterheup, lacht. „Reken maar dat ik er bij ben, daar gaan we de komende dagen aan werken. Ik kreeg vandaag al na tien minuten last en het zit een beetje vast, maar er is tijd genoeg." AC Milan vertrekt woensdag naar Beetsterzwaag. Tegen die tijd zul len trainer Carlo Ancelotti en zijn spelers alle sterke en zwakke pun ten van Heerenveen kennen. Im mers: nu AC Milan zich niet heeft geplaatst voor de Champions Lea gue, ziet de mïljoenenclub het domweg als plicht om de Uefa Cup te winnen. Waar hij kan, zal Seedorf zijn coach helpen met de kennis die-hij al van Heerenveen heeft. „Ik heb mijn mensen in Nederland die me informatie geven. Dat geef ik dan weer door aan Ancelotti. Maar ik heb het ze hier al een beetje ver teld: niet onderschatten! Heeren veen heeft een degelijke, goed voet ballende ploeg die in Nederland al jaren in de top meedraait. Het wordt gewoon een heel moeilijke wedstrijd. Het is 'groot' tegen 'klein' en we weten onderhand wel hoe dat kan aflopen." Sinds zijn vertrek bij Ajax in 1995 - hij was pas negentien jaar - is See dorf diverse keren uitgefloten als hij met zijn Italiaanse of Spaanse (Real Madrid) club in Nederland terugkeerde. Op internet lieten en kele Heerenveen-fans een tijdje ge leden doorschemeren dat Seedorf wat hen betreft een hartelijk ont vangst krijgt in Heerenveen. See dorf lacht er om: „Ik heb heel leu ke herinneringen aan het publiek in het noorden, bijvoorbeeld toen ik meedeed aan het Eurotoernooi. Voor de club Heerenveen heb ik sowieso heel veel respect. Ze zijn een voorbeeld van hoe je als club met jonge spelers moet omgaan. Ze hebben goede scouts/goed pu bliek en een gezellig stadion. Ik vind Heerenveen een voorloper in Nederland." De 32-jarige middenvelder, die er van uitgaat zijn tot 2011 lopende contract bij AC Milan uit te die nen, verwacht donderdag een aan vallende thuisclub. „Heerenveen kan zijn identiteit niet echt veran deren en gaat uit van het eigen spel. Ik heb ze tegen Ajax gezien en was onder de indruk." En of we hem binnenkort toch weer in het Nederlands elftal terugzien? Seedorf, glimlachend: „Zullen we het nog maar even over Heeren veen hebben?" Geboren: 1 april 1976 in Paramaribo (Suriname). Clubs: Ajax (1992-1995), Sampdoria (1995-1996), Real Madrid (1996-2000), Internazionale (2000-2002), AC Milan (2002-heden). Interlands: 87 (11 doelpunten). b- Palmares: 19 hoofdprijzen met Ajax (7), Real Madrid (4) en AC Miian (8): 4 Champions League, 3 wereldbekers, 2 Europese Super Cups, 4 nationa le titels, 2 nationale bekers, 4 nationale Super Cups. Bijzonderheden: Seedorf maakte in november 1992 op zestienjarige leef tijd zijn profdebuut voor Ajax. Een paar maanden eerder was hij nog bal- lenjongen bij het eerste, in de halve finale Uefa Cup tegen Torino.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39