eland Aannemer N57 bestraft Hans Warren heeft eindelijk een eigen 'straat' Boegbeeld Cees Kempe overleden (65) Èim&mËÊ Boot dreigde te zinken in haven "Zeeland is nu veilig" Inwoners van Borsele klagen over autorally M Zesde editie talentenjacht 2ndlnfluenz Terneuzense bioscoop gaat donderdag open PZC Dinsdag 21 oktober 2008 25 Bedrijf voert werk uit waar goedgekeurd werkplan nog ontbreekt door Emile Calon MIDDELBURG - Rijkswaterstaat heeft de aannemer van de N57 al enkele malen bestraft door even geen geld uit te betalen. Die straffen werden volgens pro jectleider Eric Mostert opgelegd omdat de aannemer werk uitvoer de waar nog geen goedgekeurd werkplan voor was, zo zei hij gis teravond tijdens de wijktafel Klarenbeek/Veersepoort. Door even de betalingen te stoppen kan de aannemer geen rente vangen. Op een totale aanneemsom van 35 miljoen is het stopzetten van de betalingen, ook al is het maar voor een tot twee weken, een ingrijpen de beslissing, zo verzekerde de pro jectleider. Met de aannemer is volgens de projectleider van Rijkswaterstaat ook afgesproken dat hij niet met grote kiepkarren en tractoren over de openbare weg gaat rijden. Als hij dat toch doet, en hij wordt be trapt, wordt wederom de uitbeta lingen gestopt of krijgt hij zelfs een boete. Hij mag niet met die grote combinaties op de openbare weg komen, omdat die een gevaar kunnen vormen voor de verkeers veiligheid. Mostert riep de bewo ners van de beide Middelburgse wijken ook op hem, de gemeente of Rijkswaterstaat te bellen als ze zulke combinaties op de openbare weg zien. Volgens hem is zoiets al een enkele maal geconstateerd maar heeft die overtreding van de afspraken nog niet geleid tot een sanctie zoals het tijdelijk stopzet ten van de betalingen. Mostert vertelde ook dat de werk zaamheden aan de noordkant van Middelburg iets vertraagd zijn om dat daar meer vervuilde grond is aangetroffen dan voorzien was. Het gaat volgens hem om vijftig tot zestig procent meer vervuiling. De extra kosten voor het schoon maken moeten volgens hem ge haald worden uit de post onvoor zien. Er zijn tijdens de voorbereidende werkzaamheden ook ongeveer ze venhonderd stuks munitie gevon den. Van onschadelijke stukjes tot en met grote mortiergranaten. ra* Rijkswaterstaat heeft de aanne- mer van de N57 al enkele keren bestraft, omdat deze werk uit voerde waar nog geen goedge keurd werkplan voor was. GOES - Schrijver en dichter Hans Warren heeft eindelijk een eigen straat in Goes. Nou ja, een pad eigenlijk. Vlak bij de plek waar hij jaren woonde. Gisteren werden de twee straatnaambordjes onthuld. Eerder dit jaar ont- stond de nodige opschudding toen de gemeente vergat een straat naar Warren te vernoemen. „Maar dit is mooier dan een straat in een nieuwbouwwijk", vindt le venspartner Mario Molegraaf. foto Willem Mieras COLIJNSPLAAT - De brandweer moest gisterochtend uitrukken naar de Visserijhaven in Colijns- plaat. Een boot die daar lag afge meerd, dreigde te zinken. Het schip maakte water toen het vloed werd. De brandweer heeft het schip leeggepompt. Provinciale Staten laat twee leden aan hei woord GOES - Cees Kempe, boegbeeld van de gehandicaptensport in Zee land, is zaterdag na een ziekbed overleden. Dat heeft zijn familie gisteren bekendgemaakt. Kempe is 65 jaar geworden. Goesenaar Kem pe was in 1974 één van de oprich ters van de Sportclub Gehandicap ten Beveland (SGB). Op zijn zeven tiende liep hij een dwarslaesie op na een duik bij het Goese Sas. Meer dan twintig jaar was hij se cretaris van de SGB. Ook buiten de vereniging promootte hij het aangepast sporten, onder meer als secretaris van de Stichting Sport Integratie Goes. Kempe wordt don derdag begraven in Goes. HEINKENSZAND - Bij de gemeente Borsele zijn gisteren diverse klach ten binnengekomen over een rally die zondag door de Zak van Zuid-Beveland werd gereden. Bur gemeester Jaap Gelok van Borsele heeft een brief geschreven naar de organisator van het driedaagse eve nement in Zeeland, Classic Dutch Rally uit Laren. Classic Dutch Rally zou hebben be loofd dat deelnemers gemiddeld niet harder dan 47 kilometer per uur zouden rijden. 'Echter, van di verse kanten is er bij mij geklaagd over overschrijding van deze snel heid, met name in het buitenge bied van Borsele', schrijft Gelok. Goos Roeland, statenlid [SGP] Provincie Zeeland De stormvloedkering is gesloten. De Deltawerken zijn voltooid. Zeeland is veilig. Met deze histori sche woorden opende koningin Beatrix in 1986 de Oosterscheldekering. Nu, veertig jaar later, con cludeert de Deltacommissie 2008 dat de werken niet meer voldoen aan de huidige norm. De com missie doet een aantal aanbevelingen en is van mening dat de urgentie voor uitvoering van het advies groot is. Maar is haast wel écht geboden of moeten we juist de tijd nemen en zoeken naar duurzamer oplossingen? Gabrielle van Dinteren (GroenLinks) en Joos Roelant (SGP) geven ant woord op de vraag: Zeeland snel of duurzaam vei lig? Gabrielle van Dinteren (GroenLinks) "Zeeland is nu veilig. Maar als we die veiligheid willen verduurzamen, moeten we hard aan het werk. Met de huidige aanpak van de zwakke schakels in de kust - onder andere de dijkver sterking bij Westkapelle en het project Water- dunen in Zeeuws-Vlaanderen - kan Zeeland wel tegen een stootje. Voor GroenLinks staat duur zaamheid voorop. Duurzaam op het gebied van mensen, ecologie en economie. Vaak merken we dat 'ecologisch' daarbij als eerste afvalt. Een grote winst in het verhaal vind ik daarom de stra tegie van de commissie om mee te bewegen met natuurlijke processen. Dus meer ruimte geven aan het water. Maar als je bijvoorbeeld de Westerschelde bekijkt, valt op dat de adviezen niet verder gaan dan het traditionele ophogen van de dijken. Dat is niet ecologisch, want dijken ophogen levert alleen een badkuip van polders op. Terwijl er toch innovatievere oplossingen zijn- Een heel goed voorbeeld van hoe je kunt meebe wegen met het water is het kustversterkingsplan Waterdunen. Daar krijgt de zee de gelegenheid een stukje het achterland in te stromen waardoor een prachtige strook natuur ontstaat, waar de economie zijn voordeel mee doet en dus ook de leefbaarheid. De commissie Veerman durft ver gaande voorspellingen te doen in het rapport. Ook het probleem van de zandhonger in de Oosterschelde is vastgelegd. Daar ben ik blij mee." Goos Roeland (SGP) "Wat mij betreft ligt het accent op snelheid. Volgens het rapport van de Deltacommissie vol doet een aantal dijken in Zeeland niet aan de wet telijke veiligheidsnorm. Voor die onderdelen speelt snelheid een grotere rol dan duurzaam heid. Daar moet uiteraard wel aandacht voor zijn, maar op dit moment is daar geen tijd voor. 'Een mensenleven is overal evenveel waard', schrijft Veerman in het rapport. Daar ben ik het hart grondig mee eens, veiligheid staat wat mij betreft voorop. Wat duurzaamheid betreft; ik mis in de aanbevelingen ruimte voor nieuwe en creatieve oplossingen. Het blijft vooral bij wat we al ken nen. Ik ben natuurlijk geen deskundige, maar ik weet niet of je met zandsuppleties en dijken ophogen gewoon kan doorgaan. Dat zou moeten worden onderzocht. We hebben tot 2050 de tijd om dat te doen. Uit het verleden weten we dat niet alle oplossingen duurzaa'm zijn. Als gevolg van de Deltawerken zit er blauwalg in het Krammer- Volkerak en zandhonger in de Oosterschelde. De aanbeveling om ruimte te geven aan het water in het Schelde-estuarium, dus verbreding van kustzones daar kan ik het alleen maar mee eens zijn als landbouwgronden worden gespaard. Het gevaar dat verzilting van gronden ontstaat als het zeewater zijn gang kan gaan. is absoluut onge wenst. Voor de SGP is dat een belangrijk punt. We willen in dé toekomst voor ons voedsel niet afhankelijk zijn van het buitenland." Volg vrijdag de Statenvergadering via www.zeetand.nl of Omroep Zeeland televisie HEINKENSZAND - Outrage, Assassi nated, SixfiftyNine en Side Walk Stone treden komende vrijdaga vond op tijdens de eerste voorron de van 2ndlnfluenz, de talenten jacht voor beginnende bands in Borsele. De wedstrijd gaat het zesde sei zoen in en wordt dit keer keer ge houden in de nieuwe jeugdsoos Achter De Stenge in Heinkens- zand. 2ndlnfluenz vormt samen met HooilKoorts op Walcheren en RegioRuis op Schouwen-Duive- land een circuit voor jonge bands. In Heinkenszand zijn vijf voorron den. Het publiek en een jury bepalen wie er in april volgend jaar in de fi nale staan. Vanuit Goes en de Borselse dor pen rijden er vrijdag gratis bussen naar de jeugdsoos. De avond be gint om 20.00 uur en duurt tot 23.15 uur. De entree bedraagt vijf euro. terneuzen - De bioscoop aan het Arsenaalplein in Terneuzen gaat donderdagavond weer open. De heropening wordt verricht door burgemeester Jan Lonink, die ook de nieuwe naam zal onthullen. De bioscoop, die de afgelopen we ken wat werd verbouwd, wordt geëxploiteerd door drie Zeeuws- Vlaamse ondernemers: Dick de Graaf, Max Heemskerk en Dennis de Bel. De bedenker van de nieu we naam wordt direct na de hero pening gehuldigd. Maandag 27 ok tober staat de eerste filmavond van de Zeeuws-Vlaamse filmclub op het programma. De club, met 800 leden, vertoont voortaan drie keer per week films.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27