Vertraging dreigt bij reorganisatie ADZ Groenlinks: 'Goese raad zou moeten aftreden' noodweer 'Boerencoup op schap' sanidröm€ Restaurant De Stadsschuur in Goes viert 25-jarig bestaan DIS THAT 2 voor non iron shirts WPZC Dinsdag21 oktober 2008 23 de betere badkamer. www.arpas.sanidrome.nl Mortiereboulevard 7. Middelburg. (0118) 55 10 80 Vakbonden eisen meer duidelijkheid over gevolgen voor personeel door Maurits Sep VLISS1NGEN - De reorganisatie van ADZ in Vlissingen dreigt vertra ging op te lopen doordat de vak bonden het sociaal statuut hebben afgewezen. Omdat zij meer infor matie eisen over de gevolgen voor het personeel, wordt het lastig de streefdatum van januari 2009 te halen. „Het wordt er in ieder geval niet makkelijker op", erkent directeur Pim de Pagter van ADZ. „Maar 1 ja nuari is wel een wensbare datum, dus we zullen de gevraagde infor matie snel leveren. Dat kan ook, al leen valt het niet mee snel een nieuw gesprek te hebben. De eer ste afspraak is op 25 november." De tijd tot 1 januari wordt daar mee erg kort. „Het ligt niet aan ons als we dat niet halen", reageert Huub Verbeek van CNV Publieke Zaak. „Wij zijn vrij laat betrokken bij de reorganisatie. We hebben pas in september de eerste uitnodi ging gekregen om te komen pra ten." Ook AbvaKabo FNV laat zich niet leiden door die datum, stelt vakbondsbestuurder Jan van Rij singen. „Zorgvuldigheid gaat bo ven snelheid." De Pagter van ADZ geeft toe dat dat eerste gesprek eigenlijk voor de zomervakantie had moeten plaats vinden. „Dan hadden we eerder geweten welke vragen de bonden zouden hebben." Die willen exact weten welke ge volgen de reorganisatie heeft voor de pakweg driehonderd medewer kers van ADZ. De directie heeft al tijd beloofd dat niemand ontsla- □2 De vakbonden hebben het so ciaal statuut voor de reorganisa tie bij ADZ afgewezen. Daardoor komt de beoogde'datum van 1 ja nuari 2009 in gevaar. gen zal worden als ADZ na 1 janua ri ophoudt als zelfstandig bedrijf en bij Lété wordt ondergebracht. Een deel van het personeel kan bij ADZ blijven werken. Mensen die er nu gedetacheerd zijn via de an dere werkvoorzieningen Lété, Betho en Dethon, keren terug bij die bedrijven. Dat kan betekenen dat ze ander werk moeten gaan doen. „Maar hoe moet die nieuwe organisatie eruit gaan zien? In welk tijdsbestek moet dat klaar zijn? En wat betekent dat voor de mensen?", vraagt Verbeek zich af De Pagter snapt dat deze vragen le ven en dat de bonden meer tijd nodig hebben. „Het vervelende vind ik wel dat het personeel nu langer in onzekerheid blijft over wat er wanneer gaat gebeuren." Te gelijkertijd voelt hij de druk van Lété, Betho en Dethon. Zij wen sen ook snel duidelijkheid en wil len weten hoeveel mensen zij er in de loop van 2009 bij krijgen als de reorganisatie doorgaat. GOES - Restaurant De Stadsschuur in Goes viert vrijdag vanaf 19.00 uur het 25-jarig bestaan. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs veilt twee kisten met de beste wijnen uit de voorraad van De Stadsschuur voor goede doe len. Te gast zijn onder anderen voor het eerst de twee Cambod jaanse pleegkinderen van De Stads- schuur-eigenaren Cor en Lies van de Zandt. Ongeval met vrachtwagen op A58 GOES.- Een vrachtauto is gisteroch tend rond negen uur in de mid denberm beland op de A58 tussen Goes en 's-Heer Arendskerke. De politie vermoedt dat de chauf feur, een 33-jarige man uit Apeldoorn, tijdens het rijden on wel is geworden. Hij is naar het zie kenhuis gebracht. Het verkeer heeft weinig last ondervonden van het ongeluk, omdat er nog een rijbaan vrij was. Geen MRSA-hacterie meer in ziekenhuis VLISSINGEN - In Ziekenhuis Wal cheren zijn geen nieuwe besmet tingen met de ziekenhuisbacterie MRSA meer ontdekt. Het zieken huis heeft de beperkende maatre gelen daarom opgeheven. Vorige week werd bij een patiënt de MRSA-bacterie ontdekt. Dat was de tweede uitbraak in één maand. Ook in juli moesten door MRSA afdelingen gesloten worden. GroenLinks-voorman legt nadruk op morele verantwoordelijkheid. door Harmen van der Werf GOES - De hele Goese gemeente raad zou eigenlijk moeten aftre den, omdat Goes mogelijk twaalf miljoen euro kwijt is door dit geld tijdelijk te parkeren bij de ingestor te IJslandse bank Landsbanki. GroenLinks-fractievoorzitter Carel Bruring trekt die conclusie. „Niet omdat 'wij formeel verant woordelijk zijn als gemeenteraad", licht Bruring toe. „Er is gehandeld volgens een door onszelf in oktober 2006 vastge steld treasurybesluit, over hoe Goes met tijdelijk overtollig kas geld omgaat. Wij hebben het colle ge van burgemeester en wethou ders de opdracht gegeven dat geld tegen de hoogst mogelijke rente bij een financiële instelling weg te zetten, met als eis dat een bank in elk geval het keurmerk 'a-rating' moet hebben. En Landsbanki in IJsland had tot voor kort dat keur merk. Alleen, moreel dragen wij als gemeenteraad," als politici van Goes, naar mijn mening wel ver antwoordelijkheid." Ter vergelijking trekt Bruring een parallel irfet wat er rond de Bosni sche enclave Srebrenica is gebeurd in 1995, waar Nederlandse vredes troepen waren gelegerd, het Servi sche leger de enclave veroverde en duizenden mensen ombracht. Bruring: „Ik weet het, deze vergelij king gaat te ver, maar het gaat mij om de politieke conclusies die la ter uit een onderzoek naar Srebr enica zijn getrokken. Formeel was de toenmalige regering-Kok niet verantwoordelijk, maar moreel voelde zij zich wel verantwoorde lijk en trad vervolgens in 2002 af." De Goese gemeenteraad praat don derdag voor het eerst over het IJs landse debacle. Bruring vreest met een onbevredigd gevoel de raads zaal te verlaten. „Omdat wij alle maal in 2006 niet konden voor zien dat de financiële wereld in ok tober 2008 zo op z'n kop zou ko men te staan." Wat in de landelijke politiek kan, 'allemaal aftreden en verkiezingen uitschrijven', kan echter niet in ge meentepolitiek. Jo-Annes de Bat (CDA), Sjoerd Heijning (WD) en André van der Reest (SGP/CU) zien daar ook 'geen oplossing' in. „Aftreden heeft geen zin", reageert Heijning, „want dan komen de vol gende mensen op de verkiezings lijst in de raad." Hij is met Van der Reest en De Bat van mening dat lering moet wor den getrokken uit de IJsland-affai re en dat doe je niet door weg te gaan. Van der Reest stelt een on derzoek door de rekenkamer voor. De Bat: „Het is hartstikke helder dat het moreel niet goed is verlo pen. Het gaat er nu om hoe wij dit in de toekomst kunnen voorko men." Goes is niet de enige Zeeuwse ge meente die geld dreigt kwijt te ra ken als gevolg van de kredietcrisis. Ook de gemeente Veere heeft drie miljoen euro op een IJslandse reke ning staan. De provincie Zeeland had geld ge parkeerd bij de failliete Amerikaan se zakenbank Lehman Brothers. Het ging hierbij om een bedrag van vijf miljoen euro. De Goese gemeenteraad is for- meel niet, maar moreel wel ver antwoordelijk voor het IJsland-de bacle, vindt GroenLinks-fractie voorzitter Carel Bruring. dat volgens hem het rennen, over lopen en steken niet los kon wor den gezien van het geweld bin nenshuis. De officier rekende het dreigen met het mes binnenshuis de man niet aan. Wel het steken buitenshuis. De rechtbank volgt echter de raads man. Volgens de drie rechters had de man,-na al dat geweld bij hem in huis, geen moment de tijd om tot zinnen te komen. Hij verkeer de volgens hen in een hevige ge moedstoestand en handelde dus in een emotionele bui. Een Vlissingse stiefvader pleegde wel een strafbaar feit, maar wordt niet gestraft omdat hij in een hevige gemoedstoestand ver keerde en emotioneel handelde. Markt 73, Middelburg 0118 - 650151 Langstraat 11-13, Zoutelande 0118 - 566003 Agrariërs gaan voor verdere verlaging waterschapslasten. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Verschillende hoofd ingelanden in hetbestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen vrezen dat agrariërs donderdag met moties zullen komen om te proberen de kostentoedelingsveror- dening 2009 naar hun hand te zet ten. De kostentoedelingsverordening is de grondslag voor de tarieven van het waterschap. Met de invoering van de nieuwe Waterschapswet wijzigde de kostentoedeling. Vol gens de nieuwe regels hoeft de boe- rensector volgend jaar 12 procent minder aan lasten voor het schap op te hoesten. De hoofdingelan den met een agrarische achter grond willen echter een verlaging van de lasten met 15,6 procent. Hoofdingeland Patricia van Veen- de Rechter gaat er dan ook vanuit dat bestuurders uit de categorie on gebouwd moties zullen indienen om verdere verlaging af te dwin- gen. Van Veen-de Rechter: „Ik vrees echt voor een boerencoup binnen het schap. Ze krijgen al een verla ging van 12 procent en willen nu nog meer. Eigenlijk is dat gewoon absurd, omdat een verdere verla ging ten koste gaat van de gewone man. Een huishouden moet vol gend jaar al 9,2 procent meer beta len. Krijgen de boeren hun zin, dan zal dat percentage nog een paar procent hoger uitvallen," 89,95 ffirmimmi MoialsfraafTi: 43B8ja.Qfl.aMaifam www.johns.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25