Een nieuw thuis voor beeld Heracles Man handelde uit ALTIJD 40% TOT 80% KORTING Vakbond krijgt eigen bestuur in het ziekenhuis Robbert Lavën Opening van wijkcentrum is uitgesteld 22 Dinsdag21 oktober 2008 PZC PODO - POINT in zwart en oudzilver SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl Openingstijden okt./nov. Dinsdag 11.00 - 17.00 uur Vrijdag 11.00 - 17.00 uur Zaterdag 11.00 - 17.00 uur Merkschoenen Outlet Depot 12 Korte Vorststraat 12 Goes MIDDELBURG - De officiële opening van het nieuwe multifunctionele gebouw in de Middelburgse Stro- menwijk is uitgesteld tot 21 janua ri. Aanvankelijk zou het gebouw aan de Keetenstraat/Oosterschel- destraat morgen worden geopend, maar door vertraging in de afwer king gebeurt dat nu pas over drie maanden. Een deel van het centrum is al wel klaar: de basisscholen Beverburch en Cederhof zitten er sinds het be gin van dit schooljaar in. Een aan tal multifunctionele ruimtes is nog niet afgewerkt. In het cen trum komen onder meer ook een consultatiebureau, ouderenopvang en kinderopvang. Pas tijdens de opening van het multifunctionele gebouw wordt de naam van het centrum bekend gemaakt. Uit de tientallen inzen dingen die een wedstrijd heeft op geleverd, is al een keus gemaakt. vroeg of hij het beeld mocht zien. „Wij waren al een tijdje op zoek naar een tuinbeeld", zegt Henk van Hunnik. „De tuin van onze so ciëteit is gerenoveerd en ingericht in de Engelse landschapsstijl. Daar hoorde ook een tuinbeeld bij, von den wij." Leden, van de sociëteit gingen praten met een kunstenaar 'Ik ben gaan kijken en dacht: ja, dat is misschien wel iets voor onze tuin' en brachten een bezoek aan een beeldentuin, maar ze vonden niet wat ze zochten. „Toen zei ineens iemand dat de gemeente nog met een beeld in de maag zat. Dat bleek het beeld van Woongoed te zijn. Ik ben gaan kijken en dacht: ja, dat is misschien wel iets. En toen Eric de Ceuster van Woon goed zei dat we het zo mochten hebben, waren we er snel uit." Woongoed heeft het beeld niet al leen geschonken, ze draagt ook bij aan de restauratiekosten en heeft de transportkosten voor rekening genomen. Heracles staat nu in een afgesloten tuin, maar kan een paar keer per jaar bezocht worden als de sociëteit wordt opengesteld voor publiek. Leden van De Verge noeging gaan proberen de rode kleurstof voor 2 november eraf te poetsen. Op die dag stelt De Verge noeging haar pand open voor de Poëziedag van de Kunst- en Cul tuurroute. Rechtbank beslist dat steekpartij gevolg was van noodweer-exces. door Emiie Calon MIDDELBURG - Een 59-jarige inwo ner van Vlissingen verliet gisteren als vrij man de Middelburgse recht bank. Hij moet niet een half jaar de cel in, zoals de officier van justi tie twee weken terug nog eiste, omdat hij zijn stiefzoon bedreigd en gestoken had met een groot keukenmes. Volgens de rechtbank was er in dit bijzondere geval sprake van ver lengd noodweer-exces. De Vlissin- ger had wel een strafbaar feit ge pleegd. Maar omdat hij in paniek handelde, werd hem dat niet aan gerekend. De man kreeg op 27 no vember 2007 in zijn eigen huis on enigheid met zijn stiefzoon omdat de jongeman niet wilde werken. De stiefzoon sloeg en stak hem eerst met een stanleymes. Daarop rende de man naar de keuken om zich te verdedigen met een keuken mes. Toen de zoon naar buiten ging vernielde hij daar eerst de banden van de auto van zijn vader en daarna de banden van zijn moe ders auto, die voor het huis van haar dochter stond. De vader dacht dat de stiefzoon het gemunt had op zijn dochter en rende hem achterna, botste op hem, werkte hem tegen de grond en bedreigde en stak hem enkele malen licht. Advocaat N. Koole pleitte twee we ken terug ook voor vrijspraak om- VUSSINCEN - Vakbond Abva Kabo FNV krijgt een eigen vertegen woordiging in Ziekenhuis Walche ren. Op initiatief van kaderlid André Toutenhoofd wordt er een bedrijfsledengroep opgericht. De eerste leden, Piet van Rooijen, Jan Sorgedrager, Gerrit Zuidema, Jos Bom en Karin Metiary worden woensdag 12 november voorge steld tijdens de vakbondvergade ring in zaal De Fontein in Westka- pelle (20.00 uur). Zo'n lokaal be stuur van een bond bij een werkge ver is in de zorgsector nog vrij on bekend, zegt Toutenhoofd. „Abva Kabo heeft ook zo'n groep binnen Delta. Juist in deze rumoerige tij den moeten werknemers dichtbij terecht kunnen bij hun bond met om persoonlijke zaken. Regioverte genwoordigers zijn er niet altijd en staan op afstand van kleine voor vallen die wel van belang zijn." Het achttiende-eeuwse standbeeld Herades wordt in de tuin van Sociëteit De Vergenoeging geplaatst. foto Lex de Meester Woongoed Middelburg schenkt standbeeld aan De Vergenoeging. door Miriam van den Broek middelburg - Heracles heeft een nieuwe toekomst voor zich. Het achttiende-eeuwse witmarmeren standbeeld dat min of meer per ongeluk in handen kwam van Woongoed Middelburg, is overge dragen aan Sociëteit De Vergenoe ging in Middelburg. Het standbeeld van de Griekse halfgod Heracles is gisteren met een hijskraan op zijn nieuwe piek gezet, in de tuin van de sociëteit aan de Gortstraat. Het kunstwerk kwam in 2006 in handen van de woningcorporatie. Dat gebeurde toen Woongoed een aantal panden van de gemeente kocht. Het beeld stond daar in de binnentuin. Eind 2006 is het door vandalen besmeurd met een rood roze vloeistof En zo gebeurde het dat Woongoed zich moest gaan be zighouden met de restauratie van een achttiende-eeuws kunstwerk. Begin dit jaar trok de Stichting Vrienden van Middelburg aan de bel. Ze maakte zich zorgen over het beeld dat nog altijd kwetsbaar was voor vandalisme. Woongoed besloot toen het beeld op te slaan en te zoeken naar een nieuwe plaats en een manier om het te res taureren. De woningcorporatie was dan ook dolblij dat de voorzitter van de so ciëteit een paar maanden geleden Verhuisbericht verhuist de regioredactie Walcheren. Nieuwe gegevens: Park Veldzigt 35 4336 DR Middelburg Postbus 91 4330 AB Middelburg Telefoon: 0118-434050 E-mail: walcheren@pzc.nl fɧÊlf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24