Videotheek weer doelwit overval /i WALCHEREN 34 en 35 27 □2 Veel ideeën voor naam nieuwe voetgangersbrug S SE Russisch Studio Samrie Figuurcorrectie- en af slankcenter !8ü8t TT TT TT' S Antwerpen blaast de Scheldekaaien nieuw leven in Dinsdag 21 oktober 2008 Transatlantisch studiecentrum vestigt zich in Middelburg Tip? redwalch@pzc.nl Tweede overval in ruim een jaar op Movie Max in Dauwendaele. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Voor de tweede keer in ruim een jaar tijd is de vi deotheek in winkelcentrum Dau wendaele in 'Middelburg overval len. De eerste keer was eind augustus 2007; de tweede keer afgelopen zondagavond. De nu 19-jarige me dewerkster was er beide keren bij. Reden voor haar om per direct te stoppen met haar werk in de vide otheek, zegt eigenaar Marjan Fleur- baay. Bij de overval vorig jaar was Fleur- baay er zelf ook bij. Ze was toen de medewerkster aan het inwer ken. Ze is al 22 jaar eigenaar van vi deotheken (ook in Vlissingen en Goes) en heeft, behalve met die in Dauwendaele, nooit overvallen op haar zaken meegemaakt. Twee jaar geleden begon ze videotheek Mo vie Max in het winkelcentrum; twee keer is deze nu overvallen. Volgens Fleurbaay heeft het alle maal te maken met de jongeren die altijd in het centrum rondhan gen. „We hebben daarom'ook al onze sluitingstijd vervroegd van tien uur naar negen uur 's avonds. Er zou hier veel meer beveiligd moeten worden. De politie zou hier moeten controleren. Er han gen ook nergens camera's." Veel valt er overigens niet te halen in de videotheek, zegt Fleurbaay. „We romen altijd af." Telkens wordt geld uit de kassa gehaald en op een veilige plek opgeborgen. Zo De videotheek in winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg is zondagavond even voor sluitings tijd overvallen. De politie is op zoek naar de dader. zit er nooit heel veel geld in de kas sa. De overval gebeurde zondagavond om tien voor negen, vlak voor slui tingstijd. In de winkel was op dat moment alleen de 19-jarige mede werkster aanwezig. De man stond ineens voor de balie, vertelt Fleur baay. „Hij vroeg om geld en tikte met een mes op de kassa. Hij zei het niet hard, het ging eigenlijk vrij rustig. De medewerkster heeft geld gegeven en de man is toen snel weggegaan." De medewerkster heeft vervolgens haar ouders en de politie gebeld. De politie onderzoekt de zaak. Ze zoekt eventuele getuigen of men sen die het-signalement herken nen. Die kunnen dit melden via 0900-8844. Het gaat om een blan ke, magere man van tussen de twintig en dertig jaar oud. Volgens de medewerkster had de man donkerblond/bruin gemillimeterd haar en een onverzorgd uiterlijk. De dader van de overval vorig jaar op de videotheek in Dauwendaele is nooit aangehouden. Een andere overval vorig jaar op videotheek Viduet in Middelburg is wel opge lost. De twee daders van dit, ge welddadig, misdrijf zitten inmid dels vast. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De oproep van de gemeente Middelburg om een naam te verzinnen voor de nieu we voetgangersbrug naast de Schroebrug heeft al zo'n zestig in zendingen opgeleverd. Volgens Leo Ton, secretaris van de commis sie straatnaamgeving van de ge meente, is dat 'meer dan ver wacht'. „De inzendingen zijn heel divers. Er zit wel wat bij waar we wat mee kunnen." Nog tot 14 november kunnen na men worden ingestuurd. Een jury met onder anderen wethouder Hannie Kool-Blokland en gedepu teerde Toine Poppelaars kiest uit de inzendingen een naam voor de brug. De winnaar krijgt een rond vaart dcfor Middelburg. De nieuwe voetgangersbrug is klaar en wordt ook al gebruikt. Nu nog door voetgangers én fietsers, als straks het fietspad aan de noordzijde van de Schroebrug he lemaal klaar is alleen nog door voetgangers. Fietsers kunnen dan aan beide zijden van de brug en in twee richtingen het kanaal overste ken. Doorstroming van het auto verkeer moet hierdoor verbeteren. Tip? redactie@pzc.nl Tijdens een korte vakantie in Sint Petersburg vond onze Mid delburger het een sport om met een goedkoop Russisch-Engels woordenboekje te ontcijferen wat er op het televisiejournaal ge zegd werd. Economische crisis - niet zo'n moeilijke -beren die de winterslaap niet konden vat ten, Duitsland-Rusland 2-1. Maar wat was er aan de hand met dat vliegtuig op de luchtha ven van Sint Petersburg. 'Poging' was het eerste en 'vliegtuig' het derde woord. Poging vliegtuig? Aanduwen, opblazen, kapen? Hij zal het nooit weten, maar hij weet nu wel waarom het woor denboek een koopje was. Bladzij de 76 tot 92 ontbraken... MIDDELBURG - Omdat het vroegere voetpad van de Schroebrug onlangs is opgehoogd met een laag asfalt, en dus zwaarder is geworden, zijn gis teren de contragewichten van de brug ook zwaar der gemaakt. Vier keer 1200 kilo lood is met be- een stremming van tien dagen, weer door de brug varen. Het vroegere voetpad van de Schroe brug wordt straks gebruikt als fietspad. Voetgan gers kunnen nu al over de ernaast gelegen nieu we voetgangersbrug. foto Lex de Meester hulp van een kraan en een hoogwerker in de vier contragewichten bovenaan de brug gestopt. Afge lopen nacht en de komende twee nachten zijn en worden de pas geplaatste slagbomen getest. Woensdag om 24.00 uur kan de scheepvaart, na - Thermo Fysische Methode (TFM) - Door gebruik van INFRAROOD AFSLANKCABINE (snelle vetverbranding en huidversteviging) - Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen (+30 min.) - Gerichte en plaatselijke figuurcorrectie (buik, dijen, heup, armen enz) - Voedingsadviezen (géén diëten, shakes, pillen e.d.) - Gewaarborgde cm-garontie Gratis en vrijblijvende figuuranalyse Bel snel: 0118-594098 wwwstudiosanerienl Openingstijden: ma. wo. en do. 9.00-12.00 en 16.00-21.00 uur di. 9.00-15.00 uur, vr. 9.00-13.00 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23