Mascha Boone steekt er toch nog bovenuit BenZeker Barendrechters beste veldlopers in Vlissingen Verrassende zege van Tim Pleijte Erwin Mesu zeer sterk in Heerenveen RUf MUI De goedkoopste autoverzekering van Nederland? Wil ma Salm toont haar klasse m PZC Maandag 20 oktober 2008 3 7 Opsiieuw overwinning Hart van Middelburg GOES - De darters van Hart van Middelburg boekten in de landelij ke superleague (overgangsklasse) wederom een zege. In Middelburg werd met 7-3 gewonnen van RDO Ridderkerk. Zowel in de round robin en sin gles als in de koppels en captains choice werden er punten binnen gehaald. Dankzij de overwinning klimt Hart van Middelburg naar de vijfde plaats. Denise Gunst koerst naar zege in Zingem GOES - Denise Gunst heeft zater dag een wielerwedstrijd in het Bel gisch Zingem gewonnen. De ren- ster uit Yerseke was de sterke bij de aspiranten tot twaalf jaar. Na een goede start wist Gunst, zil veren medaillewinnares op het laatste NK in categorie 4 (meisjes 11 jaar), al snel een gaatje te slaan. Ze kon haar voorsprong vasthou den tot aan de finish. Hoog niveau tijdens dressuurwedstrijd in Heikenszand. door Lucien Roelandt HEIKENSZAND - Hoe eenvoudig dressuur kan zijn, lieten de deelne mers in de klasse L2 gisteren zien tijdens de wedstrijd van de Vlaan- derse Ruiters in Heinkenszand. Ruim negentig procent van de combinaties haalde een ruime vol doende voor een winstpunt. De erelinten in deze klasse gingen zelfs gepaard met twee bonuspun- ten. De absolute topcombinatie was Mascha Boone met Zucchero. Zij sleepte drie winstpunten in de wacht en toonde zich ook in het overall klassement duidelijk de bes te. Jurylid Jeanet van Gorsel: „Het was leuk om deze groep te jure ren. Hele fijne, goed bewegende jonge paarden. Paarden die de ba sis beheersten en door hun amazo nes goed werden voorgesteld." Mano Don tweede bij World Cup taekwondo GOES - Taekwondoka Mano Don uit Middelburg heeft in Italië bij wedstrijden om de World Cup de tweede plaats behaald. Hij verloor de finale bij de junioren 70+ van de regerend Europees kampioen. Zenna van der Mel, Jeremy Dijks tra en Raven Struijk (allen Middel burg) vielen niet in de prijzen. Van der Mei en Dijkstra werden in de kwartfinale uitgeschakeld, Struijk al in de eerste ronde. Carsten Goedegebure wordt zesde in MilD MILL - Motorcrosser Carsten Goe- degebure (9) uit Yerseke is zater dag bij nationale jeugdwedstrijden in Mill zesde geworden in de klas se 65CC grote wielen. Hij werd in beide manches vijfde. Nancy van de Ven (10) uit Vlissingen werd in beide manches dertiende (in de twede manche had ze kopstart) en dat was ook haar klassering in het dagklassement. Ondanks het hoge niveau stak Mascha Boone met de ruin Zuc chero er toch nog bovenuit. De amazone uit Geersdijk reed de fijn in balans en bergopwaarts gaande Sky Dancer-zoon naar het aanspre kende totaal van 70.33 procent. Zij bleef daarmee Letty Bouwman met de expressief bewegende ruin Erenfest exact vier procent voor. Het was Mascha Boones voorlopig laatste kunststukje met de ruin. „Ik heb Zucchero zelf opgeleid en hij is zeker niet de gemakkelijkste. In de korte tijd dat ik hem rij, heb ik al ruimschoots voldoende pun ten voor promotie naar de klasse M. Maar hij is pas vier, dus te jong om hem daarin te mogen starten. Daarom gaat hij terug naar eigena resse Vivian Thijs, die hem nu Ook dressuuramazone Janine Nieuwenhuis geeft in Heinkens zand haar visitekaartje af. Zij wint zowel in de Z2 als op het hoogste niveau bij de pony's. HEINKENSZAND - Amazone Wilma Salm bewees gisteren tijdens een nationale wedstrijd van RV All round in Heinkenszand dat ze als volwaardig kaderlid moet worden gezien. Die conclusie kan worden getrokken op basis van een over winning en een tweede plaats bij de Young Riders. In de piste van Stal Vermue reed de uit Yerseke afkomstige Salm de met veel afdruk gaande hengst Li ving Legend in de landenproef naar 64,99 procent. Die prestatie bleek goed voor de tweede plaats. In de individuele proef stuurde het jeugdige talent uit het Zuid-Be- velandse mosseldorp de Living Sto- ne-zoon met een score van 65,75 procent naar een overtuigende ze ge. „Living liep heel fijn. Jammer was in de landenproef het grote verschil tussen de beide juryleden (33 punten). Anders had er nog meer ingezeten, zeker omdat ik bij het andere jurylid duidelijk op de eerste plaats stond." gaat rijden." Janine Nieuwenhuis (13) verkeert met de merrie TDN's Truemanda al sinds de aanvang van het Indoor seizoen in een bloedvorm. Ook in manege Stal Vermue bleek de com binatie in de Z2 niet te stoppen. De amazone uit Serooskerke stuur de de met veel afdruk door de pis te gaande Rubiquil-dochter naar een totaal van 65.88 procent, ruim twee procent meer dan routinier Anneke Phernambucq met Tosca ne. Ook op het hoogste niveau bij de pony's toonde Nieuwenhuis haar rijkunst. Met een score van 64 pro cent schreef ze met TDN Renalde de Z2 grote maat op haar naam. Evelien de Kesel zag haar tocht on der de Westerschelde beloond met de overwinning in de Zi. De voor de Haringruiters uit Biervliet rij dende amazone stuurde de keurig in balans gaande Sandor Hit-doch ter Argentana met 61.47 procent naar het oranje erelint. ZK estafette succesvol door gedwongen verhuizing. door Sjaak Sinke VLISSINGEN - De gedwongen ver huizing van het inmiddels gesloop te De Hoge Duinen naar het open luchttheater bij de Kanovijver, zorgde voor een aangename face lift van het Zeeuws kampioen schap veldloopestafette. Rondom de knusse ruimte van het theater in Vlissingen had de organisatie van Dynamica een parkoers uitge zet van slechts zeshonderd meter, waardoor het talrijke publiek de deelnemers diverse malen langs zag komen. In de combiserie junioren AB, se nioren en masters was het jeugd- team van CAV Energie uit Barend- recht van meet af aan de sterkste. Dennis van der Stappen bepaalde het tempo, met senior Henrik Westerweele (Dynamica) op gerin ge achterstand. Daarna volgende de oudjes' Maurico Gonzalez en Lion van Luijk (beiden Dynami ca). De rij werd gesloten door het supermaxmastersteam van Dyna mica dat met Bram de Rijke, Hans Pluijlaar, Gerard Rommers en Hu- go Poortvliet een totaal van 290 jaar aan de start bracht. Na Westerweele waren het Mar tij n de Kok, Jermaine Luitwieler en Erwin Adan die tevergeefs pro beerden om de jeugdige Barend rechters te achterhalen. Na 44 mi nuten en 5 seconden ging de over allzege en de Zeeuwse titel jon gens AB naar Energie, op vijftig se conden gevolgd door de senioren van Dynamica. De masters van Dynamica 1 wis ten de schade ten opzichte van de senioren te beperken tot precies een halve minuut. Na Mauricio Gonzalez, Wibo Verstraate en Edward de Leng liet Kim Reijnier- se zien dat hij het lopen nog lang niet is verleerd. Nadat hij eerst zijn dochter Noa bij de pupillen kam pioen had zien worden, stelde hij als slotloper het kampioenschap bij de masters veilig. De vrouwen van RKHAV hadden weinig tegenstand van de recrean ten van Dynamica, zodat ze er een tempotraining van maakten met in het achterhoofd de Delta Cross competitie, die op 1 november be gint in Hulst. Sandra de Block, vo rig week nog sterk in de Bredase Singelloop, heeft er zin in: „Ik hoop dat flink wat dames deelne men aan de crossen, ik ben klaar om ze partij te geven." Huidig kampioen Tim Pleijte deed niet mee, omdat hij daags erna startte in de tien kilometer van Hellevoetsluis. Hij gaat er wel van uit dat hij zijn titel kan verdedi gen: „Ik kan niet alle wedstrijden meedoen, maar ik denk er genoeg te kunnen lopen". Het jeugdige viertal van CAV Energie uit Barendrecht wint het Zeeuws kampioenschap veldloop estafette in Vlissingen en houdt Dynamica achter zich. De deelnemers aan het ZK veldloopestafette worden weggeschoten voor hun wedstrijd. foto Lex de Meester door Sjaak Sinke HELLEVOETSLUIS - Het is de laatste jaren niet vaak voorgekomen dat Zeeuwse atleten op het podium stonden bij een wedstrijd buiten de provincie. Maar na de tien kilo meter wegwedstrijd voor het Van Buuren runningcircuit waren het er gisteren in Hellevoetsluit zelfs twee. Zeeuws crosskampioen Tim Pleijte van Dynamica wist niet alleen zijn clubgenoot Michel Schrier, win naar PZC-circuit, voor te blijven, hij liet ook de favorieten Wim Pad mos (Rockanje) en Fouad Fertoute (Oud-Beijerland) ruimschoots ach ter zich. Onder ideale omstandigheden stonden er bijna driehonderd atle ten aan de start, met verder nog de in de regio gekende namen van Pieter Klem, Pieter Heggen en triatleet Anton Mol. Halverwege slaagden Pleijte en Schrier er in om Padmos en Fertoute te lossen. In de laatste kilometers was het Pleijte die de zege naar zich toe trok en finishte in een scherpe tijd van 31 minuten en vijftig secon den. Schrier had twintig tellen meer nodig en hield Padmos ne gen seconden achter zich. Fertoute gaf een krappe minuut toe op Schrier. Padmos deed wel goede zaken voor het Van Buurencircuit. HEERENVEEN - Schaatser Erwin Me su deed zaterdag in de vijfde mara thon om de KNSB Cup niet mee om de prijzen, maar hij maakte in Heerenveen wel veel indruk. Halverwege zat de Middelburger in een kopgroep van vijf man. Door toedoen van Jens Zwitser mislukte die vlucht. In een volgen de ontsnapping zat Mesu weder om mee. Hoewel Zwitser deze kop groep wederom om zeep hielp, sloeg de Walchenaar in de slotfase toch nog een gaatje. Tot ergenis van veel rijders gooide Zwitser, die later niet meesprintte om de over winning, weer roet in het eten. Klaas de Weerd won de wedstrijd. 3enZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73