Toernooizege Murray Kandidaten Voor Hamilton mag het nu niet genoeg voor marathon op WK atletiek Cunego zegeviert voor de derde keer in klassieker van de vallende bladeren rnsrone 28 Maandag 20 oktober 2008 PZC Hugo van den Broek en Sander Schutgens zijn snel in Amsterdam. door Wilko Voordouw AMSTERDAM - Minder dan een jaar geleden nam atleet Hugo van den Broek een kloek besluit. Hij revali deerde na een operatie aan zijn achillespees en besloot zijn baan op te zeggen. Om nog een jaar of negen alles te investeren in zijn grote liefde: de atletiek. Dat bete kende dat hij samen met zijn echt genote Hilda Kibet vaker in Kenia kon zijn om te trainen. Dat het een goed besluit van hem is geweest, bleek gisteren bij de ING Amsterdam marathon. Hij liep géén wereldtijd - Van den Broek werd veertiende in 2.13.51 uur - maar toonde wel aan dat hij op dit moment de beste Neder landse marathonloper is. Win naar werd de Keniaan Paul Kip- rop Kirui, die precies zes minuten sneller was. Die tijd van 2.07.51 zal de ma rathonwereld niet op de grondves ten doen schudden. Maar dat kon gisteren ook niet, zei racedi recteur Jos Hermens. „Om hier een snelle tijd te hebben moet je noordoosten wind hebben. Nu was-ie zuidwest, kracht vijf tot zes. Veel te veel." Van den Broek: Zonder die wind had ik hier zeker een minuut sneller gelo pen." De 32-jarige Nederlander komt van ver. „Amper een jaar geleden jogde ik hooguit stukjes van een minuut of vijf met een snelheid van een kilometertje of twaalf. Ik had toen niet durven denken dat ik nu een marathon op volle snel heid kan volbrengen." Hugo van den Broek heeft zich met zijn prestatie van gisteren in beeld gelopen voor het Oran je-team dat volgend jaar naar het WK in Berlijn gaat. Dat deed ook Sander Schutgens, die gisteren in 2.16.23 finishte. Vier andere atle ten - Martin Lauret, Greg van Hest, Luc Krotwaar en Koen Ray- maekers - haalden de limiet al eer der. Na de Amstel Gold Race wint Italiaan ook Ronde van Lombardije. door Peter van Leeuwen COMO - Het turbulente wielerjaar 2008 werd zaterdag besloten met een knappe overwinning van Da- miano Cunego in de Ronde van Lombardije. De 27-jarige Italiaan profiteerde van zijn parkoersken nis en snelde de laatste vijftien kilo meter solo naar de streep in Como. Hij won de klassieker van de vallen de bladeren voor de derde keer. De tweede plaats op het WK in Va- rese, achter landgenoot Alessandro Ballan, had hem gefrustreerd, maar vooral ook gemotiveerd. „Ik heb keihard doorgetraind, ik wilde hier zo graag nog een keer winnen. Ik heb vandaag nog één keer alles ge geven. Mijn ploegmaats deden hun werk, alles liep perfect." Cunego had vooral voordeel van zijn terreinkennis. De afgelopen week voerden zijn trainingstoch- ten over het parkoers waar hij za terdag de afdaling van de Civiglio uitzocht voor zijn aanval. „Ik vind het echt een mooie klim. Precies bovenop ben ik gegaan, alsof ik aan een autorally meedeed. Ik wist dat ik in de kilometers ema het ver schil kon maken. Ik had de boch ten nauwkeurig bestudeerd." Cunego, die kort ervoor in de be klimming Karsten Kroon nog even in de aanval had zien gaan, was niet te stoppen. Aan de voet van het laatste hellinkje had hij tien se conden voorsprong op een groepje met onder anderen de Spaanse olympisch kampioen Samuel Sanchez. Nooit kwamen de achter volgers dichter bij de man die de Ronde van Lombardije al in 2004 en 2007 had gewonnen. Dit voor jaar was Cunego al de beste in de Amstel Gold Race. „Alleen fi nishen geeft een geweldig gevoel. Het is me pas één keer eerder over komen, in een etappe in de Giro. Dit is mijn mooiste overwinning. Ik had het seizoen op geen betere manier kunnen afsluiten." Droomfinale van Nadal tegen Federer blijft uit in Madrid. MADRID - Andy Murray heeft giste ren het Masterstoernooi van Ma drid gewonnen. De Britse tennis ser, als vierde geplaatst, versloeg in de finale de Fransman Gilles Si mon met 6-47-6 (6). Beide spelers hadden zaterdag in de halve finales voor een verras sing gezorgd. Murray versloeg de Zwitserse nummer twee Roger Fe derer (3-6 6-3 7-5), terwijl Simon met 3-6 7-5 7-6 (6) van de Span jaard Rafael Nadal won. Ondanks zijn nederlaag blijft Na dal de rest van het jaar wel de ATP-ranglijst aanvoeren. Hij kan niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Roger Fede rer. De Zwitser sloot de afgelopen vijf jaar af als aanvoerder van de ranglijst. In Zurich schreef Venus Williams een tennistoernooi op haar naam. De als derde geplaatste Amerikaan se versloeg in de finale de Italiaan se Flavia Pennetta met 7-6 (1) 6-2. Het was voor Williams haar zestig ste finale in haar loopbaan en haar 37e titel. Eerder dit jaar was ze suc cesvol op Wimbledon. De Nederlandse Michaëlla Kraji- cek slaagde er gisteren niet in zich te plaatsen voor het hoofdtoer nooi van Luxemburg. Zij verloor in de tweede ronde van de kwalifi caties met 7-5 2-6 6-7 van de Oek raïense Joeliana Fedak. Lewis Hamilton viert feest nadat hij in de GP van China zijn concurrenten op zeven punten heeft gezet. foto Luca Bruno

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64