een gelijkspel Delta Sport ontlaadt na overwinning Mark Boot verstevigt leiding in Zeeuws kampioenschap Jos de Wild is de eerste die koploper bedwingt EMM heeft geen keeper s PZC Maandag 20 oktober 2008 31 Zierikzeese korfballers kunnen de winstkoers niet vasthouden: 12-12. door JaapJan Ritsema GOES - Met nog één speelronde te gaan voordat de tussenbalans wordt opgemaakt van de veldcom- petitie, stond er zaterdag voor All Ready een belangrijke wedstrijd op het programma. Voorafgaand aan dit speelweekeinde stonden zes ploegen binnen het bereik van elkaar in de eerste klasse. Dat gege ven haalde tegen IJsselvogels aan vankelijk het beste in All Ready naar boven. Maar. uiteindelijk moest de Zierikzeese eersteklasser de winstkoers verlaten en berus ten in een gelijkspel. All Ready houdt op de ranglijst IJs selvogels en Swift onder zich. Het Middelburgse Swift verloor de der by bij TOP (A) met 11-8. Tjoba maakte de titelstrijd in dezelfde klasse weer een stuk interessanter door koploper Kinderdijk met 10-11 te verslaan. Het Souburgse Fortis blameerde zich tegen O DO met een 7-4-nederlaag. IJsselvogels-All Ready 12-12: Na een gelijk opgaande eerste helft ontbrandde de partij in een ener verend gevecht. In het derde kwart had All Ready het beste van het spel en leek (bij 8-11) de slag geslagen te hebben. „Er zat toen meer in", vond de Zierikzeese coa'ch Hans Landman, terugkij kend op het restant van de wed strijd. IJsselvogels kwam echter terug tot 12-12. Te veel persoonlijke fouten en ongelukkige keuzes waren naar Landmans oordeel de oorzaak daarvan. „IJsselvogels was slimmer in het laatste kwartier." En daar om was Landman achteraf blij dat er toch nog één punt verdiend was. All Ready houdt daarmee hek kensluiter IJsselvogels en Swift ach ter zich op de ranglijst. All Ready haalt de halve buit bin nen in de uitwedstrijd tegen IJs selvogels. De Zierikzeese korfbal lers houden die ploeg en Swift onder zich in de eerste klasse. Scores All Ready: Remy Quist 3, Jan Willem van Nieuwenhuijze, Dennis Vos- hart en Yvonne Joziasse allen 2, Marcel Joziasse, Desiree Voshart en Krista van de Berg allen 1. Kinderdijk-Tjoba 10-11: Tjoba speelde een uitstekende wedstrijd, daarbij niet gehinderd door de druk waar de thuisploeg als favo riet wel last van ondervond. „Een verdiende zege", oordeelde coach Chris van Put. „Niet eerder werd Kinderdijk op slechts tien treffers gehouden." Van Put zag die verde digende verdienste vetaald in een aanvallend overwicht voor zijn ploeg. Toch slaagde een ontspan nen Tjoba er pas na rust in op voorsprong te komen. Het was meteen de beslissende voor sprong. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 4, Ro bert van Schaik, Niels Westmaas en Me lissa de Jonge allen 2, Jouri van de Broe- ke 1. ODO-Fortis 7-4: „In een erbarme lijke wedstrijd van twee ploegen waren wij de slechtste." For- tis-coach Aarnout Crucq had wei nig woorden nodig om de offday van de Souburgers te verwoorden. Van begin tot eind was het vech ten tegen de bierkaai voor de be zoekers. Vanaf de veelzeggende 5-2-ruststand werd het nog 7-4. Scores Fortis: Chantal Caljouw, Niels Bebelaar, Chaïm Koole en Re- mi van de Broeke allen 1. TOP (A)-Swift 11-8: TOP boekte de derde zege op rij. De thuisploeg schoot erop los en zette de rust stand op 7-2. De buit was aller minst binnen. Swift herstelde de averij na rust. In no time werd het 7-7. TOP was echter niet onder de indruk van de comeback en Nelle- ke van Belzen antwoordde door 8-7 en 9-7 te maken. Dat bleek de beslissing. „Het was weliswaar niet onze beste wedstrijd, maar de pun ten zijn binnen", aldus TOP-trai- ner Coppoolse. Scores TOP: Leon van Belzen 3, Jantine Meulmeester 3, Nelleke van Belzen 2, Come Bezemer 1, Jeanine Marijs 1 en Petra de Ridder 1 Scores Swift: Ivo de Hond 2, Mathijs' Pagé 2, Paul van den Berg 1, Richard Geldof 1Anita Hoekstra 1Vera Kuij- per 1 en Elvera Wattel 1 Turnteam Van Minde gaat nog fier aan kop GOES - Het Duitse turnteam van Goesenaar Carlo van Minde, KTT Oberhausen, is na drie van de ze ven wedstrijden nog steeds koplo per in de Regionalliga Nord. De formatie won zaterdag in eigen huis met 45-25 van KTS Mettin- gen. Van Minde deed in deze speelron de niet mee. De Bevelander liet zich vervangen door de Nederlan der Tim Smeets. Volleyballers WS'92 tweede in regiodivisie GOES - De volleyballers van WS'92 blijven het goed doen in de regiodivisie. De Vlissingers wonnen in Tilburg ten koste van Triade/VCT de eer ste uitwedstrijd van het seizoen met 1-3: 23-25 20-25 20-25 25-23. Ze nestelden zich daardoor op de tweede plaats met twaalf punten uit drie duels. Koploper Udenhout vergaarde twee punten meer. Erik van der Wekken rijdt met 'grote jongens' mee en wordt vierde. door Herman Heuvink VLISSINGEN - De Goese motor crosser Stefan Hage heeft zaterdag op het Sloehavencircuit in Vlissin- gen-Oost de MX2-klasse ge wonnen. Hij deed dat tijdens de derde wedstrijd van het open Zeeuws kampioenschap. In de klasse MX1/MX3 was Mark Boot uit Burgh-Haamstede in beide manches de snelste. Beide rijders verstevigden daardoor hun aan spraak op de Zeeuwse titel. De organisatie MSV De Uitlaat had op een wat betere opkomst van de rijders gehoopt. De ge mengde klasse MX1/MX3 was met tien rijders slecht bezet. Eén van de grote afwezigen was Casper Van de Weteringh leidt nog met één punt ver schil in ZK dammen. 's-GRAVENPOLDER - In de vijfde ron de van het Zeeuws damkampioen schap zijn de twee topduels - Jan van de Weteringh-Daaf Kasse en Johnny de Leeuw-Martijn Rent meester - zaterdag in een gelijkspel geëindigd. Koploper Van de Weteringh speel de een degelijke partij tegen Kasse, de kampioen van twee jaar gele den. In het middenspel had Van de Weteringh een iets betere stand, maar met het oog op de klok accepteerde de dammer uit Stavenisse het remiseaanbod van zijn Middelburgse tegenstander. Ook het duel tussen De Leeuw en Rentmeester kreeg een vreedzaam slot. Nadat Rentmeester de aan- valsstand van zijn tegenstander had afgebroken, bloedde de partij Ovaa uit Oost-Souburg. Hij spaar de zijn krachten voor de wedstrijd om het open Nederlands kam pioenschap in Mill, die gisteren op het programma stond. Het maakte de overwinning van de zeventienjarige Boot er niet minder fraai om. Terwijl de Schouwse crosser met voorsprong aan de leiding reed, was de strijd om de tweede plaats zeer span nend. Drie rijders maakten daar op aanspraak. Het was uiteinde lijk Arno Ruttinger uit 's-Heeren- hoek die op deze plaats beslag wist te leggen, voor Martin Stroo (Oost-Souburg) en Erik van der Wekken (Zierikzee). De laatste TWi De klasse MX1 /MX3 is mager be- zet bij het open ZK motorcrioss in Vlissingen. Mark Boot trekt zich er niks van aan en verstevigt zijn leidende positie. langzaam dood, Na veertig zetten kwamen de twee remise overeen. Arjo Kousemaker profiteerde van het puntverlies van zijn concurren ten. De titelhouder verkleinde de achterstand op Van de Weteringh tot één punt door een zege op Jaap de Jonge. In een spannende stand wemelde het van de combi naties en één daarvan werd de Middelburger fataal. Behalve Kousemaker voegde zater dag ook Martin van Dijk twee pun ten aan zijn totaal toe. Hans van Akkeren sloot zichzelf op en werd daarmee een makkelijke prooi voor de veteraan uit 's Heer-Abts- kerke. In de promotieklasse verspeelde koploper Jaap Veerhoek zaterdag zijn eerste punt tegen Jos de Wild van damclub Zierikzee. René Duse- bout profiteerde door te winnen van Han van de Velde en deelt nu de eerste plaats met de man uit Nisse. had uit kunnen komen bij de vete ranen, maar hij verkoos de MXi/MX3-klasse. De MX2 - voorheen 125 cc - was wel goed bezet. Er werden twee series verreden en daarna was er een A- en een B-finale. De series leverden zeges op voor Twan van Liere uit Kapelle en Erik Koote uit Sommelsdijk. De A-finale met de sterkste twintig rijders begon spec taculair: al direct na de start kwa men twee van de favorieten, Van Liere en Koote, ten val. Kevin Spruijt uit Meliskerke en Stefan Hage namen het voortouw. Spruijt mocht één ronde de meu te aanvoeren, maar daarna was het de beurt aan de zestienjarige Hage. De zege van KTM-coureur kwam daarna niet meer in gevaar. De ontketende Van Liere rolde bijna het hele veld op en finishte op de tweede plaats. Zierikzeese handballers herstellen zich knap van verlies in openingsduel. door Wim Kakebeeke RAAMSDONKVEER - De tandem Rob de Vos en Jaco Vleeshouwer heeft zijn conclusies getrokken na de verliespartij vorige week tegen Artemis. Delta Sport stond voor ei gen publiek bol van de spanning. En dat wilde het tweetal niet nog eens meemaken. Even geen inge wikkelde spelconcepten. Gewoon iedereen een vrije rol En zie daar. Promovendus HMC werd in Raamsdonkveer geklopt: 21-22. Alles wat een blauw shirtje aan had, stond na afloop te juichen en te springen in sporthal Parkzicht. Het technisch duo liet zich meesle pen in de ontlading. „Iedereen was dolblij", zei speler Guust Sluijs. „Het was zwaarbevochten maar wel terecht." Het publiek was de grote winnaar. Het zag een enerverende partij die op en neer golfde. De Schouwse equipe was zonder al teveel huiswerk het veld in ge stuurd. De carte blanche viel bij Sluijs goed in de smaak. Tegen Ar temis was de kleine aanvaller ook al aardig op dreef, in Raamsdonk veer was de linkshandige hoekspe- ler de hele partij een plaaggeest 'Ik was lekker bezig, maar stond er eigenlijk zelfvan te kijken' voor HMC. „Ik was lekker bezig, maar stond er eigenlijk zelf van te kijken", aldus Sluijs, die er acht binnenprikt. De rest twijfelde. Op sluitpost Jac- co de Looff na. Die ranselde de ene na de andere bal uit zijn doel. Toch kon de Schouwse goalie niet verhinderen dat HMC met een klein voordeel de kleedkamers Guust Sluijs kon opzoeken: 12-9. De Vos: „Ik heb ze op het hart gedrukt om die spanning van zich af te gooien. Gooi die twijfel overboord." Vanaf dat moment groeide de over tuiging. Het was niet altijd even fraai, maar er werd op alle fronten veel werk verzet. „Daar zat de sleu tel naar de winst", keek Sluijs te rug. „Niet alleen werden de kan sen beter afgemaakt, maar ook werd er veel beter verdedigd." De 12-9-ruststand werd in ijltem po omgebogen in een 12-13-voor- sprong. Vanaf dat moment werd er aan beide kanten niet veel ruim te meer weggeven. Om en om werd er gescoord. De spanning werd groter en groter. Maar de Zie rikzeese ploeg hield het kopje er goed bij: 19-19. De ploeg bleef pri ma samenwerken en knokte zich in de slotfase voorbij HMC: 21-22. „Dit is een opsteker voor de hele ploeg", vond De Vos. „Een bevesti ging dat ze het wel degelijk kun nen. Lang niet iedereen heeft het achterste van zijn tong laten zien. Maar dat komt nog wel. De indivi duele acties moeten nog groeien. Belangrijkste is dat de basis staat. We kunnen nu dus rustig verder- slijpen aan het geheel." Scores Delta Sport: Guust Sluijs 8, Jim my Niemans, Thijs de Vos en Kenneth Mellaart 3, Guido de Graaf en Quinten Haze 2, Bob van Lint 1. GOES - Het handbalduel tussen Desk en EMM is na 45 minuten ge staakt, nadat EMM-keeper Erwin van de Broek met een enkelblessu re was uitgevallen. In het zieken huis werd een zwaar gekneusde enkel geconstateerd. Omdat Thim Zevenbergen een week daarvoor uitviel tegen Orion Rucphen met hersenschudding, had de toch al veel geplaagde Hans Dierickx geen keepers meer. Internos 3-Delta Sport 2 10-13: De eerste punten zijn binnen. Al was het eigenlijk niet echt een ver rassing. Het derde garnituur van Internos beschikt over een dot er varing, maar komt veel snelheid te kort. Daarvan had Delta Sport meer moeten profiteren met het oog op het doelsaldo. „We hebben ons teveel in het spel van Internos laten meeslepen. In eigen huis zal dat anders moeten", vond aanvoer der Rick Evertse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57