Leger werft bij bedrijfsleven io miljard staatssteun voor ING Watersnoodmuseum wint prijs VERHUISBERICHT Bezoekers vast na zedendelict Vlissingers zwaaien Indonesisch korvet uit MAANDAG 20 oktober 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 250 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Hamilton stap dichter bij uitkomen van zijn droom 28 en 29 WALCHEREN Racoon bewijst zijn kracht in het theater 21 Geregeld zon Republikein Powell vindt Obama geschikter McCain 7 Defensie wil werknemers tijdelijk inzetten als reservisten. door Rudi Buis HARSKAMP - Defensie wil dat be drijven tijdelijk werknemers af staan als reservisten in het .leger. Het ministerie is daarover in over leg met het bedrijfsleven. Het kan gaan om werknemers die nu al bij de Nationale Reserve zitten, of per soneel dat graag tot reservist wil worden opgeleid. De bedrijven kunnen op die ma nier een steentje bijdragen aan het 'maatschappelijk verantwoord on dernemen', en Defensie heeft het personeel hard nodig om de gaten op te vullen. Dat heeft staatssecretaris Jack de Vries van Defensie afgelopen week einde gezegd tijdens de landelijke schiet- en vaardigheidstesten van het korps Nationale Reserve in het Gelderse Harskamp. Er zijn al ge sprekken gaande met de werkge versorganisatie VNO-NCW, beves tigt ook die organisatie. Volgens De Vries is er grote be hoefte aan reservisten. Het Neder landse leger heeft circa zevendui zend vacatures openstaan en de druk op het leger is door de missie in Afghanistan groot. „Het is niet de bedoeling reservisten uit te zen den op missies, want daar hebben we ons beroepsleger voor. Maar ze kunnen wel taken uitvoeren van militairen die op missie zijn, of net zijn teruggekeerd voor verlof." PW Staatssecretaris De Vries wil per- soneel van het bedrijfsleven tijde lijk inzetten ais reservisten in het leger. Defensie heeft personeel nodig om gaten op te vullen. De Vries benadrukt dat het gaat om een tijdelijke inzet. Structurele inzet van reservisten voor het ver vullen van reguliere vacatures wordt niet overwogen. De Nationale Reserve, bestaande uit vijf regiobataljons met in totaal ruim drieduizend militairen, is de afgelopen jaren veel professioneler geworden. Nog steeds worden de militairen ingezet voor eenvoudige beveiligingstaken, zoals het bewa ken van kazernes en voor ceremo niële functies tijdens Prinsjesdag en herdenkingen op 4 en 5 mei. Maar door de toegenomen profes sionaliteit wil Defensie de reservis ten vaker voor andere militaire ta ken inzetten. De staatssecretaris stelt dat in de toekomst de gemid delde duur van de inzet 'structu reel langer zal zijn' dan nu het ge val is. Het beroep op reservisten is geste gen van 142.000 'mandagen' in 2006 tot naar schatting 190.000 mandagen dit jaar. Om groei moge lijk te maken, is hulp van het be drijfsleven nodig, aldus De Vries. De staatssecretaris bekijkt welke fi nanciële voorzieningen voor werk gevers 'wenselijk én haalbaar zijn'. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 VLfSSINGEN - Een paar honderd mensen hebben gisteren rond het middaguur op de boulevard in Vlissingen de tachtig bemanningsleden van het In donesische korvet Kri Sultan Iskandar Muda uit gezwaaid. Het schip is gebouwd bij De Schelde. Het bedrijf had vlakbij de Gevangentoren een spandoek opgehangen met de tekst: 'Flushing wishes you a safe trip back to Surabaja'. Op het korvet hing een doek met: 'Dank u wel Vlissin gen tot ziens'. foto Lex de Meester Özie ook het filmpje op www.pzc.nl en lezersfoto's in het album nieuwsfoto's OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk heeft de Week van de Geschiedenisprijs ge wonnen. Dat is zaterdagavond be kendgemaakt tijdens de vijfde Nacht van de Geschiedenis in Am sterdam. De prijs ging naar het Wa tersnoodmuseum vanwege een se rie van dertien gesprekken, waarin grootouders hun kleinkinderen verhalen vertelden over de waters noodramp van 1953 tijdens de Week van de Geschiedenis. pagina 2/3: kracht watersnood museum zit in het verhaal Het hoofdkantoor van de PZC verhuist per 25 oktober '08 van Goes naar Middelburg. U vindt onze nieuwe gegevens op pagina 9. m&M-MSZf -- - I Werknemer moet geen gaten leger opvullen reageer op www.pzc.nl Gedrag leraar wordt terecht streng beoordeeld eens ISHBHHIi iWËP 20% aantal reacties: 387 Zeeland: 2, 3 en 13 t/m 17; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Weer: 10; Strips: 11; Agenda: 19; Cultuur: 21; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 t/m 40 SOESTERBERG - Het militaire lucht vaartmuseum in Soesterberg is gis termiddag anderhalf uur op slot ge weest vanwege een ernstig zeden misdrijf De ruim tweeduizend be zoekers van het museum, waar een modelbouwmanifestatie aan de gang was, mochten het terrein pas even na zes uur 's avonds verla ten nadat ze hun namen en adres sen hadden achtergelaten. Een woordvoerster van de Koninklijke Marechaussee bevestigde dat er een zedenmisdrijf was gepleegd. Marechaussee en politie waren gis teravond bezig met onderzoek. AMSTERDAM - Bankverzekeraar ING krijgt een kapitaalinjectie van tien miljard euro van de Neder landse overheid. Daardoor wordt zijn financiële positie versterkt. Dat hebben ING, het ministerie van Financiën en De Nederland- sche Bank gisteravond bekendge maakt. ING is daarmee de eerste Nederlandse financiële instelling die gebruikmaakt van het nood fonds van twintig miljard euro dat de overheid op 9' oktober heeft aangekondigd. De staat wordt geen grootaandeeb houder maar koopt speciale effec ten. Daarbij krijgt de overheid twee plekken in de raad van com missarissen die vetorecht geven bij belangrijke strategische beslissin gen. De top van ING krijgt over 2008 geen bonus en vertrekpre mies zullen maximaal een jaarsala ris bedragen. De staat heeft voor zijn investering een rente van 8,5 procent per jaar bedongen. pagina 4/5: geldnood ING niet 20 acuut als bij Fortis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1