We hebben de Deltawerken toch? Lezingen rondom verkiezingsstrijd a !U 5 1 0 tg Kis E s P a sim O IS i 0 ü§öj 70% b| Nieuwe stand actie De Mikke 013.770 Sb 1 mn^iAdle^iU SIS; 0 S MODERNE DESIGN PERZISCHE TAPIJTEN m E m Èm M 1 NU TOTt! KORTING A PZC Maandag 20 oktober 2008 1 7 De twaalfjarige Emmelie uit Oosterland presenteert samen met haar oma Ineke het schooltv-programma 'Risky Regions'. foto Willem Mieras Emmelie (12) en haar oma Ineke presenteren schooltv-programma. door Cornelleke Blok OOSTERLAND - Hoe is het om on der de zeespiegel te wonen? Of in een gebied waar veel aardbevingen zijn? Daarover gaat het internatio nale tv-programma 4Risky Re gions'. Teleac/NOT maakt voor schooltelevisie de Nederlandse af levering 'Leven onder de zeespie gel', die helemaal in Zeeland is op genomen. Emmelie Verhoek (12) uit Oosterland presenteert het pro gramma. Samen met haar oma Ine ke van Mourik (64), die als kind de watersnoodramp meemaakte. „We noemden elkaar voor de grap collega's", glundert Emmelie. „Het was heel leuk om zoiets samen met mijn oma te doen." Twee da gen maakten ze opnames op Schouwen-Duiveland. „In de docu mentaire laat ik mijn huis zien, de kerk van Oosterland, de molen en 'Kinderen in andere landen vinden het vast vreemd, dat ik er niet over nadenk' verschillende dijken in de buurt. We zijn ook naar de stormvloedke ring geweest om te filmen. Dan kunnen kinderen in andere lan den zien hoe het bij ons is." Emmelie's oma Ineke wil graag dat kinderen weten over de waters noodramp. „Ik wil doorgeven wat er gebeurd is, daarom doe ik mee aan dit programma. Ik was negen jaar tijdens de watersnoodramp, maar ik herinner het me nog als de dag van gisteren. Ik woonde op een boerderij in Dreischor. 's Nachts om twee uur werd er op de deur geklopt. 4De dijken breken door!', zeiden ze. Doodeng was het. We gingen de zolder van de schuur op. Onder ons verdronken de koeien van mijn vader. Dat beeld staat nog altijd op m'n net vlies. We hebben twee dagen op die zolder gezeten. Toen kwamen ze ons met een bootje ophalen." Ze heeft het verhaal van haar oma al meerdere keren gehoord, maar Emmelie luistert er nog steeds muisstil naar. „Ik vind het heel in drukwekkend. Ze kan zó boeiend vertellen!" Toch vindt Emmelie er weinig bij zonders aan, dat dijken haar huis beschermen. „Ik denk er niet over na dat het land kan overstromen", zegt ze schouderophalend. „We hebben de Deltawerken toch? Dat is een hele geruststelling. Ik ben niet bang voor een overstroming. We hebben nu genoeg geld om ons daartegen te verzetten. Kinde ren in andere landen vinden het vast vreemd, dat ik er niet over na denk. Maar ja, wie gaat er nou naast een vulkaan wonen?" 'Risky Regions' is in de loop van volgend jaar op schooltv te zien, en wordt dan ook in andere Euro pese landen uitgezonden. door Tineke Smits Middelburg - De Roosevelt Aca demy uit Middelburg biedt enkele lezingen aan in het kader van de presidentsverkiezingen in de Vere nigde Staten. „Er zijn hier enkele Amerikaanse studenten", aldus communicatieadviseur en amerika- nist Gonny Pasaribu. „Ook voor hen is het leuk dat er aandacht wordt besteed aan Obama en Mc Cain." Jaap Kooijman, universitair hoofd docent Media en Cultuur aan de UvA, is donderdag 23 oktober te gast. Hij spreekt over het entertain- mentgehalte van de president- schapsstrijd: de verkiezingen als reality tv. De lezing wordt gehou den in de Raadzaal in Middelburg en begint om 18.00 uur. Amerikanist Jeroen Beekman houdt maandag 3 november in de Burgerzaal een lezing over vertrou wen en leiderschap in de Ameri kaanse politiek en de verschillen tussen de manier van campagne voeren in Nederland en Amerika. Beekman werkte in het campagne team van Wouter Bos en Ad Mel- kert. Aanvang: 18.00 uur. De lezin gen zijn vrij toegankelijk. Pasaribu: „Je ziet steeds meer dat in Nederland lijsttrekkers ook op een voetstuk worden geplaatst. Er wordt wel gezegd: alles wat in Amerika gebeurt komt over vijftig jaar naar Nederland. Misschien hebben wij straks ook zulke specta culaire verkiezingen." Waarom het zon theater is? „Amerikanen zijn heel erg betrokken bij politiek en maken daarom veel werk van de strijd om het presidentschap. Je kiest natuurlijk de leader of the free world." Ook tijdens de verkiezingen zelf zijn er activiteiten. Iedereen kan gratis naar de all night American Election Party komen, vanaf 21.30 uur in De Spot in Middelburg. De hele nacht zijn er sketches, mu ziek, quizzen en films. Op een groot tv-scherm worden de verkie zingen gevolgd. Na afloop is er een ontbijt (tegen betaling). „Typisch Amerikaans: roereieren, pannen koeken, popcorn, donuts." Op de site van de Roosevelt Academy komt meer informatie. Drie sprekers kwamen al naar Mid delburg: André Krouwel van de Vrije Universiteit, die er van over tuigd is dat McCain gaat winnen, Simon Topping van de Plymouth University over waarom Barack Obama geen Republikein is. En als grote stunt kwam er op uitnodi ging van het Roosevelt Study Cen ter een Amerikaanse look-a-like van president Theodore Roosevelt, die een speech in diens stijl gaf In de wekelijkse rubriek over Vogel- en zoogdieropvang De Mikke van afgelopen zaterdag zijn enkele fouten geslopen. Het juiste bedrag dat tot nu toe is opgehaald met de PZC-actie 'Help De Mikke' moet zijn: 13.770 euro (en niet, zoals de tel ler zaterdag meldde, 13.105). De teller was wekenlang blijven ste ken op 12.845 euro. Vorige week is er 925 euro bij gekomen (250 door de abonnementenactie en 675 door particuliere donaties). Stichting 'PZC Middelburg helpt' Rekeningnummer: 40.26.67.794 mé mmm Door onze verhuizing gaan alle tapijten (ook van de laatste inkoopreis) weg met KORTINGEN TOT 70% Laat NU uw tapijt reinigen van €17^95 VOOR €13,50 M2 (ook voor alle reparaties) Bergen op Zoom Bosstraat 24 0164 - 242216 - Parkeer in Parkeergarage ACHTER DE GROTE MARKT www.vangilsdewit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 19