NiMUJ 'Zij heeft de broek aan' www.rotsvast.nl ninreiEFiis M2Makelaars.nl TOD'S/HOGAN DELSCHER. DELSCHER. Herfstfeesten in café De Griete DELSCHER. Fietsen kijken bij de politie DELSCHER. Spectaculaire opening skicentrum Snowbase Nacht van de Nacht in Axel ZPZC Zaterdag 18 oktober 2008 29 172 OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118 -611412 E. middelburg@rotsvast.nl Herfstwandeling door het Braakmangebied braakman - Natuurbeschermings- vereniging 't Duumpje houdt mor gen een herfstwandeling in de Braakman, met aandacht voor de historie, het landschap en de flora en fauna. De gratis tocht die drieënhalf uur duurt begint om 14.00 uur bij de parkeerplaats van camping de Braakman. Schoenen Laarzen Tassen Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Paddenstoelen kijken met de Steltkluut hulst - Natuurbeschermingsvere niging De Steltkluut houdt mor gen een gratis paddenstoelenexcur sie in Hulst. Belangstellenden wor den om 13.30 uur verwacht aan de Beneluxweg tussen de Peugeotga- rage en Morres. Vandaar gaat het naar een rommelbosje bij het Gal genwater waar veel paddenstoelen groeien. Info: 0114-311627. Lammycoats Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Gang en garage vatten vlam in woning Axel axel - In een woning aan de Han- delstraat in Axel heeft donderdaga vond rond half negen brand ge woed. De schade bleef beperkt tot de gang en een stukje van de gara ge. De politie heeft de zaak in on derzoek. Frans Hamelink en Marie Heijboer zijn zestig jaar een paar. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Heel af en toe pakt hij er nog naar, maar Frans Hame link (81) heeft zijn passie voor mo delbouw eigenlijk al een tijdje la ten varen. Hij puzzelt liever en kijkt graag televisie met zijn vrouw Marie Heijboer (79). Zondag hebben zij daar geen tijd voor, want dan vieren ze met hun familie hun zestigjarig huwelijk. Marie toog in 1947 vanuit haar woonplaats Wissenkerke naar Ter- neuzen om kennissen te bezoe ken. „We gingen 's avonds dansen in café Neutraal. Daar kwam ik Frans tegen. Ik bleef meteen aan hem plakken", zegt ze. „Ja, maar je was toch wel wat afstandelijk hoor!"; valt Frans haar in de rede. „Dat heeft met Noord-Beveland te maken. Daar zijn de mensen wat stugger dan hier." Dat neemt niet axel - De gemeente Terneuzen en Natuur Zo presenteren tijdens de Nacht van de Nacht op zater dag 25 oktober een programma voor jong en oud in en om de wa tertoren in Axel. Kinderen kunnen uileballen plukken en lampionnen maken. Voor volwassenen is er een workshop nachtfotografie (vooraf aanmelden), een torenbe klimming, een spirituele nacht wandeltocht en is er sterren kijken met de sterrenwacht uit Assenede. Popkoor Eigenwijs geeft een con cert. De activiteiten beginnen om 19.00 uur. De afsluiting is met een lampionnenoptocht naar de Markt. Aanmelden voor de work shop nachtfotografie kan via 0115-649520 ofinfo@nme-zvl.nl. de griete - Café De Griete in het gelijknamige buurtschap staat het eerste weekend van november in het teken van de Grietse herfstfees ten. Vrijdagavond 31 oktober is er een warming up-party met de band Rose. Een dag later zijn van af 13.00 uur een schieting, herfstba- zaar, rommelmarkt en een veiling met gadgets. Voor de jeugd is er kinderanimatie met onder meer een springkussen, ballonnenclown en kermisattracties. DJ Jurgen van drive-in-show Pico Bello zorgt van af 22.00 uur voor muzikaal vertier. Zondag zijn er vanaf 10.00 uur soortgelijke activiteiten als zater dag. Om 16.00 uur geeft de forma tie Lekke Band een concert. Trenchcoats Tassen Schoenen Shawls Grote Markt I 1-13 4461 AH Goes terneuzen - De politie houdt vol gende week twee fietsenkijkdagen. Maandag kunnen mensen die hun fiets kwijt zijn tussen 10.00 en 12.00 uur en 14.00 en 16.00 uur een kijkje nemen in het gebouw van Navimar aan de Schependijk in Terneuzen. Voorwaarde is dat er aangifte is gedaan van diefstal. Donderdag is er van 8.30 tot 20.00 uur een kijkdag op het politiebu reau aan de Van der Maelstedeweg in Hulst. Rainwear Alpacacoats Grote Markt 11-13 4461 ah Goes TERNEUZEN - De afgelopen weken gleden, struikelden en suisden al duizenden skiliefhebbers van de twee hel lingen in skicentrum Snowbase in Terneuzen af. Het ge beurde nog voor de officiële opening. Die vond gistera vond plaats, onder het oog van een groot gezelschap ge nodigden. Die keken hun ogen uit toen, bij wijze van openingshandeling, twee skiesters met een functiebe perking de hellingen inwijdden: de blinde Natasha de Troyer en zitskiër Dominique de Jonge. De twee topsporters worden, op weg naar de Paralym pics van 2010 in Vancouver, gesponsord door Snowba se. Na de opening verzorgde het freestyle snowboard- team uit Freaks on Snow uit Oostenrijk een wervelende show, afgewisseld door het instructeursteam van Snow base zelf. Het skicentrum aan de zuidrand van Terneu zen kostte miljoenen euro's. Het biedt werk aan een kleine honderd mensen. Snowbase beschikt over een restaurant, bars en zalen. Vandaag en morgen is het open dag. Het skicentrum, met hellingen van 220 en 110 meter, is voortaan elk dag open van negen uur 's morgens tot twee uur 's nachts. foto Camile Schelstraete Frans: „Marie hield eerst de boot nog wat af." foto Camile Schelstraete weg dat Frans en Marie het al zes tig jaar goed met elkaar kunnen vinden. „Frans is rustig, hij laat mij lekker vrij en trekt zich niets aan van de portemonnee", zegt Marie. Frans met een knipoog: „Zal ik het maar zeggen? Zij heeft gewoon de broek aan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57