'Totaalpakket ziet er beter uit' Franke en Vleugel in eindstrijd Souburg O AutoTrack.nl 44 Vrijdag 17 oktober 2008 PZC Jeroen Nieuwkoop is met Tholense Boys nog op twee fronten actief. door Marco Puik THOLEN - Tholense Boys kende dit seizoen een vliegende start in de derde klasse B van het zaterdag voetbal. Morgen maken de Thole- naren even een uitstapje als in de tweede ronde van de districtsbe ker wordt aangetreden tegen zon- dag-vijfdeklasser Kwadendamme. Het bekerduel komt misschien wel op het juiste moment, want in de laatste twee competitieduels moes ten de geel-zwarten de zege aan de tegenstander laten. De Thoolse zaterdagclub schom melt al enkele jaren tussen de tweede en derde klasse. Te klein voor het tafellaken, te groot voor het servet, zou de verklaring kun nen luiden voor de golfbeweging. Jeroen Nieuwkoop is het daar niet helemaal mee eens. De 27-jarige Thoolse middenvelder wijst op het gegeven dat zijn ploeg het de voorbije jaren telkens lan ger dan één seizoen volhield in de tweede klasse. Toch heeft ook hij geen verklaring voor het feit dat zijn ploeg er maar niet in slaagt om een 'blijvertje' te worden in de tweede klasse. Een trapje lager ging Tholense Boys dit seizoen prima van start. Aan een doelpuntloos gelijkspel in de streekderby^tegen Noad'67 wer den drie opeenvolgende overwin ningen vastgeknoopt. Nieuwkoop, dit seizoen voor het eerst aanvoer der, zegt er het volgende over: „Te gen Noad pakten we een punt, on danks dat we door blessures erg ge havend waren. In de drie duels daarna boekten we goede zeges." De kentering kwam in de uitwed strijd bij Internos (2-0-verlies). „Die ploeg gaat deze competitie nog wel meer wedstrijden win nen. Tegen ons waren ze net weer compleet." Tegen Zwaluwe (1-2-verlies) was het creëren van kansen geen pro bleem. „We hebben aardig wat mo gelijkheden gemist. Toch was de nederlaag niet onterecht." Volgens Nieuwkoop is een periodetitel het doel voor Tholense Boys. „Zoals we er nu voorstaan, komt de twee de klasse nog te vroeg voor ons. We hebben een vrij jonge groep die verder moet groeien. Die voor uitgang hopen we dit seizoen te boeken." 'Vorig jaar vormden we geen hecht team en de inzet was vaak slecht' Nieuwkoop bewaart niet al te bes- te herinneringen aan de vorige voetbaljaargang. „We draaiden een vrij wisselvallig seizoen. Vooral op het einde lieten we veel steken vallen. Vorig jaar vormden we geen hecht team en de inzet was vaak slecht. Het klik te gewoon niet. Dit seizoen is daar verandering in gekomen. De sfeer is vanaf het begin goed. Het totaal pakket ziet er, mede dankzij de komst van enkele nieuwe jongens, veel beter uit." In de persoon van Jacco Theunisse staat er ook een nieuwe trainer voor de groep. „Hij- maakt op mij een goede indruk. Er zit veel diver siteit in zijn trainingsvormen. Het klikt goed vanaf het eerste mo ment. Hij is erg gericht op het team", aldus Nieuwkoop. Morgen hoopt Tholense Boys zich te plaatsen voor de volgende beker ronde. „De afgelopen seizoenen zijn we steeds in de eerste ronde gestrand. Dit jaar moet dat maar eens veranderen. In de poulefase hebben.we goed gepresteerd. Op voorhand zeg je dat we ten koste van Kwadendamme moeten kun nen doorkomen, al zijn er in de voetballerij wel eens gekkere din gen gebeurd", sluit Nieuwkoop af. Nieuwkoop: „Zoals we er nu voorstaan, Open jeugdtoernooi is in alle categorieën toe aan de finales. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Deze week wordt op de tennisbanen van Oost-Sou burg gespeeld om de titels bij het Jeans Inn-jeugdtoernooi. Het open jeugdtoernooi is sterk bezet met de aanwezigheid van vrijwel alle jeugdtoppers uit Zuid-Beveland en Walcheren. Gisteren werden de kwart- en hal ve finales afgewerkt. Bij de meisjes tot en met veertien jaar bereikte de thuisspelende Danielle Franke de finale. Met tweemaal 6-2 reken de de Souburgse af met Tessa Westdorp. Esmee Vleugel uit We- meldinge is haar tegenstandster in de eindstrijd. Vleugel, als tweede geplaatst, klopte Yasmina Tran met 6-4 6-1. Bij de jongens tot en met veertien jaar moest Jonas Patist flink aan de bak. De speler van tennisvereni ging MLTC (Middelburg) versloeg eerst Dennis Buse (3-6 6-1 6-3) en was daarna ook in drie sets te sterk voor Wessel Geus: 3-6 6-3 6-4. In de finale staat favoriet Pa tist tegenover Guido Steketee, die met 6-3 7-5 won van Michiel de Kroo. In de categorie tot en met twaalf jaar staan Max van der Meer en Daan van Kempen tegenover el kaar in de strijd om de titel. Van der Meer (De Schelde, Vlissingen) versloeg Renaldo Sewnath met 6-2 6-1 en Van Kempen, die uitkomt voor De Stoof uit Koudekerke, had zijn handen vol aan Yannick Kie- wiet: 4-6 6-4 7-5. Eddy Sprinkhui- zen uit Nisse bereikte de finale in de categorie tot en met zestien jaar door met 6-0 6-2 van Souburger Len de lager te winnen. De finales in Souburg worden van daag vanaf 9.00 uur gespeeld. De betrouwbaarste check. AutoTrack In perfecte staat van onderhoud. Sommige mensen denken bij een onderhoudsbeurt eerder aan zichzelf dan aan hun auto. Vraag daarom bij aankoop van een occasion altijd naar de onderhoudsboekjes. Dan krijg je inzicht in wat je koopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62