CWI sluit drie filialen in Zeeland Officier eist 8 maanden voor slaan met bierglas Ziekenhuis traint op rampen Driemaster tussen containerschepen en kustvaarders Vragen PvZ over geld provincie R6H is dé uuinterbcmdenspecialist Wilt u miljonair worden? pzc Vrijdag 17 oktober 2008 3 1 Balies in Oostburg, Zierikzee en Tholen in 2011 wegbezuinigd. door Joeri Wisse DEN HAAG/zierikzee - Het Cen trum voor Werk en Inkomen (CWI) sluit uiterlijk eind 2Óro der tig van de 127 vestigingen. In de provincie Zeeland gaat het om de filialen in Zierikzee, Oostburg en Tholen. De sluiting heeft te maken met be zuinigingen die het kabinet het CWl heeft opgelegd. De maatregel zal geen gevolgen hebben voor de dienstverlening aan werkzoeken den en werkgevers, aldus het CWI. „Wel zal de reistijd voor een aantal bezoekers langer worden", liet een woordvoerder van de orga nisatie gisteren weten. Dat is ook in Zeeland te merken. Tholenaren moeten voortaan naar Bergen op Zoom en Terneuzen is in 2011 de enige overgebleven vestiging in Zeeuws-Vlaanderen. Voor inwoners van de gemeente Schouwen-Duiveland zal de reis tijd aanzienlijk toenemen. Nu kun nen ze nog bij de speciale balie in het gemeentehuis in Zierikzee te recht, na de sluiting zullen ze moe ten uitwijken naar het kantoor in Goes. Verantwoordelijk wethou der Gilles Houtekamer (SGP) is dan ook benieuwd naar de alterna tieven die het CWI zal aandragen. „Daar gaan we ze zeker over bevra gen. Duidelijk is dat de verant woording bij het CWI zal worden neergelegd." Houtekamer zal de dienst ook houden aan het vijfja rig huurcontract, dat de gemeente 1^ Vanwege bezuinigingen sluit het CWl dertig vestigingen, waarvan drie in Zeeland. De gemeente Schouwen-Duiveland beraadt zich op de ontstane situatie. onlangs heeft afgesloten, ook al sluit de vestiging voor het eind van die periode. De kosten die Schouwen-Duiveland maakte om een deel van het gemeentehuis aan te passen voor het CWI, zitten in de huur verdisconteerd. „Twijfel er maar geen seconde aan dat we ze aan het contract houden." Een aantal plattelandsgemeenten in Groningen heeft al aangekon digd te zullen protesteren tegen de voorgenomen sluiting van filialen aldaar. „Wij beraden ons daar nog op. We wachten eerst de brief af van het CWI", zegt Houtekamer. Het CWI en uitkeringsinstantie UWV gaan per 1 januari fuseren. Het kabinet had de instanties op dracht gegeven om na de fusie 127 miljoen euro te bezuinigen. Vanaf 2012 wordt de nieuwe organisatie met dat bedrag gekort. De raden van bestuur van CWI en UWV gaan een deel van deze be zuiniging realiseren door dertig vestigingen en de zes districtskan toren (waaronder Roosendaal) te sluiten. Daarmee wordt 10 miljoen euro bespaard. Bij de keuze van te sluiten vestigingen is onder meer gelet op het huidige en verwachte aantal werkzoekenden en een maximale reistijd van 1,5 uur. door MarceB Modde MIDDELBURG - De drie Zeeuwse zie kenhuizen gaan meer aandacht be steden 'aan het opleiden, trainen en oefenen van medisch personeel bij rampen. In Terneuzen wordt dat al in de praktijk gebracht. Voor Goes en Vlissingen staat rond fe bruari volgend jaar een eerste oefe ning op het schema. Het zogeheten OTO-programma wordt gecoördineerd door de Ge neeskundige Hulp bij Ongevallen en Rampen (GHOR) van de Veilig heidsregio Zeeland. Het ministerie van VWS stelt jaarlijks 10 miljoen euro beschikbaar, zodat de zorgsec tor zich beter kan voorbereiden op rampen en crises, zoals pandemie- ën. Daartoe werd gisteren een con venant ondertekend. Het bedrag wordt verdeeld over de elf trauma centra in Nederland. Voor Zeeland is die functie ondergebracht bij het Eramusziekenhuis in Rotter dam. GHOR-directeur Henk Jans sen gaat er van uit dat een substan tieel deel van de rijksbijdrage naar de Zeeuwse hospitalen vloeit. Dat stelt hem in staat de frequentie van het OTO-programma op te voeren. Een voorbeeld van zo'n oe fening is dat het ziekenhuis door een zware storm 200 extra patiën ten krijgt te verwerken. terneuzen - Plots dook gisterochtend op de Westerschelde, tussen containerschepen en mo derne kustvaarders, een authentieke driemaster op. In Terneuzen deed al snel het gerucht de ron de dat De Vliegende Hollander de thuishaven ein delijk had teruggevonden. Maar het ging dus om het Noorse zeil- en opleidingsschip Christian Ra- dich, op weg van zee naar Antwerpen voor een vijfdaags bezoek. Het 76 meter lange zeilschip met achttien bemanningsleden, meerde net na de middag af aan Kaai 19, waar het de komende dagen ook te bezichtigen is. De Christian Radich deed Antwerpen al eeerder aan in het kader van de Tall Ships Races en andere Europese zeilwed strijden. foto Peter Nicolai Slachtoffer hield blijvend litteken over aan kroegruzie. door Emile Calon MIDDELBURG - Slaan met een kapot bierglas of een heel glas, dat maakt volgens officier van justitie J. Zon dervan niets uit. Want ook ie mand die slaat met een glas dat niet kapot is, neemt het risico dat hij ernstige verwondingen toe brengt. Zondervan eiste gisteren een cel straf van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk, tegen een 21-jarige jongeman uit Hooger- heide. Op de eerste dag van de bouwvak, zaterdag 12 juni 2008, was hij met vrienden in Renesse aan het stappen. Om half twee 's nachts raakte hij in een buitenbar aan de praat met twee andere man nen. Toen hij voor zichzelf een biertje had gehaald, het vijftiende van die dag, ontstond er onenig heid en zou een van hen hem een klap hebben gegeven, zei hij giste ren tegen de Middelburgse rech ters. In een reflex zou hij vervol gens met zijn bierglas zijn aanval ler hebben geslagen waarbij het glas brak en de tegenstander een grote wond opliep in zijn wang, een blijvend litteken. Het slachtoffer had de politie ge meld dat de dader zijn glas eerst had stukgeslagen voor hij aanviel. Daar was niets van waar, aldus de 21-jarige. Ook de officier zei dat hij zoiets niet kon bewijzen. Hij vond wel dat de jongeman zijn slachtoffer een bedrag van 6000 euro moet betalen als voorschot voor een kosmetische operatie en als smartegeld. Raadsman G. Veen pleitte voor een celstraf gelijk aan het voorar rest en een flink voorwaardelijk deel. De "jongeman zit nog steeds vast en heeft het allerminst naar zijn zin in Torentijd. Vooral omdat hij niet wil omgaan met 'de echte cri minelen die daar zitten'. Uitspraak op 29 oktober. MIDDELBURG - De Partij voor Zee land (PvZ) vraagt Gedeputeerde Staten of het niet verstandiger is om al het provinciale spaargeld (bijna tweehonderd miljoen euro) onder te brengen bij het ministe rie van Financiën. Fractievoorzit ter Johan Robesin komt met dat idee na uitlatingen van minister Bos van Financiën. De bewinds man streeft ernaar de 'beleggings- vrijheid' van lagere overheden aan banden te leggen. Door het spaargeld over te maken speelt de provincie op safe, aldus de PvZ. GS moeten maar eens kij ken of de kosten van boeteclausu les opwegen tegen het risico dat de provincie loopt om al het spaar geld kwijt te raken. koop dan nu 4 winterhanden bij Riedaml en u ontvangtgratis i/S Staatslot www.riedam.nl Schouwersweg 66, H'zand Tel: 0113 - 567750

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59