1RM3S MONTAGE ofü% Rotterdam kiest Aboutaleb Mil on GRAV KEUIii FING HEIEN MUD ofGRi MmiiPLa WEJKBUD Administratieve chaos bemoeilijkt onderzoek pneumokokken Advocaat: sprake van hysterie in hiv-zaak Tijdens onze SLAAGT U ALTIJD kunt uw eigen KORTING kiezen! Nuiidert Politie stuit op 'invalide eend' 4Vrijdag 17 oktober 2008 PZC ZIN IN EEN NIEUWE KEUKEN? - «l PRljs Rechte keuken in de kleur vanille, voorzien van, oven, gaskookplaat, afzuigkap, spoelbak, kraan en verlichting. Afm.: 270 cm Nu van €4.725 Nu van €7.220 f-y jan-van Lokkerdreef 10, 4879 ND Effen-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur "Actie geldig t/m 26-10- 2008* Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden. •Vraag naar de actievoorwaarden. Staatssecretaris van Sociale Zaken wordt burgemeester. ROTTERDAM - Er is alom enthou siast gereageerd op de keuze voor Ahmed Aboutaleb, nu nog staats secretaris van Sociale Zaken, als de nieuwe burgemeester van Rotter dam. De PvdA'er Aboutaleb volgt Ivo Opstelten (WD) op. De burgemeesters van Amster dam, Utrecht en Den Haag, het Landelijk Beraad Marokkanen, het Havenbedrijf en PvdA-leider Wou ter Bos spraken lovende woorden. Aboutaleb reageerde gisteren ver heugd op zijn benoeming. „Het is een hele leuke stad, met een bij zondere bevolkingssamenstelling en een mooie historie. Na een "in dringend gesprek met Wouter Bos liet hij de keuze aan mij." Volgens de Rotterdamse raad heeft Aboutaleb grote passie voor lokaal bestuur. De gemeenteraad had vier uur nodig voor overeenstem ming over de voordracht uit de ver-, trouwenscommissie. Tussendoor werd geschorst om overleg in de verschillende fracties mogelijk te maken. Leefbaar Rotterdam heeft dwarsgelegen en wilde zelf de bur gemeester leveren. De partij had liever een referendum gezien. Raadslid Marco Pastors, die na mens Leefbaar Rotterdam in de vertrouwenscommissie zat, wilde niet op het overleg ingaan. For meel mag er niet over de geheime procedure worden gesproken. „Ik zie dat dit de uitkomst was die er uit moest komen. Het is wat het is." Fractievoorzitter Ronald Sören- sen van Leefbaar Rotterdam noem de Aboutaleb 'een opportunist die beter in de Haagse politiek past'. „Het is een Amsterdammer, het is een carrièremaker en een Ajax-sup- porter, maar het allerergste is dat Aboutaleb twee paspoorten heeft." De Rotterdamse raad moest kie zen uit twee kandidaten. Wie de andere kandidaat was, is niet be kend. Voor de vergadering begon IOO Na een raadsvergadering achter gesloten deuren heeft Rotterdam gekozen voor Aboutaleb als bur gemeester. Leefbaar Rotterdam heeft enige tijd dwars gelegen. Uitnodigingen verstuurd naar mensen die zijn overleden. BREDA - Een administratieve chaos bemoeilijkt het grootschalige on derzoek onder ouderen naar een nieuw vaccin tegen pneumokok ken. - Verkeerd geadresseerde of herhaal de oproepen om aan het onder zoek mee te doen, leiden tot ver warring. Ook zijn enkele uitnodi gingen om aan het onderzoek mee te doen, verstuurd naar mensen die zijn overleden. Het callcen- trum in Bunnik voor mensen met vragen, is de afgelopen dagen plat gebeld. „Dit is dit echt dramatisch", zegt onderzoeksleider professor Mare Bonten van het Universitair Me disch Centrum Utrecht. „Het is vervelend voor de mensen die ver keerde post kregen en het schaadt ons onderzoek. Ik kan me voorstel len dat mensen geen zin meer heb ben om mee te doen." De betrok ken huisartsen zijn inmiddels over de problemen geïnformeerd. Er zijn 200.000 verzoeken om aan het onderzoek mee te doen de deur uit gegaan. Bij het versturen van die post, uitbesteed aan een onafhankelijk mailingbureau,' ont stonden de problemen. Een aantal mensen kreeg de uitnodiging drie keer in de bus. De verwerking van de reacties liep vertraging op, zo dat mensen nu niet weten waar en wanneer ze hun prik moeten ha len. Voor het onderzoek worden ze ingeënt met het vaccin of met een placebo. UMC Utrecht heeft de mailing niet in eigen hand gehouden om dat dit vanwege de privacywetge ving niet mag, legt een voorlichter uit. Het ziekenhuis mag niet over de adresgegevens van de deelne mers beschikken. inmiddels heeft het mailingbu reau, Euro Mail, vijftig mensen in gezet om de achterstand in de ver werking in te lopen. Maar een deel van het probleem vloeit volgens al gemeen directeur Roy Rempe ook voort uit de foutieve informatie die door de huisartsen is aangele verd. Daardoor zijn enkele overle denen aangeschreven. De pneumokokbacterie kan long ontsteking, hersenvliesontsteking en bloedvergiftiging veroorzaken. Jaarlijks overlijden daaraan 1200 ouderen. Het onderzoek naar de werking van een nieuw vaccin heeft een looptijd van twee jaar. Aan de stu die doen in totaal 85.000 65-plus- sers mee. maakte CDA'er Gerd Leers, nu bur gemeester van Maastricht, zelf be kend dat hij uit de race was. In een reactie noemde hij Aboutaleb een 'prima vent die goed bij Rotter dam past'. De namen van Aboutaleb en Leers circuleerden al enige tijd. Ook FNV-voorzitter Lodewijk de Waal (PvdA), oud-Havendirecteur Wim van Sluis (Leefbaar Rotterdam), staatssecretaris Nebahat Albayrak van Justitie (PvdA) en oud-MKB-voorzitter Hans de Boer (CDA) werden eerder al voor de burgemeesterspost genoemd. Premier Balkenende wilde giste ren nog niet reageren op het ver trek van Aboutaleb uit zijn kabi net. Over zijn opvolging en de da tum van vertrek is niets bekend. UTRECHT - Agenten in Utrecht heb ben dinsdag een 'invalide eend' van de weg gehaald. Dat maakte de politie gisteren bekend. Bij een verkeerscontrole werd de Citroen 2CV tegengehouden. Niet alleen de APK miste, maar het eendje bleek ook veel ouder domskwalen te hebben. Delen van dorpels en de bodemplaat ontbra ken, remlichten en richtingaanwij zer waren stuk en de linker achter band was tot op de velg versleten. De bestuurster bleek geen sleutel nodig te hebben om met de auto te kunnen rijden. Door aan de lin kerzijkant van het stuurhuis op de knop voor het mistachterlicht te drukken en vervolgens op de bo venste knop aan de rechterkant van het stuurhuis te duwen, sloeg het eendje aan. Tegen de 45-jarige eigenaresse is proces-verbaal opgemaakt. De au to is voor technisch onderzoek in beslag genomen. PETER TROVWEAJ AA/a/U=t- VVE KEDNAtEN/ Êi. KAA\r2^ pAT V'J F jr\s>i(Z- Justitie zou getuigen hebben gestuurd in hun verklaringen. GRONINGEN - De verklaringen van slachtoffers in de hiv-zaak, dat zij met de partydrug GHB werden be neveld en met hiv-besmet bloed zijn ingespoten, zijn het gevolg van massahysterie. Dat stelde advo caat lan Boksem gisteren voor de rechtbank in Groningen. Hij vindt dat zijn cliënt, Peter M., alleen schuldig is aan diefstal en drugs handel. Het Openbaar Ministerie eiste woensdag 15 jaar celstraf tegen hoofdverdachte Peter M. Volgens zijn advocaat bevat het verhaal van de officier van justitie echter 'nog al wat aannames, veronderstellin gen en ongefundeerde conclusies'. Bovendien is volgens Boksem de aanklacht zo ruim omschreven, dat de verdachten zich er onmoge lijk tegen kunnen verdedigen. De raadsman wil daarom dat de recht bank deze aanklacht nietig ver klaart. Boksem vindt dat de waar heid in de zaak is verdraaid. „Getuigen hebben onderling erva ringen uitgewisseld. Daardoor lij ken de aangiften sterk op elkaar en is het niet meer dan een inge kleurd verhaal. Het lijkt er boven dien op dat rechercheurs getuigen hebben gestuurd en beïnvloed." Verder heeft virologisch onder zoek volgens hem niet kunnen be wijzen dat de verdachten hiv heb ben overgedragen. In zijn pleidooi benadrukte de ad vocaat gisteren dat de slachtoffers precies wisten wat er gaande was op de seksbijeenkomsten. „Deze mannen kenden het klappen van de zweep en waren seksueel heel actief Alles gebeurde op basis van vrijwilligheid en iedereen kende de risico's van onveilige seks, maar nam die voor lief" Volgens de advocaat van Hans J. maakte justitie zich schuldig aan slordig en kritiekloos onderzoek. „Toen eind 2006 de zaak leek vast te lopen, omdat niemand aangifte wilde doen, hield de politie een bijeenkomst om getuigen te infor meren over het doen van aangifte. Zo ontstond een groepsdynamiek in de richting van vergelding." Antraciet ultrWdii^lSiSfioéitkeuken. Voorz.van: vrijstaand fornuis, grote koelkast, schouwkap met glas, vaatwasser, kunststof werkblad, kraan spoelbak en verlichting. Tevens voorzien van leuke glaskasten met mat-glas. Deze keuken is uiteraard aan te passen aan uw maatvoering Afm.: 290x245 cm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4