DNA verdachte op broek Toth Extra raad over geldcrisis WALCHEREN 36 en 37 25 31 Koopeen bank, fwÜBsyi h«r#e ba"k 1 k.«-a«§p?r- In alle maten en kleuren Trendy keukentextiel van 'Enjoy' LËZERSEMTRA PZC Zuigdier Op een zorgboerderij geniet je van de mensen die genieten Vrijdag 17 oktober 2008 CWI sluit filialen in Oostburg, Tholen en Zierikzee Tip? redwalch@pzc.nl Rechtbank: Vlissinger blijft drie maanden langer in voorarrest. door Emile Calon MIDDELBURG - Het voorarrest van de Vlissinger die verdacht wordt van moord op Ilonka Toth, is door de Middelburgse rechtbank met drie maanden verlengd. Het Open baar Ministerie (OM) blijft de 53-jarige man zien als de dader. Toth werd zondag 6 juni dood aan getroffen op de Noorderbegraaf plaats in Vlissingen. Pas na ruim een week kwam de Vlissinger in beeld als de mogelijke dader. Officier van justitie M. Overmeer onthulde gisteren, tijdens een zo genoemde pro-forma zitting voor de rechtbank, nieuwe aanwijzin gen voor de betrokkenheid van de Vlissinger bij de moord op de 42-jarige Toth. Zo zijn op de bin nen- en buitenkant van de broeks band van Toth DNA-sporen van de Vlissinger gevonden. Het gaat om huidepitheel, huidcellen die onder de opperhuid zitten. Vol gens de officier kunnen die daar al leen maar terecht zijn gekomen door haar broekband met kracht vast te pakken. „Door haar bijvoor beeld te verslepen." Ook is bij het lichaam van Toth een kassabonnetje gevonden. Dat zou de Vlissinger die middag van de 6e juni gekregen hebben toen hij bier kocht bij de Albert Heijn- supermarkt in de binnenstad. Van 13.00 tot 14.00 uur zat hij die dag namelijk samen met Toth op een bankje op het Van Nispenplein. Daarnaast, zo voerde de officier aan, paste de verdachte zijn verkla ringen steeds aan als de politie hem met nieuwe feiten confron teerde. „Eerst had hij Toth niet ge zien. Toen getuigen verklaarden dat ze hen samen hadden gezien, was hij die ontmoeting met haar op het Van Nispenplein vergeten." d<,"kuttefce««lef°0"t) m"1"d „stoele"énee" Waar jgaCW u Mg 0,1? 7oimcm£"r£ juiéwea2 Ook onthulde Overmeer dat op'de begraafplaats een washandje met bloedsporen van Toth is gevon den. Zo'n zelfde washandje was die ochtend van de moord verdwe nen uit de woning van een andere vriendin van de Vlissinger. Bij haar had hij die nacht doorge bracht. Volgens de officier zijn er gewoon heel veel'sporen in deze moord zaak die naar de Vlissinger wijzen. Alleen het echte overtuigende be wijs is nog niet geleverd. Daarvoor moet volgens officier Overmeer nog gewacht worden op nieuw DNA-onderzoek. Dat wordt momenteel uitgevoerd door een commercieel bedrijf (1FS), om dat het Openbaar Ministerie niet tevreden is over de resultaten die het Nederlands Forensisch Insti tuut leverde. De raadsman van de verdachte, M. Dunsbergen, vroeg de rechtbank tevergeefs het voorarrest op te hef fen. Volgens hem heeft de politie geen concrete aanwijzingen dat zijn cliënt betrokken was bij de moord op Toth. Die huidcellen kunnen volgens hem op de broeks band terecht zijn gekomen toen de Vlissinger zijn liefje stevig omhels de en befriemelde. Het kassabon netje kan volgens hem ook door Toth zijn meegenomen naar de be graafplaats. Hij hield de rechtbank ook voor dat niemand zijn cliënt die 6e juni na 14.00 uur in gezel schap van Toth heeft gezien. En hij haalde getuigen aan die op de begraafplaats wel een andere man hebben gezien. „Een zigeunerach tig type met lange krullende ha ren." Op 8 januari moet de Vlissin ger weer voor de rechtbank ver schijnen. PW De verdachte van de moord op Ilonka Toth blijft langer in voorar rest. Tijdens een zitting onthulde het OM dat DNA van de man op de broek van Toth is gevonden. ARNEMUIDEN - 868 kanaries, parkieten en andere tropi sche vogels in allerlei maten en kleuren, hebben weer bezit genomen van verenigingsgebouw De Arne in Arne- muiden. Daar is gisteravond de Internationale Vogelten toonstelling geopend. Een onafhankelijke jury heeft be oordeeld welke vogels er het mooiste uitzien. De vogels zijn vandaag te bezichtigen van 10.00 tot 22.00 uur en morgen van 10.00 tot 17.00 uur. foto Lex de Meester Veerse politiek wil met college praten over regels en communicatie. door Maurits Sep DOMBURG - De gemeenteraad van Veere belegt een extra raadsverga dering om te praten over de mil joenen euro's die door de krediet crisis zijn verloren. Wanneer die vergadering plaatsvindt, wordt vol gende week besloten als alle frac tievoorzitters bij elkaar komen. Niet om schuldigen aan te wijzen, wel om te horen hoe het is misge gaan met de drie miljoen euro die het college bij de IJslandse bank Landsbanki had weggezet, zegt me- de-iniatiefnemer René de Visser van de SGP/CU. De raad heeft zelf bepaald dat renteopbrengsten zo hoog mogelijk moeten zijn, maar heeft daarbij ook opgemerkt dat er geen overmatige risico's genomen mogen worden. „Het lijkt ons goed die regels nog eens te bekij ken en te beoordelen of die nog wel voldoen", vindt ook PvdA'er Doede Holtkamp. Ook over de communicatie door B en W over de verdwenen Veerse miljoenen wil de raad ophelde ring. Sommige raadsleden wisten alles, andere niets en naar buiten toe was het college vaag. „Men had vanaf het begin moeten zeggen dat er een probleem was en dat er aan gewerkt werd", vindt De Vis ser. „Dan ben je helder." De WD heeft ook schriftelijk om ophelde ring gevraagd. „Formeel zal het vol gens de regels zijn, maar het is on ze taak de toepassing van de regels te beoordelen en het college te con troleren", zegt Mieneke Bierens. CDA'er René Molenaar heeft geen moeite met zo'n analyse, maar vindt het gemakkelijk achteraf te scoren. „Het pakt nu gewoon on gunstig uit, het is pure pech." Deze unieke set bestaat uit -een schort - een ovenwant en een pannenlap - een theedoek, 65 x 65 cm -een keukendoek, 50x50 cm J De kleur is antraciet/ecru jf ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel 2EEUW5E Tip? redactie@pzc.nl Hij heeft een bijzonder levendige fantasie, dat jochie uit Dreischor. Hij doet vaak kleurrijk verslag van nachtelijke dromen vol rid ders, kastelen en draken. Laat al ledaagse voorwerpen allerlei avonturen beleven. Aan de hand van zijn moeder op weg naar school ontwaarde hij in de berm een kapotte - half opengescheur de - tennisbal. Voldoende om zijn creatieve geest weer aan het werk te zetten. „Kijk mama, een eekhoornei", maakte hij zijn moe der opmerkzaam op zijn ontdek king. Zijn broer - ouder en na tuurlijk véél wijzer - reageerde met een broederlijke correctie. „Joh, dat kan helemaal niet. Een eekhoorn is een zuigdier."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27