Nu 50% korting op Internet van KPN. Een duidelijk voorbeeld van wijsheid achteraf 1: kpn - fj - Extra m rJ TT d fc «til C B i V x j Verkrijgbaar bijlPrima foon kpn if W m 1 11 m 1 1 1 PZC Vrijdag 17 oktober 2008 1 1 TE GAST Jaap Ventevogel was werkzaam als financieel adviseur (1970-1982) en als gedeputeerde voor onder meer financiën bij de provincie Zeeland (1982-1991). Als ik spaargeld had moeten beleggen dan had ik het niet naar IJsland gebracht. Zo'n klein land met agressieve spaarbanken die bedrijvenopko- pers (zie Stork en NIB Capital) in staat stelt riskante deals uit te voe ren, vind ik maar griezelig. Je kunt niet aantonen dat er iets niet klopt, maar het gevoel dat het mis schien wel zo is, zou ik niet gemak kelijk kwijt raken. Evenmin zou ik LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Brieven maximaal 150 woorden Ziekenhuis 2 Vakbekwame artsen, die opkomen voor het belang van de inwoners van Walcheren, horen niet thuis te zitten vanwege een conflict, PZC 8 oktober. Goede artsen, die opko men voor ernstig zieke patiënten kunnen we hier niet echt missen. Ik sta volledig achter de standpun ten van dhr. Kerkhofs en ik schat een groot deel van de bevolking ook. Tegen mannen en vrouwen in Zee land zou ik willen zeggen: onder neem iets. Stuur een e-mail of een kaart en steun dhr. Kerkhofs. Goe de artsen moeten blijven. Het is in uw eigen belang. Doe iets! Y.Schröders v. Borsselenlaan 6, Middelburg Ziekenhuis 3 Dr Kerkhofs heeft zich tijdelijk uit het ziekenhuis Walcheren terugge trokken. In het recente verleden behandelde hij mijn vrouw tot vol le tevredenheid van mijn dochters en mijzelf. Ik ben vreselijk kwaad over het zie- kenhuisgebeuren en vraag me af wanneer de bevolking van Walche ren eens in actie komt. Als dit in Amsterdam gebeurde, zou je wat beleven. En terecht! Dhr. Simons en Zomer moeten met een schop onder de kont de Kreekrakdam over en de toezicht houders moeten wegwezen. Het is toch te gek voor woorden om de grootste bevolkingsconcentratie van Zeeland een hoofdziekenhuis te willen onthouden. Hier zit meer achter naar mijn idee. Mochten specialisten vertrek ken, waaronder mijn zeer gewaar deerde internist, vertrek ik ook: naar Terneuzen. Want van Simons en consorten worden we ziek, doodziek. Piet Meeuwse Kastanjelaan 9, Middelburg Ziekenhuis 4 Naar aanleiding van vele, negatie ve berichten in de media (met na me over de Oosterscheldezieken- huizen), ben ik een andere me ning toegedaan. zaken doen met investment ban kers als Lehman Brothers, gericht als zij zijn op grote winsten uit gro te risico's. Het advies van het bu reau Montesquieu aan de provin cie om hun geld niet weg te halen, omdat Lehman wel zou worden overgenomen is een kostbare fout gebleken van deze professionals. Zijn al die gemeente- en provincie bestuurders en hun ambtenaren dan een stelletje onverantwoorde lijke sufferds? Natuurlijk niet. Zij hebben gewoon gehandeld door de regels en voorschriften te vol gen. Zo als ambtenaren gewend zijn. Dat de gevolgen ernstig zullen zijn, het gaat alleen al in Zeeland om heel grote bedragen, zal in de Zeer recent heb ik een opname in het ziekenhuis Goes gehad. Daar heb ik gezien en ondervonden hoe medici en verpleegkundigen - en iedereen die daaromheen werkt - alles doen om het verblijf zo aangenaam mogelijk te maken. Er heerst onder elkaar een prettige werksfeer, wat uitstraalt op de mensen die er moeten verblijven. Ondanks de werkdruk was er al tijd wel een luisterend oor om een vraag te beantwoorden. In mijn kinderjaren zei mij opoe altijd als ik iets goed had gedaan: een tien met een griffel. Bij deze geef ik ie dereen die mij weer op de been heeft geholpen hetzelfde compli ment. Proficiat. J. Hendrikse-Kuyper Haneweg 3, Ouwerkerk Kredietcrisis 12 Iedereen herinnert zich de Ameri kaanse invasie in Irak. Volkomen onterecht naar later bleek: er wa ren geen massavernietigingswa pens. Later begon de oorlog tegen de Taliban, die volgens een hoge Britse functionaris nooit gewon nen kan worden. De VS worden in deze oorlog gesteund door vele bondgenoten. Landen, die troepen sturen, moeten geld doneren, vindt Bush. En als dank verkeert de wereld mo menteel in de grootste kredietcri sis sinds de jaren dertig door wan beleid van diezelfde regering Bush en door het ontbreken van contro le op de financiële markten. Het is maar goed dat dit heerschap vol gende maand afzwaait, anders had den we een invasie in Iran of Noord-Korea kunnen verwachten. En nu maar hopen dat Obama wint, want met die andere oude, domme man aan het roer van een failliet land, zie ik de toekomst ook somber in. John Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Bont De Kamer is voor afschaffing van het fokken van nertsen. Fokver- bod nertsen hangt af van schade- vergoeding(PZC, 10 oktober). De mode-industrie wil en pro moot bont. Daarom worden dagelijks miljoe nen nertsen, eekhoorns, chinchil las, vossen, wasberen, lynxen, ham sters, zeehonden, honden en kat ten over de hele wereld gefokt, ge vangen en afgeslacht voor hun vacht. Bont is in deze tijd niets meer dan een luxeprodukt, om te pronken, een statussymbool. Er komende tijd blijken. De lagere overheden lijken zich te vergeefs te wenden tot de rijksover heid voor compensatie. In plaats van tenminste begrip te tonen heeft Wouter Bos echter gemeend hen te moeten kapittelen. 'Ze had- Dat de gevolgen ernstig zullen zijn, zal in de komende tijd blijken den hun geld bij goede Nederland se banken kunnen onderbrengen', was zijn commentaar. Hij kwalifi ceerde het optreden van de lagere overheden als onverantwoord. Een duidelijk voorbeeld van wijs zijn volop alternatieven zoals na maakbont. In Nederland worden miljoenen nertsen gehouden voor hun vacht. Ze zitten in draadgazen kooien. Ze kunnen niet rennen, ja gen en er is geen water om te zwemmen. Hun voedsel is een stuk slachtafval. In het voorjaar worden de dieren in een kooi gebo ren. In de herfst krijgen ze hun winter vacht, dat betekent het einde voor de nerts. Na een kort ellendig le ven van 7 maanden wordt de nerts vergast en gevild. Triest! C. Minneboo J. D. P. de Smitstraat 31, Oost-Souburg Atoomstroom Greenpeace heeft kritiek op verko pers van 'atoomstroom' (PZC 15-10-08). Nogal flagrant; daar waar Greenpaece al jaren de term 'groene stroom' gebruikt. Om ver heid achteraf In zijn boosheid zag hij kennelijk over het hoofd dat de minister van Financiën de eerst verantwoordelijk bewindspersoon is voor het totale financiële sys teem en in het bijzonder voor de regels voor de lagere overheden. De wet Fido die dit regelt, is nog maar enkele jaren geleden ver nieuwd. De algemene vrijheid die voor heen bestond werd gedeeltelijk in geperkt, maar er werd geen ver plichte winkelnering opgenomen voor Bank Nederlandse Gemeen ten of Waterschapsbank wat na tuurlijk best gekund had. Evenmin werd vastgelegd dat al leen geld gestald mocht worden bij triple" A instellingen in binnen- schillende redenen deugen beide termen niet, waarom dan de ene veroordelen en de andere zelf ge bruiken? Boter op het Greenpeace- hoofd? De spanning op ons stopcontact is overal een mix die op veel verschil lende manieren is opgewekt. 100 dit of dat bestaat niet en dat geldt zowel voor atoom - als voor groene stroom. De term 'Zeeuwsgroen', opgewekt met 'Zeeuwse wind' uit een adver tentie van Delta is evengoed on zin. Zeeuwse wind, wat is dat? Ook het argument van Green peace dat atoomstroom niet vrij is van CO2 uitstoot, geldt voor de zgn. groene stroom. Het produce ren van windmolens en zonnecol lectoren kost ook materiaal en (ver vuilende) energie. Biomassa (plant aardige brandstoffen) worden van ver overzee aangevoerd met (ver vuilende) zeeschepen. Het zou van realiteitszin getuigen als dat of buitenland. Ook dit zou gekund hebben. Wat Bos of 'zijn' Nederlandsche Bank ook had kunnen doen was een waarschuwing uit te laten gaan dat de kredietcrisis extra risi co's met zich mee kan brengen. Of dat inmiddels gebleken is dat niet (meer) blind vertrouwd kan wor den op de Ratingagency's. Wouter Bos heeft in de hele kre dietcrisis een sterke indruk ge maakt en leiderschap getoond maar het zou hem gesierd hebben als hij de lagere overheden niet ge kapitteld had, maar de hand in ei gen boezem had gestoken. Het is te hopen dat het inzicht groeit dat tenminste sprake is van gedeelde verantwoordelijkheid. door Greenpeace ook vermeld werd. Wat betreft subsidie op. kern energie het zelfde verhaal.. Groene stroom bestaat alleen maar bij de gratie van subsidie. Subsidie en be lastingvoordelen voor handelaren in en producenten van groene stroom. Dat dat geld vervolgens verdampt op een IJslandse bank doet daar niets aan af. Het maakt het alleen nog maar schrijnender. Henk Barentsen Koudekerkseweg 17, Biggekerke Local board Bewonersgroep Middengebied, de Local Board, heeft een nieuw on derkomen (PZC 8 oktober). Zou den de bedenkers vermoeden dat de gebruikers vloeiend Engels spre ken? Of kennen de initiatiefnemers on ze eigen taal niet. J. J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen L.,; Gratis gebruik draadloos modem Vraag naa.r de voorwaarden ui Jpr2 sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11