Lonink geeft coffeeshop meer tijd Doortrekken Laan van Othene na 2013 Gewonden bij verkeersongeval Vogelexpositie in De Kauter Het water in voor kinderfonds Ronald McDonald z PZC Woensdag 15 oktober 2008 25 Opnieuw arrestaties van straatdealers in centrum Terneuzen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen gèeft coffee shop Miami zeker nog een paar weken tijd om ervoor te zorgen dat zij weer softdrugs kan verko pen. Miami brengt sinds een inval van justitie eind september geen drugs meer aan de man. De eigenaar en bedrijfsleider ontfermen zich nor maal gesproken over de inkoop van de verdovende middelen, maar zitten in hechtenis. Lonink ziet het gedoogde verkooppunt het liefst zo snel mogelijk weer opengaan om de illegale handel te beperken. „Maar ik begrijp Miami. Ik kan hen niet dwingen om open te zijn. Dat neemt niet weg dat ik de gedoogvergunning intrek als er langdurig geen gebruik van wordt gemaakt. Maar dan hebben we het over een periode van een aantal maanden. Ik wacht nu nog enkele weken af Wellicht dat volgende week, als de eigenaar van Miami is voorgeleid, alles weer anders is", al dus Lonink. Dat neemt niet weg dat hij in zijn maag zit met de toe nemende overlast in de binnen stad. De politie heeft volgens Lo nink maandag weer drie straat dealers gearresteerd en bij het Meldpunt Drugsoverlast regent het sinds de sluiting van Miami klachten van bewoners. Burgemeester Jan Lonink heeft begrip voor het besluit van Miami om geen drugs te verko pen zolang de eigenaar en be drijfsleider nog vastzitten. Om een manier te vinden om (bui tenlandse) drugstoeristen te we ren, heeft Lonink advies gevraagd aan minister Hirsch Ballin van Jus titie. Ook de Oost-Zeeuws-Vlaam- se afdeling van de WD trok in de Tweede Kamer aan de bel om het drugsbeleid in Nederland onder de loep te nemen. Het onafhanke lijk gemeenteraadslid Pim Broek- huysen sluit zich daarbij aan, maar dringt aan op snellere actie. „We zitten in Terneuzen in een uitzon derlijke spagaat. Er is geen ge doogd drugspunt meer en de poli tie is niet in staat de toenemende overlast aan te pakken", stelt Broekhuysen. Hij wil dat de ge meente desnoods via een kort ge ding tegen de staat extra politieca paciteit afdwingt om de overlast van illegale handel te beteugelen. „Dat is niet nodig", zegt Lonink. „Ik heb al sinds de sluiting van Checkpoint (de andere coffeeshop in Terneuzen) de toezegging dat er extra politie-inzet mogelijk is. We hebben nu door de sluiting van Miami even te maken met een rim peling, maar ik ben ervan over tuigd dat binnen een aantal maan den de rust is weergekeerd." Wandeling in teken Vliegende Hollander TERNEUZEN - In het kader van de Week van de Geschiedenis wordt donderdag 16 oktober een Vliegen de Hollanderwandeling gehouden door de binnenstad van Terneu zen. De wandeling langs plekjes waar ooit kapitein Willem van der Decken rondwaarde, begint om half acht 's avonds bij het WV/ANWB-kantoor aan de Markt. Deelname is gratis, maar deelne mers dienen zich wel voor 12.00 uur aan te melden bij de VW. Kees Dobbelaar uit Steen beste sommelier SINT JANSTEEN - Kees Dobbelaar (25) uit Sint Jansteen mag zich een jaar lang de beste wijnschenker van België noemen. Zondagavond won hij de Belgische Sommelier Trophy 2008. Dobbelaar is als som melier werkzaam in een twee ster renrestaurant in Dudzele. De titel strijd werd gehouden in het Ra- dison SAS hotel in Brussel. Vorig jaar behaalde Dobbelaar ook al de finale, maar toen eindigde hij als tweede. Nu versloeg hij acht mede-kandidaten. Politie zoekt overvaller aan de hand van fiets KLOOSTERZANDE - De politie hoopt dat informatie over een fiets leidt naar de eigenaar: de verdach te van een gewapende overval op een tankstation in Kloosterzande. De fiets is op zondagmiddag 28 september rond 17.30 uur achterge bleven na de overval op het tankstation aan de Rijksweg. Tij dens zijn vlucht viel de verdachte en liet hij de fiets achter. Een foto van de fiets is te bekijken op de website www.politie.nl/zeeland. Info melden kan via 0900-8844. May Day festival 2008 met vier groepen KLOOSTERZANDE - In de Linde in Kloosterzande wordt zaterdag 25 oktober het May Day festival 2008 gehouden. De opbrengst is be stemd voor buitenspeelgoed voor Kiekeboe in Kloosterzande. De Bel gische rockband Kudos bijt om 20.00 uur het spits af The Glitz speelt hierna een 'goud van oud' repertoire uit de jaren zestig en ze ventig. De band Aston Villa is be kend uit het voorprogramma van the Golden Earring. The Old Firm sluit het festival af met Schotse en Ierse Folk én eigen werk. HENGSTDIJK - Een bejaard echtpaar (beiden 84) uit de gemeente Ter neuzen is gistermiddag rond één uur gewond geraakt bij een ver keersongeval op de kruising Hengstd ij ksestraat/Sint Josefstraat in Hengstdijk. Het stel kreeg geen voorrang van een 61-jarige automobilist uit Ter neuzen. De auto van het stel kwam door de aanrijding in een droge sloot terecht. De bestuurder en zijn vrouw zaten hierdoor eni ge tijd bekneld. Ambulance en brandweer waren met veel materi eel aanwezig. Het echtpaar is per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht, met verwondingen aan de hand en mogelijk gebroken rib ben. De andere automobilist raak te niet gewond. Werkgroep moet nut en noodzaak parallelweg onderzoeken. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De eventuele aanleg van een parallelweg aan de noord zijde langs de voormalige N61 tus sen Terneuzen en Zaamslag komt in het Meerjarenprogramma Infra structuur van de provincie pas na 2013 aan de orde. De gemeente Ter neuzen had eerder gevraagd deze voorziening uiterlijk in 2013 aan te leggen. De gemeente wil er straks de nieuwe woonwijk Othene op ontsluiten. De parallelweg is nog één van de laatste ontbrekende stukjes van het verkeersplan De Ruit. Daarbij zijn overal langs de hoofdwegen parallelwegen aange legd om het landbouwverkeer van het snelverkeer te scheiden. Het stuk tussen Terneuzen en Zaam slag is echter door Rijkswaterstaat om financiële reden geschrapt, zonder overleg met de andere Ruit- partners. Toen de provincie de weg overnam wees Terneuzen op de oude afspraken. De provincie ziet liever een directe aansluiting van Othene via een rotonde. De gemeente vreest dan echter dat er veel sluipverkeer ontstaat dat via de woonwijk naar het centrum rijdt. Een werkgroep moet de zaak nu gaan onderzoeken. NIEUW-NAMEN - De vogelvereni ging de Nachtegaal houdt van vrij dag 17 tot en met zondag 19 okto ber haar jaarlijkse expositie. In het gemeenschapscentrum de Kauter kwetteren ruim 900 vogels van di vers pluimage. De 62 inzenders ko men uit Nederland en België. Don derdag 16 oktober beoordelen twaalf keurmeesters van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers de gevederde dieren op onder meer kleur, houding en conditie. De expositie begint vrijdag om 18.30 uur. Zaterdag zijn de vogels van 13.00 tot 21.00 uur te bezichti gen. 's Avonds worden de prijzen aan de kampioenen uitgereikt. Zondagmorgen is er om 9.30 uur ook een vogelbeurs. De expositie loopt die dag tot 16.30 uur. OOSTBURG - Een kleine honderd zwemmers la gen gisteravond voor de eerste dag van de zwem- vierdaagse in het water van sportcomplex De Een hoorn in Oostburg. Ze trokken baantjes voor de 250 of 500 meter die moesten worden gezwom men. De organisatie was voor de negende keer in handen van Zwemvereniging Scheldestroom (ZVS) uit Breskens en net zo vaak wordt tijdens dit zwemfestijn sponsorgeld ingezameld voor het Ronald McDonald Kinderfonds. „Het meeste geld brengen de kinderen bijeen en dat komt dan weer van oma's en opa's", wist Adrie Vinke van ZVS. „Dit jaar wordt een bedrag van 130 euro bij elkaar gezwommen." Onder de zwemmers waren niet alleen leden van Scheldestroom, maar ook veel mensen uit de regio en een verrassend groot aantal vakantiegangers. „Ik heb mensen uit België maar ook uit Drenthe en andere provin cies gezien", aldus Vinke. De jongste deelnemer was zes jaar, de oudste zwemmer van jaargang 1935. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47