Slechts schamel punt vc Belgen het snelst Vereecken en Warnier bekronen terugkeer met succes in koppeltijdrit Vlissingen boekt winst in goede tweede helft 3 O Maandag 13 oktober 2008 PZC Hulsters duo noteert de tweede tijd overall in Terneuzen. door Wim de Vos terneuzen - Fanatiek is en blijft hij. Erik Vereecken kan het fietsen nog altijd niet laten. Zaterdag stond de Hulstenaar aan het ver trek van de koppeltijdrit in Terneu zen. Samen met stadgenoot Karei Warnier kwam hij slechts enkele seconden te kort om het klasse ment overall te winnen. Die eer was weggelegd voor het Walcherse koppel Kees Meijer en Jordy Meer man. Niet alleen Erik Vereecken stapte dit jaar weer terug op de fiets, ook Karei Warnier keerde terug in het peloton. De Hulstenaar reed eer der vooral wedstrijden bij de Bel gische bond WAOD. Tijdens één van zijn eerste wedstrijden, in Hulst, reed Warnier mee in een bij zonder sterke kopgroep en behaal de hij een fraaie ereplaats. „Ik heb het weer naar mijn zin gehad. Ik heb lekkere wedstrijdjes gereden Kees Meijer en Jordy Meerman vormen het snelste duo in de koppeltijdrit in Terneuzen. Bij de !D-renners winnen Tonny Hoogstrate en Joop Verstraten. en daarom denk ik dat ik volgend jaar toch nog door ga", aldus de 37-jarige Warnier. Warnier en Vereecken kwamen iets te kort om de koers winnend te besluiten. Dat was balen voor Vereecken. „Een seconde of vijf, denk ik, dat het verschil is", voor spelde Vereecken toen de uitslag nog niet vast stond. „Ik reed hele maal niet sterk vandaag. Als ik al leen had gereden dan was ik bij De Griete, zo'n twee of drie kilo meter na de start, al naar huis gere den." Vier seconden bedroeg uiteinde lijk de achterstand van Warnier en Vereecken op Kees Meijer en Jordy Meerman. Dit duo bleek goed op elkaar ingespeeld. De renners los ten elkaar goed af en hielden het tempo gedurende de gehele af stand van 34,5 kilometer behoor lijk strak. .Zo realiseerden ze met 49.25 de snelste tijd in de categorie trimmers/liefhebbers en in het overall klassement. Veel aandacht was er voor de ID-renners. Die categorie werd ge wonnen door Tonny Hoogstrate met Joop Verstraten aan zijn zijde. Hun tijd bedroeg 54.05. Vivian Geense en Sabine Vasseur waren het snelste vrouwenduo. Marcel Bedee en Carlo Steel won nen de 20,2 kilometer. Rapide-hockeysters winnen onverwacht van Pelikaan. door Peter Snelders goes - De hockeysters van Rapide wonnen gisteren van het sterk ge achte Pelikaan. Vlissingen won met 5-2 van Liberty. VROUWEN. Derde klasse. Rapi- de-Pelikaan 3-0: Rapide begon sterk en liet in de eerste minuut een goede kans onbenut. Na zeven minuten opende Sonja Matena met een fraaie strafcorner de sco re. Geleidelijk aan kwam Pelikaan beter in de wedstrijd. In de twee de helft scoorde Rapide snel 2-0 via een backhandschot van Tatsja- na van den Eynde. Rapide gaf ver dedigend weinig weg. Vlissingen-Liberty 5-2: In de eer ste helft speelde Vlissingen niet goed. Toch nam het al na vijf mi nuten de leiding uit een strafcor ner door Eva Zelders. Daarna kwam Liberty terug. Direct na rust nam Vlissingen het initiatief in handen. Caro Schuitema zorgde voor de gelijkmaker. In een kort tijdsbestek liep een goed spelend Vlissingen uit naar 4-2. Het slotak koord was ook voor Schuitema Vierde klasse. Olympia-DDHC 0-4. Keepster Nienke Oggel hield de schade be perkt tot 0-4. Bij 0-3 stopte ze zelfs een strafbal. MANNEN. Derde klasse. HOCO-Rapide 4-1. Scores Rapide: Yannick van Putte 1. Vierde klasse. Teteringen-Vlissingen 6-0. Olympia-DDHC 11-0. Scores Olympia: Gijs Schueler 4, Ing- var Neve 3, Tim Boerbooms 2, Jeroen Blanckaert en Jeroen Cauwels 1. Met Maas/Lasmontage begint het echte werk in de eredivisie. door Joop van den Oudenhoven sluiskil - Het eerste dubbelweek- einde driebanden in de eredivisie leverde Delta/Frans Bevers een schamel puntje op. Zaterdag verlo ren de Zeeuwen met 8-0 van Maas/Lasmontage en zondag bleef de ploeg tegen Dekker Keukens ste ken op 4-4. De eerste serieuze proef waarvoor het driebandenteam van Delta/ Frans Bevers zich gesteld zag, „bracht weinig goeds: een koude douche in Sint Willebrord en een benauwd gelijkspel in eigen huis. Dat is te weinig om aanspraak te kunnen maken op een plaats in de kopgroep. Duidelijk werd in elk ge val dat de voorgaande overwinnin gen geen graadmeter waren voor het echte werk dat nu op stapel stond. Jan Kikken, teamleider van Delta, repte vooraf al dat 'drie pun ten niet slecht zou zijn' maar het werd er slechts eentje. „We verble ven samen in Sluiskil en moesten pas laat spelen. Wat doe je zo'n dag dan?" Bij Hanze Catering is dat gebruike lijk, maar voor het voortbestaan heeft het niet geholpen. Na van daag beslist de sectie driebanden over de goedkeuring van de (direc te) overgang van Jaspers en Blom- dahl naar De Uitspanning. De teamleiders zijn duidelijk op hun qui vive. „Geen transfers voor de tweede seizoenshelft begint", al dus Kikken en Rens Hoeba. Zaterdagavond zou blijken dat Kik- kens angst terecht was. Voor de pauze leek er geen vuiltje aan de lucht en leidden de Delta-spelers In poule 2 van de eerste divisie speelt Buys Incasso met 4-4 ge lijk bij WAM van de Broek. Buys Incasso blijft door deze zege kop loper. Belgische heren-acht verrassend winnaar op het koningsnummer. middelburg - De Belgische roeiers van KR Brugge verrasten zaterdag vriend en vijand door met de titel aan de haal te gaan bij de he ren-acht in de Abeelenrace. De de butant in de wedstrijd op het Ka naal door Walcheren was heer en meester en finishte in 17.44, een nieuw record. Het is een verbete ring van vier seconden ten opzich te van het vorige record, uit 2001. De vooraf als favoriet bestempelde De Honte (Middelburg) eindigde als tweede op veertig seconden. Rowdow uit Terneuzen legde -be slag op de derde plaats. De Utrechtse studentenroeivereniging Orca, met één boot aanwezig in plaats van twee, werd vierde. De Honte-roeier Cees Dekker is niet teleurgesteld met de tweede plaats: „We hebben lekker geroeid en ondanks dat onze voorberei ding niet zo goed was, viel het nog mee. Ik had die ploeg uit Brugge al eens zien roeien en had toen al ge zien dat ze erg goed waren. Maar gelukkig zijn wij nog boven Row dow geëindigd." De wisselbeker gaat dit jaar naar de heren-vier, een combinatie van drie Belgische ploegen. Na correc tie hielden ze negen seconden over op De Honte-duo Anot Di- riye en Zarah van de Putten. Fem ke Gerestein en Johanna Aarnout- se eindigden als derde. De heren-acht van De Honte in actie tijden: De Belg Eddy Leppens kan in zijn partij tegen Eddy Merckx geen punten pakken voor Delta/Frans Bevers. De vrouwen van Vlissingen winnen thuis met 5-2. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 84