Aanval van Zaamslag afgeslagen duel met Jodan Boys AZVV herstelt zich met zege op De Meeuwen Malagic blijft niks bespaard Vlagger bekogeld met jas en bidon z PZC Maandag 13 oktober 2008 27 KLOETINGE - Omer Malagic ver dient bij Zaamslag zonder concur rentie het predikaat pechvogel van de week. Vorige week brak de cen trale verdediger zijn neus in het ge wonnen duel met Achilles Veen (3-1), zaterdag viel hij tegen Kloe tinge uit met een enkelblessure. Zijn gebroken neus beschermde Malagic zaterdag door met een masker te spelen. Na een halfuur kwam de pijn echter lager te zit ten. In een duel met Kloetin- ge-spits Marinus Baas blesseerde hij zijn enkel dusdanig, dat verder spelen onmogelijk was. Op dat mo ment was de stand nog o-o. Tom Nieuwelink verving hem in het hart van de defensie. KLOETINGE - Herman de Ruiter, de assistent-scheidsrechter van Zaam slag, kreeg zaterdag halverwege de tweede helft een trainingsjas en een bidon naar zich toe gegooid uit de dug-out van tegenstander Kloetinge. Op de bank van de Bevelandse club bereikte de frustratie over het vlaggen van De Ruiter het kook punt toen hij voor de tweede keer binnen enkele minuten een aanval ler van Kloetinge ten onrechte te- rugvlagde voor buitenspel. De sterk leidende scheidsrechter Kre- té, die het voorval niet zag, suste het voorval met woorden. Kloetinge legt aanval van eersteklasser lam en wint riant met 4-0. door Rudy Boogert KLOETINGE - Jordy Bakker had za terdag een iets andere terugkeer op het Wesselopark verwacht. „Of in elk op gehoopt", zei de num mer tien van Zaamslag, die een aantal seizoenen bij tegenstander Kloetinge in de hoofdklasse speel de. Hij kwam er met Zaamslag ech ter niet aan te pas in de eersteklas- sederby. Het werd 4-0. „Na drie ze ges op rij staan we weer met beide benen op de grond." Zaamslag werd verrast door de speelstijl van Kloetinge. De tegen stander had de huisstijl met drie spitsen losgelaten en trad Zaam slag tegemoet met twee spitsen: Marinus Baas als aanspeelpunt en Mervin Niemantsverdriet als wer velwind daaromheen. „Marinus stond de laatste weken op een ei land", verklaarde Hiensch, „en Mervin is met zijn snelheid dich ter bij de goal gevaarlijker." Bijkomend voordeel was dat Kloe tinge nu op het middenveld een mannetje over had, waardoor de aanvoerroutes naar de ideeënrijke techneuten van Zaamslag (Alfaro Pentury, Ugur Kahveci en Jordy Bakker) konden worden afgesne den. Zodra Zaamslag van achteruit wil de opbouwen, zette Kloetinge mas saal druk op de backs, een paar tel len later lag de bal voor de voeten van stofzuiger laap Esser en kon Kloetinge gaan aanvallen. In de aanval profiteerde Kloetinge opti maal van de steekpasses van Etiën- ne Mallie en de snelheid van Nie mantsverdriet. fPI Zaamslag heeft weinig te vertel- len in de eersteklassederby te gen Kloetinge. De Zeeuws-Vlaam- se ploeg verliest letterlijk kans loos met 4-0. „Misschien was het bij ons iets te tam", filosofeerde Bakker. „Maar we hebben eigenlijk geen echte kansen gehad, behalve wat scho ten en vrije trappen in de tweede helft." Maar toen stond de ploeg al met 2-0 achter. Na vijf gemiste kan sen in de eerste helft opende Etiën- ne Mallie vlak voor rust de score. Direct na rust kopte Marinus Baas een corner binnen. Zaamslag verscheen daarna vaker op de helft van Kloetinge, maar zonder dat doelman Jaco van der Schee reddend moest optreden. Een kwartier voor tijd kopte Baas de 3-0 binnen, nadat Niemantsver driet voor de zoveelste keer zijn hielen had laten zien aan Arjan Ha melink. In blessuretijd luisterde A-junior Rick Mulder zijn debuut op met het vierde doelpunt. En dat was niet eens geflatteerd. De aanval van Zaamslag op de tweede positie in het Zeeuwse za terdagvoetbal werd daarmee afge slagen. „Maar dit zijn niet de ploe gen waarvan wij moeten winnen om ons te handhaven", zei Bakker. Kloetinge-Iaamslag 4-0 (1-0). 42. Etiënne Mallie 1-0, 47. Marinus Baas 2-0, 74. Marinus Baas 3-0, 90+1. Rick Mulder 4-0. Scheidsrechter: F.M. Kreté (Hendrik-ldo-Ambacht). Gele kaart: Jaap Esser en Niels Kole (beiden Kloe tinge). Aantal toeschouwers: 600. waarin hij nog niet heeft laten zien over een killersinstinct te be schikken. Twee keer verloren in drie thuis wedstrijden, uit nog ongeslagen: dat beeld zag Gaby Demanet zater dag op ]odan Boys voorbij trek ken. „Het zegt ook iets over Hoek zoals het nu speelt", vond de trai ner. „Wij voelen ons thuis ver plicht om de baas te spelen en dat kunnen we niet met dit elftal. Als we uit spelen, hoeven we niet te domineren, dat ligt ons veel beter. Dan kunnen we de tegenstander af en toe ook eens laten komen." Met een beetje geluk, want Jodan Boys kreeg in de beginfase twee opgelegde kansen, overleefde Hoek die fases, daarna sloeg het zelf toe en trok het de wedstrijd naar zich toe. Vooral na de 2-0 was er lang een gewapende vrede op het veld en zag het er naar uit dat de winst binnen was. Hoek had één wijziging achterin: Björn Langeveld, die op de trai ning een blessure aan de hiel had opgelopen, moest in de warming up afhaken. Geert Bosschaart schoof door naar het centrum, Tim Mechelink begon als rechts back. De trainer, geplaagd door een griepje in de nacht voor de wedstrijd, maar fris genoeg om te coachen, roemde de instelling van zijn elftal: „Het waren vandaag de dragende spelers, zoals Mahieu en Grozdanic, die voorop gingen in de strijd. Maar vergeet niet", zo voegde hij er aan toe, „dat we spe lers hebben zoals Thomas Ragut en Maarten van Rosevelt, die er al tijd voor honderd procent staan." Jodan Boys-Hoek Jodan Boys-Hoek 1-2 (0-1). 23. Stijn Mahieu 0-1, 51. Alan Grozdanic 0-2, 90. Aziz El Bou- zatti 1-2. Scheidsrechter: O. van Leijenhorst. Gele kaart: Vin cent van Staveren, Mitchel Heerkens (Jodan Boys), Tho mas Ragut, Alan Grozdanic (Hoek). Aantal toeschouwers: 1000. Hoek: Joan van Belzen; Tim Me chelink (80. Michael Koné), Giovanni Siereveld, Geert Bos schaart, Maarten van Rosevelt; Gideon Imagbudu, Thomas Ra gut, Stijn Mahieu (77. Josimar Pattinama), Alan Grozdanic; Re- gilio Pinas (84. Kenneth Okor- ley), Ferry Alfons. Jodan Boys speelt sinds 1973 weer op het hoogste niveau in het zaterdagvoetbal. Wouter Boeij scoort de winnende treffer voor de Axelaars. door Klaas Verspoor GOES - AZW herstelde zich van de 1-2-thuisnederlaag tegen Dau- wendaele door met 2-1 te winnen bij De Meeuwen. AZW kreeg al snel een straf schop. Rinko Koppejan stopte de inzet van Ludovico Cantorra, maar hij mocht de penalty overnemen. In tweede instantie scoorde Can torra wel. Danny Huibregtse maak te de 1-1. Klungelig uitverdedigen leidde de winnende AZW-treffer in. Wouter Boeije scoorde bij zijn doelpoging in de verste hoek. Dauwendaele-SKNWK 3-0 (1-0). Jas per Leuvelink 1-0, Stefan Joosse 2-0, Wilco de Valk (e.d.) 3-0. DFS-Veere 2-3 (0-1). Edwin van Taten- hove 0-1, Kevin Veerhoek 1-1, René-Mi- chel Gerritsen 1-2, Giovanni Wattel 1-3, Pieter de Munnik 2-3. ZSC'62-Wolfaartsdijk 2-5 (0-0). Jan-Willem Dorreman 1-0, Thomas Pet iet (e.d.) 1-1, Wilfred van de Dries 1-2, Marco de Jonge (e.d.) 1-3. Stefan Wes terweel (e.d.) 2-3, Arnold van Gemer- den 2-4, Harm Fluijt 2-5. Kapeile-Rillandia 2-0 (1-0). Ferdi Til- roe 1-0, Romano Meerman 2-0. Colijnsplaatse Boys-Heinkenszand 0-3 (0-1). Gerben Menheere 0-1, Ar mando Langebeke 0-2, Rens Baas 0-3. Spits Peter Dieleman van Zaamslag wordt fel op de huid gezeten door Jaap Esser van Kloetinge. foto Willem Moeras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81