Kamp McCain panikeert Nieuwe arrestatie in zaak-Marlies Christenen Irak op de vlucht voor geweld deOndernemerm Wat doe ik met medewerkers die niet meewerken? China huisvest nomaden in vaste woningen Bestorming gekaapt schip bij Somalische regio Puntland mislukt PZC Maandag 13 oktober 2008 7 BAGDAD - Duizenden christenen hebben de Iraakse stad Mosul ver laten. Ze zijn het afgelopen week einde op de vlucht geslagen voor een nieuwe golf van geweld in de tweede stad van het land. De golf van moorden begon eind september. Sindsdien zijn min stens elf christenen gedood in de noordelijke stad, van wie zeker ze ven in de afgelopen week. Zater dag werden de huizen van drie christelijke families in Mosul opge blazen. Volgens aartsbisschop Louis Sako van Kirkuk zijn christe nen in Irak het slachtoffer van „een campagne van zuivering, moord en bedreiging". Om het ge weld de kop in te drukken heeft; de regering meer dan duizend agenten naar Mosul gestuurd. Een autobomaanslag in een sjiiti- sche wijk van Bagdad heeft giste ren aan zeven mensen het leven gekost. Er vielen negen gewonden. In Mosul werden gisteren .twee zelfmoordaanslagen met bom auto's gepleegd. De eerste was ge richt op een Amerikaanse patrouil le, maar doodde vijf Irakezen, on der wie drie jongetjes. De Ameri kaanse soldaten bleven ongedeerd. De tweede aanslag werd gepleegd op de Irakese politie. Er raakten 25 mensen gewond. CHENGDU - De Chinese overheid zal een half miljoen nomadische Tibetaanse herders die in de zuid westelijke provincie Sichuan leven, huisvesten in vaste woningen. Het project kost meer dan 543 miljoen euro, meldde het staatspersbureau Nieuw China dit weekeinde. Volgens de overheid leven in de provincie 533.000 herders. „Van hen hebben 219.000 mensen geen huis, de rest woont in krotten. Het is hoog tijd voor stenen huizen, scholen, ziekenhuizen en kanto ren", aldus de autoriteiten. De hui zen moeten de herders toegang ge ven tot 'het moderne leven'. De nomaden vinden dat de overheid probeert hun manier van leven on mogelijk te maken. Soortgelijke projecten staan op de rol in Tibet en de provincies Qinghai en Gansu in het noordwesten. Campagneleiding zoekt wanhopig naar ommekeer. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Terwijl wereldlei ders in Washington zochten naar een uitweg uit de financiële crisis, hield de Republikeinse presidents kandidaat John McCain gisteren zijn eigen crisisberaad in de Ameri kaanse hoofdstad. Republikeinse economen en adviseurs kwamen bijeen om een plan te bedenken dat de campagne nieuw leven moet inblazen. McCain is wanhopig op zoek naar 'concrete voorstellen' die kiezers er van moeten overtuigen dat hij de juiste persoon is om Amerika er bovenop te helpen. Naar verluidt zal de Republikein deze week on der meer enkele belastingverlagin gen voor de middenklasse voorstel len. De opiniepeilingen voor McCain- zijn onverminderd slecht en de boodschap is diffuus, Bovendien zorgt 'running mate' Sarah Palin voor beroering en raakt de achter ban gefrustreerd. Republikeinse kopstukken mop perden gisteren in de New York Ti mes dat de campagne van McCain alle kanten opzwiept. De ene dag ligt de nadruk op de economie, de andere dag op aanvallen richting Obama. „Niemand is blij met deze campagne", aldus ex-presidents kandidaat Tommy Thompson. Een eergisteren in Alaska gepubli ceerd onderzoeksrapport bevat de conclusie dat gouverneur Palin haar functie heeft misbruikt om een ex-zwager ontslagen te krijgen als parkopzichter. Het schandaal, dat bekend is komen te staan als 'troopergate', zal geen strafrechtelij ke gevolgen hebben, maar de affai re lijkt Palins populariteit bij onaf hankelijke kiezers geen goed te doen. Het afgelopen weekeinde Wl De campagne van John McCain zit in het slop. Hij ligt achter in de peilingen, zijn running mate is in opspraak geraakt en de achter ban is ontevreden. werd zij uitgejouwd bij een ijs- hockeywedstrijd. Problematisch zijn ook de opzien barende reacties van de Republi keinse achterban-bij campagnebij eenkomsten. Enkele aanwezigen toonden zich de afgelopen week zeer agressief ten opzichte van Ba- rack Obama. „Verrader", werd er door het publiek geroepen tijdens campagnebijeenkomsten. En: „Ver moord hem!" Democratische Congreslid en bur gerrechtenactivist John Lewis zei zaterdag dat McCain en Palin met hun aanvallen op Obama een kli maat hebben geschapen dat kan aanzetten tot geweld. Medewer kers van McCain wezen die aantij ging als 'absurd' van de hand. Arrestanten zijn alle drie afkomstig van het eiland. KRALENDIJK - De arrestatie van nog eens twee verdachten in de zaak-Marlies van der Kouwe heeft de bevolking van Bonaire dit week einde verrast. De politie De politie hield gisteren een derde verdachte aan. Het is de 37-jarige broer van de eerste aangehouden verdachte. De vrijdag aangehouden tweede verdachte, een 19-jarige man, werd opgepakt in de volkswijk Nikobo- ko in de woning van zijn oma. De 82-jarige Genoviva Marchena zat op de veranda van haar huisje toen plots politiemensen, foren sisch deskundigen en speurhon den voor haar neus stonden. Ze lie pen meteen door naar de kamer van haar 19-jarige kleinzoon. Even later zag ze tot haar verbijstering hoe de politie hem geboeid afvoer de. Genoviva Marchena kan er nog steeds niet over uit. Haar klein zoon verdachte in de verdwijning van de 24-jarige Nederlandse apo thekersassistente? „Hij heeft geen werk en hij mag hier slapen en eten. Ik weet er verder niets van, dat heb ik de politie ook gezegd." Niet alleen de grootmoeder is ge schokt. Tot aan de nieuwe arresta ties geloofde een groot deel van de bevolking dat Marlies het 'verkeer de' slachtoffer was. Dat de Joego slavische maffia het eigenlijk had gemunt op de 17-jarige dochter van de op Bonaire woonachtige Wout van Kouwen. Met de aanhouding van een twee de lokale verdachte groeit de vrees dat de gewelddadige ontvoering van Marlies van der Kouwe een zaak van het eiland zelf is. Dat be sef komt op Bonaire - waar de rela ties tussen Europese Nederlanders en lokale bevolking uiterst gevoe lig liggen - hard aan. Voor buitenstaanders is moeilijk te bevatten hoe het idee van de persoonsverwisseling zo'n hard nekkig leven kan leiden. De politie heeft van begin af aan ontkend dat er sprake is van persoonsverwisse ling. Maar Bonaire kent Van Kou wen als de man die op Bonaire is geplaatst in het kader van een ge- tuigebeschermingsprogramma. De afgelopen jaren kwam hij regelma tig in aanraking met de Antilliaan se justitie. Drie dagen na de ontvoering meld den Nederlandse media dat Van Kouwen was gebeld met een eis tot losgeld voor zijn dochter. De politie ontkende dat stellig. Met een al wekenlang ontkennende Bo- naireaanse verdachte en het feit dat ondanks alle ingevlogen Neder landse expertise nog steeds geen spoor van Marlies is gevonden, leeft onder een groot deel van de bevolking het idee dat de korps chef en officier van justitie - bei den Europese Nederlanders - het mis hebben. De oplossing van de ontvoering van Marlies zou niet op Bonaire maar in Nederland liggen. De aan houding van twee nieuwe lokale verdachten heeft de bevolking ech ter op een pijnlijke manier wakker geschud. MOGADISHU - Somalische troepen in de regio Puntland hebben giste ren een gekaapt schip bestormd, in een vergeefse poging het te be vrijden van piraten. Dat heeft de minister van buitenlandse zaken van Puntland, Ali Abdi Aware, ge zegd. Het schip onder Panamese vlag, met een lading cement aan boord, wordt waarschijnlijk bemand door Somaliërs' en Syriërs. Het werd eind vorige week gekaapt. Bij de mislukte reddingsactie zijn giste ren twee piraten om het leven ge komen. Ondertussen is de Faina, het Oek raïense schip met 33 tanks aan boord, nog steeds in handen van piraten die twintig miljoen dollar eisen. Dat is omgerekend vijftien miljoen euro. De piraten hebben gedreigd het schip vandaag of morgen op te bla zen als niet aan hun eis tegemoet wordt gekomen. Oorlogsschepen van diverse nationaliteiten omrin gen inmiddels de Faina. Gericht op succes Alles over ontslagregelingen en méér. c!eOntlernemGr.nt is hef business-to-business platform van Nederland. U vindt er;Bijvoorbeeld gratig - handige tips;praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, Juridische zaken en meer. Meld dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Mijn Netwerk Home

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7