Tarief rolstoelvervoer rommeltje Hobbelen over de Knokkertweg ZEEUWS-VLAANOEREN Gratis kinderactiyiteiten 13 t/m 18 oktober t; o Maandag 13 oktober 2008Tip? redtern@pzc.nl Bestuurlijke oefening van overstroming in Zeeland Accordone, een ensemble van wereldformaat Taxibedrijven worden hoorndol van onduidelijk beleid. door Frank van Cooten TERNEUZEN - De taxitarieven voor gehandicapten in Zeeuws-Vlaande- ren zijn zeer onduidelijk. In de praktijk blijken er maar liefst vijf verschillende regelingen te zijn, waar taxibedrijven zo langzamer hand hoorndol van worden. „De tarieven zijn voor onze klan ten heel onduidelijk. Omdat de re gels bijna niet te hanteren zijn, krijgt de branche onterecht een slechte naam. De gemeenten zijn verantwoordelijk. Zij moeten naar een oplossing zoeken. Wellicht moet het rolstoelvervoer voor de' klant gewoon gratis zijn. Dan zijn we overal van af', zegt directeur Bram van Hanegem van Taxi De Zwart in Breskens. Het reguliere starttarief van een taxibus bedraagt r2,20 euro, inclu sief twee kilometer. Na twee kilo meter bedraagt het tarief 2,35 euro per kilometer. Gehandicapten tot anderhalf maal bijstandsnorm krij gen een WMO-pasje waarmee ze voor vijftig eurocent per zone met een taxi kunnen reizen. Rolstoelge bruikers met een hoger inkomen betalen 3,89 euro per zone. Dit lijkt dus simpel maar de prak tijk is weerbastiger. Gehandicap ten die nog vallen onder de oude Wet Voorzieningen Gehandicap ten (WVG) betalen een euro per zone. Deze overgangsregeling In Zeeuws-Vlaanderen blijken er maar liefst vijf verschillende rege lingen voor rolstoelvervoer te be staan. Gehandicapten weten niet waar ze aan toe zijn. duurt tot 1 januari 2010. In Terneu- zen mag volgens een woordvoer der echter iedere rolstoelgebruiker zonder WMO-pasje voor een euro per zone een taxi bestellen. „Ter- neuzen neemt een uitzonderings positie in." Volgens wethouder Maria Le Roy van de gemeente Sluis handelt Ter- neuzen in strijd met de overgangs regeling zoals die met de provincie is afgesproken. „Die staat niet toe dat nieuwe gevallen onder de rege ling vallen. Dat is oneigenlijk ge bruik." Om het nog ingewikkelder te ma ken zijn taxibedrijven niet ver plicht de zoneprijs van 3,89 euro te vragen. Zoals taxibedrijf Mijns- bergh in Sas van Gent die met vas te prijzen werkt. Zo kost een rit met een rolstoelbus van Sas van Gent naar Westdorpe een vast ta rief van 28,75 euro. Nathalie Dierick uit de gemeente Terneuzen spreekt uit ervaring. Zij is rolstoelafhankelijk en betaalde onlangs vijftig euro voor een re tourtje Sas van Gent-Terneuzen. „Dat vind ik enorm veel, met als gevolg niet weggaan en erg veel thuis zitten." Tweehonderd bezoekers op minifestival korfbalveld. door Gino van den Broecke zaamslag - De eerste editie van muziekfeestje Stropierock in Zaam slag was een succes. Zo'n tweehon derd bezoekers waren afgekomen op het minifestival op de Zaam- slagse korfbalvelden. De organisa tie was in handen van Stichting Jeugdactiviteiten Zaamslag (SjAZ). Die keek tevreden terug. Met als line-up Golden Coffee, Lyn en als afsluiter Aston Villa kreeg het publiek drie verschillen de bandjes voorgeschoteld en was het knallen en rocken vanaf het po- 'Het is leuk om mensen te zien genieten. Daar hebben we het voor gedaan' dium. Dit tot genoegen van de aan wezige jongeren. De ene band pro duceerde iets meer decibels dan de ander, wat wel eens voor fronsen de wenkbrauwen zorgde bij het publiek. De sfeer was echter gemoedelijk en werd tussen de optredens door zelfs hilarisch. Achterin de grote feesttent was een bad opgetrokken van drie bij drie meter. Niet ge vuld met water of modder, maar met driehonderd liter schenk- stroop. Daarin vonden heuse wor stelwedstrijden plaats tussen jonge Stropierock met de band Golden Copy. ren, die na afloop van de stoeipar tijtjes compleet onder de bruine plakkende smurrie richting de douches renden. ,„Het is leuk om de mensen te zien genieten. Daar hebben we het voor gedaan. Muziek en wat lu dieks met elkaar combineren. Het is de eerste keer dat het plaats vindt en dan zijn we zeker tevre den", aldus Ferrie Westphaal van SJAZ. ,„We zijn blij dat het goed is verlo pen. De eerste keer is afwachten hoe het aanslaat. Het publiek was er en daar ging het ons om." foto Peter Nicolai Caravans liepen schade op door slechte staat weg in Cadzand. door Frank van Cooten CADZAND - Minicampinghouder P. Cornelis uit Cadzand hoopt dat Waterschap Zeeuws-Vlaanderen eindelijk een einde maakt aan de slechte staat van de Knokkertweg in Cadzand. Meerdere grotere caravans liepen afgelopen zomer schade op door de grote oneffenheden in de weg. „Deze zomer zijn verschillende kampeerders aangekomen op onze minicamping die erg verrast wa ren door de grote oneffenheden in de weg. Bij een aantal met name grotere caravans sloeg de achterzij de van de caravan tegen het weg dek", stelt Cornelis in een brief aan het Waterschap Zeeuws-Vlaan deren. De betrokken kampeerders stel den het waterschap niet aansprake lijk omdat de schade te klein was voor de rompslomp die een derge lijke procedure met zich mee brengt. „Ik kan me voorstellen dat mensen met grotere schades u wel aansprakelijk zullen stellen. Daar naast is de ontsluiting van mijn be drijf in gevaar. Als ik met een zwa re kipkar vol graan een tegemoet komende fietser passeer en er breekt bijvoorbeeld een wiel af in zo'n grote put is er naast materiële schade ook veel menselijk leed", al dus Cornelis. De minicamping gaat in maart vol gend jaar weer open. Cornelis hoopt dat het onderhoud aan de Knokkertweg dan is afgerond. ma. t/m vr. van 13.00 -16.00 uur; za. 11.00 -16.00 uur Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, (Provinrialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) De activiteiten vinden in hettuincafé plaats. Reserveren is niet nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69