Missers breken Duiveland op Hoek blijft ongeslagen op vreemde bodem s PZC Maandag 13 oktober 2008 27 Oosterlanders laten lastig WC'68 in de slotfase langszij komen. door Klaas Verspoor HALSTEREN - Mocht Duiveland naast de eerste-periodetitel grij pen, dan zullen Barry Steenpoorte en Dennie le Comte nog wel eens terugdenken aan de 78e en 79e mi nuut van het duel met WC'68. De spitsen misten in die minuten opgelegde kansen, waarna WC'68 niet veel later alsnog aan een punt kwam. De topper in de tweede klasse E eindigde in een 1-1-gelijk- spel. Na zes speelronden gaan Duive land en Arnemuiden aari de lei ding. „We houden ons aardig staande en blijven ongeslagen", reageerde trainer Henk Schouten, die terugkeek op een roerige mid dag. In de zeventigste minuut kreeg Schouten na geharrewar aan de zijlijn, voor bijna iedereen zicht baar, van WC-grensrechter Sim ons een klap op het lichaam. „Het was triest hoe die man zich mani festeerde", was het enige dat Schouten over het voorval kwijt wilde. „Ik heb het niet zien gebeu ren. Ik heb de boel gesust. Op een gegeven moment had ik wel door dat mijn assistent er een potje van maakte", liet scheidsrechter IJpe- laar weten. „Ik keur dit niet goed", reageerde WC-trainer Piet Rok- ven. Zo werd het duel, naarmate het vorderde, steeds onvriendelijker. Duiveland, dat zonder Ronald Zwager (liesblessure) aantrad, kwam vroeg op voorsprong. „Een dubieus moment", vond Rokven. Robbert de Bruine schoot in het strafschopgebied de bal tegen Fjfl Duiveland verspeelt in de slotfa- se de winst in de topper bij WC'68. Door het 1-1-gelijkspel komt Arnemuiden op gelijke hoogte met de Oosterlanders. Hans van den Ouden op. „Het was niet echt een penalty", biechtte De Bruine op. Ilpelaar besliste an ders en Lex Zwang hielp Duive land aan de 0-1. Daarna drong WC'68 regelmatig aan (cornerverhouding elf tegen drie) en via Piet de Graaff (2x, waarvan één keer onderkant lat), Bart Smit en Pauwie Otto was het een aantal maal dicht bij een goal. Aan de andere kant verzuimde Duiveland om in het laatste kwar tier het duel te beslissen. Eerst mis te Steenpoorte een uitgelezen kans (Steenpoorte: „Die moet er ge woon in") en daarna faalde Le Comte: „Ik ging twijfelen en dat is nooit goed. Zo stom. Ik krijg één kans en moet gewoon scoren." Waar de Zeeuws topscorer miste, schoot Rick Baay van afstand, de bal werd nog van richting veran derd, WC'68 naar de 1-1. Duive- land-invaller Marcel de Bruine was in blessuretijd nog dicht bij de winnende treffer, maar Otto kopte zijn inzet uit de kruising. WC'68-Duiveland 1-1 (0-1). 12. Lex Zwang (strafschop) 0-1, 82. Rick Baay 1-1. Scheidsrechter:J.M. IJpelaar (Kaats heuvel). Gele kaart: Hans van den Ouden en Leon van den Ouden (WC'68), Marcel Zwager en Leen IJze- lenberg (Duiveland). Aantal toeschou wers: 115. Prachtgoals goed voor volle winst tegen Jodan Boys. door Frits Bakker GOUDA - Het klonk vooral lief en ook een tikje wanhopig. „Ik was van 'plan om vandaag maar eens niet mee te gaan, zó slecht hebben we vorige week gespeeld", vertelde ze op de dag dat Hoek naar Jodan Boys in Gouda was afgereisd. Ze had het toch maar weer gedaan, het meisje achter de goal dat nooit verzaakt en eindelijk weer een stra lende middag had. Hoek besefte maar al te goed dat het zijn supporters niet nog eens zo'n nachtmerrie kon bezorgen en was zaterdag stukken beter dan te gen Sparta Nijkerk. Twee pracht goals op het kunstgras van Jodan Boys bleken voldoende voor de volle winst (1-2), die alleen in bles suretijd door een plotselinge tegen- goal nog even in gevaar kwam. Stijn Mahieu, een man van briljan te momenten, vierde zijn goal (23e minuut) met een pose alsof hij wil de zeggen dat de kritiek op het sco rend vermogen van het elftal niet voor hem bestemd is. En gelijk heeft hij, de spelverdeler die drie van de vijf goals van Hoek op zijn naam heeft staan. Die van zaterdag tegen Jodan Boys was weer een ju weeltje. Op twintig meter van de goal kon hij kiezen uit twee moge lijkheden: afspelen op links naar de opkomende Maarten van Rose- velt, of gewoon knallen. Hij deed dat laatste en verschalkte de keeper met een machtig schot. De Servische dribbelaar Alan Groz- danic rende na de tweede Hoekse goal (zesde minuut na rust) even naar de dug-out, met een bevrij dende glimlach. Hij behoort ook tot de spelers van wie in scorend opzicht meer wordt verwacht. De treffer van zaterdag was er een uit het boekje: vrije trap van Ferry Alf- ons op links, breed gelegd naar Grozdanic, die zuiver uithaalde. De spitsen bleven weef droog staan, hoe hard Regilio Pinas ook zijn best deed. Ferry Alfons ver dient het nog meer, omdat hij be halve hard werkt ook nog goed speelt. En Josimar Pattinama krijgt nog altijd korte invalbeurten, waar in hij nog niet heeft laten zien over killersinstinct te beschikken. Twee keer verloren in drie thuis wedstrijden, uit nog ongeslagen: dat beeld zag Gaby Demanet zater dag op Jodan Boys voorbij trekken. „Het zegt ook iets over Hoek zoals het nu speelt", vond de trainer. „Wij voelen ons thuis verplicht om de baas te spelen en dat kun nen we niet met dit elftal. Als we uit spelen, hoeven we niet te domi neren, dat spel ligt ons veel beter." Met een beetje geluk, want Jodan Boys kreeg in de beginfase twee opgelegde kansen, overleefde Hoek die fases, daarna sloeg het zelf toe en trok het de wedstrijd naar zich toe. Vooral na de 2-0 was er lang een gewapende vrede op het veld en zag het er naar uit dat de winst binnen was. Karakteristiek - Jodan Boys-Hoek 1-2 (0-1). 23. Stijn Mahieu 0-1, 51. Alan Grozdanic 0-2, 90. Aziz El Bou- zatti 1-2. Scheisrechter: O. van Leijenhorst. Gele kaart: Vin cent van Staveren, Mitchel Heerkens (Jodan Boys), Tho mas Ragut, Alan Grozdanic (Hoek). Toeschouwers: 1000. - Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink (80. Michael Koné), Giovanni Siereveld, Geert Bos- schaart, Maarten van Rosevelt; Gideon Imagbudu, Thomas Ra- gut, Stijn Mahieu (77. Josimar Pattinama), Alan Grozdanic; Re gilio Pinas (84. Kenneth Okor- ley), Ferry Alfons. Doelpuntenmaker Lex Zwang krijgt een aai over de bol van Dennie le Comte. Ook Wilmar van der Sande en Leen IJzelenberg (rechts) delen in de feestvreugde. foto Awé Krijger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65