weer toe Titel met weinig glans voor Naber Schlager vraagt Keen te blijven tafeltennissen na succes op EK Onstuimig begin van Ocean Race pzc Maandag 13 oktober 2008 2 5 Atleet kan weer pijnvrij lopen en pakt nationale titel op marathon. door Wilko Voordouw EINDHOVEN - Greg van Hest (35) is in Eindhoven voor het eerst Neder lands kampioen geworden op de marathon. Hij pakte gisteren de ti tel in een tijd van 2.15.38. Vóór Van Hest, die veertiende werd in het eindklassement, eindigden twaalf Kenianen en één Ethiopiër. De 27-jarige Geoffrey Mutai was in Eindhoven de beste. Hij verbeterde het parkoersrecord van de derde marathon in Nederland en zette een tijd van 2.07.50. Van Hest werd na de race gevraagd of hij geen last had van zijn achil lespezen. De Tilburger grijnste, pak te eerst zijn rechterpees, toen de linker en zei: „Geen centje last van gehad. Ze doen het weer goed." Het verhaal van Greg van Hest is het verhaal van een man die eerst te boek stond als een waanzinnige belofte, maar daarna begon te kwakkelen. Hij debuteerde met een marathon in een tijd van 2.12 uur, zijn tweede liep hij in 1999 in een tijd van 2.10.05, zijn pr. En in Sydney (2000) voltooide hij de olympische marathon in 2.18. In het jaar daarna begon het grote kwakkelen. Van Hest had last van zijn achillespezen, liet zich opere ren, maar kon niet meer pijnvrij lo pen. Hij ging opnieuw onder het mes, startte opnieuw, maar bleef last houden. In 2005 besloot hij toen maar dat het afgelopen was met zijn carrière. In die periode kon hij zelfs niet meer pijnvrij uit een auto stappen. Omdat Van Hest aan de toekomst bleef denken, liet hij zich nog een maal opereren om van de pijn af te komen. Maar toen het gips verwij derd was, trok hij zijn loopschoe nen toch weer aan. Het bleef dus kriebelen bij de Til- Greg van Hest wordt veertiende in de marathon van Eindhoven, op acht minuten van winnaar Ge offrey Mutai. De Keniaan loopt een parkoersrecord: 2.07.50. Geen internationale topklassering voor Nederlands kampioene. boekelo (ANP) - Amazone Alice Naber-Lozeman werd zondag met Coral Estate Tom Cruise II bij de military van Boekelo voor de vier de keer Nederlands kampioene eventing. De titel was zonder meer mooi. Toch had Naber het succes graag opgefleurd met een topklassering in het internationale veld. Dat lukte niet. „Al doet de ti tel me goed." Naber was weliswaar nationaal de beste, in het internationale klasse ment kwam ze niet verder dan de 47e plaats. Daar won de Duitse Julia Mestern, pas bezig aan haar derde driesterrenwedstrijd. Naber had in de cross van zaterdag een weigering. Daarom was ze de hele nacht „verdrietig" en „boos op me zelf' geweest. „Achteraf kan ik mezelf voor de kop slaan, maar ik weet dat dit burger, die sinds vorig jaar eigenaar is van een winkel in loopsportarti kelen in Tilburg. Ad, die in april 2007 met prepensioen ging, bleef steun en toeverlaat voor zijn onder nemende zoon/hardloper. „Want als Greg moet trainen in de och tend, dan open ik de winkel. En als Greg in een periode zit dat hij twee keer per dag moet trainen, dan open én sluit ik de winkel." Van Hest is een trainingsbeest. Hij trekt graag zijn eigen plan. „Zolang ik het kan, blijf ik hardlopen", zei hij. Die motivatie leidde bijna van zelfsprekend tot de tweede car rière, die hem gisteren zijn eerste nationale titel op de marathon bracht. Zelf heeft de atleet zo zijn bedenkingen. „Ik was liever hier derde geworden in een tijd van 2.12 uur dan eerste in een tijd van 2.15 uur", zei hij na de finish. „Het was wel een lekkere marathon. Ik heb heerlijk gelopen. Alleen na 35 kilo meter had ik het even moeilijk." De tijd biedt in ieder geval perspec tief voor het internationale vervolg van zijn carrière. Want hij is de eer ste die genomineerd is voor deelna me aan het marathonteam voor het WK atletiek, volgend jaar in Berlijn. „Ik heb er nog niet over na gedacht of ik daaraan mee ga doen. Eerst maar eens zien wie er in het team komen. Ik ben een gezellig heidsmens en ik ga dus ook een beetje voor mijn plezier." Marathon Eindhoven Marlies Jongerius-Kort uit Burgh-Haamstede greep brons op het NK voor vrouwen senioren. Ze finishte in 2.47.49 en werd daarmee 95e overall. Goud was voor Nadja Weijen- berg in 2.42.24, zilver voor In- grid Prigge in 2.44.22. Wilco de Vos uit Wilhelmina- dorp liep de marathon in 2.47.01, wat goed was voor de zevende plaats in de categorie mannen 45+. Arjen Beije uit Burgh-Haamste- de werd 24e bij de mannen 35+ in 2.56.15. Hij werd 150e in het overall-klassement. paard veel kan. Alleen is in de kor te tijd dat we samenwerken de communicatie nog niet optimaal. Daar had ik meer rekening mee moeten houden." Naber kreeg recentelijk van de En gelse eigenaren de beschikking over Tom Cruise, een 14-jarig top- paard dat onder William Fox-Pitt vijfjaar geleden Boekelo won. Na ber wil er volgend jaar de Europe se titelstrijd mee gaan rijden. Na ber gaat volgend seizoen deel uit maken van de kernploeg, die naar de EK gaat toewerken. Tim Lips, 'Achterafkan ik mezelf wel voor m'n kop slaan, maar ik weet dat dit paard veel kan' Madeleine Brugman en Ellen Kloos komen daar ook in. Meer kandidaten heeft bondscach Mar tin Lips voorlopig nauwelijks. Lips was niet blij in Boekelo. „Ik had graag gezien dat zich hier Schuil en Nummerdor winnen finale Dubai DUBAI - Beachvolleyballers Richard Schuil en Reinder Nummerdor hebben zaterdag het toernooi in Dubai gewonnen. In de finale waren de Nederlan ders met 12-21 21-16 en 15-10 te sterk voor het sterke Duitse kop pel Jonas Reckermann en Mischa Urbatzka. Het is na Bahrein (2007) en Zagreb (2008) de derde titel voor Schuil en Nummerdor in de World Tour. Danilo di Luca wint Ronde van Emilië BOLOGNA - De Italiaanse wielren ner Danilo di Luca heeft de Ronde van Emilië gewonnen. Hij bleef in Bologna zijn landge noot Rebellin en de Rus Kolobnev voor. De Nederlander Robert Ge- sink werd negende. In de lastige fi nale zorgde Di Luca voor een slijta geslag. Bergop moest de een na de ander afhaken. Gesink finishte op 19 seconden van Di Luca, die voor het WK nog gepasseerd werd. Arnhemmer wint zilver in dubbelspel in laatste grote titeltoernooi. door Koen de Vries sint petersburg - Tafeltennisser Trinko Keen beleefde gisteren in Sint Petersburg een bizar slot van zijn internationale carrière. De 37-jarige Arnhemmer stelde vele ja ren alles in het werk om de absolu te top te bereiken. Het leverde hem onder mee drie bronzen me dailles op die hij op verschillende EK's behaalde. Gisteren stond Keen weer op het podium. Hij won met zijn Oosten rijkse partner Werner Schlager zil ver in het mannendubbel, na zijn slechtste voorbereiding op een ti teltoernooi ooit. Schlager was al langer op de hoogte van de beslis- meer combinaties hadden aange diend. De meesten hebben te veel fouten gemaakt en zijn ruim bui ten de optimale tijd geëindigd. Ik kan hier moeilijk staan juichen." Lips is bezig de eventingsport uit Kramer razendsnel op ijs van Inzeil INZELL - Wereldkampioen Sven Kramer heeft nu al de vorm te pak ken. De schaatser reed zaterdag bij wedstrijden in Inzeil een supertijd van 3.43,34 op de 3000 meter. Zo snel was een schaatser niet eer der op deze afstand op buitenijs. Het wereldrecord op de 3000 me ter staat overigens op naam van de Noor Eskil Ervik, die in 2005 op de overdekte baan van Calgary 3.37.28 reed. Derde toernooizege op rij voor Jankovic MOSKOU - Tennisster Jelena Janko vic heeft haar derde toernooizege op rij geboekt. De Servische num mer een van de wereld won in Moskou de Kremlin Cup. Ze was in de finale te sterk voor de Russin Vera Zvonareva: 6-2 6-4. Het toernooi bij de mannen werd verrassend gewonnen door de Rus Koenitsin, die zijn landgenoot Ma- rat Safin versloeg: 7-6 (6) 6-7 (4) 6-3. sing van Keen om te stoppen na het EK, maar vroeg zijn dubbel- partner gisteren toch nog een poosje door te gaan. Het dubbel liep het hele toernooi zó gemakke lijk, Keen en Schlager plaatsten zich zó simpel voor de finale dat het jammer zou zijn als het bij één gezamenlijk optreden zou blijven. Keen wilde er gisteren niet over nadenken. „Ik ga eerst eens nage nieten", zei hij, terwijl de voorzit ter van de Nederlandse tafeltennis- bond de champagne ontkurkte. „Dit is niet het moment. Maar het is niet zo dat dit succes zo maar uit de lucht komt vallen. Ik moet fy siek en mentaal heel fit zijn om een topprestatie neer te kunnen zetten. En dat was ik, mede omdat ik hier geen landenwedstrijden heb gespeeld en m'n enkelspel in de eerste ronde heb opgegeven." het dal te trekken. Tim Lips, zijn zoon, rijdt om te winnen, zoals Na ber ook doet. „De rest straalt dat nog te weinig uit", zegt Lips. „Dat moet veranderen en daar gaan we aan werken." Van Vlerken tweede in triatlon Hawaii kona - Triatlete Yvonne van Vler ken heeft Nederlandse historie ge schreven op Hawaii. Ze finishte za terdag bij haar debuut in de 'moe der aller triatlons' als tweede. De wereldrecordhoudster op de langste afstand arriveerde na 9 uur, 21 minuten en 20 seconden. Het was zestien jaar geleden dat Nederland voor het laatst een po diumplaats op Hawaii haalde. Toen werd Thea Sybesma derde. Nys wint eerste Superprestige-veldrit RUDDERVOORDE - De Belg Sven Nys heeft gisteren de eerste veldrit uit de Superprestigereeks gewon nen. In Ruddervoorde was de Belgisch kampioen in de sprint sneller dan zijn landgenoten Klaas Vantorn- out en Niels Albert. Thijs Al was de beste Nederlander op de zeven de plaats. Wereldkampioen Lars Boom (Rabobank) kwam niet ver der dan de achttiende plaats. Er had voor Keen zelfs meer inge zeten dan zilver bij zijn afscheid. Hij stond met Schlager in de finale tegen de Duitsers Süss en Boll met 3-1 voor en had winstkansen in de zesde en de zevende game. „Het was jammer dat Schlager net iets minder fit was dan de dagen ervoor", analyseerde Keen de fina le. De Arnhemmer gaat zich de ko mende tijd concentreren op zijn maatschappelijke carrière en op het spelen van wedstrijden voor Werder Bremen in de Duitse Bun- desliga. Wellicht vindt hij dan even tijd om serieus na te denken over het voorstel van Schlager. De Zweed Persson stond op de Olym pische Spelen in Peking nog in de halve finale. Persson is 42, Keen nog maar 37. Een tafeltennisser kan lang mee. alicante - Met stevige golven en flinke wind is de zeilrace om de wereld zaterdagmiddag in de baai van Alicante onstuimig van start gegaan. Onder toeziend oog van de Spaanse koning Juan Carlos ko zen acht V70-jachten het ruime sop, waaronder de Nederlandse deelnemer Team Delta Lloyd. De eerste etappe van de Volvo Ocean Race voert de vloot naar Kaapstad in Zuid-Afrika. De tiende editie van de voormali ge Whitbread-race omvat tien etappes. De finish na 37.000 zee mijl (68.500 kilometer) is eind juni in Sint-Petersburg in Rusland. Na de twee havenraces vorige week zaterdag in Alicante heeft het Spaanse team Telefonica Blue de leidende positie in het klasse ment. De ervaren Nederlander Bouwe Bekking is schipper op die boot. dat schip is echter nu al met averij uit de race. De Blue ligt in de haven van Gibraltar voor een re paratie. Het Nederlandse schip De Deltalloyd ligt zevende en laatste. De Amerikaan Bruce O. Davidson jr. valt van zijn paard tijdens de cross-country in Boekelo. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63