parkeerplek wél af Luscinia zingt Mozart Inlagen worden natuurlijker Paddenstoelentijd PZC Maandag 13 oktober 2008 I 13 DREISCHOR - Wolfgang Amadeus Mozart staat op zaterdag 25 okto ber centraal tijdens een concert van Vocaal Ensemble Luscinia. So listen zijn Klaartje van Veldhoven (sopraan), Elsbeth Gerritsen (alt), Arco Mandemaker (tenor) en Michiel Meijer (bas). De muzikale begeleiding is in handen van het randstedelijk begeleidingsorkest Sinfonia en organist Marcel van Westen. Op het programma staan de missa Solemnis, epistelsonates voor orgel en orkest en Vesperae de Confesso- re. De missa Solemnis schreef Mo zart op 24-jarige leeftijd, tegen het einde van zijn Salzburgse periode. In deze tijd schreef hij zijn meest religieuze werken. In Salzburg moest Mozart ook verplicht epistel sonates componeren. Deze sonates werden uitgevoerd tussen de lezin gen en het evangelie tijdens de hoogmis. De epistelsonate die tij dens het concert wordt uitgevoerd, is gecomponeerd om samen met de missa Solemnis te worden uitge- -voerd. De Vesperae Solennes de Confesso- re - het derde stuk wat op het pro gramma staat - is een compositie voor de Vesperdienst. Mozart laat met deze Vesperae een variatie aan stijlen horen. Declamatische koor zang, afgewisseld met introverte delen. Traditioneel wordt Vesper- muziek afgesloten met het Magnifi cat. Het concert in de Sint Adriaanskerk in Dreischor begint om 20.00 uur. Vocaal Ensemble Luscinia geeft zaterdag 25 oktober om 20.00 uur een concert in de Sint Adriaanskerk in Dreischor. Werk van Mozart staat dan centraal. Het bouwhek bij het parkeerterrein verkeert in slechte staat. foto Marijke Folkertsma Op die manier hoopt de gemeente te voorkomen dat er alsnog 's nachts op het parkeerterrein gere den wordt. De afsluiting van het terrein is in gesteld om overlast te voorkomen voor de bewoners van het naastge legen seniorencomplex Vronen- burg. In eerste instantie zou het parkeerterrein helemaal verdwij nen, maar daar waren onderne mers en dorpshuis fel tegen. Toen is gekozen voor het compromis van de nachtelijke afsluiting. Vrouw lastiggevallen door man op fiets ZIERIKZEE - Een 19-jarige vrouw is zaterdagavond in de Zierikzeese Scheldestraat lastiggevallen door een onbekende man. Zij werd fiet send door de man ingehaald, waar bij deze haar kneep. Verderop stop te hij om haar op te wachten. De vrouw is omgedraaid en liet een auto stoppen. Hierop is de man via de Mierenweg weggefietst. De vrouw heeft aangifte gedaan. Contactmiddag voor stomadragers GOES - De Stomavereniging houdt op zaterdag 25 oktober een contact middag voor stomadragers, hun partners en belangstellenden. Tijdens deze middag zijn bestuurs leden van de vereniging aanwezig, is er een stand met hulpmiddelen en kunnen lotgenoten contact met elkaar leggen. De bijeenkomst is van 13.30 tot 16.00 uur in het vergadercentrum van het Oosterscheldeziekenhuis Onvoorbereide vissers verdwalen in de mist Een bootje met drie personen is gisterochtend tijdens een visuitje op de Noordzee verdwaald in de mist. De bemanning was volgens de reddingspost Ouddorp 'totaal niet voorbereid op zeevissen'. Het scheepje had een slecht lopend 6 pk buitenboordmotortje, waarvan de brandstof nagenoeg op was. Ook was er geen kompas of ander navigatiemiddel aan boord. Kleuter lichtgewond door aanrijding WISSENKERKE - Een vierjarig jonge tje is zaterdagmiddag lichtgewond geraakt toen hij in de Weststraat in Wissenkerke werd aangereden door een Tjechische automobilist. Het jongetje fietste om tien voor één 's middags op een pleintje met garages, waar de automobilist ach teruit opreed. Hij raakte het fietser- tje dat schaafwonden opliep. Het jongetjes had een helm op die ern stiger letsel voorkwam. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl OUWERKERK - De inlagen achter het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk worden in oude glorie hersteld. In opdracht van Staats bosbeheer zijn graafmachines mo menteel druk in de weer. De twee inlagen die daar liggen worden met elkaar verbonden. Het tussenliggende dijkje wordt verlaagd en de waterstand wordt verhoogd. „Het wordt een prach tig uitzichtpunt", zegt boswachter Dirk Fluijt. „Het wordt allemaal veel natuurlijker. Het gebied is straks zeer geschikt voor kust- broedvogels. We verbeteren niet al leen de natuurwaarden. Het wordt ook een mooi geheel met het ver nieuwde Watersnoodmuseum." Het Watersnoodmuseum is mo menteel bezig met uitbreiding. BURGH-HAAMSTEDE - Het is weer paddenstoelen- tijd. In de boswachterij, maar ook op heel veel an dere plaatsen, groeien deze typische herfstbodes weer volop. Tijd voor Staatsbosbeheer om specia le paddenstoelenexcursies te organiseren. Zaterdag trok een flinke groep onder leiding van camera: handig voor een werkstuk op school, een gids door het bos op zoek naar bijzondere Ook vanuit het natuurinformatiepunt/ trampoli- soorten. Klein of groot, wit of geel, wie zoekt necentrum Westerschoowen kunnen speciale kan heel veel soorten vinden. En natuurlijk is het paddenstoelentochten gemaakt worden in de altijd leuk om de plantjes vast te leggen met de boswachterij. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59