AH ontruimd na brandalarm Nieuw hek sluit Brullende motoren voor het behoud van de mosselcultuur Kantorenpark 'Stationspark' in Goes lijkt over zijn top heen W 7 12 Maandag 13 oktober 2008 PZC S De Zeeuwse chopperclub Luctor et Emergo houdt zaterdag een tocht voor het behoud van de mosseisector. foto Ronald den Dekker Motorclub houdt zaterdag tocht ter ere van de Zeeuwse mossel. door Frank Balkenende YERSEKE - Brullende V-twins zin gen zaterdag 18 oktober een Zeeuws strijdlied: mossels forever. De Zeeuwse Choppermotorclub Luctor et Emergo houdt dan een tocht voor het behoud van de mos selcultuur, die door de problemen met de mosselzaadvisserij in zwaar weer zit. Voorzitter Fred Quaak van de 27 le den tellende chopperclub uit Mid delburg verwacht zeker vijfhon derd deelnemers. De vorig jaar op gerichte motorclub wil een duide lijk signaal geven. „Zeeland zonder mosselen is als Limburg zonder vlaai. Mosselkweek en -consump tie is een Zeeuwse traditie die niet verloren mag gaan", zegt Quaak. Zelf eet 'ie elke week mosselen, dus dat hart zit op de goede plaats. De meeste leden in de club kun nen een pannetje schelpdieren wel waarderen. De chopperclub, die met overwe gend tweecylinder V-motoren van Japanse komaf rijdt, heeft veel zus- terclubs in het land benaderd. Als het weer meezit, zou de colonne zomaar 700 motorrijders lang kun nen zijn. „Ik verwacht zelfs motor rijders van een bevriende Duitse club." De rit komt tot stand met de hulp van Stichting Vrienden van de Mossel, die met een promo tiecaravan aan kop rijdt. Een kar met een enorme mosselpan erop moet de rij sluiten. De motorrijders verzamelen bij het Yérsekse dorpshuis De Zaete. Spontane inschrijvingen zijn zater dagochtend nog mogelijk tussen negen en kwart voor elf Een kwar tiertje later komt de colonne in be weging. Quaak: „We rijden langs de Oosterschelde naar Wemeldin- ge, dan naar Goes en langs het Veerse Meer dwars door Arnemui- den en vervolgens naar Middel burg. Na een tussenstop op het Ab dijplein tuffen we naar Vlissingen, waar we tegen twee uur de boule vard oprijden. Daarna gaan we te rug naar Yerseke." En een mosselmaal als copieus sluitstuk? „Zou mooi zijn, we zoe- kennog een sponsor daarvoor." Wm z'e fi'mPje °P www.pzc.nl Chopperclub Luctor et Emergo hoopt zaterdag een colonne van zeker 500 motorrijders te vor men om zo de mosselsector een hart onder de riem te steken. Kapotte sprinkler zorgt voor wateroverlast in Middelburgse super. door Maurits Sep MIDDELBURG - De Albert Heijn in het centrum van Middelburg gaat vandaag gewoon weer open. Dat voorspelde bedrijfsleider Lesley Castenmiller gistermiddag, nadat hij de winkel had laten ontruimen vanwege een brandmelding. Uit eindelijk bleek het geen brand te zijn, maar een kapotte sprinkler installatie. Die heeft weliswaar voor grote wa teroverlast gezorgd, maar die is op tijd opgeruimd om vandaag toch open te kunnen, verwachtte Cas tenmiller. Hoewel de fysieke schade beperkt bleef tot wateroverlast, mist Albert Heijn door de ontruiming ook veel inkomsten. „Het uur tussen vier en vijf op zondagmiddag is het uur van de dag waar we het Mooie plannen blijven papier; spoorverdieping zorgt voor vertraging. door Frank Balkenende GOES - Stationspark, het kantoren centrum van Goes, lijkt zijn piek te hebben gehad. Vooral geplande projecten langs het spoor, waar nog behoorlijk wat ruimte is, ko men niet van de grond. Een paar jaar terug kwam Stations park plots in een stroomversnel ling. Bedrijven bouwden kanto ren, het bedrijfsverzamelgebouw Stationsstaete kwam van de grond, en school De Vliedberg opende de deuren. Er lagen ook meest verdienen", verduidelijkte de bedrijfsleider. Bovendien kun nen alle spullen in de koelcel niet meer verkocht worden. Even voor vier uur ging het alarm af in de supermarkt en in de par keerkelder onder de winkel, om dat een sprinkler in de koelcel van de broodafdeling kapot was. Dat was nog geen reden de winkel te ontruimen, verklaarde Castenmil ler. „Zo'n probleem kan al opge lost zijn als er een nieuwe sprin- klerkop in zit." Weer een paar minuten later werd alsnog besloten tot een ontrui ming. „Ik rook een vreemde lucht bij de koelcel en dacht dat er brand was boven het plafond", ver klaarde Castenmiller later. Die lucht kwam echter van het water Albert Heijn in het centrum van Middelburg is gistermiddag ont ruimd na een brandalarm. De sprinklerinstallatie bleek defect. Vandaag is de winkel weer open. mooie plannen voor de kavels langs het spoor, maar daar is het bij papier gebleven. Van Qua- drium, naast het PZC-kantoor, is lange tijd niets vernomen. Naast Quadrium komt het PZC-kantoor vrij, nu de krant binnenkort naar Middelburg verkast. Paul Fermont van makelaardij Faasse Fermont weigert te spre ken van stagnatie. Wel signaleert hij dat de vraag van de markt niet aansluit op het aanbod. Hij schrijft Plannen voor kantorenbouw in het Goese Stationspark komen niet of moeizaam van de grond, en worden ook vertraagd door studies naar een verdiept spoor. uit de sprinkler. Dat stonk omdat het jarenlang heeft stilgestaan in de leidingen." Eén van de medewerkers was in de koelcel van de broodafdeling toen de sprinkler begon te spui ten. Hij moest onder de sprinkler door naar buiten en kreeg toen het vieze water binnen. Hij voelde zich daardoor even niet goed. Hij werd door ambulancepersoneel onderzocht, maar naar het zieken huis hoefde hij niet. De honderden winkelende bezoe kers werkten goed mee aan de ont ruiming en verlieten de winkel rus tig. Behalve de supermarkt gingen ook de andere winkels in het Mid delburgse winkelcentrum (Etos, Free Record Shop, Gall&Gall en Bloemenzaak Mies) meteen dicht. „Iedereen heeft goed meege werkt", stelde Castenmiller opge lucht vast. Hij gaf ook een compli ment aan zijn personeel. „Ieder een heeft precies gedaan wat ze ge leerd hebben. Heel goed." de spoorstrook allerminst af. „Ik denk dat de locatie niet het zozeer het probleem is, wel het aanbod." De Goese plannen voor een half- verdiept spoor werken dan niet echt mee. Het is nog onduidelijk hoe dat tracé straks loopt. Momen teel worden verschillende varian ten voor de tunnel bij de Van Her- tumweg bekeken, inclusief ver keersafwikkeling. In enkele van die varianten lopen aan- en afvoer- wegen over Stationspark. Nie mand bouwt een kantoor om het straks weer af te breken. Volgens wethouder Sophie van 't Westein de maakt Goes begin 2009 een keu ze. Daarna kunnen ontwikkelaars verder met hun plannen. Automobilisten zoeken nu uitweg via gammel hek en terrein gymzaal. door Melita Lanting RENESSE - Het oude bouwhek bij de parkeerplaats aan de Oude Moolweg in Renesse wordt vervan gen. „Het is oud. Het staat er al ja ren en jaren. Misschien al wel sinds de parkeerplaats is aange legd", zegt Eric Dalebout, hoofd van het disctrict west van de ge meente Schouwen-Duiveland. Het hek is niet alleen oud. Het hek voldoet ook niet aan de minimale eisen waaraan een hek zou moe ten voldoen: het sluit de parkeer plaats niet hermetisch af Het parkeerterrein aan de Oude Moolweg is vanaf 23.00 uur afgeslo ten. Mensen die na elven nog met de auto van het terrein af willen, moeten een beveiligingsbedrijf bel len. Daar hangt een prijskaartje aan. Het gevolg is dat automobilisten re gelmatig naar alternatieven zoeken om van het terrein af te komen. Het bouwhek blijkt dan een rela tief eenvoudig obstakel te zijn. Het hek wordt opgetild waardoor het uit de staanders schiet en daarna aan de kant gezet. „Mensen rijden dan via het terrein van de gymzaal het terrein af. We hebben zelfs een keer meegemaakt dat iemand over de naastgelegen begraafplaats is gereden om het ter- 'We hebben meegemaakt dat iemand over de begraafplaats wegreed' rein af te komen. Dat kan natuur lijk niet." Het is de bedoeling om volgend jaar een nieuw hek te plaatsen dat deugdelijk is en er netjes uitziet. „We denken dan aan een stan daard hekwerk", zegt Dalebout. www.papastapas.nl - http://papastapasll.hyves.nl Westenschouwenseweg 18, 4328 RE westenschouwen/Burgh-Haamstede Telefoon 0111-654594 tT info@papastapas.nl Hy^ sr^ O I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58