Kloetinge breidt zijn arsenaal uit op rij SSV'65 voor tweede zege Tern. Boys onderuit in slotminuut Smerdiek poetst achterstand weg J3PZC Maandag 13 oktober 2008 27 Spits Peter Dieleman van Zaamslag wordt fel op de huid gezeten door Jaap Esser van Kloetinge. - foto Willem Mieras Eersteklasser gaat met twee spitsen eenvoudig langs Zaamslag: 4-0. door Rudy Boogert KLOETINGE - Kloetinge heeft lessen getrokken uit de nederlaag tegen Rijsoord, twee weken geleden. Het aanvalsspel was te statisch, vond trainer Diederik Hiensch, waar door de kansen op de vingers van één hand te tellen waren. De huis stijl met drie spitsen werd daarom zaterdag losgelaten tegen Zaam slag. En met succes. Kansen bij de vleet! Kloetinge benutte er vier: 4-0. Kloetinge trad aan met twee spit sen: Marinus Baas als aanspeel punt en Mervin Niemantsverdriet als wervelwind daaromheen. „Ma de met zijn tweede treffer van de middag nog meer zout in de won den van de thuisclub. De eerste kans van Bruse Boys liet dik een uur op zich wachten. Een inzet van Mats Willemse kon nog van de doellijn worden gehaald. Even later deed de thuisclub in de persoon van Peter Willemse iets terug (1-3), maar het slotakkoord was weer voor Arnemuiden. Men- no de Nooijer bepaalde twee mi nuten voor tijd de eindstand op 1-4. VCK-Oostkapelle 0-2: Onder toe ziend oog van tweehonderd toe schouwers ging VCK goed van rinus stond de laatste weken op een eiland", verklaarde Hiensch, „en Mervin is met zijn snelheid dichter bij de goal gevaarlijker." Bijkomend voordeel was dat Kloe tinge nu op het middenveld een mannetje over had, waardoor de aanvoerroutes naar de ideeënrijke techneuten van Zaamslag (Alfaro Pentury, Ugur Kahveci en Jordy Bakker) konden worden afgesne den. „Met dat blok op het midden veld werden alle lijnen eruit ge haald", constateerde Bakker. Zodra Zaamslag van achteruit wil de opbouwen, zette Kloetinge mas saal druk op de backs, een paar tel len later lag de bal voor de voeten van stofzuiger Jaap Esser en kon Kloetinge gaan aanvallen. In de aanval profiteerde Kloetinge opti maal van de steekpasses van Etiën- start in de Walcherse derby tegen Oostkapelle. Het scoren bleek de ze middag, zoals vaker deze com petitie, een probleem voor de ploeg uit Koudekerke. Oostkapelle kwam gaandeweg de eerste helft beter in de wedstrijd, al kende VCK kort voor rust weer een ster ke fase. Treffers bleven voor rust echter uit. De tweede helft was volledig voor Oostkapelle. In de 65e minuut te kende Arjen Pattenier voor 0-1 en diezelfde speler legde vijf minu ten voor tijd de eindstand vast op 0-2. Serooskerke-Seolto 1-1: Seroos- ne Mallie en de snelheid van Nie mantsverdriet. Deze laatste speelde een van zijn beste wedstrijden uit zijn Kloetin- ge-tijd. „Ik voel me lekker vrij", zei hij na afloop. En dat terwijl hij nooit eerder op die positie speel de. Hij bezorgde zichzelf een top dag, zoals hij het zelf verwoordde, door de derde treffer bij de tweede paal op het hoofd van Marinus Baas te leggen. Daarmee was de wedstrijd een kwartier voor tijd gespeeld. Vlak voor rust was Kloetinge pas op voorsprong gekomen. Na vijf ge- Kloetinge slaat de aanval van Zaamslag met gemak af. De Zeeuwse derby wordt door de Bevelandse thuisclub met 4-0 ge wonnen. kerke pakte op de valreep een puntje in de thuiswedstrijd tegen Seolto. Een handsbal binnen het zestienmetergebied deed de scheidsrechter besluiten om in de slotminuut ëen strafschop toe te kennen, die door Frank Allaart be nut werd. Het doelpunt was de be loning voor een sterk laatste kwar tier van Serooskerke. In .de eerste helft had Arnaud Mol de Brabanders nog op voorsprong gezet. Over negentig minuten gezien was de puntendeling te recht. WC'68-Duiveland 1-1: De be zoekers kregen na ruim tien minu- miste kansen rondde Mallie een steekball van Björn Quartel af Di rect na rust kopte Baas uit een van de negen Kloetingse corners de tweede goal binnen. In blessure tijd luisterde A-junior Rick Mul der zijn debuut op met het vierde doelpunt (assist Mallie). Hiensch was tevreden met de uit voering van de nieuwe speelstijl. „Maar we moeten ernaartoe, dat we beide systemen beheersen. We zouden uiteindelijk zelfs tijdens een wedstrijd moeten kunnen om schakelen van systeem." Kloetinge-Zaamslag 4-0 (1-0). 42. Etiënne Mallie 1-0, 47. Marinus Baas 2-0, 74. Marinus Baas 3-0, 90+1. Rick Mulder 4-0. Scheidsrechter: F.M. Kreté (Hendrik-ldo-Ambacht). Gele kaart: Jaap Esser en Niels Kole (beiden Kloe tinge). Aantal toeschouwers: 600. ten een strafschop na een ver meende handsbal van Hans van den Ouden. Lex Zwang bracht Duiveland vanaf de stip aan de leiding. Daarna waren lange tijd de meeste kansen voor WC'68, maar in het laatste kwartier verzuimden de Duiveland-spitsen Barry Steenpoorte en Dennie le Comte de wedstrijd in het slot te gooien. Door hun missers kon Rick Baay even later voor 1-1 zor gen. In blessuretijd pakte Duiveland bijna alsnog de zege, maar'Pauwie Otto kopte een inzet van Marcel de Bruine uit de kruising. Duel GPC-WGZ heeft weinig met voetbal te maken. GOES - De druiven waren zuur voor Terneuzense Boys. Na twee minuten in de blessuretijd maakte LRC, de koploper in de eerste klas se van het zaterdagvoetbal, de 2-3, waardoor de thuisploeg weer met lege handen stond. Terneuzense Boys-LRC 2-3: De bezoekers uit Leerdam hadden het beste van het spel en creëerden meer kansen. Op basis van de ge toonde inzet was een punt voor de Terneuzenaren verdiend ge weest. „Want net als tegen Rijs oord verliezen we op een ongeluk kige manier. Ik denk dat we van daag redelijk hebben gespeeld. Ooit moeten de kansen keren, maar het leverde nu helaas weer niks op", verzuchtte Robert Rijn berg, de gelegenheidsaanvoerder van het team dat nog niet won dit seizoen. In de eerste helft kwamen de Ter neuzenaren op 1-0 via Roy van Ham. Kort na de rust stond het in een tijdsbestek van negen minu ten 2-1 voor de bezoekers uit Leer dam via Robert Rijnberg (eigen doelpunt) en Willem Looijen. Marco Faassen bracht Terneuzense Boys weer op gelijke hoogte. Het slotakkoord was voor Willem Loo ijen: 2-3. GPC-WGZ 1-1: WGZ en GPC ble ven door de 1-1 in het onderlinge treffen beiden ongeslagen in de eerste klasse. GPC kwam voor rust op 1-0 dankzij Danny Bomer, die een makkelijke gegegeven straf schop benutte. Na de hervatting ontaardde het duel door toedoen van WGZ in een ontmoeting die weinig meer met voetbal te maken had. Dieptepunt was de tweede ge le kaart die Danny Bömer kreeg. Hij kreeg hem aangesmeerd door Raymond van Prooijen, die deed of hij een kopstoop van de GPC-aanvaller kreeg. De arbiter tuinde erin. Met elf tegen tien scoorde WGZ de gelijkmaker. De zeventienjarige Kevin Vermeulen maakte hem. SINT MAARTENSDIJK - De voetbal sters van eersteklasser Smerdiek waren zaterdag met 2-1 te sterk voor RCL 2. Ook poulegenoot Oostkapelle won. Smerdiek-RCL 2 2-1: Na elf minu ten viel de 0-1. Vervolgens was het eenrichtingsverkeer richting het doel van de bezoeksters. Op aange ven van Mandy Roels maakte Ma rieke Goeree gelijk. Na rust raak ten zowel Roels als Lenny Stoutjes- dijk een keer de lat. Vijf minuten voor tijd viel de beslissing toen An- gelique Hage uit een vrije trap van Stoutjesdijk scoorde: 2-1. Oostkapelle-Ter Leede 2 2-0: Keepster loska Lamper toonde zich menigmaal een sta in de weg voor de Ter Leede-aanvalsters en groeide uit tot uitblinkster. Sharni- la Hamers zorgde voor rust voor de 1-0 en Wendy Barendse teken de voor de 2-0-eindstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53