lijkt over zijn top heen =3üüW Nieuwe jeugdsoos beleeft vuurdoop Fietspaden een week gestremd door werk Kunst en sport in De Stenge Heinkenszand B pzc Maandag 13 oktober 2008 13 Vrijwilligers van Achter De Stenge moeten meteen aan de bak. door Frank Balkenende heinkenszand - Nou dat was even aanpoten met vrijwilligers die nog geen enkele ervaring achter de bar hebben. Zeker wanneer je als side kick van het dancefeest Glorifica tion in de Heinkenszandse Stenge fungeert en een paar honderd 'aan- lopers' over de vloer krijgt. Een mooie vuurdoop van jeugd soos Achter de Stenge, zegt voorzit1 ter Wouter Kuijper. „Konden de vrijwilligers meteen ervaring op doen. We waren hier de chill room, dus kwamen er regelmatig bezoekers van Glorification. Boven dien zaten we dichtbij de rokers- hoek en dat zorgde ook voor aan loop. Mensen willen dan toch even een kijkje nemen in de nieu we soos." Voorlopig is die soos alleen zater dag vanaf een uur of zeven 's avonds open. „We hebben nu vijf tien vrijwilligers, maar het zou mooi zijn als dat aantal op den duur verdubbelt. We zijn nog jong en willen ook wel eens stappen, dus moet je zorgen dat je niet elke week bardienst hebt." Dienen zich meer vrijwilligers aan, dan kan de soos mogelijk een tweede avond open. De vrijdaga vond ligt dan voor de hand. Op zaterdagavond begint om half 'We waren de chillroom, dus kwamen er regelmatig bezoekers van Glorification' acht kinderdisco. „Voor jeugd van af 12 jaar. Pas vanaf half tien mag alcohol worden geschonken. Ik denk dat we op deze manier een goede scheiding van jongere en oudere jeugd kunnen bereiken", zegt Kuijper. Het bestuur, grotendeels dezelfde mensen die de Jongerenraad Borse- le bevolken, wil ook regelmatig evenementen op touw zetten. Een dj-avond en optreden van (lokale), bandjes. Ook 2ndlnfluenz, de ta lentenjacht voor beginnende pop- Omleidingen 's-Heer Hendrikskinderen en Heinkenszand. heinkenszand - Het fietspad langs langs de Drieweg bij Heinkens zand (N665) is vanaf vandaag tot en met zaterdag 18 oktober het grootste deel van de week afgeslo ten. Dat geldt voor het fietspad langs de N664 tussen 's-Heer Hen drikskinderen en de afslag naar Wolphaartsdijk. Beide paden krijgen een nieuwe as- faltlaag. Opdrachtgever is de pro vincie. Om het werk uit te voeren, is afsluiting noodzakelijk. Fietsers en bromfietsers worden in Hein kenszand omgeleid via de Sint Pie- tersdijk, Westho'fsezandweg, Mar- tinweegje, Lamoenweg, Landweg, Slotstraat en Oude Rijksweg. Werk aan het zuidelijk pad langs de N664 betekent dat ook één rijstrook voor wegverkeer dicht gaat. Er staan verkeerslichten. Voor fietsers zijn er omleidingen. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14. Goes 0113-561298 info@depagoes.nl Stationspark in Goes. Langs het spoor in het kantorenpark is nog veel ruimte, maar de ontwikkelaars voor die kavels krijgen hun plannen (nog) niet van de grond. Studies naar een halfverdiept spoor zorgen voor vertraging en de kredietcrisis helpt ook niet echt mee. foto Willem Mieras De nieuwe jeugdsoos in Heinkenszand trok dankzij Glorification in De Sten ge meteen flink wat publiek. foto Willem Mieras bands, kan in de nieuwe jeugd soos terecht. Die begint 24 okto ber. Wie meer ideeën heeft, kan ze melden bij het bestuur. De soos krijgt in de persoon van Pascal de Punder voor vijftien uur per week een eigen beheerder. heinkenszand - Kinderen en ook volwassenen kunnen deze herfst vakantie in De Stenge in Heinkens zand deelnemen aan sportactivitei ten en creatieve workshops. Handbal en twirling (een combina tie van turnen, ballet en ritmische gymnastiek) staan morgen op het programma om 13 en 14 uur. Mor gen is vanaf 13.30 uur ook de eer ste creatieve workshop, viltschilde- rij maken en papierscheppen, voor basisscholieren uit de bovenbouw, 's Avonds begint om half acht een cursus boeket binden voor volwas senen. De Stenge is woensdag de hele dag het podium voor het schoolhand- baltoernooi van sv Orion waaraan negen Borselse basisscholen mee doen. Wie creatief wil zijn, kan om 13.30 uur (kinderen) en 19.30 uur (volwassenen) schilderen met acryl. Donderdag vanaf 19.30 uur is er nog een creatieve workshop vilten voor volwassenen. Sportieve actviteiten voor scholie ren gaan door op vrijdag met rol stoelbasketbal (met spelers uit Mid delburg) en street- en breakdance. De workshops beginnen om 9, 10 en 11 uur èn duren steeds een uur. Aan de creatieve cursussen zijn kosten verbonden, aan de sportie ve niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47