Stationspark Middelburgse vestiging van AH ontruimd na brandalarm 'Illegale' zonnecollectoren inzet van moeizaam gevecht in Borsele 12 Maandag 13 oktober 2008 PZC B Skaten in Wemeldinge en speuren in Kapelle KAPELLE - Voor kinderen vanaf acht jaar zijn vandaag en morgen herfstactiviteiten in de gemeente Kapelle. Vandaag wordt van 13.00 tot 15.00 uur een skate clinic ge houden op het skatepark aan de Chezeeweg in Wemeldinge. Wie geen skates heeft, kan die gratis le nen. Natuurvereniging IVN is dins dagmiddag vanaf 14.00 uur actief in het Kapelse bos en houdt daar een herfst-speurtocht. Vertrek van parkeerplaats Dankerseweg. Man neergestoken in Bonedijkestraat VLISSINGEN - In de Bonedijkestraat in Vlissingen heeft zich zater dagnacht een steekpartij voorge daan. Een 27-jarige man uit Oost-Souburg stak een 26-jarige Vlissinger meerdere keren. Het slachtoffer raakte zwaargewond, maar kon met zijn auto naar het ziekenhuis rijden. Daar is hij is geo pereerd. Zijn toestand is ernstig. Kapotte sprinkler zorgt voor wateroverlast in Middelburgse super. door Maurits Sep MIDDELBURG - De Albert Heijn in het centrum van Middelburg gaat vandaag weer open. Dat voorspel de bedrijfsleider Lesley Castenmil- ler gistermiddag, nadat hij de win kel had laten ontruimen vanwege een brandmelding. Uiteindelijk bleek het geen brand te zijn, maar een kapotte sprinkler installatie. Die heeft weliswaar voor grote wateroverlast gezorgd, maar alles is op tijd opgeruimd om vandaag toch open te kunnen, verwachtte Castenmiller. De brandweer hielp daarbij, aldus offi cier van dienst Luigi Bellu. Hoewel de fysieke schade beperkt bleef tot wateroverlast, mist Albert Heijn door de ontruiming ook Omleiding voor Thoolse fietsers SINT-ANNALAND - Thoolse fietsers moeten vanaf vandaag rekening houden met omleidingen op het fietspad langs de N658, tussen Oud-Vossemeer en Sint-Anna- land. De provincie asfalteert tot en met zaterdag het deel van het fiets pad tussen de aansluiting Bartel- meetweg-Broekseweg en de Klei ne Dijk. Fietsers worden omgeleid via de Kleine Dijk, Bram Groene- wege Weg, Boneputteweg, Essen- dijkweg en Bartelmeetweg. Dronken snorfietser raakt rijbewijs kwijt GOES - Een 24-jarige Goese be stuurder van een snorfiets moest in de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks half twee in de Wes terstraat in zijn woonplaats zijn rij bewijs inleveren. De snorfietser bleek te veel alco hol te hebben gedronken. Een blaastest wees uit dat hij meer 2,5 maal boven de limiet zat. veel inkomsten. „Het uur tussen vier en vijf op zondagmiddag is het uur van de dag waar we het meest verdienen", verduidelijkte de bedrijfsleider. Bovendien kun nen alle spullen in de koelcel niet meer verkocht worden. Even voor vier uur ging het alarm afin de winkel en in de parkeerkel der, doordat een sprinkler in de koelcel van de broodafdeling kapot was. Dat was nog geen reden tot ontruiming, zei Castenmiller. „Zo'n probleem kan al opgelost zijn als er een nieuwe sprinkler- kop in zit." In de winkel'werd het publiek snel gerustgesteld: „U kunt rustig verder winkelen", klonk het via de omroepinstallatie. W* De vestiging van Albert Heijn in het centrum van Middelburg is gistermiddag ontruimd na een brandalarm. De sprinklerinstalla tie bleek defect. Politie pakt in Goes twee voedseldieven op GOES - De politie heeft gistermor gen kort voor elven twee mannen gearresteerd op het parkeerterrein van een supermarkt aan de Beu kenhof in Goes. De twee, een 57-jarige man uit Den Haag en een 37-jarige man uit Rijswijk, hadden een bij de super markt behorende container open gebroken en hier goederen uitge haald. Het betrof voedsel dat over de datum was. De spullen zijn in beslag genomen en vernietigd. Inloopavond over woonzorgcentrum SCHERPENISSE - De gemeente Tho- len houdt vanavond een inloop avond over het nieuw te bouwen woonzorgcentrum in Scherpenis- se. Bewoners kunnen zich daar la ten bijpraten over de stand van za ken. De avond vindt plaats in de gymzaal aan de Laban Deurloo- straat. Geïnteresseerden zijn wel kom tussen 19.00 en 21.00 uur. Een paar minuten later werd als nog besloten tot ontruiming. „Ik rook een vreemde lucht bij de koel cel en dacht dat er brand was bo ven het plafond", zei Castenmiller later. Die lucht kwam echter van het water uit de sprinkler. Dat stonk omdat het jarenlang heeft stilgestaan in de leidingen." Eén van de medewerkers was in de koelcel van de broodafdeling toen de sprinkler begon te spui ten. Hij moest onder de sprinkler door naar buiten en kreeg toen het vieze, stinkende water binnen. Hij voelde zich daardoor even niet goed. Hij werd door ambulance personeel onderzocht, maar naar het ziekenhuis hoefde hij niet. De honderden winkelende bezoe kers verlieten de winkel rustig. Klanten werden doorverwezen naar de Albert Heijn XL in Vlissin gen, die nog tot vijf uur was geo pend. Mooie plannen blijven papier; spoorverdieping zorgt voor vertraging. door Frank Balkenende GOES - Stationspark, het kantoren centrum van Goes, lijkt zijn piek te hebben gehad. Vooral geplande projecten langs het spoor, waar nog behoorlijk wat ruimte is, ko men niet van de grond. De krediet crisis helpt evenmin mee. Een paar jaar terug kwam Stations park plots in een stroomversnel ling. De economie sprintte vooruit en Goes stond ineens hoog in rang lijstjes oVer werken, wonen en eco nomisch klimaat. Pricewaterhouse Coopers bouwde een groot kantoor, het bedrijfsver zamelgebouw Stationsstaete kwam van de grond, school De Vliedberg opende deuren en archi tectenbureau Archikon bouwde een in het oog springend pand. Er lagen ook mooie plannen voor de kavels langs het spoor, maar daar is het bij papier gebleven. In genieursbureau Arcadis bereidde een kantoor- en hotelcomplex van drieduizend vierkante meter voor, maar het plan belandde in een la. Willin Investments bedacht Carré, een vrolijk ogend gebouw met kan toorappartementen. „Het ontwerp is vrij luxe, dus duur. Bovendien zijn de ruimtes maximaal zo'n 250 vierkante meter en worden ze te koop aangeboden. Je kunt je afvra gen of er vraag is naar dat soort koopkantoorappartementen", zegt makelaar Paul Fermont van Faasse Fermont. Van Quadrium, naast het PZC-kan- toor, is lange tijd niets vernomen. Probleem: er is geen parkeerruim te in het plan opgenomen. Vol gens Fermont wordt dat plan op nieuw doorgelicht en aangepast. Naast Quadrium komt het PZC-kantoor vrij, nu de krant van Zeeland binnenkort naar Middel burg verkast. Plannen voor kantorenbouw in het Goese Stationspark komen niet of moeizaam van de grond, en worden ook vertraagd door studies naar een verdiept spoor. Paul Fermont van makelaardij Faasse Fermont weigert te spre ken van stagnatie. Wel signaleert hij dat de vraag van de markt niet aansluit op het aanbod. „Dan praat je over ruimten van zeshon derd vierkante meter. Die zijn moeilijk te leveren. De gemeente heeft ook geen vrije kavels meer beschikbaar voor kantorenbouw." Zo makkelijk zijn kantoorpanden echter niet vol te krijgen, merkt Rob de Graag van Induco. Hij wil op de hoek Van Hertumweg/ Fruit- laan een kantoorgebouw bouwen van 4200 vierkante meter met de naam Stationspoort. De Graag heeft twee gegadigden: Rijkse Ac countants (1000 m2) en mogelijk de Zeeuwse Apotheek (700 m2). „Ik heb nog één partij nodig die 800 tot 1000 vierkante meter af neemt. Dan ben ik er. Want je praat toch over een investering van zes miljoen euro." De Graag ziet de kredietcrisis niet zo somber in. Die biedt namelijk kansen voor de kantorenverhuur- markt. „Een bedrijf zal nu niet zo snel zelf een kantoor bouwen, maar eerder huren." Hij raadt plan nenmakers die bezig zijn met de strook langs het spoor aan zich te richten op kleine units. „Denk dan aan 50 tot 250 m2. Daar is markt voor. Als ik de huidige plan nen bekijk, denk ik: 'Jongens, zie ik iets niet. Bedrijven zitten er niet graag. Het is geen zichtlocatie, be halve voor treinreizigers." Fermont schrijft de spoorstrook al lerminst af „Ik denk dat de locatie niet het zozeer het probleem is, wel het aanbod." De Goese plannen voor een half- verdiept spoor werken dan niet echt mee. Het is onduidelijk hoe dat tracé straks loopt. Momenteel worden verschillende varianten voor de tunnel bij de Van Hertum weg bekeken, inclusief verkeersaf wikkeling. In enkele van die varian ten lopen aan- en afVoerwegen over Stationspark. Niemand bouwt een kantoor om het straks weer af te breken. Volgens wethou der Sophie van 't Westeinde maakt Goes begin 2009 een keuze. Daarna kunnen ontwikkelaars ver der met hun plannen. Henk Deurloo bij zonnecollectoren in de moestuin bij zijn huis. De achterzij de van de panelen, gericht naar de weg, is groen. foto Willem Mieras Inwoner Heinkenszand: 'Ik doe tenminste echt iets voor het milieu'. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Maakt iemand werk van energiebesparing door zonnecollectoren in zijn moestuin te plaatsen, dienen omwonenden een klacht in en komt de gemeen te Borsele met 'onmogelijke eisen' voor een bouwvergunning. Het is Henk Deurloo uit de Vlaandertse- weg bij Heinkenszand overkomen. „Je hebt twee smaken: we verpes ten het milieu of we doen wat. Ik heb wat gedaan." Op zijn werk kon Deurloo drie gro te kasten krijgen. Hij schilderde ze aan één kant groen, plaatste aan de andere kant holle spiegels en zette de eigengemaakte zonnepa nelen in zijn moestuin. „Zonder bouwvergunning aan te vragen", zegt hij eerlijk, „maar ik wilde ze eerst testen. Ze zijn eigenlijk nog niet compleet." De collectoren, die met de zon meebewegen via een tijdklok, leveren warm water dat Deurloo via een gesloten systeem gebruikt voor vloerverwarming in zijn huis. „Goed voor milieu en portemonnee." Om genoeg warmte op te vangen, moeten zonnecollectoren fors zijn. Dat zijn die van Deurloo ook, vier meter breed en 1,20 meter hoog, maar vanaf de weg zijn ze nauwe lijks te zien. De groene achterkan ten vallen weg tegen het groen in de omgeving. Voor de gemeente Borsele doet dit er niet toe. Na een klacht van om wonenden zijn ambtenaren onaan gekondigd komen kijken. Deurloo: „Ik wist er niks van tot ze achteraf contact met me opnamen." Borse le startte 'een vooronderzoek voor een bouwvergunning'. „De collec toren moesten 'passender' worden gemaakt in de omgeving. Ik zou bomen moeten planten, maar dan worden die panelen feitelijk waar deloos, omdat je minder zonlicht kunt invangen." De stellingen zijn betrokken, zeker nadat vorige week een gesprek tus sen Deurloo en twee Borselse amb tenaren abrupt eindigde. Deurloo wilde om juridisch sterker te staan de bespreking op een cassetterecor der opnemen. De ambtenaren wil den dat volgens hem niet. Ze lie pen weg. „Vervolgens kreeg ik een telefoontje'van de wethouder dat hij zal voorstellen handhavend op te treden, zodat de collectoren dus weg moeten." Volgens wethouder Mart de Bruij- ne (WD, bouwen en wonen) is er alle reden om de zaak in het colle ge van B en W te brengen. „Geble ken is dat Deurloo meer illegale bouwwerken heeft en hij trad be dreigend op in het gesprek." De Bruijne laat wel een opening. „We kunnen nog altijd zoeken naar een oplossing, maar dan wel op een normale manier." Een inwoner van Heinkenszand plaatste zonnecollectoren in zijn tuin zonder toestemming van de gemeente. Na een klacht uit de omgeving is de bal gaan rollen. Borsele werkt aan een duurzaam heidsvisie, met ook alternatieve energievoorziening. „Ik kan het ook waarderen dat mensen zulke initiatieven nemen, maar ze moe ten wel inpasbaar zijn", verklaart De Bruijne. Deze reactie geeft Deurloo enige hoop. „Ik zal weer eens contact opnemen, maar het blijft zuur dat het allemaal zo moeizaam gaat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46