Monsterrit voor de mossel Cioooin Goes sluit 22 oktober Tumult bij dansfeest Kleuter gewond in Wissenkerke Varkensvlees Gratis kinderactiviteiten 13 t/m 18 oktober Aldi opent begin november vestiging in pand Molenplein. door Frank Balkenende GOES - De Cioo'o-supermarkt aan het Molenplein in Goes sluit woensdag 22 oktober de deuren. Begin november opent Aldi een vestiging in het pand van C1000. In juli maakte Schuitema, eigenaar van de Ciooo-winkels, bekend dat het tien kleine, onrendabele win kels verkoopt. Goes is er daar één van. De meeste Ciooo's zijn over gegaan naar Albert Heijn. In de Ciooo in Goes is de naderende sluiting merkbaar. Schappen raken leger en worden niet meer gevuld. De supermarkt houdt binnenkort uitverkoop. Het personeel van C1000 komt voor een deel in dienst bij Aldi. Een ander deel kan overstappen naar Albert Heijn, die overigens werkt aan een tweede vestiging in het pand van Autoteam in Klein Frankrijk. Dat gebeurt uit onvrede over het verlies van parkeerplaat sen voor de Albert Heijn aan de Kolveniersho£ waar een parkeerga rage (in aanbouw) de huidige par keervakken vervangt. AH houdt wel de huidige winkel in stand. WISSENKERKE - Een vierjarig jonge tje is zaterdagmiddag lichtgewond geraakt toen hij in de Weststraat in Wissenkerke werd aangereden door een Tjechische automobilist. Het jongetje fietste om tien voor één 's middags op een pleintje met garages, waar de automobilist ach teruit opreed. Hij raakte het fietser- tje, dat schaafwonden opliep. Het jongetje had een helm op die, ern stiger letsel voorkwam. Tip? redactie@pzc.nl Met vier meiden van zes en ze ven achterin, rijdt die Middel burgse naar een kinderfeestje. Vlak voor vertrek had. een van de ouders er nog op gewezen dat haar dochter beslist geen varkens vlees mocht eten. „Waarom mag je geen varkensvlees", vraagt de Middelburgse richting achter bank. Het meisje kijkt vragend te rug. De moeder probeert het nog eens: „Mag je geen varkensvlees vanwege je geloof?" Opnieuw een gezicht met een groot vraag teken: „Eh.... nee, ik ben er aller gisch voor, geloof ik...." „Dus het is niet omdat je isla miet bent?" Dan kómt het ant woord dat opluchting geeft: „Nee hoor: dat lust ik ook niet." VLISSINGEN - Bezoekers van een dansfeest in het Arsenaaltheater in Vlissingen hebben de politie za terdag een drukke nacht bezorgd. Rond twee uur 's nachts ontston den daar tijdens het feèst opstoot jes tussen een paar groepen jonge ren. De politie heeft hen met hulp van de beveiliging buiten gezet. Daar gingen de ongeregeldheden door, waarna de politie besloot het plein schoon te vegen. Zij ge bruikte hiervoor diensthonden en een lange wapenstok. Eén, onbekend gebleven, persoon werd gebeten door een hond en rende weg. De politie heeft zes mensen aangehouden wegens het niet opvolgen van bevelen en het verstoren van de openbare orde. Eén daarvan, een 24-jarige Vlissin- ger, zit nog steeds vast wegens be dreiging. De rest, drie mannen van 18,19 en 20 jaar uit Vlissingen en een 22-ja- rige man en een 29-jarige vrouw uit Middelburg zijn gehoord en in de loop van de zondag vrijgelaten. Rond 4.00 uur was het weer rus tig in de binnenstad. Chopperclub trekt lang lint door Zeeland voor behoud mosselcultuur. door Frank Balkenende YERSEKE - Brullende V-twins zin gen zaterdag 18 oktober een Zeeuws strijdlied: mossels forever. De Zeeuwse Choppermotorclub Luctor et Emergo houdt dan een tocht voor het behoud van de mos selcultuur, die door de problemen met de mosselzaadvisserij in zwaar weer zit. Voorzitter Fred Quaak van de 27 le den tellende chopperclub (stand plaats Middelburg) verwacht zeker vijfhonderd deelnemers. De vorig jaar opgerichte motorclub wil een duidelijk signaal geven. „Want Zee land zonder mosselen is als Lim burg zonder vlaai. Mosselkweek en -consumptie is echte Zeeuwse traditie die niet verloren mag gaan", zegt Quaak. Zelf eet 'ie elke week mosselen, dus dat hart zit op de goede plaats. De meeste leden in de club kunnen een pannetje schelpdieren wel waarderen. De chopperclub, die met overwe gend tweecylinder V-motoren van Japanse komaf rijdt, heeft veel zus- terclubs in het land benaderd. Als het weer meezit, zou de colonne zomaar 700 motorrijders lang kun nen zijn. „Ik verwacht zelfs motor rijders van een bevriende Duitse club." De rit komt tot stand in nauwe sa menwerking met de Stichting Vrienden van de Mossel, die met een promotiecaravan aan kop van de stoet rijdt. Het is de bedoeling dat een kar met een enorme mos- selpan erop, de rij sluit. Een deel van de motorclub reed af gelopen weekeinde de route nog eens om zaterdag alle puntjes op de i te kunnen zetten. De motorrij ders verzamelen bij het Yersekse dorpshuis De Zaete. Spontane in schrijvingen zijn zaterdagochtend nog mogelijk tussen negen en Chopperclub Luctor et Emergo hoopt zaterdag een colonne van zeker 500 motorrijders te vor men om zo de mosselsector een hart onder de riem te steken. kwart voor elf Een kwartiertje la ter komt de colonne in beweging. Quaak: „We rijden langs de Ooster- schelde naar Wemeldinge, dan naar Goes en langs het Veerse Meer dwars door Arnemuiden en vervolgens naar Middelburg, waar we vanaf half één een tussenstop van een uur maken op het Abdij- plein. Dan tuffen we naar Vlissin gen, waar we tegen twee uur de boulevard oprijden. Dat wordt een mooi gezicht. Daarna gaat het via Middelburg en Goes terug naar Yerseke." Een mosselmaal als copieus sluit stuk? „Zou mooi zijn, we zoeken nog een sponsor daarvoor." 0^0 z'e filmpje op www.pzc.nl De Zeeuwse chopperclub Luctor et Emergo houdt zaterdag een tocht voor het behoud van de mosselsector. foto Ronald den Dekker ma. t/m vr. van 13.00 -16.00 uur; za. 11.00 -16.00 uur Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) De activiteiten vinden in hettuincafé plaats. Reserveren is niet nodig. Voor volledig programma: WHH.li""»'"'"-"! KIJftlynrl/a RUUUtn*.' u JJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45