Van Steenbergen is op dreef 'Het blijft een belevenis' Zeeuws succes bij De Atlas Winst voor duo Wijnstra/Tolman 34 Maandag 13 oktober 2008 pzc Marieke de Bart uit 's-Heer Abtskerke neemt op haar schimmel Lady Callando een hindernis. Door gebrek aan belangstelling staan dit jaar geen nationale rubrieken op het programma van Jumping Heikant. foto Peter Nicolai Dertiende plaats voor Erwin Mesu DEN HAAG - Schaatser Erwin Mesu is zaterdag als dertiende geëindigd in de derde marathon om de KNSB-cup. In de wedstrijd over 100 ronden ontstond een kopgroep van twee rijders. Daarachter, in het peloton, plaatste Mesu zich goed voor de sprint maar bij het ingaan van de laatste ronde werd hij de bocht uit geduwd. Ploeggenoot Engbert de Vegt uit Ureterp won. Hoogerland zakt in wielerronde Venezuela GOES - Wielrenner Johnny Hooger land heeft in de Classico Cyclisto International Banfoandes in Vene zuela zijn topklassering die hij na de derde etappe veroverde niet kunnen herwinnen. De inwoner van Yerseke moest za terdag en zondag in de loodzware etappewedstrijd tijd toegeven op de leiders. Zaterdag werd hij 75e op 14.42 van de winnaar, gisteren finishte hij als 40e op 13.15. Barney verliest finale Grand Prix Dublin DUBLIN - Dartprofessional Ray mond van Barneveld is er niet in geslaagd de Grand Prix in Dublin op zijn naam te schrijven. Zijn En gelse rivaal Phil Taylor was hem in de finale de baas: 6-2. Barney be gon goed, won de eerste set en hield tot 2-2 gelijke tred. Toen kwam de demarrage van Taylor. De Engelsman, .die dertien maal 180 gooide tegen Van Barneveld vijf, verdiende 65.000 euro. Van Minde topscorer bij KTT Oberhausen OBERHAUSEN - Turner Carlo van Minde maakt naam in Oberhau sen. De Goese nieuweling bij KTT Oberhausen, dat uitkomt in de Re- gionalliga Nord, pakte in de eerste twee competitierondes de meeste punten voor zijn ploeg. Zaterdag won KTT Oberhausen met 93-12 (er is een ingewikkelde puntentelling) van TT Köln. Eer der was de ploeg met 66-17 te sterk voor KTV Ruhr-West. Van Minde is met 53 punten 'topsco rer' bij de koploper. MIDDELBURG - Robbie van de Velde en Carolien Wattel zijn winnaar geworden van 'De Atlas', de oudste bodybuilding- en fitness wedstrijd van Nederland. De uit Kapelle afkomstige Van de Velde werd eerste bij de masters 40+, John Longdon (Vlissingen) werd tweede. Carolien Wattel uit Middelburg won in de categorie body fitness. Door hun overwinning mogen Van de Velde en Wattel naar de Grand Prix in Amersfoort, een in ternationale wedstrijd die 22 okto ber gehouden wordt. Daar zijn tickets te verdienen voor het WK, dat begin november in Bahrein plaatsvindt. Voor de wedstrijd in Middelburg werd een eerbetoon gehouden voor de eerder overleden Adrie Souisa, mede-oprichter en oud-deelnemer van de wedstrijd. Zeeuwse amazone zet profs opzij in klasse M op Jumping Heikant. door Lucien Roelandt HEIKANT - De belangstelling van de nationale ruiters voor Jumping Heikant was vorig jaar beneden peil. Daarom schrapte de organisa tie de nationale rubrieken van het programma. De vele paardensport liefhebbers in manege Heikant za ten er niet mee. De enorme animo en het hoge niveau van de ruiters maakten alles goed. De Zeeuwse honneurs werden za terdag uitstekend waargenomen door Sophie van Steenbergen. On danks deelname van veel profs Top Team haalt leermoment uit verlies bij koplopers. door Joop van den Oudenhoven BORCULO - Het Top Team van 's Lands Welvaren leed afgelopen weekeinde in de eredivisie zoals verwacht twee nederlagen. Zowel bij koploper Cubri/Etikon als bij DB Ktipers werd met 6-0 dan wel 0-6 verloren. Jean Paul de Bruijn was de scherprechter bij Cubri, Dick Jaspers bij Ktipers. Beide tegenstanders kenden geen mededogen en verschenen met De Bruijn en Jaspers in volle oor logssterkte aan tafel. Ad Koorevaar van buiten de provincie schreef de amazone uit 's-Heer Arendskerke met Noordeglas Noble Girl de klas se M op haar naam. Een overwin ning die de achttienjarige amateur niet cadeau kreeg van de vijf rui ters die zich voor de beslissende ronde plaatsten. In het basispar koers hield de Zuid-Bevelandse combinatie netjes de nul op het strafblad, al gaf de tijd weinig hoop op de eindzege. Het beste had Van Steenbergen echter be waard voor de eindronde. Voor Siebe Kramer met Walka bout leek de zege, met zijn tweede foutloze ronde en een tijd van 29.92 seconden, dan ook dichtbij. Maar het pakte voor de Oud Beijer- landse prof anders uit. Sophie van verloor ternauwernood van Jas pers en ruimschoots van De Bruijn. De Hulstenaar ging eerder nog onderuit tegen Jaspers. Peter de Bree moest het in zijn eer ste partij 47/2 opnemen tegen het supertalent Raymund Swertz uit Afferden. Hij kreeg slechts drie beurten. Dat was te weinig om de spanning kwijt te raken en goed in het spel te komen, waardoor de winst naar de Limburger ging. In zijn tweede partij trof De Bree veelvoudig Nederlands en Euro pees kampioen Henri Tilleman. Ook in die partij kreeg de Middel burger niet meer dan drie beurten. Hij verweerde zich sterk maar een ongelukkige keuze kostte hem de Steenbergen stuurde Noble Girl als een raket over het parkoers. De zwarte merrie deed haar naam eer aan. -Zonder in de buurt van het hout te komen liep ze in 28.58 se conden naar de overwinning. Kim Huige wist zich met Ukelele in het profgezelschap eveneens goed staande te houden. De ama zone uit Nisse kreeg op het basis parkoers een pechfoutje aan haar broek, maar als snelste deelnemer met vier fouten eindigde ze fraai als zevende. 1^ Sophie van Steenbergen is in de barrage klasse M sneller dan Sie be Kramer. Kim Huige wordt ze vende. In de klasse ZZ wordt Ca- rolein van de Plasse derde. voortzetting van zijn derde beurt. Bij een stand van 9-84 tikte Tille man de partij uit naar 200-84. Ook Ian van Krieken verloor zijn partijen in het 71/2. Hij kreeg niet meer dan vijf beurten. Vier tegen Peter Volleberg en één tegen Pa trick Niessen. „We wisten van te voren dat hier weinig te halen zou zijn", aldus Peter de Bree. „Toch was het fantastisch om eens tegen die mannen te spelen. Ook al ver lies je, het blijft toch een belevenis en een leermoment." Het kaderteam van 's Lands Welva ren behaalde in Zevenbergen, zon der De Bree, een gemakkelijke 1-7-overwinning op Stukadoorsbe- drijfKanters. In de klasse ZZ stelde favoriet Ilyo de Loos met Nadir na een fraai ge reden basisparkoers in de barrage teleur. De stylist uit Zaamslag haal de met de bokkende zestienjarige hengst twee palen naar de bodem. Fouten waar ex-international Tan- ja Kommers met Rondria dank baar gebruik maakte. De amazone uit Hoogerheide was ruim drie se conden langzamer dan De Loos, maar liet de hindernissen onbe schadigd. Carolein van de Plasse was met So Lovely ruim zes seconden sneller dan de rest. In de haast stootte de Heartbreaker-dochter een paal uit de lepels zodat de combinatie uit Yerseke genoegen moest nemen met de derde stek. door Wim de Vos baarland - Een koppeltijdrit als afsluiting van het wielerseizoen be gint traditie te worden bij wieler vereniging Theo Middelkamp. Za terdag in Baarland zetten lacob Wijnstra en RoelofTolman de bes te tijd neer, voor Henny Rovers en André Klep. Wijnstra werd eerder dit jaar districtskampioen tijdrij den bij de beloften. In Baarland haalde hij met Tolman een gemid delde snelheid van ruim 46 km. Bij inschrijving voor de koppel tijdrit moeten de koppels schatten in welke tijd zij de koers afleggen. Ko Blok en Henk Kasper wonnen dit klassement. Ze weken drie se conden van hun geschatte tijd af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36