Goede start handbalsters EMM Gelijkspel Vlissingse waterpoloërs One-womanshow van Tafeltennissers TTC Middelburg Nancy van de Ven Basketbalsters BV Souburg nu al aan kop doen zichzelf tekort bij SKF 32 I Maandag 13 oktober 2008 PZC W Een speelster van EMM is door de verdediging van GHV gebroken. foto Ruben Oreel De Stormvogel laat kleine voorsprong in slotfase glippen. door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel speelden zaterdag ge lijk tegen medekoploper Aquapai- gos uit Den Bosch: 5-5. De Vlis singse reserves wonnen de uitwed strijd bij De Bruinvis met 4-2. De Stormvogel-Aquamigos 5-5: Een wedstrijd met veel gemiste kansen. De Stormvogel kende een goed begin en nam een 2-0-voor- sprong. Aquamigos kwam op 2-1 waarna er erg veel fouten werden gemaakt. Toen de thuisploeg in de tweede periode opnieuw veel kan sen liet liggen, kwam Aquamigos tegen de verhouding in op 2-3. Na de 3-3 hield keeper Bob Willemse De Stormvogel in de race met een aantal mooie reddingen. In de laat ste periode kwamen de Vlissingers op 5-3 en leek de winst binnen. Twee keer een man minder voor De Stormvogel bracht Aquamigos echter op gelijke hoogte. Scores De Stormvogel: Martijn Me chielsen 2, Boy Dirksen, Jermo de Lan ge en Sjoerd Leijnse allen 1. De Bruinvis-De Stormvogel 2 2-4: De Stormvogel-reserves begon nen wat te slap aan de wedstrijd en zagen De Bruinvis een i-o-voor- sprong nemen. Daarna was De Stormvogel 2 wakker: 1-3. De Bruinvis spartelde nog wat tegen (2-3), maar na de 2-4 was de wed strijd gespeeld. Scores De Stormvogel 2: Ad van 't Westende en Ceel Navest beiden 2. De Ganze-Merlet 4-4: Het sterke Merlet nam al snel een o-i-voor- sprong maar de vrouwen van De Ganze speelden daarna verdedi gend sterk. Na de 0-2 kwam de Goese ploeg in minder dan twee minuten op 3-2. Na de 3-3 kwam de thuisploeg opnieuw op voor sprong, maar de koploper kwam toch nog langszij: 4-4. Scores De Ganze: Sanne Klompe 3 maal en Tamara Flore 1 maal. GOES - De basketbalsters van BV Souburg hadden in de overgangs klasse weinig moeite met Almonte 2, waardoor zij gedeeld aan de lei ding gaan. Een prima start leverde de thuis ploeg een 19-11-voorsprong op. Al monte probeerde door veel pressie nog terug te komen, maar maakte veel overtredingen. Door het be nutten van de vrije worpen gin gen de Souburgse vrouwen met 35-26 de rust in. Na de pauze begon BV Souburg met een zoneverdediging, waarte gen Almonte amper meer tot sco ren kwam. De uitslag.van deze pe riode sprak boekdelen: 22-2. In het laatste kwart liep BV Souburg nog verder uit naar 73-40. Scores BV Souburg: Shanice de Graaf 21, Ilse Rijnberg 11, Linda de Meij 11, Nathalie Franke 7, Annegret Scheers 7, Melanie Lindenberg 6, Gitta Zijlma 6 en Karin Kooistra 4. Middelburgse mannen worden afgeschoten door Orion Rucphen. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van EMM zijn op dramatische wijze aan de competitie begonnen. Orion Rucphen schoot de Middel burgers in de sporthal in de Nas- saulaan af: 13-31. De start bij de vrouwen was hoopgevender. EMM versloeg GHV met 16-11. Mannen EMM-Orion Rucphen Zusje Rinus van de Ven heerst van start tot finish in clubwedstrijd. door Herman Heuvink RILLAND - De Zeeuwse motorcros sers Mark Boot (MX2) en Nancy van de Ven (65 cc) waren de sterk- sten in hun klasse op het Schel- de-circuit van Rilland-Bath. Daar werd de laatste clubwedstrijd van de MC Rilland van dit seizoen ver reden. De sterkbezette klasse MX 2 - voor heen 125 cc - werd beheerst door Mark Boot uit Burgh-Haamstede. De 17-jarige KTM-rijder toonde zich in beide manche de sterkste. De eerste manche kon Erik Koote één ronde aan de leiding rijden. Toen werd hij voorbij gestoven door Boot. In de tweede manche voerde Marco Pennings uit Tholen de eerste drie ronden de meute 13-31: „Het is jammer dat je zo moet starten, maar meer kan ik er ook niet uithalen", zuchtte trainer Dierickx na de afslachting van zijn verre van complete team. Na de 6-12 bij rust gooide Orion alles op de break en tilde de marge moeite loos naar 18 treffers: 13-31. „Het komt wel goed hoor. Laat daar geen misverstand over bestaan. Maar ik zet nu spelers van 14-15 jaar in", excuseerde de trainer zich. HMC 2-EMM 2 25-15: EMM 2 kon nooit -aanspraak maken op de ze- aan. Daarna nam Boot het com mando over en won met over macht. Pennings wist echter de tweede plaats veilig te stellen. Nancy van de Ven uit Vlissingen was al haar mannelijke collega's de baas en zegevierde in beide man ches van de 65 cc. Vanaf de start nam het jongere zusje van Rinus het initiatief en bleef tot aan de zwart-wit geblokte vlag fier over eind. Het meeste gevaar kwam van haar plaatsgenoot Jordan-Lee van Maaren. Hij werd in beide manches tweede. In de klasse MX 1 was er maar één favoriet en dat was de Belgische MX 3 Grand-Prix rijder Adri Van- dersanden uit Essen. De 27-jarige Hondarijder wist de klus dan ook op eenvoudige wijze te klaren. Erik van der Wekken uit Zierikzee werd sterke tweede. In de klasse 85 cc ging de overwinning naar Mi ke Beekers uit Etten-Leur. ge. De bezetting was niet alleen be perkt, ook ging er in de afronding teveel mis. Vrouwen. EMM-GETV 16-11: On danks de ruime zege bleef het re sultaat toch iets achter bij de ver wachting. In tegenstelling tot de voorbereiding draaide het aanval lend niet echt grandioos. De uit slag had in de beleving van coach Hans Nijsen veel hoger uit moeten pakken. Naast de nodige open kansen wer den er maar liefst vijf strafworpen niet verzilverd. „Een puntje waar Eerstedivisionist krijgt drie punten gratis maar wint niet: 5-5. GOES - De tafeltennissers van Delta/TTC Middelburg wisten, on danks drie gekregen punten, maar een gelijkspel te behalen bij degra datiekandidaat SKF. De vrouwen van SAR boekten een geweldige 8-2-overwinning en schuiven door naar een gedeelde eerste plaats. De mannen van TTC Middelburg moesten punten halen in Veenen- daal om boven de rode streep te blijven. Ze werden door SKF gehol pen omdat Robert Koek in zijn eer ste wedstrijd tegen Wouter van der Mark zoveel problemen had met de scheidsrechter dat hij wei gerde de wedstrijd uit te spelen. Koek vergat hierbij dat hij zijn an dere twee partijen ook in verlies werden omgezet. Middelburg kon niet profiteren van de gekregen punten. Alleen Jo we aan moeten werken," aldus Nij sen. Olympus-Dongen 2 13-11: Op ba sis van inzet was de uitslag terecht. Olympus knmokte de hele wed strijd voor elke meter, zowel aan vallend als verdedigend. Martje Huijben trok de kar met 5 treffers. Trainster Rita van den Velde was aangenaam verrast met de eerste punten. „In de voorbereiding is er hard aan de conditie gewerkt. Maar er is nog weinig wedstrijdrit me. Dus in die zin is het verras send dat we winnen." hn Scott kon zijn wedstrijden te gen Marco Frederiks en Kasper Witte in winst omzetten. Wouter van der Mark kreeg tegen Kasper Witte een- matchpoint maar kon dat niet benutten. Ook Lennard Rodenburg bleef met lege handen achter. Het tweede team van TTC Middel burg haalde bij Hilversum een ge lijkspel. Een goede uitslag gezien de 4-1-achterstand. Sören de Wit te won zijn drie keer, alle in vijf ga mes. Jan Steyn en Kimberly 't Hooft wonnen beiden één keer. Het eerste vrouwenteam van SAR zette in Kloosterzande een mooie 8-2-overwinning neer op het Leid- sche Docos. Lacey Koole bleef on geslagen. Audrey Koole en Chantal Remorie wisten tweemaal te win nen. De jongens van TTC Middel burg boekten weer een goede over winning in het landelijk A. Met 3-7- werd gewonnen van Flash. In Eindhoven won William Marinis- sen driemaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34