TOP te sterk voor ODO na hoge hoogtepunten en diepe dieptepunten Haastige spoed zelden goed voor Swift in derby tegen All Ready Walcheren voert vierde klasse aan Felle broederstrijd in matte derby ING WPZC Maandag 13 oktober 2008 29 Korfballers uit Middelburg verliezen in Zierikzee met 13-9. door jaapjan Ritsema ZIERIKZEE - Het tactisch recept dat All Ready had uitgedokterd tegen Swift kende zaterdag na rust pas goed zijn uitwerking. Na de 5-5 bij de thee konden de Middelburgse korfballers geen vuist meer ma ken: 13-9. Na een 1-0-achterstand begon Swift voortvarend aan de wed strijd. De vrije worp van Ivo de Hond en de rake afstandstreffer van Vera Kuijper werden vlot ge volgd door een door Richard Gel dof benutte vrije worp. Ook verde digend had Swift het betere van het spel in het eerste stuk. De ploeg drukte echter niet door. Vijf kansen op rij werden gemist, waar door All Ready terug kon komen. Tien minuten voor rust was het 5-4- Een frivool spelende Mathijs Pagé zorgde ervoor dat met een gelijke stand gerust kon worden. Daarna dreigde de wedstrijd te verzanden in een festival van gemiste kansen. Beide ploegen acteerden de eerste tien minuten futloos en geloste schoten haalden niet eens de korf. De thuisploeg spinde hier garen bij. Door de trage aanvalsopbouw werd het ritme van Swift ver stoord. In één Middelburgs aanvals- vak werden Richard Geldof en Paul van den Berg onschadelijk ge maakt door Dennis Voshart en Marcel Joziasse, waardoor ook de dames onzichtbaar waren. In het andere vak hielp de tandem Jan-Willem van Nieuwenhui- ze-Remy Quist de partij over het dode punt heen: 7-5. De bezoekers haakten tot drie keer toe aan (7-6, 8-7, 9-8), maar omdat All Ready telkens het verschil op twee pun ten bracht, hing het eindresultaat al lang in de lucht. Beide coaches spraken van een te rechte overwinning voor All Rea dy. Waarnemend Swift-coach Sjoerd Sanderse: „De tactische op drachten waren helder, maar wed strijdspanning doet een hoop ver geten. We gingen te gehaast te werk", verklaarde hij. Scores Swift: Ivo de Hond 3, Richard Geldof, Mathijs Pagé en Vera Kuijper allen 2. Ondo heeft voor zege op Vios niet genoeg aan zestien treffers. door jaapjan Ritsema GOES - Binnen de zeventig minu ten van een korfbalwedstrijd toon de eersteklasser TOP aan zowel mentaal kwetsbaar te zijn, als ook over de mentale hardheid te be schikken. Op bezoek in Maasland waren de Arnemuidenaars heer en meester tot aan de rust (6-10), was de ploeg daarna de kluts kwijt, om net op tijd de opgelopen achter stand om te buigen tot winst. ODO-TOP 15-16: Verheugd was coach Edwin Coppoolse met de twee punten die TOP veroverde in Maasland, maar tussen het juichen door sprak hij klare .taal richting spelersgroep: „Dit mag ons nooit meer overkomen." Hij had het vol gende zien gebeuren: TOP speelde ODO de eerste 35 minuten van de mat, maar verloor na rust de con centratie volledig. Coppoolse sprak van 'een bar slecht kwartier. Eén vak was veel te statisch en maakte veel fouten'. Daardoor boog ODO een 6-10-achterstand om in een 12-11-voorsprong. Een maal doordrongen van die achter stand liet het andere vak het ach terste van de tong zien en trok de zaak alsnog recht in Arnemuids voordeel. Scores TOP: Petra de Ridder 6, Corné Bezemer 3, Leon van Belzen 2, Frank Bouwsma, Neileke van Belzen, Peter van Belzen, Jeanine Marijs en Jantine Meulmeester allen 1. Ondo-Vios 16-18: Zestien doelpun ten zijn meestal genoeg voor de winst, maar dat was zaterdag bij Ondo-Vios niet het geval. Voor de tweede keer op rij verloor Ondo. Ditmaal was een moeizaam draaiend Vios buitensporig produc tief „Rebound of niet, werkelijk al les ging er in bij Vios"; verzuchtte coach Christian Hoefkens. „Aanval lend mankeerde er bij ons weinig aan, maar verdedigend was het zwak", luidde zijn analyse. Scores Ondo: Wim Allaart 7, Maarten Lorier 3, Joris Hoogwerf, Robbie Mesu en Annelie Wisse allen 2. NIO-Seolto 9-12: Op een zwaar Rotterdams veld was het ploeteren voor de Vlissingers, maar ze kre gen loon naar werken. Het eerste kwartier en de laatste tien minu ten waren voor Seolto, in de fases daartussen sloot NIO steeds aan. De 9-10 was de voorbode voor een goede afloop, de 9-11 van invaller Ralf Harthoorn betekende de nek slag voor NIO. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 4, Chris Mol en Remy Schuuring beiden 2, Maurice Brul, Anniek Reijnierse, Ma- riëlle Francke en Ralf Harthoorn allen 1. Olympia-Stormvogels 10-4: Door ziekte en vakantie trad Stormvo gels in Spijkenisse aan met vier in vallers tegen koploper Olympia. Acceptatie was er dan ook na de verliespartij. Vanaf de 3-2 bij rust kwam de jon ge formatie van coach Bert Mol zo zeer onder druk dat er geen hou den meer aan was. „Toch ben ik trots op deze invallers", zei Mol met enige ingehouden teleurstel- ling. Scores Stormvogels: Arja Groenleer 2, Niek Peene en Francky Koole beiden 1 zij via Ron Tempelaars (straf schop) en Rutger van Rossum: 2-2. Levi Waisapy, die vele kansen on benut had gelaten, zorgde dan toch voor 3-2, waarna Jaïr To- masoa even later de 4-2-eindstand op het bord bracht. Domburg-Zeeland Sport 2-1: In een matig duel kende Domburg in de eerste helft een licht overwicht, wat leidde tot 2-0 bij rust via Mau rice Bernard en Robin Geelen. In de tweede helft waren de ploegen meer aan elkaar gewaagd en in de 63e minuut bracht Tarik Boufrahi de Vlissingers terug in de wed strijd: 2-1. Domburg had vervolgens pech toen Chiel Maranus een inzet op de paal zag eindigen en even later Rutger Bimmel zijn tweede gele kaart kreeg. Kort hierna was het echter weer tien tegen tien toen ook Semmie de Meij vroegtijdig kon gaan douchen. Martijn van 't Westende kreeg in de slotfase nog een goede kans, maar het bleef bij 2-1. Walcheren-Vlctoria'o3 2-1: De on geveer driehonderd toeschouwers zagen hoe de Vlissingse koploper via Mustapha Ozen al na vijf minu ten op voorsprong kwam: 0-1. En kele minuten later liet Nigel Hol mes een goede kans op de gelijk maker nog onbenut, maar in de 15e minuut was het wél raak: 1-1. De bezoekers kwamen na de rust het best uit de startblokken, maar gaandeweg de tweede helft nam Walcheren het initiatief in han den. In de laatste minuut werd Ro bin van de Velde matchwinnaar voor de Vlissingers, die door deze 2-1-zege de leiding van Victoria'03 overnamen. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal won koplo per Domburg met 2-1 van Zeeland Sport. Jong Ambon klom naar de derde plaats via een 4-2-zege op Luctor'88. Dankzij een treffer kort voor tijd van Robin van de Velde won Walcheren met 2-1 van Victo- ria'03 en nam hiermee de eerste plaats in de vierde klasse B over van de ploeg uit Oudenbosch. Jong Ambon-Luctor'88 4-2: Na- een kwartier opende Levi Waiapy de score tegen een afwachtend Luc tor'88: 1-0. Een sterker Jong Am- bon verzuimde vervolgens verder afstand te nemen, ook al omdat Delano de Keuning een strafschop onbenut liet. Kort na rust zorgde rechtsback Rivellinho Pentury dan toch voor de verdiende 2-0, maar de bezoekers kwamen weer langs Melissa de Jonge is namens Tjoha aan de bal. De broers Jouri (links) en Remi (rechts) van de Broeke maken het elkaar moeilijk, foto Willem Mieras Broers Van de Broeke staan tegenover elkaar in Tjoba-Fortis (11-9). door Roeland van Vliet 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De blokactie van Jouri van de Broeke (Tjoba) was natuurlijk vernede rend, maar Remi van de Broeke (Fortis) raakte er niet door van de wijs. De eerste de beste bal die hij daarna kreeg, schoot hij wél bin nen. Het was de felle broederstrijd die de wat matte korfbaltopper nog het aankijken waard maakte. „Vorig seizoen speelden we met Tjoba 2 al eens tegen Fortis 2, maar toen stond Remi in het ande re vak. Da's toch anders dan van daag", zei de 29-jarige Jouri. „Ik heb in het korfbal al zo'n beetje al les meegemaakt wat ik wilde mee maken, maar ik had nog nooit in een competitieduel één tegen één gestaan tegen mijn broer. Mij leek het heel leuk en volgens mij dacht Remi daar net zo over." Wie van de twee zaterdag won, was onduidelijk. Remi (27) scoor de drie keer, terwijl Jouri de bal maar één keer door de korf gooi de. Maar de oudste van de twee won meer sprongduels onder de korf én blokte zijn broer een keer op prachtige wijze. „Maar dat inte resseerde me niks", zei Remi. „Zo iets kan gebeuren. Kwestie van een verkeerde timing. Maar het schrikt me niet af Ik weet dat ik de vol gende bal gewoon weer raak kan schieten." Scores Tjoba: Gerben van Boven, Me lissa de Jonge en Robert van Schaik 2, Jouri van de Broeke, Marcel de Dreu, Petra Rijn, Johanneke Vleugel en Niels Westmaas 1 Scores Fortis: Remi van de Broeke 3, Niels Bebelaar 2 en Chaïm Koole 2, Chalana Janisse en Remco Crucq 1. Meer dan ooit vraagt u om financiële producten waarop u kunt vertrouwen. ING geeft u die zekerheid, of u nu wilt sparen voor de korte of de lange termijn, ING staat wereldwijd in de top 3 als spaarbank en blijft een veilige Nederlandse thuishaven U kunt direct een deposito of spaarrekening openen op ons kantoor bij u in de buurt. Of kijk op www.ing.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31