RCS verslaat ook koploper Geldrop Vlissingen kan het doel van Oosterhout niet vinden: 0-0 Zierikzee vergroot zorgen Zeelandia M 28 Maandag 13 oktober 2008 PZC W Gérard de Nooijer (midden) kopt RCS naar 1-1 foto Ruben Oreel Souburgse debutant kan makkelijk mee in de eerste klasse. door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Tot driemaal toe kwam RCS gisteren tegen koplo per Geldrop/AEK terug van een achterstand. Na de 3-3 van Hoes sein Bouzambou, schoot de ra zendsnelle aanvaller zijn ploeg als klap op de vuurpijl ook nog naar een fantastische overwinning: 4-3. De mensen die gistermiddag een terrasje in de zon verkozen boven de wedstrijd van RCS tegen koplo per Geldrop zullen achteraf spijt hebben gehad. Van de eerste tot de laatste minuut was er sprake van een boeiende wedstrijd. Geldrop liet zien het niet voor niets koploper was, maar de Bra banders stuitten op een ploeg die niet van wijken wilde weten. De veerkracht die RCS toonde, werd uiteindelijk nog beloond met een prachtige zege. „Ik laat me weke lijks verrassen", glunderde een trotse trainer Romeo van Aerde na afloop. „Maar het moet nu maar eens bij die gasten door gaan drin gen dat ze het niveau van de eerste klas aankunnen." In de beginfase leek RCS met te veel ontzag Geldrop te benaderen, en kregen de bezoekers kansen op de openingstreffer. Die was na ruim een kwartier ook een feit, toen Sander Schouwenaar met RCS komt tegen Geldrop drie keer op achterstand maar grijpt op karakter toch de zege: 4-3. De Souburgers staan op de gedeelde tweede plaats. een harde schuiver keeper Roy Sal- let van RCS kansloos liet: 0-1. Na dat Alwin van Ham al een grote kans onbenut had gelaten, plaatste hij de bal uit een vrije trap precies op het "hoofd van Gérard de Nooijer: 1-1. Terwijl de halve thuis ploeg nog genoot van de gelijkma ker, was de tweede treffer van Geldrop via Tugberk Yildirim al een feit: 1-2. Het antwoord van RCS liet niet lang op zich wach ten, want uit een vloeiende aanval zorgde Alwin van Ham voor 2-2. „We geven weieens wat weg, maar we creëeren altijd wel kansen", al dus Van Aerde. Kort na de hervatting kwam Geldrop via laatste man Toon de Wit voor de derde keer op voor sprong: 2-3. Maar opnieuw toonde RCS veerkracht, ditmaal dankzij Hoessein Bouzambou. Eerst kapte de aanvaller zich knap vrij om de 3-3 binnen te schieten, waarna hij als eindpunt van een vloeiende aanval zijn ploeg zelfs op voor sprong schoot: 4-3. Er leek wat te knappen bij het soms ietwat arro gant ogende Geldrop. RCS had via Bouzambou en invaller Morad Bo- bouh zelfs nog kans op een hogere score, maar aan de andere* leant kroop de thuisploeg ook door het oog van de naald. Zo kwam de overwinning terecht bij de ploeg die er zeker qua vechtlust het meeste recht op had. RCS-Geldrop/AEK 4-3 (2-2). 18. San- der Schouwenaar 0-1,31. Gérard de Nooijer 1 -132. Tugberk Yildirim 1 -2, 38. Alwin van Ham 2-2, 49. Toon de Wit 2-3, 56. Hoessein Bouzambou 3-3, 65. Hoessein Bouzambou 4-3. Scheids rechter: J.M. van Beurden ('s-Hertogen- bosch). Aantal toeschouwers: 350. VLISSINGEN - De laatste keer dat zondag-tweedeklasser Vlissingen niet tot scoren kwam in een com petitiewedstrijd, was in april 2007 (5-0 verlies tegen EBOH). 27 com petitiewedstrijden later overkwam het de Walcherse formatie weer eens:Het werd gisteren 0-0 tegen Oosterhout.Trainer Ruud Pen- nings had gemengde gevoelens: „Het zat er wel in, maar het kwam er niet uit." De beste kansen kwamen op het conto van Davy van Geersdaele en Rudley St. Jago. Vlak voor rust stuitte Van Geersdaele op de HW'24 bezorgt koploper Roosendaal eerste puntenverlies. VLISSINGEN - In de derde klasse A van het zondagvoetbal won Goes op overtuigende wijze met 6-2 bij BSC. De ploeg van Kees van der Sluis liep door dit resultaat twee punten in op koploper Roosen daal, dat bij HW'24 via een 1-1-ge- lijkspel tegen de eerste verliespun- ten opliep. Zeelandia Middelburg kwam dieper in problemen door de 2-1-nederlaag bij Zierikzee Zierikzee-Zeelandia Middelburg 2-1: Zeelandia Middelburg leed za terdagavond de vierde nederlaag van het seizoen. Bij Zierikzee wa ren de hoofdstedelingen vrijwel kansloos, 2-1. Voor rust was Zierik zee heer en meester. De ploeg kwam op 2-0 via Benjamin Ver west en Ingmar Quist 2-0. Omdat keeper, St. Jago schoot een paar mi nuten voor tijd naast. „En voor rust is ons ook een strafschop ont houden", zei Pennings. „Ooster hout kwam duidelijk voor een puntje en probeerde het spel te ontregelen. Lange blessurebehan delingen, tijdrekken. Maar het heeft ze wel resultaat opgeleverd. Al hebben wij ook gewoon te wei nig afgedwongen." Terneuzen speelde thuis met 3-3 gelijk tegen Oosterhout. Voor rust liep de ploeg al snel achter de fei ten aan. Ruud van Son en Michael Lommers zetten de Brabanders op 0-2. Terneuzen deed iets terug via Sinan Coban, maar vlak voor rust schoot Joris Hendriks de 1-3 bin nen. 1-3.1\vee minuten later zorg de Roel Alberti voor de aanslui tingstreffer: 2-3. In de tweede helft leverde goed voetbal Terneuzen één treffer van Coban op: 3-3. de thuisploeg zich na de hervat ting wat terugtrok, kwam Zeelan dia Middelburg terug in de wed strijd. Na de aansluitingstreffer van Frank Leeman (2-1) was er echter zelden zicht op de gelijkma ker. Aan de andere kant kreeg Zie rikzee nog wel mooie mogelijkhe den. Steen-MOC'17 4-2 (2-2). Michel van Trijen 0-1, Max Geers 0-2, Sigi Leest 1-2 (strafschop), Piet van Looy 2-2, Sigi Leest 3-2 (strafschop), Sander van Re- mortele 4-2. Dosko-Aardenburg 4-2 (2-0). Bart Dietvorst 1 -0, Menno Been 2-0, Bart Dietvorst 3-0, Darryl de Rijke 4-0, Niek van Sprundel 4-1, Robbie van de Wyn- ckel 4-2. HVV'24-Roosendaal 1-1 (0-0). Barry Perk 0-1, Cristoph Praet 1-1. BSC-Goes 2-6 (1-2). Kyle Doesburg 1-1, Robin de Pagter 1-2, Gert-Jan Tie- rie 1-3, Robin de Pagter 1-4, Trung Tran 1-5, Niels Paardekooper 2-6. Wim Besuyeu wint halve marathon GOES - Bij de halve marathon van Dordrecht stonden gisteren twee Zeeuwse mannen op het erepo dium in de klasse 55+. Wim Besuyen uit Middelburg won de race in 1.25.48. Zijn plaats genoot John Guequièrre werd der de in 1.31.59. Twee andere Middel burgers, Marius Besuijen en Jack van Aspert, finishten in respectie velijk 1.25.18 en 1.35.59. De Vlissing- se Lena de Wilde noteerde 1.48.16. Biljarter Piet Bom vijfde in regiofinale BERGEN OP ZOOM - Biljarter Piet Bom van Onda is als vijfde geëin digd op het regionaal kampioen schap driebanden derde klasse. •Schouwenaar Bert de Ruiter werd eerste. Bom begon uitstekend. Na de eerste speeldag was hij nog on geslagen. Dat veranderde snel. Hij won nog maar één keer. Bom werd vijfde met 6 punten en 0.364 gemiddeld. Van 't Westende naar NK judo voor senioren GOES - De nog maar 17-jarige judo ka Sam van't Westende heeft zich gisteren geplaats voor het NK in de klasse -66 kilogram, dat 8 no vember in Rotterdam wordt ge houden. Hij is de eerste Zeeuw die dit presteert. Van 't Westende staat in Rotterdam tussen mannen als Henk Grol, de gebroeders El- mont en Elco van der Geest. Op het kwalificatietoernooi in Eindho ven eindigde hij als tweede. Bekkenk blijft Brentjens voor EIJSDEN - Voormalig Schouwenaar Rames Bekkenk heeft gisteren de vierde editie van de Bart Brentjens Challenge gewonnen. De moun- tainbiker die nu in Poeldijk woont en vroeger vooral goed was in atle tiek, bleef in de Limburg de naam gever van de wedstrijd voor. Jel- mer Pietersma werd derde. Brentjens verspeelde 7 minuten door het verwisselen van de band. Vrasene heeft nu wel zijn zege beet GOES - Amper een week na het ver trek van oefenmeester Michel Leonhart heeft het Vlaamse Vrase ne (eerste klasse provinciaal) de eerste competitiezege van het sei zoen behaald. Tegen Aalter werd het 2-1. Onder leiding van Leonhart, vorig seizoen nog trainer van HW'24, sprokkelde de ploeg in zes wed strijden slechts één puntje bij el kaar. Titel Amerikaanse podbiljarters ROTTERDAM - De Amerikaanse bil jarters hebben in Rotterdam de World Cup of Pool gewonnen. Rodney Morris en Shane van Boe ning, gegroeid in het toernooi, ver sloegen Engeland (Daryl Peach en Mark Gray) in de finale met 11-7. De winnaars ontvingen een che que van 60.000 dollar. De twee Ne derlandse teams werden vroegtij dig uitgeschakeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30