Slechte leerschool pupil van de week Treffers Pattenier vellen VCK Hoek in Gouda neemt revanche op zichzelf Eerste zcgc Oostkapelle w PZC Maandag 13 oktober 2008 27 WGZ misdraagt zich in duel met GPC Vlissingen. door Koen de Vries VLISSINGEN - Milan Weug was za terdag pupil van de week bij de wedstrijd van zijn club GPC tegen WGZ. Het spelertje van Ei mocht alles rond het duel meemaken, van de voorbespreking tot en met de nababbel. Leuk voor 't ventje, maar het is toch te hopen dat hij niet alles gehoord en gezien heeft. Tijdens het duel gebeurden tal van zaken die van weinig opvoedkun dige waarde waren voor het jonge voetballertje. Met name de bezoe kers bezondigden daaraan. „Ik schaam me voor sommige dingen die hier gebeurd zijn", sprak een bestuurslid van WGZ na afloop. Vanaf de aftrap kon Milan zien dat het niet lekker liep bij WGZ. Veel spelers hadden ruzie met de bal en ook scheidsrechter Harskamp uit Lexmond werkte niet mee. Dat kon de pupil van de week opma ken uit de protesten die opklon ken wanneer het fluitje weer eens geklonken had. Vanaf het moment dat de leidsman in de tiende mi nuut GPC een penalty toekende, begon het te borrelen in de hoof den van de Zuid-Hollanders en na rust kwam er bijkans stoom uit hun oren. Er werden aanslagen gepleegd op GPC'ers terwijl de bal in geen vel den of wegen te bekennen was, de ene schwalbe volgde op de andere, er dreigden verschillende opstoot jes en geen enkele beslissing van de leidsman werd nog geaccep teerd. Ook de scheldkanonnades die WGZ-supporters aan het adres van de arbiter richtten wa ren beslist niet voor de oren van Milan bestemd. Toppunt van onsportiviteit was de actie van Raymond van Prooijen. De middenvelder van WGZ simu leerde in de 6oe minuut dat hij van Danny Bömer een kopstoot kreeg en ging kermend ter aarde. Bömer deed helemaal niets maar kreeg wel geel van arbiter Hars kamp. Het kwam hem op rood te staan omdat hij voor rust al was beboet na een iets te drieste actie. Harskamp had het voorval duide lijk niet gezien, maar beweerde na afloop doodleuk dat Bömer niet voor eigen rechter had mogen spe len. „Als die scheidsrechter strenger was opgetreden, was er weinig aan de hand geweest", constateerde een nog steeds ontdane Bömer na afloop terecht. De aanvaller had voor rust voor de ï-o gezorgd door RW WGZ en GPC blijven dankzij de 1-1 in hun onderlinge treffen on geslagen in de eerste klasse. De ploeg uit Zwijndrecht gedraagt zich zeer onsportief. de strafschop in te schieten. Na de rode kaart voor Danny Bö mer kwam GPC er nauwelijks meer uit. Dat WGZ maar één keer scoorde, was eigenlijk een wondertje. Kevin Vermeulen (17) schoot de bal in de 72e minuut langs keeper Leon Weeda, 1-1. Na afloop mocht Milan in de bestuurs kamer nog een glaasje limonade drinken en ging hij met de oud-voorzitter op de foto. Het is te hopen dat Milan zich deze dingen later beter zal herinneren dan al die nare dingen die de boze mene ren even eerder in het veld had den gedaan. GPC-WGZ 1-1 (1-0). 10. Danny Bö mer 1 -0 (strafschop), 72. Kevin Ver meulen 1-1. Scheidsrechter M. Hars kamp (Lexmond). Aantal toeschou wers: 200. Gele kaart: Dennis van der Pol, Jeroen Bezemer, Raymond van Prooijen, Rick Versteeg, Stefan Vermeu len, Danny Fellinger (allen WGZ). Rode kaart: Danny Bömer (GPC, 2x geel). Arnemuiden meldt zich weer aan kop na ruime zege bij Bruse Boys. GOES - De derby tussen VCK en Oostkapelle in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal eindigde in een 0-2-zege voor de bezoekers. Arnemuiden profiteerde van het gelijkspel bij Dinteloord-Duive- land (1-1). De vissersploeg won op vallend gemakkelijk bij Bruse Boys: 1-4 en gaat nu samen met Duiveland aan kop. Bruse Boys-Arnemuiden 1-4: Bruse Boys werd op alle fronten af getroefd. Na twintig minuten was het al 0-3. Maarten Brasser zorgde na acht minuten voor 0-1. In de vijftiende minuut tekende Corné van Belzen voor 0-2 en Brasser strooide met zijn tweede treffer nog meer zout in de wonden van Bruse Boys (0-3). Na rust deed Peter Willemse iets terug (1-3), maar het slotakkoord kwam was voor Menno de Nooijer, die twee minuten voor tijd de eindstand op 1-4 bepaalde. VCK-Oostkapelle 0-2: Onder toe ziend oog van tweehonderd toe schouwers ging VCK goed van start. Het maken van doelpunten bleek zoals vaker een probleem voor de ploeg uit Koudekerke. Oostkapelle kwam gaandeweg de eerste helft beter in de wedstrijd, maar treffers bleven uit. De twee de helft was volledig voor Oostka pelle. In de 65e minuut tekende Ar jen Pattenier voor 0-1 en diezelfde speler legde vijf minuten voor tijd de eindstand vast op 0-2. Serooskerke-Seolto 1-1: Seroosker- ke pakte op de valreep een punt. Na een. handsbal binnen de zes tien van één van de Brabantse spe lers .wees de scheidsrechter in de laatste minuut naar de stip. Frank Allaart maakte geen fout (1-1). Het doelpunt was een beloning voor een sterk laatste kwartier van Serooskerke. In de eerste helft had Arnaud Mol de gasten op 0-1 ge zet. Over negentig minuten gezien was de puntendeling terecht. Nieuwdorp-SSV'65 1-2 (1-1). Turan Dogan 1-0, Mitchell van Belzen 1-1, Christiaan Boon 1-2. Dinteloord-Oranje Wit 2-1 (2-1). Ed gar van der Giesen 1 -0, Max van der Klis 1-1, Leon Hollemans 2-1. WC'68-Duiveland 1-1 (0-1). Lex Zwang (strafschop) 0-1, 82. Rick Baay 1-1. Prachtige doelpunten goed voor volle winst bij Jodan Boys: 1-2. door Frits Bakker GOUDA - Het klonk vooral lief en ook een tikje wanhopig. „Ik was van plan om vandaag maar eens niet mee te gaan, zó slecht hebben we vorige week gespeeld", vertelde het meisje achter de goal dat nooit verzaakt, op de dag dat Hoek naar Jodan Boys in Gouda was afge reisd. Hoek besefte maar al te goed dat het zijn supporters niet nog eens zo'n nachtmerrie kon bezorgen en was zaterdag stukken beter dan te gen Sparta Nijkerk. Twee pracht- goals op het kunstgras van Jodan Boys bleken voldoende voor de volle winst (1-2). Stijn Mahieu vierde zijn goal (23e minuut) alsof hij wilde zeggen dat de kritiek op het scorend vermo gen van het elftal niet voor hem bestemd is. En gelijk heeft hij, de spelverdeler die drie van de vijf goals van Hoek op zijn naam heeft staan. Het doelpunt van zaterdag tegen Jodan Boys was een juweeltje. Op twintig meter van de goal ver schalkte hij de keeper met een machtig schot. De Servische dribbelaar Alan Groz- danic rende na de tweede Hoekse goal (zesde minuut na rust) even naar de dug-out, met een bevrij dende glimlach. Hij behoort ook tot de spelers van wie in scorend opzicht meer wordt verwacht. De treffer van zaterdag was er een uit het boekje: vrije trap van Ferry Alf- ons op links, breed gelegd naar Grozdanic, die hard en zuiver uit haalde. Twee keer verloren in drie thuis wedstrijden, uit nog ongeslagen: dat beeld zag Gaby Demanet zater dag op Jodan Boys voorbij trekken. „Het zegt ook iets over Hoek zoals het nu speelt", vond de trainer. „Wij voelen ons thuis verplicht om de baas te spelen en dat kun nen we niet. Als we uit spelen, hoeven we niet te domineren, dat spel ligt ons veel beter." Björn Langeveld moest in de war ming up afhaken. Geert Bos- schaart schoof door naar het cen trum, Tim Mechelink begon als rechtsback tegen Jodan Boys. Jodan Boys-Hoek 1-2 (0-1). 23. Stijn Mahieu 0-1, 51. Alan Grozdanic 0-2, 90. Aziz El Bouzatti 1-2. Scheisrechter: O. van Leijenhorst. Gele kaart: Vincent van Staveren, Mitchel Heerkens (Jodan Boys), Thomas Ragut, Alan Grozdanic (Hoek). Aantal toeschouwers: 1000. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle boekten tegen het tweede team van Ter Leede de eer ste zege van dit seizoen: 2-0. Keepster loska Lamper groeide uit tot uitblinkster. Shamila Hamers zorgde voor rust voor 1-0 en Wen dy Barendse tekende voor de 2-0-eindstand. De vrouwen van Smerdiek waren met 2-1 te sterk voor RCL 2. Na elf minuten viel de 0-1. Vervolgens was het eenrichtingsverkeer rich ting het doel van de bezoeksters. Marieke Goeree en Angelique Ha- ge bezorgden Smerdiek de over winning. Fel duel tussen GPC'er Eric de Ruijter (links) en Danny Fellinger van WGZ. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29