Nederland scoort veel te weinig 24 en 25 MTMjKJ 21 30 en 31 Mutai wint in Eindhoven, Van Hest pakt nationale titel Dubbelweekend levert Delta/Frans Bevers maar één puntje op Maandag 13 oktober 2008Tip? sport@pzc.nl Van der Vaart geeft de voorzetten bij beide treffers tegen IJsland. door Dick Sintenie ROTTERDAM - Het Nederlands elf tal ligt met twee gewonnen WK-kwalificatieduels op koers voor Zuid-Afrika. Eén minpuntje: de score viel zaterdag tegen IJsland (2-0) wel érg laag uit. Wie gaf de voorzet? Het is een veelgestelde vraag in voetbalquiz zen. Marco van Basten scoorde op 9 november 1986 namens Ajax met een omhaal tegen FC Den Bosch. Wie gaf de voorzet? Dick Nanninga kopte' het Nederlands elftal naast Argentinië in de WK-fi- nale van 1978. Wie gaf de voorzet? Het zijn soms lastige vragen, om dat doelpunten, ook die met eeu wigheidswaarde, allemaal hun oor sprong hebben, maar de naam van de aangever meestal sneller verge ten is dan die van de maker. De goals die Oranje zaterdag maak te, waren aan een en dezelfde bron ontsprongen. Wie gaf de voorzet bij het openingsdoelpunt van Joris Mathijsen in de veertien de minuut? En wie stuurde Klaas- Jan Huntelaar met een bijna achte loos gegeven steekballetje na rust op weg naar de 2-0? Rafael van der Vaart. Het lijkt zo simpel soms, maar als het werkelijk simpel was, had het Nederlands elftal wel met ruimere cijfers van IJsland gewonnen. Ryan Babel flitste op de linker flank om de haverklap voorbij zijn tegenstander Ragnar Sigurdsson - hij verving de geblesseerde Grétar Steinsson - maar tot een doelpunt leidden die machtige demarrages niet. Omdat, zoals dat in jargon heet, de 'voortzetting' niet goed was en de 'eindpass' ontbrak. Net als Ryan Babel mist ook Arjen Robben, nu weer geblesseerd, vaak het overzicht na een geslaag de actie. En Dirk Kuijt (op rechts) is geen David Beckham, die uit stand, en zonder zijn man te passe ren, een goede voorzet aflevert. pnj Het Nederlands elftal is heer en meester tegen IJsland, maar scoort te weinig: 2-0. De eind- pass ontbreekt tijdens de WK-kwalifïcatiewedstrijd. Bondscoach Bert van Marwijk wil de niet alleen de aangevers op de flanken iets verwijten. „De bezet ting voor het doel moet ook goed zijn. Je moet minimaal één goede afspeelmogelijkheid hebben en zelfs die was er soms niet." Van der Vaart had (en zag) die mo gelijkheid wel in de veertiende mi nuut toen hij vanaf links, na een afgeslagen corner, Mathijsen bij de eerste paal op maat bediende. De verdediger van HSV gleed de bal beheerst achter doelman Gunn- leifsson. Het goede voorbeeld van Rafael van der Vaart werd één keer ge volgd door Giovanni van Bronck- horst. Zijn wegdraaiende voorzet, twee minuten voor rust, werd door Huntelaar naast het doel ge kopt. De spits van Ajax had in de 64e minuut veel minder moeite met een veel moeilijkere kans. Na het passje van Van der Vaart kwam Huntelaar schuin voor het IJslandse doel te staan, met de bal voor zijn doorgaans iets minder trefzekere linkerbeen. Het diagona le schot in de verre hoek verraad de nog eens over welke kwali teiten de 25-jarige aanvaller be schikt. Nederland-IJsland 2-0 (1-0). 15. Mat hijsen 1-0, 65. Huntelaar 2-0. Scheids rechter: Trefoloni (Ita). Aantal toeschou wers: 37.500. Nederland: Van der Sar; Marcellis, Ooijer, Mathijsen en Van Bronckhorst; Van Bommel en De Jong (14. De Zeeuw); Kuijt, Van der Vaart (82. Sneij- der) en Babel (69. Afellay); Huntelaar. foto Ed Oudenaarden Rafael van der Vaart springt in de armen bij Joris Mathijsen, die de 1-0 heeft gemaakt op aangeven van de middenvelder. Heitinga en De Jong missen duel met Noren ZEIST - John Heitinga kan woens dag ook niet meespelen in de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Noor wegen. De verdediger heeft te veel last van een knieblessure. Robin van Persie (hamstringblessure) meldt zich vandaag wel weer in Noord- wijk. Nigel de Jong heeft zaterdag zijn knieband verrekt of gescheurd. Hij is tegen Noorwegen niet inzetbaar. Golfer Ballesteros (51) heeft hersentumor MADRID - Severiano Ballesteros heeft een hersentumor. Onder zoek bij Spaanse golflegende (51) heeft dat uitgewezen. Morgen zal weefsel worden afgeno men. Aan de hand daarvan zullen artsen het behandelingsproces be palen. Ballesteros won onder meer driemaal het Brits Open en hij was in 1980 de eerste Europeaan die in de VS de Masters op zijn naam bracht. Karin Krappen plaatst zich voor Lakeside GOES - Hoewel dartster Karin Krap pen tijden het Open Welsh sneu velde in de kwartfinales, plaatste de Vlissingse dartster zich afgelo pen weekeinde voor de Lakeside, het prestigieuze toernooi dat be gin januari in het Engelse Frimley Green wordt gehouden. Krappen deed al zes keer mee aan het officieuze WK. Twee keer haal de de Walcherse de halve eind strijd. Keen neemt afscheid met zilveren medaille SINT-PETERSBURC - Trinko Keen heeft zijn tafeltenniscarrière giste ren in Sint-Petersburg afgesloten met de zilveren medaille. Samen met zijn Oostenrijkse part ner Werner Schlager verloor hij op het EK de dubbelfmale van de Duitsers Timo Boll en Christian Süss: 3-4. r W; Pagina 25: beste prestatie ooit v -- van Keen op een EK Kiplagat grijpt in Rio haar derde wereldtitel RIO DE JANEIRO - Lornah Kiplagat is gisteren voor de derde keer we reldkampioene geworden. De 34-jarige atlete, die sinds 2003 Ne derlandse is, greep in Rio de Janei ro met overmacht de titel op de halve marathon. Kiplagat liep in Rio een tijd van 1.08.36. Pagina 24: Kiplagat prolongeert haar titel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23