Monsterrit voor de mossel Ravotbos in Vlissingen Onrustige nacht na dansfeest WALCHEREN 11 17 15 Gratis kinderactiviteiten 13 t/m 18 oktober Hoofdwond na botsing Mortiere Varkensvlees Accordone, een ensemble van wereldformaat Bestuurlijke oefening van overstroming in Zeeland Maandag 13 oktober 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Chopperclub trekt lang lint door Zeeland voor behoud mosselcultuur. door Frank Balkenende YERSEKE - Brullende V-twins zin gen zaterdag 18 oktober een Zeeuws strijdlied: mossels forever. De Zeeuwse Choppermotorclub Luctor et Emergo houdt dan een tocht voor het behoud van de mos selcultuur, die door de problemen met de mosselzaadvisserij in zwaar weer zit. Voorzitter Fred Quaak van de 27 le den tellende chopperclub (stand plaats Middelburg) verwacht zeker vijfhonderd deelnemers. De vorig jaar opgerichte motorclub wil een duidelijk signaal geven. „Want Zee land zonder mosselen is als Lim burg zonder vlaai. Mosselkweek en -consumptie is een echte Zeeuwse traditie, die niet verloren mag gaan", zegt Quaak. Zelf eet 'ie elke week mosselen, dus dat hart zit op de goede plaats. De meeste leden van de club kunnen een pan netje schelpdieren wel waarderen. De chopperclub, die met overwe gend tweecylinder V-motoren van Japanse komaf rijdt, heeft veel zus- terclubs in het land benaderd. Als het weer meezit, zou de colonne zomaar 700 motorrijders lang kun nen zijn. „Ik verwacht zelfs motor rijders van een bevriende Duitse club." De rit komt tot stand in nauwe sa menwerking met de Stichting Vrienden van de Mossel, die met een promotiecaravan aan kop van de stoet rijdt. Het is de bedoeling dat een kar met een enorme mos- selpan erop de rij sluit. Een deel van de motorclub reed af gelopen weekeinde de route nog eens om voor zaterdag alle puntjes op de i te zetten. De motorrijders verzamelen bij het Yersekse dorps huis De Zaete. Spontane inschrij vingen zijn zaterdagochtend nog mogelijk tussen negen en kwart W® Chopperclub Luctor et Emergo hoopt zaterdag een colonne van zeker 500 motorrijders te vor men om zo de mosselsector een hart onder de riem te steken. voor elf Een kwartiertje later komt de colonne in beweging. Quaak: „We rijden langs de Ooster- schelde naar Wemeldinge, dan naar Goes en langs het Veerse Meer dwars door Arnemuiden en vervolgens naar Middelburg, waar we vanaf half één een tussenstop van een uur maken op het Abdij plein. Dan tuffen we naar Vlissin- gen, waar tegen twee uur de boule vard oprijden. Dat wordt een mooi gezicht. Daarna gaat het via Middelburg en Goes terug naar Yerseke." Een mosselmaal als copieus sluit stuk? „Zou mooi zijn, we zoeken nog een sponsor daarvoor." zie filmpje op www.pzc.nl De Zeeuwse chopperclub Luctor et Emergo houdt zaterdag een tocht voor het behoud van de mosselsector. foto Ronald den Dekker Voor volledig programma: www.intratuin.nl/ koudekerke ma. t/m vr. van 13.00 -16.00 uur; za. 11.00 -16.00 uur Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, (Provineialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) De activiteiten vinden in hettuincafé plaats. Reserveren is niet nodig. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het mooiste plekje voor een ravotbos was eigenlijk het gebied tussen Middelburg en Vlissingen, maar daar heeft Staats bosbeheer geen grond. In Paau- wenburg wel. En omdat daar binnenkort toch bos moet worden gecompenseerd vanwege de duinverbreding, zorgt Staatsbosbeheer maar al te graag voor zo'n speelzone. Duur hoeft dat niet te zijn -wat stapstenen, een stapel takken, een waterpomp en een speeltoestel om de kinde ren er naartoe te lokken- leuk is het volgens boswachter Marijke Lieman wél. „Elk kind heeft recht op een niemandsland je, waar het lekker kan rausen. De natuur heeft ook goede invloed op bijvoorbeeld ADHD-kinderen of kinderen met overgewicht. Toch komen ze wei nig in de natuur. Veel kinderen denken dat het grasveldje bij een zwembad al natuur is." Lieman heeft het plan alvast 'in de week' gelegd bij de wijkraad, bin nenkort praat ze met de gemeente en met scholen in de buurt. Politie houdt zes personen aan in Vlissingen. VLISSINGEN - Bezoekers van een dansfeest in het Arsenaaltheater in Vlissingen hebben de politie zater dag een drukke nacht bezorgd. Rond 2.00 uur ontstonden daar tij dens het feest opstootjes tussen een paar groepen jongeren. De po litie heeft hen met hulp van de be veiliging buiten gezet. Daar gingen de ongeregeldheden door, waarna de politie besloot het plein schoon te vegen. Zij ge bruikte hiervoor diensthonden en een lange wapenstok. Eén, onbe kend gebleven, persoon werd gebe ten door een hond en rende weg. De politie heeft zes mensen aange houden wegens het niet opvolgen van bevelen en het verstoren van de openbare orde. Eén daarvan, een 24-jarige Vlissinger, is meege nomen naar het bureau en zit nog steeds vast wegens bedreiging. De rest, drie mannen van 18,19 en 20 jaar uit Vlissingen en een 22-ja- rige man en een 29-jarige vrouw uit Middelburg zijn gehoord en in de loop van gisteren vrijgelaten. Rond 4.00 uur was het weer rustig in de binnenstad. MIDDELBURG - Een 27-jarige man uit Middelburg heeft zaterdagoch tend rond tien voor half twaalf een hoofdwond opgelopen bij een aanrijding op de parkeerplaats van de Mortiereboulevard in Middel burg. De man botste met zijn ei gen auto tegen een wagen die be stuurd werd door een 26-jarige man uit Oost-Souburg. Hoe het ongeluk kon gebeuren, is nog niet bekend. Tip? redactie@pzc.nl Met vier meiden van zes en ze ven achterin, rijdt die Middel burgse naar een kinderfeestje. Vlak voor vertrek had een van de ouders er nog op gewezen dat haar dochter beslist geen varkens vlees mocht eten. „Waarom mag je geen varkensvlees", vraagt de Middelburgse richting achter bank. Het meisje kijkt vragend te rug. De moeder probeert het nog eens: „Mag je geen varkensvlees vanwege je geloof Opnieuw een gezicht met een groot vraag teken: „Eh.... nee, ik ben er aller gisch voor, geloof ik...." „Dus het is niet omdat je isla miet bent?" Dan komt het ant woord dat opluchting geeft: Nee hoor: dat lust ik ooit niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11